Z londýnského Toweru byly ukradeny korunovační klenoty a Anglie musí čelit vážné krizi. Všichni tajní agenti britské tajné služby byli zabiti. Zbyl pouze Johnny English, který vždy snil o práci agenta. Teď dostává svou šanci. Johnny se ujímá pátrání, která vede vskutku neotřelými a svéráznými způsoby. Podezřelým č. 1 se stává francouzský obchodní magnát Pascal Sauvage. Tento nejcennější symbol moci ostrovního království nemá ale obohatit jeho sbírku, ale přímo jeho hlavu. Pokud se Sauvage stane králem, chce zemi, které bude vládnout, změnit v největší vězení na světě. Podaří se Johnnymu Englishovi a záhadné agentce Lorně zabránit korunovaci? (TV Nova)

Vakomlok

Povedená britská variace na Jamese Bonda pobaví, ale na konci zůstane trochu hořká pachuť, že to mohlo být ještě o něco lepší. ()

Akana

Dalo se z toho vytřískat víc, parodie na superagenty se dvěma nulami nabízí spoustu možností. Atkinsonovi prostě celovečerní formát nesvědčí a výborné gagy trochu ztrácejí lesk vedle těch tuctovějších. ()

johnywalker

Člověk se směje od začátku do konce, skvělé scény a Atkinson v hlavní roli... Možná trochu nepovedená role Pascala, ale jinak výborná komedie! ()

Eluin

Viděl jsem to až nedávno, nicméně musím souhlasit se spoustou zdejších uživatelů ohledně toho, že se jedná skutečně o velmi slabý film, který těch několik vtipů skutečně nevytrhne. Nekonzistentní děj - i na komedii - tvoří v podstatě velmi zbytečný film. Ty 2 hvězdy jsou za Atkinsona. ()

John8

Parádní parodie na vše co se kdy špiónství týkalo, s excelentní hvězdou v hlavní roli, nechutný scény si ale autoři mohli odpustit. ()

Fawkes

Musím přiznat, že jsem se dlouho u filmu takhle nepobavil. Rowan Atkinson předvedl bezvadný humor, při kterém se člověk opravdu upřímně zasměje. A opravdu tohle je komedie, která si příliš nezakládá na ději, proto jej neberu téměř vůbec v potaz. Když se nad tím tak zamyslím, tak je to snad jediná britská komedie, jakou jsem doposud viděl, i proto je mé hodnocení takové, jaké je. Pro pozvednutí nálady film vřele doporučuju. (90%) ()

Heroine

Myslím že není potřeba zdůrazňovat, o jak moc je Johnny English lepší než Austin Powers. Tam je opravdu každý druhý (ne -li každý první) vtip naprosto nechutný. V Englishovi se kupodivu drželi od klasické trapnosti a nechutnosti solidně daleko, i když pár scén v záchodě si neodpustí... Malkovich je super záporák, a Atkinson nemusí ani nic dělat, aby byl vtipný. Celkově je to myslím dobrý nápad, ale celý film by mohl být o něco rychlejší. Takhle se, i přes množství solidních gagů, divák občas nudí. ()

GOREGASM

První půlka je elegantně vtipná, plná povedených narážek, navíc Rowanovo agentské sako je šité na míru. Postupně bohužel začne probublávat na povrch snaha tvůrců transformovat Johnyho Englishe v pouze sofistikovaněji vyhlížející klon Mr. Beana, což v daném příběhu ve většině případů nefunguje, respektive působí trapně. A to je škoda, protože řemeslně je vše v pořádku a i ten Malkovich přes svou zhovadilou frangličtinu umí pobavit. 60% ()

Wargoo

Jeho ksichtu mám už dosť z Beanovských filmíkov, tu mi iba pripomenul, ako veľmi jeho debilný ksicht už nemusím. 1* (Imbruglia). 17,046% ()

gombarix

Nejvtipnější je bohužel anotace na plakátě... Samotný "Bean" je sice standarně zábavný a film si nápaditě střílí z anglo-francouzské řevnivosti, ale jinak je předvídatelný, utahaný (byť nemá ani hodinu a půl) a zbytečně moc prolézá mezi h*vny. ()

helloween93

Starým parodiím typu Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely se to sice nevyrovná, ale v rámci moderní produkce v žánru jde o nadprůměrnou zábavu. Myslím si, že tahle komedie nikoho neurazí. Navíc Atkinson je prostě král grimas. 3* ()

merigieren

tak nějak sem se zapomněl smát :-) spíš než komedie je to bláznivá akční ztřeštěnost. mr bean kterému se dějí samé nevtipné ale obdivuhodné věci, spíš se pak dá čekat na to co vymyslí autoři za ptákovinu v dalším záběru, ale i tak je to koukatelné dílko. ()

BeranSon

Pořádná nálož zábavy v podaní nestárnoucí legendy s tváří Rowana Atkinsona . Nejedná se o přelomovou žánrovku, která definitivně přepíše styl natáčení komedií. Englich je pro zabití nudy jako stvoření, natočený a pokud se na něj kouknete, překvapí vkusným humorem a nezvykle mluvenou rolí Rowana. - 5/10 - ()

lemonova

Moja rastúca slabosť pre Bena Millera spôsobila navýšenie o jednu hviezdičku, inak mi to vlastne neprišlo až také zábavné a prítomnosť Johna Malkovicha ma doslova otravovala.. jeho herectvo sa vôbec k danému žánru nehodilo, pripadalo mi to, že nemá vôbec zmysel pre anglický humor a tým pádom ani pre tento film. ()

Rathalos

Tajny agent v podani Rowana Atkinsona ako Johnny English,mna jeho forky nikdy neomrzia,pobavil som sa vyborne a to je zaklad,aj pokracovanie stalo zato...:-) ()

MickeyStuma

Komediální talent Rowana Atkinsona byl plně prezentován převážně v televizi, kde je z jeho tvorby nejznámější především pan Bean. Celovečerní filmy samozřejmě točil také, ale v nich nikdy nedostal prostor se plně předvést. Až po úspěšném nápadu převést do celovečerního filmu pana Beana, se Rowanovi v plné parádě komediální filmové dveře otevřely. A tak přišla postava další a pro Anglii samozřejmě hodně blízká. Johnny English, coby zaměstnanec tajné služby Jejího Veličenstva, pozor, ne agent, byl původně postavičkou série televizních reklam, které samozřejmě v Česku neznáme. V Anglii však zřejmě  zpopulárněl natolik, že i u něj přišel návrh s ním natočit film. A tak se stalo a jak se následně ukázalo, byla to trefa do černého. Scénář sice není světoborný, ale když jde pouze o groteskní legraci, je to problém ten nejmenší. A tak tu máme další postavu, která na co sáhne, to zničí a kde se objeví, tam způsobí víc škody než užitku. Koho že nám to připomíná? Ale ano, je to slavný inspektor Jacques Clouseau v podání Petera Sellerse. Johnny English a Jacques Clouseau si klidně a upřímně mohou podat ruku. Už tenkrát vznikla říkanka: -idiot jako hrdina, baví se celá rodina.- A platí to i tentokrát. Johnny English není mířen pouze na fanoušky bondovek a Rowana Atkinsona. S humorem sobě vlastním na několika úrovních s velice jednoduchým příběhem a spoustou zábavných akčních scén, pobaví celou rodinu. A jen tak pro zajímavost, Rowan Atkinson si v jedné bondovce, byť neoficiální, skutečně zahrál. Zahlédnout ho lze ve snímku „Nikdy neříkej nikdy“ (1983). ()

panvasik

Hodně kontroverzní komedie. Takhle bych tento film nazval a podle mě nejlepší parodie na Jamese Bonda. Normálně bych tomu filmu dal slabší hodnocení, ale já jsem si ten film ve svých letech užil a s Johnnym Englishem jsem já vyrostl. Rowan Atkinson je za mě i něco víc než jenom Mr. Bean. 70% ()

Besyn

Slabá komedie s trapnou zápletkou,která si rádoby hraje na parodii na Jamese Bonda.Rowan Atkinson jako vždy dokonalý,ale to ten film celý nezachrání. ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce