The Good Place (TV seriál)

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2016–2019, 19 h 13 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Michael Schur

Kristen Bell, Ted Danson, Manny Jacinto, Tiya Sircar, Ruman Kazi, Amy Okuda, Emily Arlook, Jackie Tohn, Susan Park, Jorge Diaz, Braxton Beckham, Leslie Grossman, Luke Guldan, A.J. Hudson, Jill Johnson, Deborah Meister, Angela Trimbur, Jameela Jamil, William Jackson Harper, D'Arcy Carden, Jamie Denbo, Jama Williamson, George Basil, Mary Holland, Adam Scott, Maribeth Monroe, Ajay Mehta, Anna Khaja, Tom Beyer, John Hartmann, Eugene Cordero, Keston John, Joe Mande, Hayden Szeto, Jess Rowland, Joanna Sotomura, Doc Farrow, Rebecca Hazlewood, Sunita Mani, Jason Mantzoukas, Dax Shepard, Jim Meskimen, Marc Evan Jackson, Dominic Burgess, Maya Rudolph, Behzad Dabu, Adam Huber, Prudence Vindin, Lynnette Gaza, Mike O'Malley, Kirby Howell-Baptiste, Harvey Guillen, Moshe Kasher, Lisandra Tena, Ben Lawson, Adam Groves, Ben Geurens, Paul Tassone, Flula Borg, Andrew Daly, Allyn Rachel, Michael McKean, Stephen Merchant, Carol Herman, Sarah Yarkin, Nicole Byer, Paul Scheer, Dana Powell, Brandon Scott Jones, Phil Augusta Jackson

Komentáře uživatelů k TV seriálu (40)

Byť se nejednalo o lásku na první pohled, nezvyklý koncept si sedá jen velmi pozvolna a pěkných pár dílů trvá, než mi přestanou vadit některé charakterové mušky i mouchy téměř kompletní hlavní party, vyšlo to. Celá posmrtná anabáze má totiž jednu obrovskou výhodu. Eleanor a spol. se v sitcomových vodách pouští do nepříliš ochozeného prostoru rozvíjení mysteriózní zápletky a nefalšovaných cliffhangerů, které oproti všem žánrovým zvyklostem nejsou jen o vztazích. Opravdu netuším, jestli se mi u komedie někdy stalo, abych se k ní alespoň zpočátku vracel ne kvůli stylu humoru nebo dobré náladě, ale kvůli zvědavosti, kam se celý vesmír dobrých i špatných míst vrtne tentokrát. A že jsou takové výlety v pozdějších sezónách tou nejpřekvapivější pokladnicí chytrého humoru. Extra vydařené opakované vtipy (komolení Chidiho příjmení, Tahani a její známosti nebo COKOLI, co vypadne z neodolatelné Janet v libovolné podobě) jsou pak hodně sladkou třešničkou na dortu. Pátá hvězda je na spadnutí, to jen Jasonova nepřetržitá natvrdlost je tím jediným druhem humoru, který mi do jinak dokonalé mozaiky moc nepasuje. V případě udržení takhle strmé kvalitativní křivky směrem vzhůru ale jednou možná odpustím i to.(28.8.2018)

První sérii zatím hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Doufám, že si seriál udrží své tempo, vtip, originalitu a napětí a já nebudu muset hodnocení měnit.(29.9.2016)

Zprvu příjemný překvapení vzhledem k tomu, co zámoří poslední dobou plodí za nový věci, teď už pro mě neotřesitelná stálice komediální scény. Každá nová série působí svěžím dojmem, aniž by se závratně vzdalovala těm předešlým. Cast bez osvědčených komiků se přesto tasí s perfektními výkony v čele s těmi od Teda Dansona a D'Arcy Carden.(12.1.2019)

• MoiJe

Zatial do 1x04: Po pilote som to skoro hned vzdala, bol pre mna skor otravny ako vtipny. 3 a 4 uz su tak nejak v podstate OK. Este skusim zo dva, kvoli Bell.(2.10.2016)

