Vražda na Nilu

• Československo Smrt na Nilu (více)

Jedna loď, několik vražd, mrtvola, několik podezřelých a jeden geniální detektiv. Hercule Poirot chce prožít příjemnou dovolenou na luxusní lodi Karnak, která se plaví po Nilu. Pokojný výlet se však změní v drama, když někdo zavraždí bohatou Linnet Ridgeway-Doylovou. Pachatelem může být jen některý z cestujících! Ale kdo? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kyLuke

Skutečně výborné zpracování románu Agathy Christie . Skutečná klasika ! Ale jako Hercule Poirot se mi více líbil " neobvyklý " Albert Finney . ()

Lavinia

Další opěvovaný Poirot, tentokrát spíše obtloustlý přerostlý medvěd. Nechápu, mají filmaři něco s očima? Neumějí číst? ()

petrik11

Nie, nie nie, umastený Ustinov ako Poirot? Žiadna aura, žiadna noblesa, len umastenosť a uslintanosť. Videl som to pred Suchetom, ale aj tak Ustinov ako Poirot? NEMOŽNÉ! ()

Leonora

Hrubě podprůměrné. Od Mii Farrow bych rozhodně nečekala tak příšerný herecký výkon a Ustinov jako Poirot je taky naprosto nepřesvědčivý. Je to rozvleklé, unylé a nudné, místy afektované a trapné. Britské pojetí tance je naprosto katastrofální, o líbání ani nemluvě :-D Verzi se Suchetem to nesahá ani po kotníky. Ještě že se toho Christie nedožila... ()

subic

Původní zpracování s Peterem Ustinovem, který nemá tak úžasný knír jako pozdější David Suchet. Velmi hezká výprava, kostýmy a nepostrádá to dobovou romantiku. 70% ()

majky19

Výborný snímek natočený na motivy knih Agathy Christie o slavném belgickém detektivovi Hercule Poirotovi. I když mám tuto legendární postavu jednoznačně spojenou s britským hercem Davidem Suchetem, musím říct, že i tohle zpracování se mi velice zamlouvalo a bylo rovněž podle mého názoru velmi povedené a skvěle propracované. Všeobecně mám příběhy od Agathy Christie velmi rád a s radostí se podívám i na filmové a televizní inscenace, které byly podle jejích knih natočeny. Myslím si ovšem, že respekt si nezasluhují pouze herci a realizační tým, ale především právě autorka knižní předlohy Agatha Christie, která bezesporu byla neobyčejně inteligentní dámou, protože tak dokonale propracovat všechny detaily okolo každého případu a propracovat motivy potenciálně podezřelých osob, není v žádném případě žádná jednoduchá práce. ()

MirkaP

Spolupráce Ustinova s Nivenem funguje výtečně. Pět mrtvol a jen jedna mužská! A ten dabing! /// Hlavní ženskou ctižádostí je probouzet lásku. ()

PlayEasy

Agatha Christie svou genialitou nenadchla jen nadšené čtenáře, ale i nadšené dívaky filmů!!!! A tento film je "jenom" dalším důkazem. Prostě detektivka u které nás mrazilo v nohách, takže se to přenášelo do celého těla a jako vždy skvělý a geniální konec (žádné spoilery nebudou) kde si jako vždy Hercule Poirot všechny pozve a udělí rozhřešení. Absolutně nečakaní vinitelé, napětí, prostě pecka!!! Ten kdo viděl ten film kromě konce a má hlavu jako Hercule Poirot může přijít na to kdo to je. A jestli bude seriál také tak výborný tak nám u něho po těch dílech pravděpodobně praskne hlava:) Tak je geniální tento film, TAK!!! 85% ()

curil

Vydařený filmový přepis klasiky detektivního románu A. Ch. Televizní projekty nikdy nenahradí filmové zpracování s perfektními exteriéry a špičkovým hereckým obsazením. Peter Ustinov je vynikající, ale pro mě už navždy zůstane ideálním představitelem Hercula Poirota Albert Finney z "Vraždy v Orient-Expresu" z roku 1974 v režii Sidney Lumeta. ()

strakoliber

Povedené zpracování, akorát škoda, že tvůrci nevyužili všechny zápletky, které jsou v knize, a některé postavy úplně vynechali. Jinak je to moje nejoblíbenější detektivka od Agatha Christie. ()

ostravak30

Agatha Christie je pravděpodobně nejslavnější autorka detektivek na světě. Žádnému jinému spisovateli/ce se nepodařilo vytvořit tolik slavných detektivů. Smrt na Nilu patří k těm známějším a já do filmu vstupoval s pocitem, že nejslavnější Hercule Poirot je pro mě asi už navždy David Suchet. Přesně takhle bych si Poirota představoval. Menší, štíhlejší a má svůj styl. Peter Ustinov je velký, objemný a svůj styl má jen tak napůl, ale nevím jak u jiných filmů tady za to nemůže. Detektivka se odehrává na jedné lodi, respektive vražda a její vyšetření. A jak to tak u britských detektivních filmů ze staré školy chodí, všichni jsou podezřelí, protože každý má motiv a navíc závěrečné odhalení probíhá za dohledu všech přítomných v jednom pokoji. Zatímco první polovina je ještě docela zajímavá, protože postavy se konfrontují se zavražděnou a navíc se pohybují i mimo loď, další část lehce nudí. Takže znovu proti proudu, ale jsem zvědav na další filmy z této série. ()

maoc

Nádherná adaptace! Ty exteriéry, to už by se dnes asi ani nedalo natočit  (výběh na pyramidu, chrámy, řeka a parník, ...)! Ti úžasní herci! Mladá profesorka McGonagallová a zmalovaná Jessica Fletcherová :-D Ale hlavně krásná Olivia Hussey, svůdná Lois Chiles (na tehdejší dobu hodně odvážné šaty, což?). Také standardně dobrý Ustinov a další. Vlastně nejméně mne zaujala hvězdná Mia Farrow. A proč? Protože v druhé půli ji scénář okradl o možnost hrát. Škoda. To je vlastně moje jediná výtka a důvod, proč filmu neudělím nejvyšší hodnocení. Rozuzlení zločinu nebylo uspokojivé. Ne po stránce faktické, tam nemám výhrady, ale po stránce morální to nebylo dotaženo. Nevěřím, že by to takto bylo v předloze. Na to byla paní Agatha příliš pečlivá. ()

Anglicankaaa

Další ze skvělých zpracování detektivek Agathy Christie. Oscara za kostýmy si tento snímek skutečně zasloužil. A dle mého názoru by si ho zasloužil nejen za to. Viděli jsme zde pěknou sešlost, viz David Niven, Maggie Smith, Jane Birkin a další. Nádherná hudba i exteriéry. Film jsem viděla již jako docela malá (cca v 5 letech) a nic se mnou neudělal, tak mně úplně nejde na rozum, proč to má ČT jako 15+, ale dobře. Zjistila jsem, že se slečnou Bowersovou v podání skvělé Maggie Smith mám dost společného. ()

Tominni

Velmi dobrá detektivka, která má potřebné atributy - chytrého Poirota, spoustu podezřelých, zajímavé rozuzlení a samozřejmě několik mrtvých, to vše na plavbě po Nilu. ()

mosem

Když pomineme řadu méně či více nepravděpodobných kombinací, dostaneme hezky natočenou detektivku. Nutno uznat, že výpravnost je vynikající, stejně jako kostýmy. Pojato s přiměřenou dávkou anglického humoru okořeněného francouzským šarmem dámského osazenstva s rozinkou egyptského lodního majordoma. Takže rozhodně příjemné pokoukání, snad trochu delší než bylo nutné. Takže pro mne osobně největším nedostatkem je to že Poirot není Suchet :-) Což ale nijak neubírá na kvalitě hereckého výkonu Ustinova. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury