Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

• Austrálie

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

• hadidi_k

Abych to vzala z lepšího konce - překrásné prostředí města Pembroke, moje oblíbená "britská" atmosféra na jedničku. Pro mě bohužel zbytečně přeceněný film. Na jedno podívání. A to mám romantické záležitosti ráda. Týpek měl sice kolenapodlamující úsměv, jeho postava však pro mě byla abnormálním blbcem. Nekoukejte (nebo alespoň nic moc neočekávejte), pokud nemáte rádi lidi, co si neváží života, lásky a šťastných náhod.(25.7.2016)

Rozhodně neurazí, a na to, že romantiku nemám rád, tak bych se na to podíval asi ještě někdy. S předsudkem, že bude se Samem randit Daenerys jsem se po pár minutách rozloučil. Emilia to dokázala zahrát úžasně, takže jsem si na Targarienku ani nevzpomněl. To samé Sam. Původně jsem měl v plánu dát 85%, no ale po konci "pouhých" 70%. Nelíbí se mi, když film skončí tak, jak se mi nelíbí. Bohužel. Mohli mi dát alespoň ten konec. Každopádně se to Intouchables nevyrovná. Mimochodem: Tywin Lannister se směje?!?! O.o(29.7.2016)

Doporučuji!! Naprostá špička pro romantický večer! Obsazení dokonalé a hudba k tomu (Ed Sheeran - photograph..) pecka!! Musím uznat, že jsem se do děje tak vžila, že nejedna kapička ukápla. Dokonce i mému příteli se leskly oči:). Jen mi bylo líto toho konce, čekala jsem zázrak, ale nestal se, ale bylo to zakončeno decentně. Proto musím dát všech 5 hvězdiček! Takových filmů víc!!(31.7.2016)

Velmi pěkně zpracovaný lidský příběh, který se může dotknout nás všech, a který rozhodně nekončí typickým happyendem.. Čekala bych, že na konci mi ukápne pár slz, ale celkově byl film tak skvěle zpracovaný, že jsem bulela jak želva.. Po dlouhé době fakt skvělý romantický film se silným příběhem..(5.8.2016)

Ten film je hezky, romanticky a predvidatelny. Idealni nenarocna zalezitost, ktera ale neni zaroven uplne mozky vymyvajici. Co se ale nedalo snest byla Emilia a jeji prehravani, hihnani, spuleni rtu a divny vyvalovani oci a mrkani. Asi mela predstavovat neznou milou naivni a hodnou slecnu, ale me to strasne rusilo a porad premyslim, jestli proste jen neumi hrat, anebo to bylo /neznamo proc/ schvalne. Diky ni maximalne ***(6.8.2016)

Bála jsem se, že Daenerys nebudu věřit, že není Daenerys. Ale Emilia je úžasná herečka a zvládla to na jedničku. Od začátku jsem si masochisticky přála, aby film dopadl tak, jak nakonec dopadl - aby za kvalitním filmem byl kvalitní konec. Byla to síla, která mě odrovnala asi na půl hodiny, ale stálo to za to :)(9.8.2016)

• Anniem

Nudná pohádka s přehnanými barvami a krutě špatným výběrem hlavní představitelky. Její jediné dva výrazy udivení a lidského robota jí vydrží po celý film. Někoho takhle špatně hrát jsem neviděla ani v ochotnickém divadle. Táži se, jak může mít ten film tak vysoké hodnocení. Romantický není ani náhodou.(10.8.2016)

• january

Že to bude přeslazené, kýčovité a předvídatelné jsem čekala a nijak by mi to nevadilo... po celou dobu to byla fajn romanťárna, nicméně závěr filmu předestřel dost divnou pointu, tedy že život má smysl jen za svou podmínek - máte prachy a možnost si užívat. Nějak nechápu, proč byl Louin život před setkáním s Willem prezentován jako zbytečný/nudný jen proto, že žila v malém městečku, kde se jí líbilo, chodila do fajn práce a pomáhala rodině, se kterou vycházela. Podle Willa a závěrečného proslovu její život nabyl smyslu až když měla peníze? Hm, zvláštní. Každopádně herecký výkon "Nevilla" byl naprosto top!(12.8.2016)

musím nekriticky uznať, že je to celkom fajn letná pohodovka. Netreba čakať zázraky a vcelku je možné film si užiť :)(15.8.2016)

Emilia Clarke dikazuje, že umí hrát ne jen Mother of Dragons... A je skvělá..(15.8.2016)

Pěkné zpracování povedené knížky, přesně takhle to má vypadat. Dala bych pět hvězd, ale ta Clarke mi tam prostě tak nějak vadila, ani jsem nepostřehla mezi ní a Claflinem nějakou chemii. Prostě nic. Místy byla roztomilá, většinu času ale stejně neskutečně otravná. Lewis je jako sobecký přítel avšak perfektní.(19.8.2016)

Neskutočne mi prekážala mimika Emilie Clarkovej, prišlo mi to ako keby bola až pribrzdená. Ale krásny britský prízvuk a aj ostatní herci sa fajn hodili do super príbehu.(19.8.2016)

Za líbačku s Louise Clarkovou (Emilia Clarke) by stálo žít.(20.8.2016)

• zuzanicee

Zklamání největší: Ona má přítele 7 let, klape to, žádnej problém, miluje ho, takovýho jakej je (ať už je jakejkoliv) a vykašle se na něj.. proč? Hlavní hrdina je protivnej, pak se, pravda, rozveselí, ale ne zas tolik. Takže náklonnost hlavní hrdinky Louisy plyne z nějakého druhu ochranitelského komplexu? Nebo je to vidina peněz? Nebo se z ničeho nic zamilovala? Fakt? Abych to shrnula, nechápu zápletku. Louisa může být roztomile upovídaná až na půdu, ale kvalitu příběhu to nepřidá. Bohužel. více zde: https://zuzkysvet.wordpress.com/2016/08/23/recenze-nez-jsem-te-poznala/(23.8.2016)

Sympaticka romance, ktera sice pomaha motivem hendikep vs. xx, ale energicka, nadsena a prirozena Lou do filmu prinasi zabavu, humor a i presto, ze ostatni herci podavaji kvalitni vykony, predevsim diky Emilii Clarke film bavi.(24.8.2016)

Príjemná vec...pekné prostredie,sympatickí herci a sooo goood soundtrack.I keď prvých 15 minút som mala flashback na Nedotknuteľných. Ináč chcem aj ja také punčochy...(26.8.2016)

Romantická žánrovka, která i pobaví. Nic jsem od filmu nečekala a skončilo to krásným večerem!(28.8.2016)

Kašlat na klišé, kašlat na srovnání s reálným životem. Vždyť je to tak krásně natočeno. Skvělá dvouhodinová zábava. Nedošlo ani na slzy, protože ten film vlastně skončil dobře. Každému bylo dopřáno to, o co tolik stál.(29.8.2016)

Asi nejfajnovější romantičnóst, jakou jsem kdy viděla. Daenerys to teda moc nesekne, ale je správně trhlá a její úsměv mi připomíná mého oblíbeného Jokera, nebo zubní protézu? Poseidonovi z Žíznivých her to seklo i na vozíčku, jen tu nechuť žít a šílené bolesti docela dost uměl skrývat a moc jsem mu nežrala to, že ho to tak nežere, jak se zprvu zdálo. Soundtrack jsem si hned zamilovala (trpím teď trochu depresemi). Škoda, že sebevražedně sobecký kolista nemohl předvést nějakou i kdyby rychlou akcičku na pláži se svoji dobrou utěračkou v punčocháčích, ale i tak dávám 5* A to je co říct.(29.8.2016)

• FLVEKK

Romantika na invalidním vozíku..Takhle to prostě nejde a je mi líto všech, kteří skončí právě takto. Co mělo fungovat prostě nefungovalo a jsem celkem zklamaný..No a nebo už mě nebaví romantické sračky.(2.9.2016)