Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

rigby

Hollywoodská hra na city. Ale funguje to. Za ty roky, za ty spousty filmů, už to zkrátka mají vymakané, a funguje to. Není to žádná slátanina, jde se na to dívat, člověk se u toho baví, no a v závěru se prostě zcela nevědomky ty slzy v očích objeví. Ale jinak to žádný zázrak nebyl, jen velmi příjemný film, kde se nestřílí, anebo nejsou fóry přitažené za vlasy natolik, že se jim nelze smát. ()

FLVEKK

Romantika na invalidním vozíku..Takhle to prostě nejde a je mi líto všech, kteří skončí právě takto. Co mělo fungovat prostě nefungovalo a jsem celkem zklamaný..No a nebo už mě nebaví romantické sračky. ()

SuzieS

- hlavni plus toho filmu je, ze hodne z hlavnich postav "znam" i ze sveho okoli,temer kazda z nich me nekoho pripominala, a tudiz jsem to pak vnimala uplne jinak. .... Kdyz to mam shrnout: krasni herci, skvele jim to ladi, parkrat jsem doslova vyprskla smichy, navic- nejsou tam zadne trapne ci nechutne momenty, skvele napsane postavy, ktere se chovaji naprosto prirozene a lidsky, ...hezky, ale ne nijak kycovity pribeh, i ty momenty, ktere by mohly vest ke kyci, jsou radeji vynechany, coz me velmi potesilo Co nejvice ocenuji, je ona nekycovitost. vse tak nejak hladce plyne, hezky se na to diva, clovek chape vsechny zucastnene postavy. Nic a nikdo neni cernobile. Romantika je primerena, a ne preslazena. + ten britsky akcent se tak kraaaasne poslouchal :))) jedine, co me prekazelo, bylo jeji oboci, ale postupem casu s tim prehnanym pohybem nastesti prestavala. A na obalu by melo byt upozorneni: nebezpeci slz,... jelikoz jsem zrovna dneska byla na dolepeni umelych ras, a ke konci filmu z jsem jen drzela horni vicka, a slzy nechala kapat tak, aby se mi co nejmene namocily rasy :D :D :D xD samozrejme se clovek neubrani srovnani s Nedoktnutelnymi, ale to byl malinko jiny zanr, takze to tomuto filmu "odpoustim". Navic postizenych lidi pribyva, a je treba, aby lide byli alespon skrze filmy postupne "prevychovani" k tomu, ze jsou to "taky lide", a ne ze my se mel jit hned kazdy zabijet, kdyz se mu stane nehode ci uraz. Kvuli tomu breceni nevim, jestli se na to podivam znovu, xD ale jinak plny pocet :) nic bych asi neudelala jinak, vse tam sedi, jak ma :) ... teda, az na to tancujici oboci, a nekdy prehnane prehravani Louise ()

`barocco odpad!

Najprv sa to rozbieha ako nepodarena kopia Intouchables aby sa nakoniec z toho vyklula propagandisticky nechutna agitka dnesnych socialnych inzinierov na "klady" eutanazie. ()

lyzbeth

Jako romantika to ano...drama? ani ne....slzu do oka mi to nevehnalo..a to i přes to, že řvu skoro u všeho. A věčné zvedání obočí (někdy i na střídačku) u hlavní ženské postavy mne dost iritovalo. ()

Facik.

Jjsem nasrán, jsem strašně nasrán. Tyhle filmy o eutanazii by pro nás životem zničené zoufalce měli být nedostupné, jelikož né každý má doma pěknou půdičku na věšení jako Anežka Jechová v Kulovém blesku a ukončit tohle trápení načůráním na hrající CD přehrávač v zatopené koupelně mu nepřídé jaksi šik. ()

Santiago.

Tento film se srovnávání s Nedotknutelnými nevyhne. Naštěstí se Nedotknutelným nesnaží konkurovat v humoru, protože v tom je onen film opravdu nedotknutelný a nepřekonatelný. Tento snímek je založen spíše na té nádherné spontánnosti, otevřenosti, opravdovosti a citovosti Lou, jejích hipsterských módních kreacích, které nelze přehlídnout. Ale jí to prostě sekne, je přesvědčivá... mimochodem Emillia Clarke mě v této roli velice mile překvapila, zvládla ji zahrát naprosto skvěle, lehce totiž mohla sklouznout do protivné karikatury (z čehož jsem měl strach hlavně v prvních munitách filmu). ps: Těším se, až se objeví někdo kdo bude mít koule a natočí toto téma bez bohatého prince z pohádky, např. s ležákem na soc. dávkách někde v tmavé bytovce kde co chvíli nefunguje výtah, s ošetřovatelkou, která není andělským zjevením, ale má po té náročné práci kruhy pod očima ... ()

esmoke

Krásná, mladá, nevzdělaná, nekvalifikovaná dostane práci jako "společnice" krásného, mladého, bohatého, vzdělaného, úspěšného kvadruplegika. Ona je veselá, on je mrzout. Knihu jsem nečetl, ale jak to dopadne jsem věděl od začátku. V zásadě obyčejný film, který neurazí, ale ledového srdce nezahřeje :-). (2D dabing) Rozpočet: 20 miliónů, Tržby: $ 207,545 miliónů. ()

cortez

No, i když to mělo mouchy, tak za mě o něco málo lepší než Nedotknutelní. Bylo to prostě živější :) ()

Ace.A.T.L.

Romantickej film, co sice ničím novým nepřekvapí, ale o to víc potěší. Emilia je bomba, napuštěná pozitivem a pohodou a to celej ten film neuvěřitelně nakopává pořád kupředu a kupředu. Měl jsem strach, že to bude klišé, ale nebylo. Celkově to působí perfektně kompaktně a správně posazeně, na tu správnou úroveň. Jen proto, že to to je téma, který už tu několikrát bylo, jsem nedal 5*, ale jinak jsem nadmíru spokojenej. Za mě teda skvělý 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

gstudio

Milé, příjemné, solidně natočené. Dobře vybraní hlavní představitelé. Jen žasnu nad některými zdejšími komentáři. Když jdu do kina na romantiku, dostanu lépe či hůře zpracovanou pohádku pro dospělé. V tomto případě dokonce výborně zpracovanou. Když chcete realitu, čumte z okna a když chcete depresi, navštivte biják ve Filmovém klubu. Je to, do prkýnka, tak těžké pochopit?! ()

Pras0pes

Moc pěkná romantika, která člověka veme za srdce. Osobně to je za 4/5 a další hvězdu jsem dal za osobní spjatí s problematikou a utrženou slzu:) ()

Sharkman

Je snad zivotnim hrichem, si neuvedomovat akt soucasnosti a neradovat se z nej. Zivot se zije pouze jednou, tak si ho poradne uzijte, vice pokusu nemate ! ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys