The Good Place (TV seriál)

Komedie / Drama / Fantasy

USA, 2016 - 2018, 14 h 48 min (Minutáž: 21–43 min)

Tvůrci:

Michael Schur

Kristen Bell, Ted Danson, Manny Jacinto, Tiya Sircar, Ruman Kazi, Amy Okuda, Emily Arlook, Jackie Tohn, Susan Park, Jorge Diaz, Braxton Beckham, Leslie Grossman, Luke Guldan, A.J. Hudson, Jill Johnson, Deborah Meister, Angela Trimbur, Jameela Jamil, William Jackson Harper, D'Arcy Carden, Jamie Denbo, Jama Williamson, George Basil, Mary Holland, Adam Scott, Maribeth Monroe, Ajay Mehta, Anna Khaja, Tom Beyer, John Hartmann, Eugene Cordero, Keston John, Joe Mande, Hayden Szeto, Jess Rowland, Joanna Sotomura, Doc Farrow, Rebecca Hazlewood, Sunita Mani, Jason Mantzoukas, Dax Shepard, Jim Meskimen, Marc Evan Jackson, Dominic Burgess, Maya Rudolph, Behzad Dabu, Adam Huber, Prudence Vindin, Lynnette Gaza, Mike O'Malley, Kirby Howell-Baptiste, Harvey Guillen, Moshe Kasher, Lisandra Tena, Ben Lawson, Adam Groves, Ben Geurens, Paul Tassone, Flula Borg, Andrew Daly, Allyn Rachel

Komentáře uživatelů k TV seriálu (28)

Byť se nejednalo o lásku na první pohled, nezvyklý koncept si sedá jen velmi pozvolna a pěkných pár dílů trvá, než mi přestanou vadit některé charakterové mušky i mouchy téměř kompletní hlavní party, vyšlo to. Celá posmrtná anabáze má totiž jednu obrovskou výhodu. Eleanor a spol. se v sitcomových vodách pouští do nepříliš ochozeného prostoru rozvíjení mysteriózní zápletky a nefalšovaných cliffhangerů, které oproti všem žánrovým zvyklostem nejsou jen o vztazích. Opravdu netuším, jestli se mi u komedie někdy stalo, abych se k ní vracel ne kvůli stylu humoru nebo dobré náladě, ale kvůli zvědavosti, kam se celý vesmír dobrých i špatných míst vrtne tentokrát. A že jsou takové výlety ve druhé sezóně tou nejpřekvapivější pokladnicí chytrého humoru. Extra vydařené opakované vtipy (komolení Chidiho příjmení, Tahani a její známosti nebo COKOLI, co vypadne z neodolatelné Janet v libovolné podobě) jsou pak hodně sladkou třešničkou na dortu. V případě udržení takhle strmé kvalitativní křivky směrem vzhůru přistane pátá hvězda klidně hned na začátku třetí série.(28.8.2018)

První sérii zatím hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Doufám, že si seriál udrží své tempo, vtip, originalitu a napětí a já nebudu muset hodnocení měnit.(29.9.2016)

D'Arcy Carden ♥♥♥(4.11.2017)

• MoiJe

Zatial do 1x04: Po pilote som to skoro hned vzdala, bol pre mna skor otravny ako vtipny. 3 a 4 uz su tak nejak v podstate OK. Este skusim zo dva, kvoli Bell.(2.10.2016)

Velké plus za nápad a za nekorektní Kristen Bell v hlavní roli, ale co je to všechno platné, když se to zatím z větší části drží v přizdisráčském, moctonepřehánějme zpracování. Chtělo by to pořádný rozlet, přátelé scénáristé.(7.10.2016)

Standardní US komediální seriál, který z průměru vytahuje odpočinková atmosféra, nevšední prostředí a klasicky příjemný Ted Danson.(27.4.2017)

Kdo by čekal, že cosi, co je v základu obyčejná prastará morality play bude tak zábavné? Skvělý scénář a dialogy s minimem hluchých míst, že mám občas pocit, že co epizoda, to season premiere/finale, vynikající kulisy a efekty, které krásně evokují například Pushing Daisies nebo nedávné A Series of Unfortunate Events, rozhodně svěží změna oproti klasickým bytově situovaným "tříkamerovkám". Jen mě mrzí, že si tam Michael Schur dal zase Marca Evana Jacksona a Jasona Mantzoukase, kteří už byli i v Parks and Recreation a Brooklyn Nine-Nine v podobných rolích. Adam Scott byl fajn, protože hrál stejně dobře cosi, co rozhodně nebylo Ben Wyatt. Rovněž jsem dlouho neviděl, že by sitcom měl tolik teorií pro dění na obrazovce jako dvakrát tak dlouhé mystery seriály (Lost, Twin Peaks, The OA, ...) Ani ve třetí sérii to neztrácí dech a platí vše výše napsané. Navyšuji na 8 ze 13. A jdu se pomalu chystat do Bad Place.(5.11.2017)

1. série The Good Place je seriál, ke kterému mě přitáhlo jméno tvůrce. Michael Schur totiž vytvořil jeden z nejlepších a nejvtipnějších sitcomů posledních let a já jsem byl zvědav, jestli se zadaří znovu. Začnu tedy obsazením, hlavní tahouni Kristen Bell i Ted Danson jsou sympaťáci a ani zbytek není extra rušivý. Nápad je zajímavý a líbí se mi atmosféra, kterou seriál má. Možná i díky kulisám, které dají připomenout Pushing Daisies. Trošku mi ale nesedí scény, kdy je Eleanor „hodně špatná“. Už v průběhu první série jsem se opravdu začal těšit na další díly. Protože to bylo díl od dílu lepší a zábavnější. Skvělý byl příchod Špatného místa v čele s Adamem Scottem. Navíc závěrečný twist byl něco nečekaného a vážně povedeného. A přidává body k originalitě. Jsem rád za prodloužení. Rozhodně chci vidět víc, protože mám ten pocit, že to bude jako s Parks & Rec a seriál se postupně může zlepšovat, až se vybrousí v opravdový komediální poklad... 2. série I druhou sérií se podařilo tvůrcům navázat na úspěch té první a naplnit nyní už vysoká očekávání. Hlavní parta je opět vtipná a i letošní zápletka o snaze dostat se ze Špatného místa do toho Dobrého je skvělé naplánovaná. Pobavil i nečekaný a originální závěr. Už teď se nemohu dočkat dalších epizod.(31.1.2017)

Tyhle barevné ujetosti jsou prostě k nezaplacení. Ano, opravdu je to tak šílené, že si celou dobu budete říkat "doufám, že posmrtný život takhle vypadat NEBUDE" a "to 'špatné místo' nezní zase TAK špatné", lidé jsou tu dobří za hranicí snesitelnosti a hlavní hrdinka roztomile zkažená, má to vše, co byste od toho očekávali...a něco navíc. Bála jsem se, čemu se bude věnovat hlavní zápletka, aby se to rychle neokoukalo, ale po třetí epizodě to začíná vypadat velice zajímavě. Tvůrci ještě nevytáhli všechna esa z rukávů, jejich výtvor má dobrý náběh na to stát se seriálem, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.(26.9.2016)

Zabavna jednohubka, ktere jsem mel chut za finale pridat (mam chut spoilerovat a prirovnavat...) jeste hvezdicku navic, ale pockam na druhou serii, jak se s tim poperou(27.8.2017)

Já nevím, jak "The Good Place" hodnotit. Seriál mě velmi bavil, ale vždy jsem měl pocit, že se často příběh zbytečně natahuje do čtyř epizod, a poté přijde jedna epizoda, která je naprosto nabitá zvraty a silnými momenty. Zvrat na konci první série například posunul tu druhou někam zcela úplně jinam, což je podle mě známkou kvalitního seriálu. Totéž vlastně tvůrci zopakovali i v sérii druhé, což ale pro diváka už logicky není žádným překvapením. Kdybych tedy musel udělit spravedlivé hodnocení, byly by to patrně ****, ale nutno říci, že se úplně neztotožňuji s myšlenkou, že lidé odcházejí po smrti na "The Good Place", nebo "The Bad Place", a musel jsem tak brát seriál z velkou rezervou a vnímat ho opravdu jen jako komedii. Každopádně komentuji vlastně jen první dvě řady, které jsem doposud zhlédnul a možná, že mě tvůrci tou třetí přesvědčí. Poslední věc, Kristen Bell mi prostřednictvím seriálu dokázala, že je naprosto vynikající herečka. Přidávám si ji do oblíbených.(14.8.2018)

Na podruhé za plný počet. Vtipné, barevné a překvapivě chytré.(8.4.2018)

Taková lacině vypadající trapárna. Plytké herecké výkony, slabé kulisy, prázdné dialogy atd. Velmi annoying Bell.(18.4.2018)

• vodnicka

Pilot byl dost příjemným překvapením, vypadá to na čistou oddechovku.(22.9.2016)

Ze začátku průměrný seriál plný fórků, který se pak ale na konci výborně zvrtne. A první dva díly druhé řady jsou vyloženě famózní. Jsem fakt nadšenej, dlouho mě už nic tak neuchvátilo(1.10.2017)

The Good Place sice trpí "americkým seriálovým moralizováním" a tam kde by mohl přitlačit na pilu, se stále drží při zdi. Ale čert to vem, je to totiž nápaditá zábava. Hlavní postavy v čele s K. Bell jsou skvěle napsané. Líbí se mi také "barevnost prostředí" á la Pushing Daisies. Přechod z první série do druhé přináší novou zápletku a jsem zvědav, co přinese třetí série. Dávám --- == 79 % == --- .(28.4.2018)

Wow, zo zaciatku (cca prve 3 epizody) to znelo ze vsetok vtip minuli tam a ze dalej to uz bude len nudne, ale použité vtipy a stále progresujúci dej mi nedovolil odtrhnúť oči. Výborne som sa zasmial a pobavil. Dúfam že 4tá séria už bude naozaj posledná, pretože síce je možné do tohto scenaru pridavat no mohlo by to len uškodit.(9.10.2018)

Takový onen svět by mě bavil. Ale kazit ho! Architekt je skvělá postava.(24.1.2017)

Přesně typ seriálu, který mi chyběl. Zábavný princip, divné postavy, ujetý humor. Druhá série mi přišla hlavně ke konci maličko slabší, ale nic, co by mě od sledování odradilo.(26.7.2018)

Podobně, jako ostatní, jsem se i já musel k oblibě tohoto seriálu "prokoukat". Po první epizodě jsem chtěl seriál zavrhnout, ale komentáře zde mě přesvědčily, že mám zkusit ještě pár dílů vydržet. Držel jsem celou první sérii a pořádně bavit jsem se začal u její poslední epizody a jejího twistu. Začátek druhé série si ale vážně užívám.(22.10.2018)

<< předchozí 1 2