Ghoul

• Slovensko Ghoul

papez12

Dobry horor, dobra atmosfera. Necakal som vela a bol som milo prekvapeny, horory su vacsinou smiesne a vobec s pri nich clovek neboji, toto malo docela hustu atmosferu a celkom fajn namet. ()

HugoZass

Film, jak je ostatně v žánru "found footage horor" obvyklé, nemá velké umělecké ani intelektuální ambice, v hodnocení se tedy nutno zaměřit na to, o co u tohoto a podobných filmů jde - na řemeslné zpracování audiovizuálního obsahu za účelem strašení a děšení publika - a zde jsem prostě očekával víc.. Na filmu jsem byl v kině (jako oběť masové reklamní kampaně), kde hlasitost a 3D značně umocňují "děsící prvky" filmu, přesto jsem se bál jen velice velice málo...Film sice i přes stokrát ohranou zápletku nenudí, ale ani výrazně neděsí. Že jsem se nebál já, bych mu odpustil, ale vzhledem k tomu, že celý film dokonce vydržela sledovat i moje žena, která strašidelné scénky prostě nezvládá a hlavu vyděšeně schovává pod polštář již u napínavějších scén z filmů pro děti, musím konstatovat, že potenciál filmu se rozhodně nepovedlo využít tím nejděsivějším způsobem. Filmy tohoto žánru jsou si podobné jako vejce vejci a ani Ghoul nic nového nepřináší. Jako pozitivum lze vnímat, že se jedná o český film, který se v rámci tohoto úzkého žánru opravdu vyrovná filmům zahraničním - bohužel však filmům spíše horšího průměru. Návštěvu kina tedy sice doporučit nemohu, ale režisérovi přeji, ať mu promítání v USA přinese dostatek peněz na to, aby to příště zkusil znovu, jinak a hlavně lépe. ()

1sergej1

GHOUL- No wow! Nemám sice ráda Jáklovy filmy a už vůbec ne found footage horory, ve stylu Blair Witch, ale tohle byla vážně parádní a mrazivá podívaná. "Rostovský řezník" je jeden z mých největších strašáků! A že to sakra bylo! podle skutečné události. Takže já jsem se hodně bála. ()

koky45 odpad!

Jak tento film byl vychvalovaný tak mně zklamal,od začátku mě děj nebavil. Když se film dostal do poloviny tak jsem se tak nudil,že jsem některé scény musel přeskakovat. Konec filmu úplně katastrofální. Já už bych se na to rozhodně nikdy nepodíval. ()

djpatrick

Dlouho jsem oddaloval tento film vidět, protože filmy o sériových či masových vrazích mě baví a hlavně mám je prostudované. Je to složité téma a ne vždy se člověk trefí. Nevím jak to Roman v celku myslel, ale pokud chtěl dokument o hladomoru a kanibalismu v té době, bral bych to prvních deset minut filmu, pokud chtěl dokument o Čikatilovi, tak doporučuji odlehčený starší film Občan X. Hlavně pro mě ruční kamera a natáčení s ní je pro mě vždy na poblití, mozek mi to nějak nestíhá. Asi dobrý nápad, ale totálně nedořešený a nedokončený. ()

Lonelybiker

Velmi zajímavý a originální film, který na mě tedy rozhodne hororově zapůsobil. Jediné, co mi vadilo, bylo, že postavy nesundaly kameru z ruky, ani když jim šlo o život. Zřejmě to ale asi jinak natočit nešlo. Tenhle film se dá buď úplně zatratit nebo dobře zapamatovat. U mě platí to druhé. ()

BigJohn02

Nic moc.Roztřesená kamera, zbytečně příliš hlučné lekačky a když o něco jde, tma jak v prdeli... Posledních 50 minut jsem pořád koukal na hodinky, kdy už bude konec. Jedna hvězdička za český pokus, druhá za Čikatilovu držku. ()

Penta

Smysl vzniku filmů jako je tento, je mi záhadou. Jako kdyby dění ve světě nenahánělo lidem dostatek strachu. Musí se vzkřišovat masoví vrazi z minulého století a obohacovat se o nadpřirozené schopnosti. Nicméně dávám tři hvězdičky za snahu a poměrně dobře odvedenou práci. I když námět a vlastně celý děj filmu mi velice nápadně připomínají film Záhada Blair Witch. ()

Coumway odpad!

Z podobného príbehu spojeným s Čikatilom by sa dalo vytrieskať omnoho,ale omnoho viac. Obsadenie katastrofálne. Tento film je iba ďalším sklamaním pre svoj žáner. ()

KcarlosK odpad!

Tak jestli Jáklovi někdo po tomhle svěří stovky miliónů na Žižku, tak už je možný asi vážně všechno. Takové peklo by natočili desetiletý caparti za víkend na mobil. A patrně by to zvládli zábavněji. Český film má nové dno. ()

Kristyna.Mic

Jede to až na samem konci.Lekacky dobrý strasidelnej ten konec skutečně byl.Jen se mi to zdálo lehce překombinované. Dobrý bylo jak Frajeři furt nadávali to mi přišlo k smíchu.. ()

Tomas_313

S nadšením mohu říci, že odvážný Čecháček Petr Jákl přišel s něčím naprosto atypickým pro naši úsměvnou kinematografii. Rozhodně se nejedná o přelomový kousek a v zámoří jej pravděpodobně téměř nikdo nezaznamená, pro naši kulturu je to ale nový prvek, který potvrzuje postupný rozkvět všech žánrů v úrodném kraji českém. Očividná inspirace u slavnějších předků je vydařená, Jákl sice nepřináší nic osobitého či novátorského, ale má jasnou představu a inspiruje se dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Skvěle využívá prověřené postupy a přitom se zbavuje častých neduhů podobných žánrových snímků. S ničím se neotálí, mrazivá atmosféra začíná působit již od prvních minut a stopáž je akurátní. Finální rozuzlení nabízí neuzavřený příběh a velké množství nezodpovězených otázek, které umocňují všudypřítomný závan ponuré záhadnosti. Neznámá omladina podává slušné výkony a dodává na autentičnosti. Kvalitní snímek talentovaného režiséra s kaskadérskou odvahou, který se nebojí obohatit českého diváka o dosud neviděný zážitek. 75% ()

FakyCB

Nic moc jsem od toho nečekal, ale nakonec jsem byl příjemně překvapen a musím říci, že to nebyl vůbec špatný horor. ()

Wiceman

Kupodivu ne tak špatný jak jsem čekal. Má to tu správnou atmošku, správně ujetejch ukrajinskejch vědem a pár koukatelnejch BEEWBZ :D Co je ale za mě podle mě děsně špatně je děj. Taky Vám to přijde, jako by vařil pejsek s kočičkou dort? Mě teda jo. V jednu chvíli je hlavní sráč duch, pak asi nějakej démon, pak zase nějaká jiná entita, pak zase na vás zase vyskočí posednutá vědma a člověk už se v tom trochu ztrácí, ale zase fakt, že je to Andrej Čikatilo ten celkovej dojem trochu zlepšuje. Jákl měl ale nějak v městnat ty alternativní konce, protože díky nim máte aspoň trochu představu, co vlastně byla pointa filmu. Nebál jsem se, ale v rozumné místě jsem se bavil a hlavně nenudil. Docela dobře ten film odsejpá. Lepší tři hvězdy. ()

Flatron

Pochváliť musím predovšetkým atmosféru, ktorá sa tu buduje od začiatku až do samotného konca naozaj hútnym spôsobom. Pochváliť treba aj prostredie, ktoré je viac než nepríjemné, naopak film síce trvá iba 86 min., ale aj napriek tomu tam boli nudné pasáže o ničom. V podstate aj tá myšlienka istého prekliatia a neopustenia dotyčného miesta nebola moc šťastná, aj napriek tomu sú to ale lepšie 3*. ()

Choci

Sakra, co jsem to právě viděl? Na film jsem se díval v nejlepší možnou dobu, v 1 ráno a ani jsem netušil do čeho jdu. Z nějakého důvodu jsem si myslel, že je to dokumentární snímek z Hollywoodu a ne drsný horor pana Jákla. Narodit se v Černobylu, klaním všechny tři hlavy, protože to byla fakt pecka. Na jednu stranu jsem rád, že už to skončilo a můžu se v klidu nadechnout, na tu druhou bych si to pustil znova s někým, kdo to nezná a bavil se nad jeho strachem. Nevadí mi pojídání lidí (s diváckého hlediska), nevadí mi chátrající stodola uprostřed temného lesa, nevadí mi noční pobíhání podzemím, ale dost mě vylekají překvápka typu opuštěných holinek, výpadků světla, nečekaném chování postav, doprovozených neméně děsivými zvuky. Za mně kvalitní lekačka, která nedovolí odtrhnout oči, ale přitom nutí si je zakrýt. Nejsem ale milovník hororů - 60% ()

Sukuba odpad!

To je panečku s*aka. Modernímu divákovi už opravdu ke štěstí stačí jen pár random lidí, pochodujících z pokoje do pokoje, kolem domu a především řádně rozklepaná kamera. ()

MaleRipley

Takový malý remake (s trochu odlišným příběhem) projektu Blair Witch, navíc v české produkci, čehož jsem se trochu obával, protože pokaždé když jsme se pokusili o horor, neudělalo nám to dobrou reklamu. Ovšem nebyla to zdaleka taková tragédie, jak jsem se obával. Místy také velmi podobné se Záhadou hory mrtvých, Ghoul však svou tajuplností, kterou si schovává až do samotného závěru, a vychytanými lekacími scénami (málokdy jsem se u hororu lekl tak často, jako tady), tento snímek převyšuje. Uvažoval bych i nad další hvězdičkou, ale závěr byl nakonec přeci jen příliš slabý a amatérský, což je škoda. ()