Odsuzovat to z hlediska nostalgie nebo odporu ke korektnosti je samozřejmě hloupost, ten film má problém úplně jinde. Cast je silný, ale Fuqua z něj hlavně v první polovině moc nevytěží, jenom předváděčku fotogenických ksichtů a póz. Řetěz nahodí až závěrečná bitva, do té doby se občas zajiskří nějaká ta hláška na půl huby, kterou Nic Pizzolatto umí napsat. Poslední třetina je příjemná old school rubačka s dobrým tempem a celkem příjemně zvolenými úmrtími v družině. Problém Sedmi statečných je právě to, že jsou tak nějak nerozhodně rozkročení mezi klasickým westernem a buddy akčňákem modernějšího střihu. Když pak na závěr vytasí "Technicolor" paletu s hrobečky a notoricky známou melodii Elmera Bernsteina, působí to úplně falešně. Zlaté období westernu je pryč a tahle parta spíš svižně procválá kolem. Což je s ohledem na její složení vlastně málo. Sympatické ***(1.1.2017)

Od dob, kdy sedm ztepilých bělochů zachraňovalo romskou osadu před olašskými bandity, došlo na Divokém západě k výraznému rasovému překrutu. Teď nám negroboj, ťamanoboj, mexikoboj, komančoboj a tři kovbojové zachraňují árijskou vesnici před hnusným a bezskrupulózním kapitalistou. V této noční poluci Karla Marxe v pastelovém pyžamku sdružených barev Benetonu už chybělo jen pyrotechnické komando muslimobojů a partička cigobojů, která by všem čorovala podkovy a udidla z dopravních prostředků a nosila je do sběrny. Počítám, že s takovou už se Bujon-Helion Lee pomalu připravuje na roli Ježíše a Denzl si záhy zahraje toho Vošingtna, popřípadě Jendu Vejna. Jinak však přeqapivě svižná, zábavná a vcelku důstojná přepatlávka a v kontextu toho, že od Rychlejší než zmrd jsme tu měli jen bandu úmorných psychodeliktických smaženic ze Zhuleného západu, konečně taky aspoň trochu tradiční zápaďák, ač osazený opolidmi. V podstatě jen vykuchali kýčovité ňuňání s cigánskými dětmi, rektorvoucí pomrdávání Bucholze s Končitou a Kalverův gambit, okořenili to pár leteckými záběry a kulantně natočenou akcí a ozdobili nekobylovitým klonem Lórencky bez zpruzeného xichtu, který dokonce i hraje a jen nejiskří s náctiletými bukanýry.(23.10.2016)

• Tsunami_X

Nejlepší byl Casey Affleck.(10.1.2017)

Doslova aktualizace dvojité klasiky po letech. Něčeho je víc, něčeho méně, i ve filmu jde ale v zásadě o současnost. Vůbec ne špatně natočený western, kdo ví, zda naši vnuci nebudou mít těch sedm hrdinů také. 70%.(4.10.2016)

Chybí tomu odvaha hlavní postavy vykreslit syrově (to i Mladé pušky byly špinavější), přičemž jejich motivace k zapojení je často extrémně chabá. Vysoko to ale tahá obsazení (jen záporák Peter Sarsgaard vzal "hraní na jistotu" až moc doslovně a filmem se víceméně pronudí), fajn tempo, obstojné akční scény (ta nejlepší bohužel ne na konci, ale uprostřed), na PG-13 solidní drsnost a příjemné překvapení v podobě nevyměklého konce, který nezapomíná, o čem by tahle cesta měla být především. Háček je nicméně v tom, že to příliš nekoresponduje s atmosférou, která se táhne první dvě třetiny. Ale ve výsledku vlastně spokojenost, protože film nenudí, nedělá originálu ostudu a i nějaké ty památné hlášky padnou. Na remake ok. So far, so good. (12.12.2016)

• Isherwood

Equalizer krát sedm. Fuqua málo machruje, takže opravdu suverénní lahůdku vytáhne z rukávu jen jednou. To ostatní je běžná akční rutina, která je schovaná hluboko pod jeho režijním standardem a ústřední sedmička tak ve své nezajímavosti úpí ještě více, kde v plochosti prken od rakve funguje asi tak 1,5 charismatu. S originálem se léta (ne)plánovaně míjím, takže jsem čekal spíše béčkové akční orgie v kulisách divokého západu, než zásadní tvůrčí komparaci, ale suverénněji fungovala i záchrana šéfa Bílého domu.(22.9.2016)

Pôvodný film (alebo pôvodný western, pre upresnenie) je vo všetkých ohľadoch omnoho lepší. Scenár, herci, vývoj postáv a vzťahov, miera psychologickej konfrontácie hrdinov so zloduchom, hrdinská kríza... všetko. Okrem akcie. V tej rozhodne vládne nová verzia. Sú tam dve veľké prestrelky, tá prvá je parádna, druhá je asi najväčší westernový masaker od Divej bandy. K tomu sedem sympaťákov a dostatočne slizký lotor a človek má skoro chuť odpustiť všetky scenáristické faily. Skoro.(24.9.2016)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $91,224,003Tržby Celosvetovo $158,548,048Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ ako taký priamočiary popcorňák bez väčších ambícii postavený hlavne na akčnej stránke fajn, poteší vizuál, aj hudba, Antoine Fuqua nebol nikdy žiadny silný vyprávač príbehov, u neho takmer vždy ladí akcia nad všetkým ostatným a tu sa na nej dá vyžiť, obsadenie dobré, aj keď chémia medzi postavami a hlavne zlosynom až tak nefunguje, hlavne dôrazný Denzel Washington a zábavný Chris Pratt to tu osviežujú, Ethan Hawke skôr vo svojej úlohe prehráva, na to ako to mohlo byť zmrvené som nakoniec spokojný /videl v kine: 80%/(22.9.2016)

Název dělá filmu spíše medvědí službu než co jiného. Jmenovat se to třeba „Rychlí a střelhbití" tak by to jistě řada diváků skousla o poznání lépe a bez onoho nevyhnutelného (ať již většího či menšího) zklamání, že se duo absolutních klasik stříbrného plátna, co přežily a přežijí desetiletí, předělává formou efekt(iv)ní oddechovky na jedno použití, po které za pár (tý)dnů neštěkne ani pes. Na druhou stranu je tu ovšem ten nezanedbatelný fakt, že jakkoli je to westernové béčko na jedno podívání, tak je to až překvapivě zábavné a řádně rozmáchlé westernové béčko na jedno podívání, které se nebojí využít plátna „v plné palbě" i "k plné palbě". Čili sice spotřební a zbytečné, ale nikoli špatné. A v ryze žánrových momentech (gradovaná tenze před první velkou přestřelkou apod.) to umí i řádně potěšit, ne že ne.(26.9.2016)

Jo, podle očekávání to často kulhá, ale finále je nejnařvanější epická přestřelka od... od... nevím? :)(23.9.2016)

Totální spokojenost a důkaz, že tento příběh je tak univerzální, že když se ho chopí schopný režisét, tak má co nabídnout v jakékoliv době. Úvodní příjezd Denzela Washingtona na scénu byl naprosto epický a ty zlověstný trumpetky, co k tomu hrály, byly boží. Rasová rozmanitost hrdinů mi nevadila, člověk se v nich alespoň dobře vyznal. Já měl nejradši tlustého Vincenta D'Onofrio. Dostával mě jeho vysokej hlas. Haley Bennett parádní.(2.10.2016)

// Distributor: Sony / Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 3,696 // Otvárací Víkend v USA: $34,703,397 //(16.1.2017)

,,JDEME BOJOVAT S PADOUCHY A PRAVDĚPODOBNĚ ZEMŘEME…“ /// Fugua měl natočit jinej film. Nebo tomu dát jinej název, protože už jen ten ubral filmu diváky. Mladí vohrnuly rypáky a staří jakbysmet. Myslel jsem, že mám kliku, páč originál jsem viděl tak před sto lety… bohužel srovnání – hlavně postav, se podvědomě nevyhnu. Vo to jednoduší to má synátor, Brynnerem, McQueenem, Bronsonem či Coburnem nepolíbenej. Tihle stateční jsou samozřejmě filmařsky dokonalejší, ale …. byl k tomu důvod? Pro mladý zřejmě ano! A tak jako příslušník starší generace nemůžu jít vejš než za 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Klasiku neznám. 2.) Černoch, Korejec a indián bojující na divokým západě za bělochy mě nepřekvapí. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(26.12.2016)

Spoilery. Originál s Brynnerom a McQueenom je klasika, ale ruku na srdce – značne zostarla a tak má existencia remaku logiku. Kasting sa vcelku vydaril (najpríjemnejšie prekvapil Mexičan, od ktorého nikto nič nečakal, ale aj Denzel s Chrisom Prattom sú fajn) a poteší, že prvú hodinu a pol sa v podstate „len“ budujú vzťahy a iba zriedka padne výstrel. V podstate jedinou veľkou akčnou scénou je až finále (!), treba však dodať, že trvá 30 minút (!!). Menej pozitívne hodnotím neprepracované postavy a skôr len načrtnuté, než do úspešného konca dotiahnuté vzťahy medzi nimi (Denzel a Hawke, Pratt a Mexičan). Nepríjemným mínusom je aj mimoriadne slabý ústredný zlosyn, miestami televízna výprava, až v záverečných titulkoch zaznejúci legendárny hlavný hudobný motív a problémy s morálkou (ak som to správne pochopil, D´Onofrio je bývalý rasistický masový vrah?), logikou (Pratt zahlási „musíme zlikvidovať guľomet“, Denzel súhlasí, STRIH, ku guľometu cvála len Pratt, nechá sa zabiť, tesne predtým zlikviduje guľomet a Denzel medzitým ČAKAL v dedine, kým do nej sám od seba napochoduje ústredný magor v spoločnosti dvoch týpkov, hoci predtým na vlastné oči videl, že mu v dedine vystrieľali asi stovku chlapov) a strihom (k dedine smeruje cca 30 jazdcov, pri výbuchu musela zomrieť minimálne polovica a napriek tomu nasleduje X minút dlhá akčná scéna, v ktorej sedem statočných pozabíja DESIATKY pištoľníkov). 70 %(25.12.2016)

Známkou kvality tohoto filmu je fakt, že to zjevné morální poselství o tom, že i přes rozdíly v barvě kůže, šikmosti očí, míře vyšinutosti či obsahu tuku v těle spolu můžeme fungovat a společně nakopat prdel nástrahám života, téměř neruší.(5.1.2017)

50% Bizarní casting. Sarsgaard, Pratt, Hawke. FTW(11.10.2016)

Klasická (samurajsko)westernová story boje dobra se zlem, nedávno jsem byl v kině na "originálu" a upřímně myslím, že tohle si průměrný dnešní divák (bohužel nebohužel) užije víc. Takže je to jen polozbytečný remake. Máme tu korektní sestavu černoch, běloch, korejec, tlustej zálesák, mexík, indián a Pratt, spoustu cool přebíjení nábojů, střílení hezky od pasu, bodaček do krku, gatlingový spršky... přičemž příběh není úplně tupá kopírka a vtipu je dostatek průběžně. A Sardgaard byl pěknej záporák.(24.12.2016)

Byť je originál film mého mládí, tak mě remake velmi potěšil a mohu jej prohlásit za zdařilý! Magnificent Seven je můj úplně první film v kině bez podpory jakýchkoliv titulků, takže mi mohl nějaký vtip i ujít, přesto jsem si film užil maximálně. Herci jsou zvoleni na výbornou nejlepší je Denzel Washington, který si film užívá na plné koule, je přirozený a působí jako by se ve Westernu narodil, jeho ultimate mód ve finále je radost sledovat. Chris Pratt mu slušně sekunduje, to je definitivně nová hvězda, sympaťák plný charismatu, který diváky baví svým humorem a kouzly ( Od něj v budoucnu uvidíme ještě hodně zajímavé věci), mne osobně potěšil i Byeong-heon Lee, který zahříval mé asijské srdce se svými triky s noži, na což opět byla radost koukat, Ethan Hawke a Vincent D'Onofrio příliš nezazářili. Co se týká akce, jsou zde pouze dvě větší akční scény, kde ta finální má snad půl hodiny a je to největší rachot na divokém západě, co jsme kdy mohli vidět. Hodně intenzivní, výbušné, explozivní, napínavé, hlasité a emotivní! Originál mi přišel lepší ve stavbě příběhu a seznámení s postavami, zde zas byla vydařenější akce a stylovější vizuál( což dá rozum). Doporučuji. Story 6/10, Atmosféra 9/10, Gore 3/10, Vizuál 9/10, Akce 10/10, Napětí 8/10,Humor 6/10. Zábavnost 8/10, Lekačky 0/10.85%(30.9.2016)

"Tato země kladla vždycky rovnítko mezi demokracii a kapitalismus. Kapitalismus a Boha. Stavíte se do cesty nejen pokroku a kapitálu. Stavíte se do cesty Bohu." Demagogický padouch Bogue mě bavil, stejně jako geodetické zaměření bojiště, rotační kulomet a vdova s koulema. Jenže to je tak všechno, neboť byl ukraden název, námět, hlášky i poměr živých k mrtvým hrdinům, což mě příliš nepotěšilo. Naštěstí jsou to multi-kulti sympaťáci a obě přestřelky se jim vyvedly, ale prostě se to mělo jmenovat nějak originálněji - třeba Šest statečných, Sedm hrozných nebo jednoduše Tenkrát na jihozápadě.(2.3.2017)

To takhle cválal svobodný černoch prérií a liboval si, jaký je ten prezident Lincoln pašák, když nejenže vymanil z otroctví africké negry, ale udělal z nich i důležité úředníky a zákonodárce ještě týž rok. A tak policista Lincoln (jméno si vzal právě po tom prezidentovi), černý jak ebenové dildo, dává se dohromady s vietnamským kuchařem, mexickým rozparovačem, odkopnutým indiánem a ožralým zrzavým Irem, aby po boku ještě dvou zhýralých bělochů čestně ochránili majetek několika ukňouraných bělošských farmářů. Zní to jako vtip: přijde černoch, Mexičan, Vietnamec a indián do Irského baru a... Bohužel to není vtip. Je to sluníčkářská vize, jak by to chodilo na Divokém západě, kdyby se tak sluníčkově kokotilo už tehdy. Já se vlastně divím, že šestým statečným nebyl buzerant a sedmým operovaná trancka. Nakonec ale přece je z toho po čertech pěkná westernová střílečka. Tak sám nevím, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Pocity jsou smíšené jako národnosti těch nejlepších kovbojů západu. Velmi to také zachraňuje padouch, pochopitelně běloch, v podání Péti Sarsgaarda, který ty svině prostě umí hrát. Dávám tři hvězdy, jelikož mi nebylo líto ani jediné smrti některého z těch sedmi, zatímco u té starší (pětihvězdičkové) verze s Yulem Brynerem jsem si je všechny pěkně obrečel.(12.12.2016)

• choze

Filmový letošek je rokem týmovek (Batman vs Superman, Captain America: Občanská válka, X-men: Apocalypse, Sebevražedný oddíl, Star Trek: Do neznáma) a nezastavil se ani před oprášením té vůbec nejslavnější. Neměl jsem a nemám sebemenší problém s tím, že se někdo pokusil předělat jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších westernů vůbec, nebo že titulní bandu pojal v multikulti stylu, kdy chybí už jen gay nebo transka. Ten film je ale scenáristické Waterloo, které ve všech ohledech po originálu jen smutně šilhá, a i bráno samostatně je tristně odfláklé. Nic Pizzolatto přišel v obou řadách Temného případu s kvalitně napsanými postavami, jejich vývojem, vztahy a zvraty, ale musel si na nich vystřílet všechno scenáristické střelivo, protože tady nic z toho nenajdeme. Herci tak nemají co hrát a nezachrání to ani masivní závěrečná jatka, z nichž si na druhý den pamatuju jen to, že při nich zařvalo opravdu hodně lidí. Ve výsledku průměrný western a veskrze zbytečný remake.(25.9.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34