Horak

Na filmu je špatně téměř vše, od tramvaje projíždějící po novu napříč Václavákem, Geislerku "hrající" dvacítku, mizerné dialogy, děravý scénář, bezradné herce a režiséra, který neudržel opratě příběhu, natož herců. Závěrečná cca čtvrtina hollywoodské přestřelky film nemůže zachránit. V A R O V Á N Í všem, kteří příběh znají a chystali se do kina, věnujte 2 hodiny svého času něčemu jinému, ušetříte si hořké zklamání! ()

Móó

Pro mě zklamání, asi jsem očekávala příliš. Co mi vadí nejvíce: 1. neschopnost naučit se správně vyslovovat česká a německá jména (přízvuk by nevadil, ale nevím, proč je potřeba poangličťovat jména, když točím film, kde vystupují české a německé osobnosti), 2. historické nepřesnosti, ačkoli je uváděno "dle skutečné události", nikoli třeba "inspirováno skutečnou událostí". Film má určitě svoji kvalitu. Ačkoli je to takový "americký" film, stojí za podívání, ale tyhle dvě věci jsou pro mě bohužel natolik zásadními chybami (a podle mého zcela zbytečnými), že nemohu dát více než 70 %. ()

drozdy1

Ačkoliv se tu mohou vést debaty o tom jak moc sporný byl atentát na Heydricha, musel tento film ukázat, že byl nicméně velmi důležitý pro průběh nadcházejících situací. Řemeslně a autenticky perfektně zmáknuté dílko, které obsadilo skvělé herce a naplno využilo svého potenciálu. Za mě rozhodně jeden z nejlepších válečných filmů za poslední dlouhou dobu. PS: Scéna v kostele je zvládnutá na jedničku s hvězdičkou. Hodnocení: 89%. ()

Yarwen

Atentát a Anthropoid by měl vidět každý Čech a Slovák, ať už kvůli hrdosti, nebo poznání, kolik obětí jsme v historii museli přinést pro svůj národ. Troufl bych si je zavést jako součást povinné výuky na školách. Zaplať pánbůh za to, že ve svém životě stále ještě potkávám čestné lidi, žel bohu mezi námi žije i spousta Čurdů. ()

gonga

Slova nestačí, už dlouho jsem o filmu nemlčel. V první části neuvěřitelně tíživá atmosféra podepřená vědomím toho, že události se přibližně tak staly a lidé, zejména ti z hnutí odporu riskovali zcela všechno a přesto se nevzdali. V druhé polovině došlo k obratu k takovému nářezu, že jsem takřka nemohl dýchat, film mě neskutečně vtáhl naplnil obdivem ke všem lidem, kteří se na Operaci Anthropoid podíleli, zejména tedy lidem z domácího odporu. Parašutisté byli nemenší hrdinové , ale lidé jako Zelenkovi, Moravcovi a další, to byli hrdinové, kterým by se každý Čech a Slovák měli klanět každý den až k zemi. Míra hrdinství Ati Moravce, který sice po těžkém mučení prozradil úkryt parašutistů, ale po tom již nic neřekl, Milíče Zelenky, který se po prozrazení otrávil kyanidem v pouhých 17 letech (!), jejich rodičů a mnoha dalších, je, viděno dnešním zrakem, až nadpozemská. Film toto všechno dokázal vyjádřit a zdůraznit, ačkoliv jsme se ne všechno dozvěděli. Čeští herci zahráli výborně, všude zmiňují Geislerovou, která dostala nejvíce prostoru, mě zaujal Roman Zach jako Vladimír Petřek a Václav Neužil. Film je skvělý a já jsem za něj režisérovi vděčný. Hloupé a pozérské kritiky po premiéře ve Varech týkající se zejména nepříliš šťastného použití akcentu v angličtině mě nijak neodradily, nejsem extra angličtinář a film jsem si i přesto neskutečně užil , už dlouho jsem neviděl nic, co na mě tak zapůsobilo. ()

Matli

Tak je to českej film nebo ne?:-) Hvězdičku navíc dávám za Ciliana Murphyho, stačilo aby si ještě nalil sklenku whisky a už jsem tam viděl bratry z Peaky Blinders, takže atentát by byl razdva vyřešenej:-) Každopádně celkem slušně natočené a ta angličtina českých herců se už taky docela lepší. Českýho lva si to klidně zaslouží. 70% ()

Everyone

Sice se kvalita filmu s každou minutou zlepšovala, ale první třetina byla tak příšerná a kýčovitá - mířím směrem k těm zoufalým vztahům, které hlavní aktéři spáchali, že výsledek sice v rozměru politickém (dopad) - akce, kamera - ................ Navzdory zahraniční produkci (nechť největší velezradou jsou ty příšerné pří/zvuky vyluzujících se z úst herců, ať už českých, kteří se snaží pronášet klasické herecké dialogy v angličtině nebo anglických, které nejsou sto vyslovit české místopisné názvy) má film jinou vizáž, než která by jistě vznikla pouze pod českou taktovkou. ___ Hlavní dějová linka je tak silná, jak ji známe z historie, že by byl velký hřích z ní nevykřesat maximum. Druhá a třetí třetina byly skvělé...3.5 ()

Milwa

Nebyl to takový průšvih, ale určité nedostatky se prostě nedají přehlédnout : Ad.1) Po seskoku si v lese rozdělají normálně oheň, aby je každý našel. To určitě Ad2) Krvavá etuda s útěkem mladého kolaboranta?! WTF nic takového se v reálu nestalo Ad3.)Absence zatemnění (byla válka, kdo nezatemnil šel rovnou na gestapo jako zrádce) Ad4.) Gestapu došly zřejmě kožené kabáty a ty upilované brokovnice taky nebyly jejich styl.... Přes všechny tyto přešlapy jsem film dokoukala, ale zdaleka ve mně nevyvolal kýžené emoce. Nevím zda to bylo angličtinou, scénářem, nebo herci, ale prostě to nesecvaklo. Vyzdvihla bych výkon Aleny Mihulové, její paní Moravcová byla skvěle zahraná, Cillian je prostě Cillian a Jamie Dornan si neutrhl z ostudy kabát, ale to je tak vše. Filmu by prospělo kdyby se drželi reality a nepřimíchávali tam zbytečnou lovestory. Z úcty k tématu dávám za 2* Dodatek: pro všechny pochybovače a popírače důležitosti ba i správnosti atentátu. Bez této akce by Československo po válce nezískalo status napadené země. Mnichovem získal Hitler Sudety, ale protektorát jsme "postoupili dobrovolně", proto jsme v rámci mezinárodního práva a diplomacie byli na straně Německa. Atentát přesvědčil Churchilla důvěřovat České exilové vládě, což vyústilo v anulování Mnichovské dohody. Je možné, že kdyby nebylo atentátu, nebylo by po válce Československa. Byli bychom poraženým státem bez Sudet. ()

Mallinali

Rozjezd slabší, na nedoladěný přízvuk jsem si taky musel zvyknout, ale na konci jsem postrádal dolní čelist a měl ohromné nutkání si stoupnout na hymnu. Mimochodem, pro mě zatím nejlíp ztvárnění Němčouři ve WW2 filmu, prostě děsivý zrůdy. A protože akční film stojí na tom, že do záporáků musíte chtít zapíchnout vidle, chrochtal jsem blahem. ()

Wawer

Po celou dobu mě rušil ten vynucený český přizvuk. Ta křečovitá hra na realističnost navzdory ohýbání historie mi chvílemi rvala oči i uši. Pro zahraniční publikum je to jistě dobrý film, je dobře natočený, vygradovaný, ale především dává zahraničním dívákům vhled do klíčové kapitoly našich dějin. Byť ohrnuji nad tím nos, jsem rád, že tento film vznikl a že nás staví do takového světla, jen se bohužel zasekl na půli cesty mezi produkcí pro celosvětové publikum a věrnou rekontrukcí. Kvůli tomu české publikum chytne spíš za uši než za srdce. Lepší 3* ()

Bozvav

První polovina filmu mne rozhodně nenadchla, těžko se mi přenášelo přes angličtinu, přes nedotaženost hlavní záporné postavy i přes absenci napětí. Stejně tak mi vadí neprokreslení postav českých výsadkářů a pojetí popisu situace, která v té době u nás panovala. Druhá část už se vyvíjela mnohem lépe. Tvůrci se snažili držet se faktů a příliš to "nehollyvůdovat". I tak dle mého film nedosahuje kvality našeho Atentátu, nicméně je o dost lepší než Smrtihlav. Za mne 70%. ()

cyphercz

Nemám rád přikrášlování reality. Bylo by hezký, kdyby parašutisti před svou smrtí postříleli 30 skopčáků, ale je to fikce, bohužel nezabili ani jednoho. ()

Saur.us

Ač jsem tomu nedával příliš velké šance, ukázal se Anthropoid jako vcelku zdařilá dramatizace (tučně a podtrženo) jednoho historického milníku. Je to zároveň jeden ze snímků, který je nutný vidět v českém dabingu, protože originální znění v českých reáliích trhá domácím uši víc, jak St.Hgr. 24. ()

Inferio

Skrze ten neskutečně silný příběh se kvalita zpracování hodnotí poněkud obtížně. Nicméně já osobně jsem opravdu rád, že se tahle operace dočkala špičkového filmu. Na konci slzy jako nikdy. [Světová premiéra, KVIFF 2016] ()

Majkak

Zajímavější pro cizince než pro české publikum, a to nikoliv kvůli angličtině, i když ta samozřejmě českého diváka tahá za uši. Vzhledem k tomu, že hlavní příběh je dostatečně znám a příliš prostoru není ani pro interpretaci jednání Kubiše a Gabčíka, tedy pokud někdo nemá úmysl lámat historii přes koleno, režisérovi se nabízí k tvůrčímu vyřádění psychologie postav a akčnost scén. Sean Ellis sází na akci a daří se mu, zvlášť závěrečný boj v kostele má solidní parametry. Historicky je mile přesný. Umím si představit, že děj pro diváka nepoznamenaného znalostí českého odboje působí příběh napínavě a má i solidní dobovou atmosféru. Jen romantická linie se od reality liší a parašutistům lichotí. Doba byla velmi zlá a na hluboké city nebyl čas. ()

KNTRFKT

Ze začátku jsem se trošku bál, že se nechá Peaky Blinder stáhnout Dornanem do volné adaptace celého příběhu ve stylu "Padesát odstínů křoví Geislerový", nebo "Padesát odstínů Heydrichových kalhot"-aneb 13.komnata těch, co je pak prali, ale naštěstí zachoval dekórum a držel se spíš u těch gangů. A rovněž musim s politováním říct, že mi tu pan Obří péro pro šedou myšku vubec nevadil a snad to i pěkně zahrál. Co ale bylo, aspoň pro mě, stravitelné jako vata namočená v pomerančovym džusu, byla ta angličtina. Naprosto bodovala typická česká puťka s větami "Call me auntie Moravec", nebo třeba "Marie, where are all my pots and pans.", načež nasadila výraz: "kdo mi sebral všechny čípky". Teď už si bude opravdu každý americký vymaštěnec a pojídač přesmažených burgerů moct myslet, že už za války ti Čečenci takhle krásně mrskali tu skvělou anglinu. Další věcí, která mi dost vadila, bylo neustálé opakování faktu, že jdou zabít Heydricha. Už jsem jenom čekal, kdy Marie vytáhne Ajped, vytvoří na fejsbuku událost s názvem "Heydrich-atentát v půl desátý", vypíše místo a čas konání a pozve všechny přátele. Jako celek je to zbytečně přepálený na stopáži, pochopitelně nemohla chybět láv story v podobě Fifty šejdz vrzu po přehrání "Šla Nanynka do zelí" revivalu a rádoby transcedentní záběry vykuchaný Ani. Ovšem, co se musí uznat, nácci uměli řezat palice vskutku obstojně a tak se dočkáme i takových chuťovčiček. Celkově by se daly vyzdvihnout všechny výkony herců, jen to jako celek nebylo uplně ono. A to ticho v sále po filmu, bylo celkem mrazivý. Pak si ale někdo prdnul a lidi se rozešli. ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál