poster

KAMU ve Vietnamu (TV pořad)

Dokumentární

Česko, 2015, 6x26 min

Režie:

Radek Karko

Kamera:

Mike Straka

Účinkují:

Kamila Rundusová

Střih:

Michal Böhm
(další profese)
 • MaMitti
  *

  No a po Ditě P. se na obrazovce zjevila jistá KAMU....tak to se mi už definitivně aktivoval dávivý reflex. Je mi to opravdu hluboce líto, ale něco tak odpudivého jako její ruce v souvislosti s pořadem o jídle, jsem už dlouho neviděla a snad ani dlouho neuvidím. O tom, že slečna neumí artikulovat a není jí vůbec rozumět, asi nemusím dlouze psát....(5.5.2016)

 • kingik
  odpad!

  Tak přesně kvůli tomuhle žrádlu se Luťanský kdysi nevrátil z Vietnamu zpět do své vlasti. Nechtěl hrávat v pohádkách, už tehdy toužil po účinkování v cooking show. Reinkarnoval se do KAMU neboli Kamily Rundhnusové, ohyzdné a potetované piči, co šlichtu, kterou by nepozřel ani podvraťák z ulice, vychvaluje nadšenými slovy typu "pecka". Ano, na pecku je zralá leda tak ona. Pokud chcete hodit kvalitní kosu, máte jedinečnou možnost. Takže kyblík k telce, já vám to odstartuji...3...2...1...blijemeeeee!!! 0%(13.5.2016)

 • Matty
  **

  Nezvládnutý pokus jít ve stopách Anthonyho Bourdaina, který podstatnou část svých gastro výprav tráví povídáním s průvodci, od nichž se dozvídá spoustu informací o minulosti i přítomnosti lokální kuchyně. V případě Kamu ve Vietnamu se charismatická a osobitá protagonistka téměř nedostane ke slovu, a pokud ano, stačí nám jen sdělit, na čem si pochutnává, a jak moc jí to chutná. Její přirozené vystupování je devalvováno čteným mimoobrazovým komentářem, nesoucím se v té nejhorší tradici Cestománie a podobných rádoby vtipných cestopisů, zprostředkovávajících udivený pohled „civilizovaného“ bílého člověka na pozoruhodné obyvatele exotických krajin (neboli „naše vietnamské kamarády“). Tématem se tak namísto jídla stávají osudy Vietnamců, přibližované truismy jako „práce si tady každý váží“, případně život na ulicích vietnamských měst. Hádku domorodců kvůli místu k zaparkování motorky jsme ale nejspíš nuceni sledovat zejména kvůli nedostatku nosnějšího materiálu, čemuž by odpovídalo také vyplnění větší části minutáže přípravou vybraných pokrmů v Česku. Scénky z Vietnamu jsou množstvím relevantních postřehů nakonec jen zbytnou předehrou k tradiční cooking show, jakých v televizi běží tucty, což považuji za ostudný fail (České televize, nikoli Kamily Rundusové).(6.5.2016)

 • tompaulman
  ***

  O Vietnam se už dlouho zajímám a sám jsem si udělal v minulosti dva výlety, při kterých mě bavilo objevovat stále nová roztodivná jídla. Takže tématikou je mi pořad blízký a můžu říct, že z mnoha dokumentů, pořadů i článků v tisku je toto jeden z nejlepších a nejvěrohodnějších počinů o Vietnamu a jeho kuchyni. Oceňuji, že se pořad zaměřuje na opravdu autentické vietnamské stravování, snaží se vcelku úspěšně rozebírat jednotlivá jídla a způsoby přípravy a neomezuje se na stokrát probírané pokrmy jako phở nebo bún chả. Přesto je co vytknout. Komentátor, který na nás mluví jako na pětileté dítě, sráží stravitelnost celého pořadu o level dolů. A nemusel by tak zveličovat a přehánět - tím narážím na poslední díl, který se točí v obyčejném street bistru v Đà Nẵngu, které je v komentáři označeno za "nejvyhlášenější restauraci ve městě". LOL. Od pohledu je to bistro jako každé jiné (což by ale neznělo v televizi tak přitažlivě), navíc po minutě googlování zjistíte, že nemá ani moc dobré recenze :D Jak mi řekla kamarádka z Đà Nẵngu, toto bistro sice zná, ale vyhlášené jsou spíš zdejší seafood restaurace a bistra připravující místní speciality jako nudle mỳ quảng. No nic, kromě komentátora je mi osobně nesympatická i samotná slečna Kamu, ale aspoň tam neříká žádné nesmysly :) Myslím, že šest dílů je málo a osobně jako milovník extrémů postrádám zmínky o nějakých netradičních jídlech - vždyť ve Vietamu se konzumuje i hmyz, ptačí embria, krysy, hadi, psi, nebo i stravitelnější věci jako třeba exotické ovoce, krabi či bohatá škála mořských plodů, které nemají ani český název. Může to znít nechutně, ale podle mě by to pořadu přidalo na zajímavosti :)) Komentátor by příště mohl projevit aspoň minimální snahu o správnou výslovnost názvů jídel, protože většinu z nich ošklivě zprznil a ve Vietnamu by mu asi nerozuměli.(11.5.2016)

 • cuchillo
  *

  Nudne, mdle. Tahle "cooking show" neumi zprostredkovat tu pestrou a skvelou vietnamskou kuchyni. Koukam na to a sliny se mi nezbihaji. Od kucharskeho poradu ocekavam, ze po zhlednuti bezim druhy den do kramu, koupim tam vsechny potrebne ingredience a nemuzu se dockat, az si to taky uvarim. To se bohuzel nestalo. Kamu me neinspirovala.(7.4.2016)