Námet, ktorý je postavený na bizarnej myšlienke alá Stepfordské paničky ale vyťažuje z nej maximum. Sú tu dobré herecké výkony, je tu priestor pre vtip. Morálne to netlačí veľmi na pílu a má to množstvo super momentov. Hlavne sa mi páči určitá nejednoznačnosť u charakterov a postupný vývin, ktorý je aj na malom priestore výrazne vidieť. A hlavne je to iné. Hoci stále v medziach tradičnej americkej zábavy. Bavilo ma to. Uvidíme kam sa to bude uberať. Zatiaľ ale celkom spokojnosť. Ted Dansom kupodivu vtipný. 1. séria - 80% Ono sa to môže javiť ako zvláštnosť, ale Good place je seriál, ktorý krásne dozrieva. Ktorého druhá séria značne prekonáva prvú a ktorý dokázal vo mne ako v divákovi vytvoriť si vzťah ku každej jednej postave. Čo sa málokedy podarí. Diverzita, ľahkosť a vtip tohto seriálu netlačí na pílu, nie je fekálny ani perverzný, skrátka je to príbeh o dobre a o tom ako ho vnímame. Funguje to pre mňa v mnohých rovinách a bavil som sa. 2. séria - 90%(24.2.2019)

Velké plus za nápad a za nekorektní Kristen Bell v hlavní roli, ale co je to všechno platné, když se to zatím z větší části drží v přizdisráčském, moctonepřehánějme zpracování. Chtělo by to pořádný rozlet, přátelé scénáristé.(7.10.2016)

No, netušil jsem absolutně, co čem to je, ale dal jsem tomu šanci, protože po patnácti minutách nerozhodného scrollovaní Netflixem se někdy prostě naserete a kliknete na cokoli, co vám zrovna připadne pod kurzor. A co vám mám říkat, hned jsem se zamiloval a jen s největším sebezpřením to po pěti bingenutých dílech vypnul a šel spát. Že se k tomu ale vrátím, jak jen to půjde, je tutovka. Protože kdo z nás by nechtěl skončit na tom "Dobrém místě", když to Špatné zní tak trochu jako Peklo.(15.1.2019)

Standardní US komediální seriál, který z průměru vytahuje odpočinková atmosféra, nevšední prostředí a klasicky příjemný Ted Danson.(27.4.2017)

Kdo by čekal, že cosi, co je v základu obyčejná prastará morality play bude tak zábavné? Skvělý scénář a dialogy s minimem hluchých míst, že mám občas pocit, že co epizoda, to season premiere/finale, vynikající kulisy a efekty, které krásně evokují například Pushing Daisies nebo nedávné A Series of Unfortunate Events, rozhodně svěží změna oproti klasickým bytově situovaným "tříkamerovkám". Jen mě mrzí, že si tam Michael Schur dal zase Marca Evana Jacksona a Jasona Mantzoukase, kteří už byli i v Parks and Recreation a Brooklyn Nine-Nine v podobných rolích. Adam Scott byl fajn, protože hrál stejně dobře cosi, co rozhodně nebylo Ben Wyatt. Rovněž jsem dlouho neviděl, že by sitcom měl tolik teorií pro dění na obrazovce jako dvakrát tak dlouhé mystery seriály (Lost, Twin Peaks, The OA, ...) Ani ve třetí sérii to neztrácí dech a platí vše výše napsané. Navyšuji na 8 ze 13. A jdu se pomalu chystat do Bad Place.(5.11.2017)

1. série The Good Place je seriál, ke kterému mě přitáhlo jméno tvůrce. Michael Schur totiž vytvořil jeden z nejlepších a nejvtipnějších sitcomů posledních let a já jsem byl zvědav, jestli se zadaří znovu. Začnu tedy obsazením, hlavní tahouni Kristen Bell i Ted Danson jsou sympaťáci a ani zbytek není extra rušivý. Nápad je zajímavý a líbí se mi atmosféra, kterou seriál má. Možná i díky kulisám, které dají připomenout Pushing Daisies. Trošku mi ale nesedí scény, kdy je Eleanor „hodně špatná“. Už v průběhu první série jsem se opravdu začal těšit na další díly. Protože to bylo díl od dílu lepší a zábavnější. Skvělý byl příchod Špatného místa v čele s Adamem Scottem. Navíc závěrečný twist byl něco nečekaného a vážně povedeného. A přidává body k originalitě. Jsem rád za prodloužení. Rozhodně chci vidět víc, protože mám ten pocit, že to bude jako s Parks & Rec a seriál se postupně může zlepšovat, až se vybrousí v opravdový komediální poklad... 2. série I druhou sérií se podařilo tvůrcům navázat na úspěch té první a naplnit nyní už vysoká očekávání. Hlavní parta je opět vtipná a i letošní zápletka o snaze dostat se ze Špatného místa do toho Dobrého je skvělé naplánovaná. Pobavil i nečekaný a originální závěr. Už teď se nemohu dočkat dalších epizod. 3. série I když každá série přichází s trochu jinou zápletkou, aby se příběh posouval, tak se jim i ve třetí řadě daří zůstat originální. A za to rozhodně zaslouží uznání. Dokonce i letos to skončilo způsobem, který přivede do příštího roku zajímavý zvrat. I díky tomu je to jedna z nejzajímavějších komedií, která se momentálně vysílá. Zábava to je totiž více než dobrá a doufám, že jen tak nebude končit.(31.1.2017)

Super oddychovka a neskutečně originální seriál. Tohle fakt můžu! :-)(30.1.2019)

Tyhle barevné ujetosti jsou prostě k nezaplacení. Ano, opravdu je to tak šílené, že si celou dobu budete říkat "doufám, že posmrtný život takhle vypadat NEBUDE" a "to 'špatné místo' nezní zase TAK špatné", lidé jsou tu dobří za hranicí snesitelnosti a hlavní hrdinka roztomile zkažená, má to vše, co byste od toho očekávali...a něco navíc. Bála jsem se, čemu se bude věnovat hlavní zápletka, aby se to rychle neokoukalo, ale po třetí epizodě to začíná vypadat velice zajímavě. Tvůrci ještě nevytáhli všechna esa z rukávů, jejich výtvor má dobrý náběh na to stát se seriálem, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.(26.9.2016)

"Peklo je tam, kde podávají pizzu s ananasem, hrajou Limp Bizkit a kde končí všichni filosofové." Výborný a chytrý seriál, který staví na jemném humoru a který předkládá i hodně otázek k zamyšlení. Z jednohubky, kterou jsem zkusil na Netflixu, se rychle stala srdeční záležitost. PS: Je tam jeden pěkný odkaz na Teda Danson a seriál Cheers. :)(15.2.2019)

Zabavna jednohubka, ktere jsem mel chut za finale pridat (mam chut spoilerovat a prirovnavat...) jeste hvezdicku navic, ale pockam na druhou serii, jak se s tim poperou(27.8.2017)

Já nevím, jak "The Good Place" hodnotit. Seriál mě velmi bavil, ale vždy jsem měl pocit, že se často příběh zbytečně natahuje do čtyř epizod, a poté přijde jedna epizoda, která je naprosto nabitá zvraty a silnými momenty. Zvrat na konci první série například posunul tu druhou někam zcela úplně jinam, což je podle mě známkou kvalitního seriálu. Totéž vlastně tvůrci zopakovali i v sérii druhé, což ale pro diváka už logicky není žádným překvapením. Kdybych tedy musel udělit spravedlivé hodnocení, byly by to patrně ****, ale nutno říci, že se úplně neztotožňuji s myšlenkou, že lidé odcházejí po smrti na "The Good Place", nebo "The Bad Place", a musel jsem tak brát seriál z velkou rezervou a vnímat ho opravdu jen jako komedii. Každopádně komentuji vlastně jen první dvě řady, které jsem doposud zhlédnul a možná, že mě tvůrci tou třetí přesvědčí. Poslední věc, Kristen Bell mi prostřednictvím seriálu dokázala, že je naprosto vynikající herečka. Přidávám si ji do oblíbených.(14.8.2018)

Kazda rada je vlastne uplne o necem jinem, takze se jako celek dost spatne hodnoti. Fajn feel-good serial s vybornou K. Bell.(7.12.2018)

Na podruhé za plný počet. Vtipné, barevné a překvapivě chytré.(8.4.2018)

Taková lacině vypadající trapárna. Plytké herecké výkony, slabé kulisy, prázdné dialogy atd. Velmi annoying Bell.(18.4.2018)

První série naprosto úžasná. Už dlouho jsem se tak nebavila. Postavy jsou krásný průřez naší skvělou společností a každý se v tom najde. Druhá série pořád dost solidní, i když storyline první byl určitě zajímavější.(24.1.2019)

Ten nápad i zápletka mi od začátku přišly jako zajímavé, každopádně dějově i komediálně se to rozjíždělo trochu pomaleji. Směrem ke konci první série šla ale úroveň celkově nahoru a závěr dal všemu docela zajímavou tečku. Tak uvidíme co dál.(7.2.2019)

<< předchozí 1 2