Expanze - Série 2

(série)
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, 2017, 9 h 18 min (Minutáž: 41–48 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Kamera:

Jeremy Benning

Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Frankie Adams, Florence Faivre, Shawn Doyle, Shohreh Aghdashloo, Thomas Jane, Nick E. Tarabay (více)

Epizody(13)

V druhé sezóně se napětí mezi všemi stranami i nadále zvyšuje, čímž se posádka Rocinante dostává do ještě riskantnější situace. Protomolekula ohrožuje bezpečnost celé sluneční soustavy, zatímco ona velká konspirace, jež vedla k jejímu uvolnění, začíná být odhalována. (Prime Video)

meda2016

Více tajemného sci-fi, více politiky i solárních akcí, brzká gradace, nové nápady. Protahování odůvodněné. Akce družstva pěších mariňáků/aček loutkové divadélko, naštěstí využité. ()

WugWugs

Rozumná a premyslená variácia na osídlovanie planét, ťažbu surovín, ekologický cyklus potrieb, osamostatňovanie "národov", triedne rozdiely, medziskupinové stereotypy, migráciu a emigráciu utečencov, zbrojárske preteky a napokon aj strach z mimozemskej inteligencie úplne inej povahy ako je tá ľudská. Aj pre toto mám tak rád science fiction, nemusí to byť síce prvotriedny intelektuálny materiál, ale myšlienkové laboratórium prameniace z pár nápadov je fascinujúce (v porovnaní, napríklad, s čiernobielym a jednoduchým pozadím Stredozeme alebo Star Wars). Tematicky dosť veľký záber na rozmedzie okolo 10 dielov za sériu. Našťastie v druhej sérii Holden nedostáva toľko priestoru, možno aj tvorcovia si uvedomili veľmi slabý herecký repertoár S.S. (čo do pekla malo znamenať to jeho neustále žmúrenie akoby mal alergiu, alebo výraz tváre "chcem byť ako John Snow"?). Niektoré časti sú poslabšie - hlavne rozjazd, od piatej sa rozbehne naplno - ale dlho sme nedostali z takéhoto súdka nič lepšie. To mi pripomína smutnejšiu skutočnosť, že do tvrdšej science fiction seriálovej formy - okrem prevarených značiek ako Star Trek, Star Wars a komixových omaľovániek - nik neinvestuje. 4.5 ()

pubkitch

Pátý díl je jednoznačně to nejlepší, co mi Expanze  za dvě sezóny nabídla. Následuje však propad. Vrcholem je poslední díl druhé série, který se hloupostí a naivitou řadí k tomu nejhoršímu, co jsem v seriálech viděl. Bohužel jsem utvrzen v tom, že scénáristé nemají dostatek talentu k tomu, aby přišli s invenčním a originálním pojetím jednotlivých epizod. Ve sledování této monotónní béčkové scifi telenovely nepokračuji. ()

Kacaba4

No, první série mně moc bavila. Druhá série po odchodu mé oblíbené postavy přestala být vtipně svižná a zákruty, kterými se příběh ubíral hodně neuvěřitelný. Uznávám nicméně stále, že se jedná o jeden z nejzajímavějších sci-fi seriálů, které sleduji. A na třetí sérii se podívám ráda, tedy aspoň na začátek :-) ()

modrapapaja

Druhá řada je oproti té první slabá. Příběh se stává neuvěřitelným, nepravděpodobným a nudným (v druhé půlce řady). Druhou půlku řady jsem musel pořád přetáčet, protože ty epizody byly velmi nudné a ubíjející. Navíc změny oproti knize spíše bolely a to i v rámci budování světa - v knize například vystřelí tisíce střel s rychlostí 5 % c, tady 300. To vadí, protože Země má tolik průmyslu, že půlka lidí nepracuje a loď s jaderným pohonem má v Pásu každý bezďák, ale Země, po 100 letech příprav na válku s Marsem má jen 600 raket? To jako vážně? Tak připravují se na válku nebo ne? Další problém. bezďáci na Zemi. V 1. řade tvrdí člen MCRN že je na Zemi vše zadara a blahobyt.. a tady není na oblečení? Tři kousky a škoda nevyužitého potenciálu. ()