Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

bonita69

Vím že komedií na tohle téma bylo už spoustu, ale mě tenhle film potěšil a musel jsem si ho pustit znovu, otázka je jaký by byl bez Emilie Clarke, kterou známe spíše z Hry o trůny, tady je roztomilá a vlastně všechnu pozornost ztrhla na sebe, tenhle film prostě vždycky zlepší náladu. ()

kolly13

Žánr Nedotknutelných se rozrůstá a "Me before you" je zdárný následovník, leč ne konkurent. Vidíme zde již použité prvky ze zpřízněných filmů, přesto posloucháme stejnou písničku o prolomení ledu a naději. Film je spíše průměrný, ale díky konci, hercům a i druhý den přetrvávajícímu pozitivnímu pocitu dám za čtyři hvězdy. ()

Goumen

V rámci svého žánru jeden z nejhezčích filmů. S výborným obsazením a perfektními hereckými výkony. Na Emilii Clarke jsem si musel chvíli zvykat, ale v průběhu filmu si jí nejde neoblíbit. Vztahy mezi lidmi a ústřední dvojicí působí naprosto přirozené a uvěřitelně. Vše doprovází příjemná atmosféra a dobrá hudba. ()

allegria

Čím jsem starší, tím víc tomuto filmu věřím, a tím víc si přeji, abych jednou mohla volit podobně, jako hlavní hrdina příběhu. Doporučuji vidět každému, bez ohledu na názory, založení, film je krásně natočený a herci velmi přesvědčiví. ()

zuzzz.man

Emilia Clark byla opravdu úžasná. Když udělala první 2 grimasy, ťukala jsem si na čelo. Při třetí už jsem ji bezmezně obdivovala. Je to fakt úžasná herečka - zahrát někoho takového jako Louise opravdu nebylo jednoduché. Sam Claflin byl prostě... No o něm ten film nebyl, ač to tak vypadá.. Spoiler: Kdyby to dopadlo jinak (tak, jak bych chtěla já), tak by o to nikdo ani nezavadil a mělo by to tak 50%... Bohužel pro mě. ()

Kozlowski8

Louise přijde o práci a potřebuje nutně nový zdroj příjmu. Přijímá práci v zámožné rodině, kde má pečovat o ochrnutého mladíka... Emotivně silné a hlavně pestré dílko, které obsahuje humor, pohodu, radost i těžký smutek a beznaděj. Vedle příjemného Sama Claflina se mi velmi líbil projev Emilie Clarke. To její pitvoření se a mimická exhibice není přehrávání, jak to může někdo vidět, ale cílená práce. Louise je prostě krásně trhlá, svérázná holka s velkým srdcem. Hezký film, který člověku zůstane v paměti. 80%. ()

haack

Taková hodně nadhodnocená předvídatelná a kýčovitá oddechovka, kde existuje jenom černá a bílá... 4/10 ()

leonidas odpad!

takže jako bohatý hejsek kterýho zas tak moc nebolí ale žere ho že se nemůže hejbat pouze dvěma prstama a hrdlem - to tady píšu aby byl vidět rozdíl od million dollar baby se rozhodne umřít v švýcarský nemocnici . a co ti co nemaj prachy ti se těma mizériemi co jim přináší takový nebo podobný život musí prodřít? je to film o zbabělci co raději zdechne než by se postavil a má 80%?pravda režisér snaživě tlačil ke konci na pilu ale mě jaksi nezasáhl.frajer krasavice byl fakt pako ale citově vzplanout k ubohýmu do sebe zahleděnímu retardovi, tohle si hlavní představitelka od scénáře nezasloužila. ()

Veeria

Jak popsat dokonalost? Je to dokonalost. Emilia je Louisa, Sam je Will. Adaptace se drží knižní předlohy, což kvituji vděčně. Měl by tento film vidět každý! ()

endrix

Nebyl to špatný film, ale prostě mi to celé tak nějak skřípalo, nevěřil jsem tomu. SPOILER! Will rozhodně není tak nesnesitelný (nebo to není ve filmu vidět), aby měnil pečovatelky jak na běžícím pásu. A už vůbec ne tak, aby byla Louise z něj nějak frustrovaná. Navíc pro mě ztělesňovala klišé nonkonformní slečny přinášející trochu čerstvého větru do zatuchlé rodiny. To se to pouští vítr, když můžete odjet jen tak do tropů. On zase ztělesňuje archetyp mladého muže, který to vzdal. Byť se s jeho bohatstvím postižení jistě snáší mnohem lépe než někomu na podpoře. A i když oceňuji, že autoři nechali Willa nakonec zemřít a dát tím jasné (byť eticky sporné) poselství, emoce se prostě nějak nedostavily. Jen hořký pocit, že bohatí lidé můžou všechno, včetně volby vlastní smrti v luxusním sanatoriu ve Švýcarsku, ale vážit si toho, že když už se jim stalo něco tak zlého, pořád mají alespoň prostředky na to to snášet mnohem lépe, nedovedou. Podobných filmů je hodně a dost je jich lepších, než tento. ()

veverysiak

Nečakaná bomba, neveril by som, že takúto romantiku vstrebem na jeden dúšok, aj keď som si nevedel dáko zvyknúť na to strašidelne hmýriace sa obočie a sínusoidné drážky na čele a prapodivné grimasy hlavnej aktérky, zameral som sa na iné detaily, raz za čas takéto kúsky potrebujem, takže 80%. ()

