Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

sochoking

Tak toto bol brutál! Mangold nastavil žrďku veľmi vysoko! Obávam sa, že tento kúsok bude dlho neprekonateľný! Z kina som vychádzal hodne spotený. Hlavne okolo gulí! Uff, veľmi silný zážitok... ()

InJo

Logan je nejen nejlepší Wolverinovou sólovkou (předchozí dvě absolutně zastiňuje) a jednou z nejlepších "x-menovek", ale také jeden z nejpozoruhodnějších komiksových snímků posledních let. Celý film má totiž svou povahou výrazně blíže atmosféricky nepříjemnému, hutnému postapo thrilleru v duchu Potomků lidí než k běžnému popkornovému akčňáku, jemuž jde v první řadě o cool zábavu a efektní momenty. V podstatě se jedná o neo-westernovou roadmovie s poměrně pomalým tempem, nikterak závratným dějovým spádem, nepodbízivým vypravěčským stylem a s občasnou akcí, která je však jednoduše k-u-l-e-r-v-o-u-c-í! Takhle brutální a intenzivní masakr jsem vážně nečekal - konečně jsme se dočkali Wolverina v berserk módu, kterak porcuje nepřátele na kusy naprosto nekompromisním způsobem, z něhož vám spadne brada. A přitom přesně takováto (místy skoro až hororová) jatka bych chtěl vídat ve vysokorozpočtových blockbusterech časteji! Celkově krásná rozlučka s možná nejvíc cool superhrdinou (Jackman se pro tu roli fakt narodil), byť ne tak úplně definitivní (viz Deadpool & Wolverine). 90 % ()

HoneyBunny

Logan není taková bomba, jak se z trailerů mohlo zdát, ale je to sakra dobrý film (a jeden z nejlepších filmů v x-menovské sérii). Na rozdíl od filmů s celým ansámblem mutantů je Logan menší, více zaměřený na postavy a příběh, který chce říct. Wolverine a Charles Xavier tu vlastně jen čekají na smrt a napětí v divákovi vyvolává otázka, zda tyhle milované postavy najdou sílu k tomu pokračovat dál (film naznačuje, že se cca rok před hlavním dějem stala tragická nehoda, která oba připravila o jejich x-menovskou "rodinu"). Logan je díky Rkovému ratingu krvavý a konečně nám dovoluje vidět Wolverina v jeho pravém "zvířecím" modu - a paradoxně ukazuje Logana i nejvíc lidského. Hugh Jackman roli emocionálně uzavřeného, vyčerpaného, zestárlého Logana zvládl dokonale (zestárlý ovšem neznamená, že stále není sexy). A Patrick Steward je také vynikající - právě když jsou s Jackmanem pohromadě funguje film nejlépe. Hůř už na tom je malá Laura/X23... její vztah s Loganem měl být srdcem filmu, ale Laura je příliš nevýrazná a nedostala dostatek prostoru zazářit jinak než jako malá, efektní mašina na zabíjení. (!SPOILER!) Osobně se mi nelíbí závěrečné vyznění filmu. Skončí tak depresivně, jak většina diváků asi čeká. Minimální naděje, Charles s Loganem zemřeli hlavně proto, že scénář chtěl být temný a cynický. Takhle po sedmnácti letech končí filmoví X-meni - křížem nad hrobem? Film dobrý, ale jako tečka za filmovou sérií (nedovedu si představit, jak by X-meni mohli v podobě, jakou známe, pokračovat) pro mě neuspokojivé. ()

Tsuki

V příbězích X-Menů jsem se už dávno ztratila a popravdě jsem ty filmy ani všechny neviděla. Tohle pro mě byl ale úplně odlišný zážitek, který rozhodně nezapadá mezi předchozí x-menovské počiny, a vlastně vůbec mezi všechny ty klasické superhrdinské filmy vycházející z komiksů. Bylo to podařené drama plné lidských (no ano, také "mutantských") emocí, kterému vévodil Hugh Jackman svým skvělým hereckým výkonem. Je fakt, že to bylo brutálnější a syrovější, než jsem vůbec čekala, ale vlastně musím říct, že mi to k tomu ději sedlo a působilo to tak "reálnějším" dojmem - i s ohledem na to, jak postava Logana v celém filmu fyzicky trpěla a postupně slábla a umírala. Syrovost k tomu zkrátka pasovala. Kromě veterána Jackmana mě svým výkonem zaujala i Dafne Keen (holčička Laura). Uznávám, že film je sice momentálně zde na CSFD přece jenom trochu nadhodnocený, ale na druhou stranu se vysokému hodnocení nedivím. Za mě jsou to silné 4*. ~(4,3)~ ()

Anderton

Logan je Shane naruby. Svet starého Profesora je už dávno preč a ako sa zdá, aj toho Loganovho. A presne podľa toho najrealistickejší film celej série, nemyslím iba Wolverinovej trilógie, ale celkovo z Ixákov, vyzerá. Konzervatívci sa budú rozčuľovať, vyznavači psychologickejších ponorov do komixových svetov chrčať blahom. Na mňa to bolo v niektorých pasážach trochu zdĺhavé a mal som dojem, že bol film dlhší, ako v skutočnosti, ale inak skoro maximálna spokojnosť. Film okrem iného o dôležitosti rodiny, o jej súdržnosti a nebezpečenstve rozpadu. Plné hodnotenie asi až na druhý krát a amíci teda, ak sa im bude chcieť, môžu pri filme a najmä po ňom rozmýšľať dosýtosti o svojej krajine. Ale inak aj my, samozrejme. 90% ()

Frajer42

Spoilery! Dost jiný snímek než všechny předchozí. Logan už se pomalu připravuje na mutantí penzi. Jeho tělo se zaříná postupně rozpadat, a tak si přivydělává jako řidič. Co by to ovšem bylo za film současnosti, kdyby se do hry nevložilo nějaké to antikoncepční selhání a nebyli jsme svědky dalšího rodinného dramatu. Když k něčemu takovému obvykle dojde, tak to bývá zárukou toho, že je daný film totální sračka. Zde se to tvůrcům podařilo naservírovat takovým způsobem, že mě to celkem bavilo. Moje obrovská očekávání nebyla naplněna ani zdaleka, přesto se mi snímek líbil. Jeho nesympatické dítě mi vadilo celou stopáž, ale chápu, že bylo pro tvůrce těžkým úkolem najít ve Spojených státech dítě, které by mělo podobnou tělesnou anomálii jako Logan, takže zkrátka nebylo z čeho vybírat. Od tvůrců mě celkem zklamalo, že nechali brutálně vyvraždit milou černou rodinu. Považuji to téměř za rasový zločin. Z mého pohledu si Logan zasloužil důstojnější rozlučku než být naháněn pár retardy a snažil se kdesi v lesích zachránit skupinu mutantích dětí. Naopak mě potěšila podstatně depresivnější atmosféra, na kterou jsem z předchozích dílů nebyl zvyklý. Slabší 4 hvězdy. Nyní je na čase začít si hledat nového oblíbeného mutanta. ()

Kothy

Je nový Wolverine super? To si piště, že je! James Mangold mě po svém minulém přehmatu dost překvapil. Zřejmě je to zásluha hlavně kvalitního scénáře. Film je jízda od začátku až do konce. Wolverine je starý a nemocný. Xavier je zas dementní a Logan se o něj stará. Do cesty jim vstoupí mladá mutantka Laura a jízda může začít. Celé je to vlastně road movie. Film se odehrává v roce 2029. Noví mutanti se nerodí a staří jsou naháněni vládou pro experimenty. Logan tedy vyráží se svou partou vstříc nebezpečí. Po cestě samozřejmě naráží na mnoho překážet. Laura je překvapivě místy silnější a hbitější než on. Vzájemně se potřebují. Film klade velký důraz na emoce, se kterými pracuje přímo skvěle. Filmu chybí větší množství známých tváří, ale na kvalitě mu to neubírá. Filmu dost prospívá Rko, protože se tvůrci mohou vyřádit a krev stříká všude kolem. Trochu mi vadilo menší množství mutantů, což se trochu spraví na konci. Je to rozhodně víc než důstojné rozloučení Hugh Jackmana s jeho nejslavnější rolí. "Vezmu tě až za sedmero hor, do píči" :D Recenze ()

Kudly4

Nikdy jsem nějak extra nesledoval sérii X-Men. Po přečtení zdejších komentářů jako: brutální, krvavé, syrové, nejdrsnější a podobně, jsem se rozhodl, že to teda zkusím a dám na zdejší hodnocení. A musím opravdu souhlasit. Krve a části těl je tu požehnaně. Pěkný příběh s "parádním" zakončením. Určitě jedna z nejlepších komiksovek co jsem zatím viděl. ()

MikeCool

Famózní akční jízda. Zároveň příjemná rozlučka s tímto X-Menovským fenoménem. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

boshke

První polovina super, depresivní, zaprášená, špinavá, nesmírně osvěžující vidět superhrdiny nelétat v povětří a ničit planety, ale přežívat v poušti v převráceném vodojemu. Boyd Holbrook jako záporák taky super... Ale tak zhruba od farmy v polích a příchodu X-24 na scénu se to dle mého dost zvrhlo a přestalo mne to bavit. Jako druhá půlka není vyloženě špatná, ale ta první slibovala něco víc než to, co se dalo čekat a co jsme viděli už X-krát... 70% ()

AllShallFall

Naprosto dokonale, brutalni, hodne smutne a dojemne. Hugh je frajer a je mi strasne lito, ze je to posledni wolverine vubec. X-meny povazuju za nejlepsi komiksovou serii, co kdy mohla byt natocena. Wolverinova serie je sice spis jen akcni sci fi, ale presto byla vzdycky nejlepsi. Tohle je jasny dukaz. Skutecne, tento film me poznamenal. Je dokonaly. 100% ()

DwayneJohnson

Bezesporu nejXmenovější že všech Xmenovek, co jsem zatím viděl. Ty ostatní mne nechávaly ve stoickém klidu, tahle chytla za moje filmové srdce. Ne hned, ale postupně. Jak se postupně blížil vytoužený Eden. Jak rostlo pouto mezi hlavními aktéry. Jak skvěle byly natočeny bojové scény, tohle vše směřovalo k perfektnímu konci, který slouží jako možný závěr i začátek zároveň. Posledních asi pět minut byl můj obraz maličko rozmazaný, s příchutí slané vody. Nějak to na mě padlo a úplně jsem vyměkl. Jinak to snad ani dost dobře nešlo. ()

predators

Děkuji čsfd za promítání ještě před premiérou...co? :-D Ale k Loganovi...hodnocení 93% dávalo jasné signály, že by mělo jít o neskutečnou pecku! No, musím říct, že za mě ani náhodou...a to jsem od toho nic nečekal, jak varoval i sám POMO. EMOCE...nula! Proč by taky jo, když se vám na krk pověsí "vaše" dítě, aniž byste si zapíchali? PŘÍBĚH...plitký, strohý, bez nápadu, bez záporaka! Naopak šašků pro sestřelení byla hromada, takže bylo co sekat a bodat...a tím se dostáváme k eRkovému hodnocení. Holčička teda máchá ručičkama slušně, ale vše je tak nějak divně sestříhané, že toho vlastně moc neuvidíte. Akce celkově nebyla nijak kvalitní. A chybělo zde něco, co by mě vyloženě nadchlo! Lepší průměr... 67% ()

Zodd

Hugha Jackmana považuji za nejlepšího komiksového herce, i když jsem míval z filmové X-Men série spíše smíšené pocity. Logan ale komiksový film není. Fakt! Je to čisté akční road-movie drama s komiksovými sci-fi/supernaturálními prvky o jedné z největších legend (ne-li té největší) Marvel universa a dává mu skutečnou (nezkreslenou) lidskou tvář, která v předešlých sólovkách byla odfláknuta a v hlavní X-Men sérii neměla takový prostor pro vykreslení. Výbornou psychologii ostatních postav bych taky neměl opomenout. A vůbec je tento film vedle Návratu krále jediný (více než) důstojný konec, který si za hodně dlouhou dobu pamatuju. ()

nascendi

Iba vďaka záznamom ČSFD som zistil, že som už videl štyri!!! diely tejto X-menovskej série a ani slabnúca pamäť nie je dôvodom, že netuším o čom boli. Pozerám ich bez najmenšieho záujmu, nehľadám v nich nič, čo by odôvodňovalo ich sledovanie, nečudujem sa vysokému hodnoteniu a jediný dôvod, prečo si občas pozriem nejakého X-mena, Batmana, Star Trek a pod. je moja poctivá snaha mať všeobecný rozhľad aj o filmoch, ktoré evidentne nie sú nakrúcané pre mňa a verím, že ani pre nikoho z mojej generácie. Dokonca som X-men 2 dal až tri hviezdičky, pretože som ich videl ako prvých v poradí, nápad ma prekvapil a dúfal som, že nenažraní producenti nebudú nútiť tvorcov, aby v tom pokračovali. 23 tis. spokojných divákov a 574 fanúšikov ČSFD ma vytláča na okraj ako nejakú filmfanovskú fosíliu, ale pokiaľ nebudem exkomunikovaný, tak mi je to jedno. ()

Ratemus

Musim říct že je to nejbrutálnější nejkrvavější, nejdrsnější Wolverine.Logan je opravdu depresivní a Laura je výborná...dostal jsem na jednu stranu přesně to, co jsem chtěl a sice Wolverina kterej seká hlavy, končetiny, nebere si servítky a vraždí o sto šest a to samé Laura ta tam porcuje co se do ní vejde....ALE, něco mi tam chybělo, příběh celkově je opravdu nudný a nejspíš na druhém místě, v popředí je jistě Wolverine jako takový....choreografie bojů je trochu horší než ve Wolverinovi (druhý film) ale za to jsou mnohem syrovější a naturalističtější...Logan je mnohem lidštější a pořád jen kulhá, kašle a chrchlá ale pohoda...konec je výborný ale neposadil mě na prdel...ve výsledku jde o důstojné rozloučení s postavou (Jackmanem) at už umře nebo ne....nechci spojlerovat....jinak padouch tam snad není žádný, opravdu ty záporné postavy jsou nevýrazné až k ničemu...no a Charles, ten tam podle mě být vůbec nemusel, zahrál to skvěle a chemie mezi ním a Loganem je skvěle zahraná....za mě je to jedna z lepších XCU ale ne nejlepší ale nejlepší solovka je u mě pořád Wolverine. Jackman je kapacita, ale tady si prostě na dno nesáhl, jak všichni slibovali....za mě skvělé ale na plný počet to není...jdu si přečíst komiks.....na druhé shlédnutí musím o hvězdu ubrat, už mě to tak nebavilo a místy jsem se vyloženě nudil a to se mi u Wolverina nestává....takže čistý průměr ve výsledku ()

Yoshitsune

Logane zastav se na chvilku a podívej se na svoje ruce, co v nich vidíš Lagane ? Neni tam nic, ale ona, ona je to všechno co sis kdy přál, ale nikdy si to nemohl mít, tak ji pomoz a pomůžeš tím i sobě. O Loganovi se toho už napsalo hodně a ještě hodně napíše, ale co je vlastně zač tenhle film ? To je ta správná otázka, Logan je vlastně rodinný film, je to film o lásce k těm které milujete. Tenhle film neni jako předchozí X-men filmy, zde nejde o záchranu světa, nebo že ti hodní porazí ty zlé a všechno skončí dobře, tady jde o přežití. Emotivní scény sou zde vybičovány na úplné maximum, takže i ti největší tvrďáci zde budou brečet dojetím. A pak zase budou zírat s pusou otevřenou, jak sou ty akční scény rychlé, brutální a naprosto odzbrojující. Logan je vlastně tím filmem, na který jsme všichni čekali, tohle neplatí jen pro komiksové fanoušky, ale i pro ty nekomiksové fanoušky. Závěrečná akční scéna, je na úrovni Posledního Mohykána, (momentálně) vrchol filmařského umění. ()

silentname

Pre mnohých najlepší X-man film, ktorý bol kedy natočený. A aj podľa mňa ide o veľmi pôsobivé dielko. Rozhodne je to iný film, než všetky, ktoré sme už mali možnosť vidieť predtým. Je oveľa drsnejší, oveľa vulgárnejší, no súčasne mám pocit, že z neho vychádza najviac drámy zo všetkých. Je to vysoký posun vpred oproti X-Men: Apocalypse. Herecké výkony a réžia v tomto filme sú tak dobré, že mi ostáva len dúfať, že to niekto patrične v budúcnosti ocení. Hugh Jackman je tradične vynikajúci, no Patrick Stewart v tomto filme je asi najlepším elementom. Úplne sa už stratil ten človek, ktorý bol Charlesom Xavierom vo filme X-Men. A myslím to v dobrom. Vidieť Charlesa v tomto filme je niečo absolútne nepredvídateľné a skvelé. Dafne Keen ako mladá Laura je rovnako vynikajúca a dúfam, že ju ešte budeme mať možnosť v budúcnosti niekde vidieť. Stálo by to za to. Akcia je skvelá a musím povedať, že aj krvavejšia než minulé filmy. A podobne ako v prípade Deadpoola to filmu len prospieva. Kde však trošku stráca je podľa mňa fakt, že mnohé veci dokážeme predvídať. A hoci sú silne spracované, vieme, že prídu a len čakáme, kedy sa to už stane. A ja by som bol asi radšej, keby niektoré veci tak skoro nevieme. A možno by som trošku viac využil potenciál schopností mladej Laury. Povedzme, že narozdiel od Logana má pazúry aj na nohách. A videl by som ich radšej viackrát, než len raz. Ale tie saltá čo predvádza... wow. Ak ste fanúšikom filmov X-men, tak neváhajte a choďte na to hneď. A ak a nieste, myslím si, že "Logan" je film, ktorý by ste vidieť mali. Je to skutočne skvelý film. Stojí za to. Hodnotenie: A- ()

PetrPan

Existenciální drama v komiksovém světě. Přesně důvod, proč jsem kolem Logana po prvních ohlasech léta chodil obloukem. Dramatizování místo zdobrodružňování mi ve vývoji komiksových filmů asi totiž vadí ze všeho nejvíc. Proto nedám dopustit na Supermana s Reevem, Batmana s Keatonem, ale i Raimiho hrátky se Spidermanem či první dobrodružství (ano, dobrodružství!) X-menů. Takže vcelku bez očekávání a spíš s mírnými obavami konečně Logan. A první půlhodinku jsem si málem začal nadávat! Strhující a poctivá akce  se snesitelným žvatláním o tíze osudu, marnosti a rozkladu. Ale čím víc se blížil Eden, tím víc děj připomínal ony samohybné nákladní kontejnery, co jsou zde k vidění. Tedy devadesátkové schéma o kydlení v různých lokacích, ale spousta postmileniálních existenčních žvástů.   Pořád ještě  ale snesitelné. ale jen do okamžiku, kdy Laura poprvé otevřela ústa a místo skřeků začala mluvit. Pak už totiž přišel jenom Eden a nejtrapnější komiksové finále, co jsem zatím viděl, erko neerko.  Při pohledu na dětskou squadru mutantů se mi vybavily trampoty Petra Pana v Zemi Nezemi a bylo vymalováno. Ty malé týrané zrůdičky vychovávané v zcela asociálním prostředí byly totiž všechny do jedné nevinné a sladké jako bonbónky...  A přesně takhle dopadá pokus dát vážnou tvář komiksovému dobrodružství.  Tak dvě nebo tři? ()

jarous

Brutální, syrové, beznadějné, smutné ale i malinké světlo na konci tunelu......Už jsem se vzpamatoval a oklepal. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu