Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

JohnnyD

Necelý rok dozadu sa po premiére Batman v Superman veľa písalo o temných komiksoch. Jeden z tých článkov mal zaujímavú pointu, že v celej tej obsesii tónom do úzadia ustúpilo to najpodstatnejšie - príbeh. Logan je dokonalou výnimkou. Od The Dark Knight je to komiksový film, ktorý sa najviac vzdialil od povrchnej estetiky obrázkových príbehov a využíva jeho postavy a mytológiu, aby vybudoval čosi iné, nezvyčajné a neukotvené v generickej jednorozmernej škatuľke, ako to predvádza napríklad Marvel Studios. Logan je mimoriadne krvavý a temný komiksový film, no to je úplne irelevantné. Tak ako The Dark Knight nemusel mať v hlavnej role Batmana, ale mohol tam byť tajomný vigilante v čiernom kabáte, Logan nemusel byť filmom o mutantoch, mohol byť westernom, alebo noirovka, alebo by vôbec nemusel byť žánrovkou - stále by to bol skvelý film. Tu je dôležitý príbeh a vynikajúco napísané postavy, ktoré sú precízne prevedené na plátno, so skvelo vygradovanými scénami a neskutočnými hereckými výkonmi ústredného dua Jackman&Stewart. ()

Nin

Nemám rád první dva sólové Wolveriny a po tomhle filmu je nemám rád ještě víc, protože je skoro až ostuda, že na ty ploché tuctové slátaniny má "Old Man Logan" navazovat. Tohle je úplně jiný Wolverine, hodně drastický, brutální, sprostý... Ale především má pořádné postavy a zajímavý příběh. Logan je naprostá pecka, co si přímo rochní v tom, že může být superhrdinským eRkem. I v komiksech si užívám, když někdo vezme existující superhrdiny a posune je k větší "dospělosti" (někdy jen zdánlivě skrz sex a násilí, ale pokud je to dobře napsané, tak proč ne?), takže doufám, že tomuto filmu budeme vděčit i za další superhrdinské vypalovačky. (9/10) ()

sheen

Konečně někdo pochopil, že Rosomákovi bude slušet eRkový rating a udělal z toho dospělý film, žádnou Marvel pohádku. Přesně to bylo potřeba aby vzniklo toto epické drama, plné násilí, useknutých končetin a dost možná životního Jackmana. Marketingová masáž byla až moc velká, každopádně film je fakt opravdu špica a doporučuji návštěvu kina, lepší epilog si Rosomák nezasloužil. [IMAX 2D] ()

Indiana

Po pár dnech to ve mně vyrostlo a těch 5* si to zaslouží, jedná se fakt o hutný drama, do kterýho všichni dali maximum. Hugh Jackman a Patrick Stewart jsou super, ta malá holka je asi největšim dětskym objevem od dob Chloe Moretz z Kick-Ass a potěšil mě Boyd Holbrook, kterýho mám poslední dobou čim dál tim radši. Hodně dobře se tu povedlo vystihnout tíživou atmosféru, akce je drsná a živočišná (i když občas trochu smrděla CGI) a celkově se jedná o dost možná nejlepší film z celé X-Men série. 90% ()

Beckett51

Nejlepší filmová rozlučka všech dob, nejlepší bad-ass komorní drama, nejlepší X-Menovka spolu s Budoucí Minulostí (ikdyž úplně jiná a nedá se to srovnávat) a jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl v kině. Nikdy jsem neviděl, aby v kinosále zůstalo tolik lidí až do konce titulků. Rozdýchávám... ()

Bigrambo

Nejsem si úplně jist, jestli jsem na správném profilu filmu nebo mi v kině pustili něco jiného... Vážně má Logan 86%? ()

Pilda17

Logan, rozepisovat se nebudu, protože právě tady je škoda každého slova. Wolverine samostatný první díl mi nic neřekl a jde v kolejích každého SUPR akčního snímku. V dnešní době jich je tolik a navíc na stejné brdo. Vidíme akci, pěkný vizuál a spoustu efektů. Divák se baví, ale ..... ale jednoduše není nadšený. Logan posunul hranici do reálného směru a světa, kde nadpřirozeno není hlavní tématem. Dějová linie je skvělá, převážně se něco děje a ač třeba není tolik akce, tak za to je fantastická a vyráží dech. První snímek, který nabízí úplně jiný zážitek než čekáte. Cítíte emoce, vše se dostává do žánru drama. Wolverine byl skvělý tahoun, ale tento díl není o něm, nýbrž o Lauře, která když se rozjede, zasadí vás do sedadel. Možná jsem čekal něco víc od Wolverina, kulhá, fňuká a celkem nic nepředvede, ale už není nejmladší a žezlo musel předat svému nástupci. Naprostá spokojenost a až takové nadšení jsem nečekal .. 9/10 = 96% ()

Disk

Teď můžu s klidným svědomím odpustit Foxům ony wolverinovské sólové nepodarky z předchozích let. Logan ignoruje vše, co dosud v x-menovském filmovém vesmíru kdy vzniklo. Vznikl tak bezútěšný a depresivní snímek, který je citlivě natočený a skvěle zahraný. Fantastická atmosféra a jeden z letošních hereckých objevů roku - Dafne Keen. James Mangold ze sebe vymačkal naprosté maximum a Marco Beltrami se taktéž podobně vytáhl. Lepší rozlučku si Hugh Jackman a Patrick Stewart ani nemohli přát. ()

Cappuccino

Je to dobré, ale nie tak dobré, ako som po toľkej chvále očakával. Predsa len 88% by sa dalo na komiksový film označiť za skutočne bombové hodnotenie, to sa musí uznať. Za seba môžem povedať, že sa jedná kvalitatívne o rovnakú úroveň ako približne celá nová X-Men séria, s tým rozdielom, že Logan je jednoducho iný. Tvrdší, deprimujúcejší, realistickejší. Páčil sa mi, ale niekedy tomu jednoducho chýbala tá heroická komiksovosť, ktorú od daného žánru očakávame. ()

-OverLord-

Tak trochu jiný X-Men film, než na který jsme zvyklí. Krásné završení pomyslné trilogie a vlastně i celé série. Hutné drama naservírované jako syrový, krvavý a akční road-movie western zaměřený vlastně na dvě postavy, na kterých bylo skoro celé universum X-Menů postaveno. Veteráni jdou na odpočinek, nastupuje mladá krev. A my děkujeme za všechno! ()

S.Quentin QUALE

Pětka pro Logana je takovou tou pětkou z povinnosti. Říkám si, že je lepší takováto eRková řezba než žádná eRková řezba, lepší takovýto komiksák než většina předigitálněvybordelařených komiksáků, který teď v posledních letech vychází. Na druhou stranu toto určitě není podívaná, kterou bych měl chuť si nějak často opakovat. Pod komiksákem si představuju zábavnou eRkovou show typu Deadpoola, nikoliv komiksový geriatrický umučení Krista. Logan je krom parádní řezby taky bezúztěšným depresivním očistcem oblíbené a dnes už tradiční postavy, což je i s ohledem na derniéristický pojetí pojetím zcela neservilním. Někomu se toto pojetí líbit může, já s nim jako s jednorázovkou problém taky nemám, ale s případným vyhajpováním tohoto přístupu k žánru bych asi měl problém. Škoda ho, kluka, stačilo tak málo. 90% ()

vteco

Po 17 letech přichází zakončení s nejikoničtějším mutantem, a to v pořádně surovém a nekompromisním hávu. Alternativní realita zasazená do roku 2029 s westernovým nádechem a rozumně využitými sci-fi prvky, je jako stvořená pro prošedivělého a zarostlého Logana i zdevastovaného Professora X. Jejich putování spolu s nevyzpytatelnou malou mutantkou připomíná road-movie s kapkou krve a všudypřítomnými existencionálními problémy, které ovšem nespadají do filozofických úvah, ale vyžívají se v utrápených výrazech, kvalitních dialozích a v neposlední řadě jsou také ověnčeny nepříjemnými situacemi s krutou realitou. Logan si opravdu nebere servítky, ať už jde o film či o stejnojmennou postavu. Na civilní obyvatelstvo se zřetel příliš nebere a ani s postavami se nezachází jako v běžných komiksových filmech, což dokazuje i kvalitní záporák s rozumnými motivacemi a velkým charismem. R-kový rating je zde využit opravdu brilantně, a to primárně ve stylu zobrazení brutality a surovosti na úkor hektolitrů krve společně s šílenými způsoby usmrcení, tady se jednoduše jede na nejefektivnější využití drápů á la John Wick. Co lze na Loganovi nejvýrazněji vyzdvihnout je kromě heroického výkonu Jackmana, který hraje s neuvěřitelnou radostí a touhou, dozajista také proud emocí, které film do diváka láduje skrze celou stopáž s famózním závěrečným vyvrcholením, jenž na fanoušky X-Menů, kteří právě s Jackmanem vyrůstali, zapůsobí mnohem intenzivněji. Překrásně surová rozlučka polepená nápisem „Jeden z nejlepších (ne)komiksových filmů všech dob.“ [90%] | Kino ()

Rominator

Děj se odehrává v roce 2029, kdy se již noví mutanti dávno nerodí. Logan (Hugh Jackman) se stará o nemocného Charlese (Patrick Stewart), který při záchvatech ztrácí kontrolu nad svými schopnostmi. Jednoho dne vyhledá Logana Gabriela (Elizabeth Rodriguez), která ho požádá o pomoc, ale on ji napoprvé odmítne... Před zhlédnutím snímku jsem viděl pouze jediný trailer, který dokázal pořádně navnadit a zároveň neprozradit nic zásadního. Ve filmu tak na diváka čeká nejedno překvapení a za návštěvu kina jsem rád. Jackmanova rozlučka s rolí, kterou hrál poprvé v X-Men (2000) a poté v dalších osmi filmech, dopadla nad očekávání. ()

Allien.9

Depkoidní R-ková zpověď světem znaveného Přežitku z dob minulých. Mangold nám naservíroval až nečekaně kvalitní záležitost, která mnohem více připomíná klasické oldschoolové road-trip drama než komiksovku. ()

HAL

Wow. Takto by měly vypadat všechny superhero komiksovky - a ani by v nich nemuselo být tolik krve, deprese, či podobné finále, zásadní je že konečně vidíme uvěřitelné "superhrdiny", skutečný svět na ně reagující, a následky super schopností v jejich nekompromisní nahotě. Tady všechno násilí diváka přímo fyzicky bolí, není to funny zábava a choreografický tanec jako v Kick-Ass, a hlavně duševní brutalita některých scén si nezadá s ničím v blockbusterech za posledních hodně let. Logické lapsy tam jsou, záporáci by potřebovali rozpracovat a konec už je trochu slabší, ale ve srovnání se vším co Logan představuje... jsou to všechno vlastně jen detaily. Nejlepší X-Men film od X2. 9/10 ()

misterz

Páčila sa mi hlavne atmosféra snímku, to je asi najväčší klad. Bola taká príjemne smutne potemnelá, po celý čas dokázala dávať divákovi jasne najavo, že ide o rozlúčku s Wolverinom. Výborne spracované boli aj akčné scény, žiadne maznanie sa, išlo sa hneď na vec a riadne natvrdo. V tomto smere určite palec hore. Dejová linka však mohla byť trocha zaujímavejšia a epickejšia. No nevadí, konzumne som sa zabavil až až, nuda tu rozhodne nehrozí. 80/100 ()

2-Xtreme

Áno je to pecka a nebojím sa tomu napariť 90%. Konečne komiksový film pre dospelých a nie pre decká. Tu sa nebudete pozerať na cgi bordel, kde letí, letí všetko letí, čo (ani nemá) krídla, všetko letí. Proste žiadny marvel eye-candy bez hlavy a päty. Logan JE najlepší film z X-menovskej série a jeden z top filmov žánru. Po The Dark Knight (´08), Watchmenoch (´09) tu je Old Man Logan (´17). Drsná jazda naprieč postapo krajinou ako vytrhnutá z hry The Last of Us, plná poriadneho násilia a krvi, ktorú si fanda wolverinskych drápov prial toľké roky. Všetko sa to podarilo až pri rozlúčke dvoch najikonickejších postáv série a že sa to sakra podarilo. Film uspeje hneď na niekoľkých poliach žánrov, keďže vedľa krvavej akcie, tu máme hlavne drámu kde sa postavy pozerajú do minulosti a rekapitulujú svoj život vo svete kde nikto mutantov nechcel a nechce. Ale pozor(!), kinokomerčnýfanda slintajúci z povrchných komiksov bude frflať a neprecíti to o čo tvorcom išlo. Pomyselné žezlo sa posúva a ja verím, že nabudúce budem rovnako nadšený. Logan ide až na kosť a dno svojich síl. ()

liskam

Lidské, brutální, přirozené, drsné, dojemné, vše v dokonalé symbióze. Bude opravdu těžké překonat tento film. Za mě 94%a jasných 5*. ()

mzss1

|100%| Viděno v kině. Tento film jsem si rozhodně nehodlal nechat ujít. Moc jsem se na to těšil, očekávání jsem tedy neměl až tak velké, což bylo asi dobře páč mě snímek úplně pohltil. Mangoldův Wolverine z r.2013 mě až tak moc nechytnul, místy mě děj nebavil, ale přesto jsem mu ty slabší 4* (70%) nakonec dal. V průběhu sledování a ke konci jsem si říkal, jestli toto mám vůbec zařadit mezi špičku nebo ne, páč emoce ve mě pěkně vřeli. Těžko to můžu vysvětlit, aniž bych vyzradil zásadní věci. Ihned jsem si to ale poté srovnal v hlavě a pochopil, že to byl konečně reálný, drsný, nekompromisní marvelácký počin, který se jen tak nevidí. Byl jsem docela smutný, jak to všechno dopadlo, ale holt i tohle byl styl rozlučky, kterou při nás režisér Mangold připravil. Protože, POOZOOOR!!!!!, NÁSLEDUJE V E L K Ý !!!!! S P O I L E R !!!!! Zabití dvou hlavních hrdinů, to chce pořádný koule a režisér je zjevně měl. Na konci mi dokonce tekly slzy, což se u mě moc nestává !!!!POOZOOOR KONEC VELKÉHO S P O I L E R U !!!! Jak jsem si tak zběžně četl komentáře, občas se tu našel někdo, kdo toto označil za nudu bez akce. Prosím? Co se týče, akce, bylo jí tu dost (možné ne nějaké kvantum), ale byla krásně rozložená po celém snímku. Nebyla nějak vybuchující a tak, jednalo se o pořádné bitky Wolverina a onoho děvčete s podobnými schopnosti jako Wolverine. Natočena byla bezchybně – byla krvavá, drsná, nekompromisní a i s pár dobrými nápady. Jenže, tento úžasný snímek není jen o akci – ta je zde daná jen jako vedlejší vsuvka. Film je hlavně funguje o postavách Wolverina, Xaviera a děvčeti Lauře. Wolverine má zde drsnější postavu, je otrávený ze života, nechce se mu dál ani žít. Xavier je už dost starý, každou chvílí má nebezpečné záchvaty, které mohou ohrozit stovky nevinných lidí. Malá Laura je spolu s těmito starými mutant-hrdiny na útěku, před lidmi, který jí chtějí násilně vzít pro své vědecké účely. Drsné a sprosté hlášky jsou naprosto dokonalé. O většinu z nich se postará Logan. Dokonce ale i Xavier má zde překvapivé projevy. Celkově se dá film vnímat i tak, že je smutné sledovat staré dva hrdiny, kteří už cítí, že jejich cesta je téměř u konce. R-kové provedení není jen o krvi v akčních sekvencích nebo drsnějšími hlášky, ale i trochu menší brutalitě. Není nějak asi výrazná, jako řezání rukou, mučení apod. ale asi o to je víc realistická, viz pokusy na dětech, zranění malé dívky, úmrtí jistých postav atd. Hudba od Beltramiho je dobrá – povedla se. Herecké obsazení výborné. Hlavní hrdinské trio je bez problému. Úhlavní záporák Holbrook to rovněž sehrál na výbornou. Takže ještě jednou, jsem naprosto spokojen. Sice mám pocit, že se někdo z fanoušků X-menů najde, kdo toto moc dobře neocení a přijde mu drsné a nespravedlivé jak vše dopadlo, ale já se přesto po hodině návratu z kina přenesl a označil to za netradiční špičku v žánru. Důstojná rozlučka dvou nejlepších postav X-menů, Logana a profesora Xaviera. Těším se na DVD ! ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu