Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

silentname

Keď bolo ohlásené, že Disney idú urobiť remake svojej filmovej klasiky, nebol som z toho nadšený. Nerozumiem trendu, kedy treba staré klasiky upraviť a urobiť ich hrané. Majú byť filmy iné alebo temnejšie alebo o čo tu vlastne ide? Nerozumiem tomu úplne a na film som nebol veľmi natešený. Ale keď začali pomaly prichádzať trailery, vyzeralo to, že by to mohlo v tomto prípade dopadnúť dobre. A som rád, že to tak reálne je. Myslím si, že z tohto filmu sa čoskoro stane skutočná rodinná klasika. Nemyslím si, že je to tak silné, ako Disney tohto roku začali s filmom Zootopia, ale i tak to nemení fakt, že tu máme staré známe postavy a sú rovnako sympatické, rovnako vtipné a film je podľa mňa dokonca ešte aj lepší než originálna disney verzia The Jungle Book z roku 1967. Strávime viac času s vlčou rodinou, veľa momentiek je oveľa zaujímavejších a záver je priam fantastický. Ak si nemyslíte, že sa vaše deti budú filmu báť, tak môžem len odporúčať. Nová verzia "The Jungle Book" je podľa mňa silná, nápaditá, má dobré postavy, vyzerá to pekne a pôsobí uveriteľne. Možno keby občas počítačové efekty, neboli rozoznateľné a využili sa všetky miesta, kde sme mohli zažiť trošku viac (najmä s Kaa), tak by som to ohodnotil ešte lepšie. Ale určite stojí za pozornosť. Disney sa snažia čo najviac, aby boli stále super. A darí sa im to. Jak minulý, tak aj tento rok. Hodnotenie: A- ()

Ratemus

No už dlouho jsem neviděl tak příjemnou nálož a ještě k tomu vizuální onanii. Sere pes, že je to celé před zeleným plátnem, film je neuvěřitelně uvolněný, rodinný a uvěřitelný. Zvířata vypadají úchvatně, dabéři se na tom fakt vyřádili, akorát to zpívaní mi vadilo, ale jinak dobrý. Po dlouhé době jsem se takhle příjemně nepobavil a dokonce mě pár krát i film dojal, rozesmál a nadchnul, příjemné zpestření veškerého toho filmového klišé, co se vypouští poslední leta. ()

nash.

Přes velkolepé technické zpracování a řadu působivých momentů pro mě nová Kniha džunglí byla spíše zklamáním. Rušilo mě, jak se filmaři chtěli k příběhu postavit nově, ale přitom se nedokázali vzdát původní disneyovské pohádkově muzikálové formy. Hudební čísla tak byla nejen zbytečná, ale navíc nabourávala budovanou atmosféru. Úchvatný vizuál s realistickými zvířaty bral dech, nečekaně drsný zvrat zvedl ze židle, na druhou stranu to vše vyvažovala spousta věcí, které zážitek rušily. Ať už to byly dvě zdlouhavé, zbytečné a otravné horolezecké scény nebo zcela nevhodný zpívající King Kong. To byly scény, kdy se tempo zadrhlo a už se ho bohužel nepodařilo znovu nahodit. Výsledným dojem tak byl blíž zklamání z utahané nudy než nadšení, které jsem zažil u předchozích předělávek animované klasiky, například u Zloby. ()

Slarque

Přiznávám, že od tohoto filmu jsem moc nečekal. Disneyho hrané verze animované klasiky ovšem drží svoji vysoce nastavenou laťku. Téměř kompletně digitální obraz je natolik přesvědčivý, že na to po chvíli zapomenete. Trikaři už jsou na úrovni, kterou budou potřebovat pro „hranou“ verzi Lvího krále. Dobrodružný příběh je napínavý, ať už jste mrně nebo dospělý divák, jediný herec na place to všechno uběhá, ušplhá i uskáče, a skoro si nejde představit, že by to mohlo dopadnout lépe (dobře, opičák nemusel zpívat). Nejlepší dobrodružný rodinný film za poslední roky. Český dabing je velmi povedený (až na slovo „magnificentní“, které není české, a už vůbec ho nepochopí děti). ()

jarous

No jo, co si budeme povídat, prostě filmový skvost a navrch s krásnou hudbou. Jeden znejúžasnějších filmů a to nejen pro děti. ()

Happens

Vizuálně jedlá pohádka s příjemnou hudbou a střídajícími se postavami, co zaujmou charakter a dějovou linií. Nicméně. Film je o tom, jak banda zvířat se spojí, aby mohla šikanovat tygra a chránit člověka, jehož otec toho tygra předtím popálí a člověk sám zapálí les, což mi samo o sobě přijde zvrácené. Měla to být pohádka. Pro děti. No ne? ()

Bachy

Já fakt nevím, jestli na to Favreau má. Na jednu stranu opravdu řemeslně vyhlazené, jenže na druhou to téměř nemá duši. Není moc, co vytýkat a určitě to dopadlo o moc lépe, než jsem čekal. Asi nemá cenu ohrnovat nos nad tím, že je to hraná fmmm verze toho úžasného animáku. Nakonec to vůbec špatný film není, jenže pravda je, že duši to asi ztratilo. Jen ten opičí král je to ještě silnější než ve staré verzi. Z Walkena mrazí! ()

klerik

Vizuál skvelý, jednotlivé scény napínavé... Ale akosi mi film až tak veľa nedal (príbeh to moc nemá). Disneyovský animák mám asi príliš pod kožou :-). Ale čakal som, že to dopadne omnoho(!) horšie... ()

SeBig

Debilita s CGI zvířátkama a malým dementem co si hraje v lesíku. Mě tyhle opičárny nenadchnou. Jedinou knihu džunglí, která mě nadchla byla ta Rudyarda Kyplinga. Jinak mě tyhle opičí hoši neberou. ()

Chrustyn

Původní animovaná verze je moje nejmilejší klasická disneyovka a přestože jsem se na hranou verzi hodně těšil, je možná ještě lepší než jsem ve skutečnosti čekal. Vizuálně nádherná podívaná, která je oproti té animované dospělejší a v mnoha ohledech i lepší. Navíc se překvapivě povedl i český dabing. ()

classic

Zo začiatku, ako sa blížilo hlavné LOGO FILMU - DISNEY, som sa extrémne obával jednej veci, a to, že zo všetkých strán sa na mňa bude tlačiť, hrnúť, driapať samý D-I-G-I-T-A-L-I-Z-M-U-S, ktorého je vo filme neúrekom, požehnane, ak nepočítam Mauglího, čiže hereckého predstaviteľa, Neela Sethiho, je snímok režiséra, Jona Favreaua, plné digitálny, na čele so všetkými zvieratami a prostredím. Do slova a do písmena, to bije do očí !!! Otázka spočíva v tom, či to príjmete, alebo nie ? Ak áno, tak budete žasnúť nad totálnou prepracovanosťou trikového štúdia, ako sa vysporiadalo so zložitým nasnímaním jednotlivých zvierat, prostredia, ktorým vdýchli pravý život, a ako sa musel mladý herec stotožniť s tým, že prakticky si musel vystačiť na všetko sám, a zapojiť svoju fantáziu správne reagovať na svojich zvieracích kamarátov, či a najmä na svojho úhlavného nepriateľa, TIGRA - ŠER CHÁNA ! Okrem Sethiho prepožičali svoje hlasy zvieratám herecké superhviezdy, ktoré menovať nemusím... A práve pozeranie snímku v pôvodnom znení má svoje neopakovateľné čaro, ktoré by sa akýmkoľvek dabingom maximálne zrútilo ! Režisér oboch Iron - Manov, čiže Jon Favreau, potreboval poriadny divácky úspešný film, ako SOĽ, som za, že sa mu to podarilo, pritom som si istý, že film je najmä určený diváckemu publiku, deťom maxi do 7. rokov, ktorí spĺňajú kritéria veľkej spokojnosti. Oni áno, ja tiež, aj keď mám viac, ako sedem. Jednoducho film pekne odsýpa, nenudí, občas sa zasmejem, a to pre život človek potrebuje. Odporúčam. ()

Arsenal83

Táto rozprávka nikdy nebola moja šálka kávy. Oceňujem ale technologické prevedenie, kde sa chvíľami zdá, že už čoskoro skutočných hercov ani nebudeme potrebovať. ()

marhoul

Perfektní, ale skutečně vymakaný, rodinný film! Ohromně se mi líbil! I slza ukápla. Taky bych totiž ráda seděla na břiše Balúa a plula tou krásnou řekou, plnou leknínů.... Avatar byl mezník kinematografie, Kniha džungle je mezníkem dalším. Jsem zvědavá, jestli se u Disneyho hecnou a půjdou i do Lvího krále. :-) Myslím, že by měli pouvažovat! ;-) ()

Scalpelexis

CGI obžérství, které kupodivu si zachovalo kouzlo předlohy. Má to trochu slabší střed a písně nemají kouzlo kreslených disneyovek, i tak je to podívaná určená pro každého s perfektně namluveným zvířectvem. ()

heyda

Kupodivu velmi povedený film a to jsem na mluvící zvířata většinou alergický. Velkou pochvalu (po delší době) zaslouží i český dabing. 75% ()

Stanislaus

Disneyovskou Knihou džunglí z roku 1967 mám moc rád, hlavně díky těm písničkám, milé atmosféře a postavě Balúa. Co se této nové verze od Favreaua týká, tak ta podobně jako "Pí a jeho život" nebo nové "Planety opic" posouvá hranici na poli realističnosti digitálních zvířat, která vypadají téměř jako živá (dle mého názoru tuto hranici prozatím nejdále dotáhnul Ang Lee). Film to byl vskutku nádherně udělaný, s pěkným soundtrackem, líbivým vizuálem a se spoustou postaviček, z nichž každá měla něco do sebe, přičemž tomu opět vévodil medvěd Balú. Zkrátka příjemně strávených sto minut v kině při filmu, na kterém si najde každá generace diváka to své, a který svému animovanému předchůdci rozhodně nedělá ostudu. ()

Flego

Už od začiatku je jasné, že pojde o kvalitný vizuál a kvalitnú trikovú prácu. Samotný príbeh je notoricky známy a tvorcovia ho príjemne zabalili do slušného napatia, rýchlych akčných scén ( výborná kamera ), ale aj odľahčeného humoru a silného rodinného aspektu. Oceňujem poctu klasickej animovanej disneyovke pri hudobných motívoch a kúpajúcej scéne medveďa Balúa s Mauglím. Jon Favreau vytvoril veľmi kvalitný rodinný dobrodružný film vhodný pre všetky vekové kategórie. 4+ ()

BMW12

Mě byl vždy sympatičtější Tarzan než-li Mauglí, ale to jenom tak pro info. Kniha džunglí je povedený snímek, příběh ubíhá rychlým tempem, je zábavný, postavy jsou dobře napsané. Jak už tady všichni zmiňují, vizuální stránka je asi perfektní, píšu "asi", protože jsem film bohužel nesehnal v dobré kvalitě a tak jsem si ten vizuál moc neužil. Každopádně ideální film pro pohodový sobotní rodinný večer. ()

virus10

To je tak, když jdu do kina na Tarzana a místo toho sleduji Mauglího. Tentokrát jsem krutě odflákl výběr filmu. To bude asi tím, že byla levná neděla a cena byla 50Kč. Mně to bylo divné, když začalo mluvit zvíře :D Na druhou stranu to tak špatné nebylo, prostě pro děti. ()

Jinny

Tak především - Kniha džunglí je opravdu rodinný film, ne dětský film, který si dospělí musí v zájmu dětí odsedět. Obyvatelé džunglí jsou technicky zvládnutí perfektní, někteří jsou hroziví, jiní zase roztomilí, ale rozhodně největší potěšení je sledovat pardála Baghíru, medvěda Balú a malého vlčka Greye. Vůbec mi nesedělo, když na dvou místech postavy začnou zpívat, ale to už holt je disneyovská daň. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)