Tinka456

Typická romantická dráma s nie veľmi šťastným koncom. Dalo by sa povedať, že jediné pozitívne momenty sú prežité pekné chvíle medzi Louise a Willom. Louise ako hlavná hrdinka viedla len obyčajný jednoduchý život, ale neužívala si ho plnými dúškami. Milostný vzťah s Patrickom bol zrejme len na to, aby nebola sama. Jediné čo ju však napĺňalo, bola práca v bistre. No prišiel deň, keď bistro zatvorili. Tak si musela začať hľadať niečo nové. Hoci stať sa opatrovateľkou šomravého Willa nebola žiadna výhra. Will totiž prežil ťažkú autonehodu a ochrnul na celé telo, tým stratil chuť do života. Ich stretnutie bol priam osud, a čím dlhšie sa o neho Louise starala, tým viac sa ich životy úplne zmenili. Film obsahuje dve vynikajúco napísané postavy, ktorých stvárnili dvaja nezabudnuteľní herci - čím zožal film veľký úspech. Obidvaja herci sa svojej role chytili celou svojou prirodzenou osobnosťou, čím dodali filmu poriadny šmrnc. Louise a Will prežívajú magické pobláznenie sprevádzané nádhernými, ale i smutnými chvíľami. Emilia Clarke má vynikajúci herecký talent romantickej mladej dušičky, s veľkým srdcom a samozrejme so zmyslom pre humor. Sam Claflin naopak zažíva premenu, statočne bojuje s ťažkým osudom. Toto bola najlepšia romanca roku 2016, získala viacero filmových ocenení. ()

Heywood

Film skvělý od kamery, po muziku a třešničkou na dortu jsou výkony herců. Moje verze měla dabing a byl super. Už dlouho nebyl tak dobrý. ()

Tunheber

Pakliže se vám tento film líbil, tak raději nečtěte knihu. Já tu chybu udělal film se jevil perfektní, ale pak jsem přečetl knihu a zjistil, že tomu něco chybí, nedokážu explicitně vyjádřit co, ale něco tomu chybí. ()

Veber

Kniha byla prostě lepší. Chápu, že film musí nějaké věci zkrátit. Líbilo se mi to, ale vynecháním některých pasáží byl divák zkrátka ochuzen. ()

frho

Chvíli jsem se bál, že to bude jen nepovedená britská variace na Nedotknutelné, ale film se naštěstí začal ubírat vlastní cestou a vyklubalo se z něj skvělé, citlivé a dojemné romantické drama. A v Emilii Clark jsem vůbec neviděl Daenerys, což je určitě plus. Nedotknutelní jsou lepší, ale zároveň tak odlišní, že srovnání obou filmů vlastně ani není na místě. ()

Velislav

Celkom vydarený a dojímavý, ale nie patetický filmový debut neveľmi známej režisérkyRomantická dráma nie je úplne žáner, ktorý by som vyhľadával, ale náhoda chcela, že telka si hrala a ja uvidel som kráľovnú milých grimás a nabíjačku pozitívnej nálady a energie, slečnu Emiliu Clarkevďaka ktorej som to bol ochotný nielen dopozerať, ale aj pridať v hodnotení hviezdičku navyše. Herečka, ktorú som poznal len ako vedľajšiu postavu z priemerných filmov. Práve ona ťahá tento nevýrazný príbeh o výraznom osude paraplegika, ktorý sa síce so životom nezmieril ako Philippe z francúzskeho pokladuale ak by mi na jeho mieste osud prihral do cesty Clarkovú, zrejme by som sa vzdal ostatných nesplnených snov aj v sedle s kolesami. Záver prinesie aj slzy (nielen protagonistov), aj nádej, aj milé posolstvo. Minulosť sú dejiny v archíve, budúcnosť sa ešte len píše. (HBO) 8/10 ()

Sebule

Taková klasická romanťárna, která je ovšem velice pěkně naladěná. Za mě to určitě táhla Emilia Clarke, která byla skvělá. Není to nic světoborného, není tam nic nového, ale chytne vás to za srdce a to je důležité. Hodnocení: 7/10 ()

ButchCB

Po prvním shlédnutí jsem hned dal 5 hvězd, ale to podtržení té pětky hvězd, tak to dávám po třetím shlédnutí filmu, kdy jsem si film vychutnal do posledního detailu. Již jsem znal co mě čeká, věděl jsem jak to dopadne a mohl jsem na sebe nechat působit herectví obou hlavních protagonistů. Emilia je neskutečná, tahle pozice jí maximálně sedí, její úžasné mimiky a práce s obočím, rozjasní i nehostinné britské počasí. Sam Claflin excelentní v detailech jeho postavy na kolečkovém křesle. Teď při třetím shlédnutí, kdy jsem se mohl zaměřit na detaily, musim před ním maximálně smeknout. A pro mě je to aktuálně jeden z favoritů na film, kdykoliv budu chtít se pousmát s příjemným šimráním v břichu, ale i se cítit smutně s pocitem čehosi usazeného uprostřed krku. Perfektní! Prostě jasných pět podtržených. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys