Transformers (TV seriál)

Transformers: Roboti v utajení

Transformers: Robots in Disguise

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 78x22 min

Animace je pro tentokrát opravdu povedená a svým způsobem je plus i fakt, že nejde jen o převyprávění klasického modelu - Autoboti vs Decepticoni a Optimus vs Megatron. Jenže zároveň je to i mínus, protože minimálně co se záporných postav týká, tak prostě nejsou zajímavé a já zrovna nefandím stylu: epizoda = nový Decepticon na chytání.Ale snad to hned zase neukončí. Návrat Starscreama je obrovský bod k dobru, ač to bylo zatím jen na pár episod.(18.6.2015)

Trvalo to dlouho, aby se konečně seriál odklonil od zažitých standardů a neustálého recyklování z předchozích instancí pořád dokola. Silně animovaná stylizace a barevnost, větší dávka humoru a hlavně plno nových nápadů smíchané do jedné skvěle fungující látky. I přes epizodní děj některých dílů se příběh stále posouvá dopředu, objevují se nové postavy a některé i zůstávají na stálo se základním týmem a téměř s každým dílem přibývá nová hrozba v podobě uprchlých vězňů.(16.6.2015)