Outpost 37

Alien Outpost

Akční / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie / Jihoafrická republika, 2014, 90 min

• kaylin

Člověk se prostě neubrání tomu, že mu to připomene "District 9" jen v levnějším provedení. Ty triky jsou tu ale překvapivě dobré, pokud tedy nedojde na digitální krev. Mimozemšťané ale vypadají skvěle. Ten dokumentární styl tomu ale nic moc nepřidává a příběh samotný není nijak moc zábavný a ani akční.(27.2.2015)

• noriaki

Za stěnou z vlnitého plechu leží základna strážící nejnebezpečnější oblast na světě. Na vratech má hrdě nasprejovaný nápis OP 37 a uvnitř hrstku vojáků, drsných a zároveň citlivých. Jestli takhle vypadá to nejlepší co může lidstvo poslat proti mimozemské invazi, tak se nedivím že divím válku dávno neprohrálo. I když. Nepřátelé jsou banda amatérů. Útočí za dne, bez krytí a novinka zvaná taktika asi na jiné planety nikdy nedorazila. Ergo amatérskost projektu je skoro k pláči. Rád bych napsal že děj je zajímavější, ale bohužel se mi žádný nepodařilo vypátrat. Pokud ho nemají suplovat ony dokumentární pasáže. Ty jediné stojí alespoň za řeč a kdyby je někdo slušně sestříhal, podbarvil dramatickou hudbou a vynechal celý zbytek filmu, tak by mohl vzniknout slušný mystifikační dokument.(11.3.2015)

Parta nadšenců si hraje na vojáky v lese a v hodně úsporně vystavěné základně. Je to viditelně hodně levné, ale překvapivě ne laciné a kupodivu to i funguje. Jednoduchý děj asi nikoho z židle nenadzvedne, ale herecké výkony jsou velmi dobré a po technické stránce nemám vzhledem k budgetu moc co vytknout. Pro military fanoušky filmů s nenáročným dějem je to jako dělané a mě tenhle film padl jak do vkusu, tak do nálady. Nějakých 15% v průměru navíc by si tenhle film určitě zasloužil.(4.3.2016)

10 let po mimozemské invazi zůstalo na planetě Zemi již jen pár izolovaných nájezdníků a celá válka se smrskla na lokální bojůvky vedené z "plechových" základen např. na pákistánsko-afghánské hranici. Nebo to tak aspoň vypadalo z minimální výpravy reportážně točené produkce (kameraman přímý účastník, rozhovory s vojáky). Ale nebylo to zas tak hrozné, protože postupně do sebe střípky zapadaly (jak dění na "37", tak obrázek celého konfliktu) a rozmáhající se nudu zahnal slušný závěrečný protiúder.(4.9.2017)

Poměrně zajímavý film o mimozemské invazi s poměrně sympatickými hrdiny (klasické figury zaplňujjící desítky jiných válečných film) stvárněnými neznámými herci. Příběh se tváří jako dokument, ale je sestřihaný více filmově, tzn. za chvilku zapomenente a s vámi i hlavní postavy, že tam nějací filmaři jsou. Tato berlička je zde jen jako snaha zamaskovat malý rozpočet. Evidentní je to v bitevních scénách. Většinou sledujeme někoho jak střílí přes zeď někam směrem k nepříteli a ten se zobrazuje většinou jako postava v dálce. Námět filmu je výborný, ale chtělo by to nějaké peníze navíc, nějaké charizmatičtější obsazení, lepší scénář, lepšího režiséra a mohlo z toho být celkem zajímavé dílo. Jak naznačuje potitulková sekvence, tak existuje naděje (zřejmě extrémně mizivá), že se můžeme dočkat pokračování. 70%(8.2.2015)