Reklama

Reklama

KAMU ve Vietnamu

(pořad)
všechny plakáty
Dokumentární
Česko, 2015, 6x26 min

Režie:

Radek Karko

Kamera:

Mike Straka

Účinkují:

Kamila Rundusová
(další profese)

Obsahy(1)

V originální cestovatelské cooking show uznávané kuchařky a food blogerky Kamily Rundusové alias Kamu diváci procestují centrální Vietnam, poznají místní kulturu a zákulisí restaurací, trhů, pouličních stánků, farem a dalších rozmanitých forem vietnamského stravování. V každém dílu představí Kamu místní zvyky, tradice, chutě a charakter Vietnamců a přiblíží divákům vietnamskou kulturu v Česku, kdy navštíví místní rodiny, restaurace a trhy a uvaří v našich podmínkách tradiční vietnamské pokrmy. (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

Matty 

všechny recenze uživatele

Nezvládnutý pokus jít ve stopách Anthonyho Bourdaina, který podstatnou část svých gastro výprav tráví povídáním s průvodci, od nichž se dozvídá spoustu informací o minulosti i přítomnosti lokální kuchyně. V případě Kamu ve Vietnamu se charismatická a osobitá protagonistka téměř nedostane ke slovu, a pokud ano, stačí nám jen sdělit, na čem si pochutnává, a jak moc jí to chutná. Její přirozené vystupování je devalvováno čteným mimoobrazovým komentářem, nesoucím se v té nejhorší tradici Cestománie a podobných rádoby vtipných cestopisů, zprostředkovávajících udivený pohled „civilizovaného“ bílého člověka na pozoruhodné obyvatele exotických krajin (neboli „naše vietnamské kamarády“). Tématem se tak namísto jídla stávají osudy Vietnamců, přibližované truismy jako „práce si tady každý váží“, případně život na ulicích vietnamských měst. Hádku domorodců kvůli místu k zaparkování motorky jsme ale nejspíš nuceni sledovat zejména kvůli nedostatku nosnějšího materiálu, čemuž by odpovídalo také vyplnění větší části minutáže přípravou vybraných pokrmů v Česku. Scénky z Vietnamu jsou množstvím relevantních postřehů nakonec jen zbytnou předehrou k tradiční cooking show, jakých v televizi běží tucty, což považuji za ostudný fail (České televize, nikoli Kamily Rundusové). ()

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Tak přesně kvůli tomuhle žrádlu se Luťanský kdysi nevrátil z Vietnamu zpět do své vlasti. Nechtěl hrávat v pohádkách, už tehdy toužil po účinkování v cooking show. Reinkarnoval se do KAMU neboli Kamily Rundhnusové, ohyzdné a potetované piči, co šlichtu, kterou by nepozřel ani podvraťák z ulice, vychvaluje nadšenými slovy typu "pecka". Ano, na pecku je zralá leda tak ona. Pokud chcete hodit kvalitní kosu, máte jedinečnou možnost. Takže kyblík k telce, já vám to odstartuji...3...2...1...blijemeeeee!!! 0% ()

Reklama

Lukoboss 

všechny recenze uživatele

K. Rundusová je v prvé řadě kuchařka (možná taky i blogerka), nicméně není moderátorka něbo něco takovýho. Znalá situace je, jídlo, věřím, umí udělat taky dobrý (ostatně i přes její věk už má nemálo zkušeností s vařením, to by někteří mohli i závidět), ale do TV s vlastním pořadem to není. Lokace jsou zajímavý, jídla taky, ona je ta Asie taková pěkně pestrá, hned bych to ochutnal, ale tento pořad je bohužel šíleně amatérskej. Určitě není na škodu, že se ČT snaží zapojit mladší a neokoukaný ksichty, nicméně to musí mít nějakou kvalitu, kterou tenhle pořad prostě nemá. ()

MaMitti 

všechny recenze uživatele

No a po Ditě P. se na obrazovce zjevila jistá KAMU....tak to se mi už definitivně aktivoval dávivý reflex. Je mi to opravdu hluboce líto, ale něco tak odpudivého jako její ruce v souvislosti s pořadem o jídle, jsem už dlouho neviděla a snad ani dlouho neuvidím. O tom, že slečna neumí artikulovat a není jí vůbec rozumět, asi nemusím dlouze psát.... ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

No ten komentář to zabil. Je to velká škoda, protože samotná protagonistka je ok. Gastronomická turistka, která se nesnaží předstírat, že zenově splynula s prostředím a objevila svou duši, ale prostě si užívá výlet - což je fajn. Ale ten chlápek, co artikuluje afektovaněji a úlisněji než... nevím, ani nevím přirovnání, sledování značně znepříjemňuje. Taky asi škoda, že chybí pevnější koncept, epizodám jako by chyběla struktura a téma, takže se zbytečně brouzdá po povrchu. oproti Ditě p. ale pořad, kde má jídlo kontext a podstatu, což je plus. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama