I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

M.i.k.e odpad!

jednička svého času super,bulharská dvojka ušla,ale tohle je maximální provar.Sarah Butler je sice zpátky,ale to je jediný klad.Jinak je třetí plivnutí na hrob jen čirá esence nudy a pár trošku drsnějších,ale ve finále spíš samoúčelných scén.Tahle pomsta mě nechytla ani trochu...20% ()

Caminzind

Tak reálně je tento film asi fakt odpad! Samozřejmě ne pro tu brutalitu, neb na tu se čekalo, ale tady je prostě všechno špatně. Herci jsou příšerní, lokace jsou velice úsporné, celé je to hnusně nasnímáno a některé scény jsou ve své předvídatelnosti tak krutě natahovány, že si stihnete nad nimi i několikrát povzdechnout. Je tu bonusově jakástakás psychologická rovina, ale jednu hvězdu mohu dát opravdu jenom za Sarah Butler, do které bych svoji trubku zasunul velice rád. Ikdyž vlastně raději asi ne, že? 38% ()

Havaj8

Velký plus za herečku z jedničky a tím pádem i volný pokračování. Asi by bylo zvláštní, kdyby se jí stalo něco podobnýho znovu, tak to pojali formou pomoci v nesnázích. A to celkem sympatickým způsobem, protože to mělo hlavu a patu. Alespoň mi to tak v průběhu přišlo. Pomsty relativně nepříjemně na úrovni, samozřejmě s čím kdo zachází... A nakonec aby toho nebylo málo tak vytasili zvrat, kterej možná málokdo čekal. Já vlastně ani teď nevím, jak to všechno bylo. Ale za mě o třídu lepší než dvojka. ()

Rodriguez

Třetí pokračování na mě působí trošku nevyváženým dojmem. Film neví co vlastně chce vyprávět a hlavní hrdinové nejsou dvakrát přesvědčivý. Trošku zklamání... 45% ()

dubinak

Můžete mi říct, proč tohle někdo natočil? Kdyby to bylo ještě o stupeň debilnější, v pohodě tomu dám odpad. Protože jsem nudnější a víc bezduchý film dlouho neviděla. Vážně mi dělalo velký problém to dokoukat až do konce. A příjde mi, že Sarah Butler snad úplně zapomněla hrát. Jednička i dvojka byly super filmy, ale tohle už snad nikdo z nás neměl zapotřebí. Hodně mě zajímá, co se bude dít v díle čtvrtém. ()

metal.storm

Je obrovská škoda, keď z dobrého filmu musí byť za každú cenu séria. Nadväznosť na jednotku je možno fajn, ale nie týmto štýlom. Bolo dobré, a možno aj keď chceme hovoriť o spravodlivosti, keď sa v jednotke holčina pomstila. Tam pomsta, tu šialené kundy na druhú, a ešte ďalej. Na nervy mi útočil každý, či psychológ, vedúca skupiny, až k hlavnej postave a jej odporne potrhlej kamarátke. A ak chceme hovoriť o tom, že človek sa môže po podobnom zážitku zblázniť, tak ani vtedy by to nebol dobrý film. ()

Prometheus69 odpad!

Nakonec to celé vede k tomu co se dalo očekávat... k nesmyslnému předvídatelnému zbytečnému konci... Ženy které nenávidí (všechny) může. Přece jen jsem čekal že to nějak aspoň zajímavě zakončí... bohužel klišé z druhého dílu se vrací a to ještě navíc okleštěné o tu brutalitu kterou se tahle série proslavila. Za zmínku nestojí ani ta nic moc anální scéna kterou si R.R Juk a Hele .. vytáhli tak někde z patra. Naprosto nesmyslné pokračování kde nikdo nedostane co si zaslouží. Bez děje, bez smyslu bez brutality... sterilní kastrace bez ničeho opepřenou o infantilní terapii: DEJA VU? Jako vážně? O_o (logika: Proč ho ti policajti doslova rozstříleli, když je ničím neohrožoval? Opravdu zajímavé policejní praktiky... jen co pravda. Fandil jsem když jí ten kolos zpracovával... jako že násilí na ženách rozhodně neholduji, ale to co ta hyena předvádí.. je už píjovsky pošahaně trestuhodné... zejména ten vykosťovací konec. Opravdu zbytečný díl: ()

sir-dave

Postrádá to většinu věcí na čem tahle série v minulých dílech stála. Je to v podstatě jen o tom, jak se hlavní hrdinka vyrovnává s traumatem. Děj se prokládá mezi vysedáváním na terapiích s dalšími lidmi, u psycholožky a běžným životem. Sarah Butler vypadá jakoby místo 5 let zestárla alespoň o 15 a je pěkný magor. Max dvě dobré scénky. ()

Nivenx

Monroe byl na postu režiséra nahrazen a příběh třetího dílu se odvíjí od Jennifer z prvního dílu. Bohužel od stylu se to posunulo na psycho-thriller, který mapuje psychiku oběti ze které je totální cvok. Jde o průměrný film, který sérii nějak neobohacuje, ale ani neuráží. Doufám, že pokud vznikne ještě některý díl tak bude pokračovat v tom, čím jsou předešlé díly vyjímečné. Největší radost jsem měl když od toho chlapa dostávala grády, škoda že se mu nepodařilo dílo dokončit. 50% ()

Deyw

Sestra od Leonidase (chapes butler) je zpet..herecka je daleko prijemnejsi, nez ta ve 2ce (ikdyz 2ka je fakt nejlepsi) sledujem zivot 43kilove divenky, kterou totalne rozjebali asi 4 vesnicani, kteri se zmizeli z povrchu zemskeho - proste je zabila... aaa tak sledujem pribeh jak se takova kraska vyporadava s zivotem (po brutalni m*dacce a zavrazdeni asi 4lidi) jo zije si fajn ma byt,kocku,akvarko plny svinstva.. nabaluje ji cernoch v praci a boji se vsech chlapcu (chapes i cernocha)..zacne chodit na terapie a pacha zle dobro (chapes dexter) jako zabavi to, ale proste uz se to nehodi..sou tu dva filmy co sou uplne stejny a treti, kterej sleduje zivot pote a tim by to meli utnout. 2/5 ()

ecceHOMMO

Tá živelnosť, ktorá bola videná v poslednej scénke, mala sprevádzať celý film!!! V takom prípade by išlo o podarené pokračovanie. Ale tá absentovala a tak sa z pokračovania stala len obyčajná zbytočnosť. */** ()

Sfinkter

Oblíbená série již nenalezne sílu vyrovnat se s prvním dílem remaku. Účast Sarah Butler byla trefou do černého, pár gore momentů potěší, ale celkově to příliš pohromadě nedrží. ()

Brain-D

Návaznost na první díl a přeskočení druhého je zajímavý krok. Příběh se zaměřuje hlavně na psychologický dopad naší hlavní postavy a na její vnímání světa okolo ní po hrozné události. Hlavně na její pohled k lidem s podobným zážitkem. Z počátku a chvílemi mi to přišlo jako zbytečný film, ale uprostřed jsem se chytl. Hlavně jsem pochopil, že to krásně uzavírá a podtrhuje trilogii. 50% ()

fiLLthe3DD

"I Spit on Your Grave 3" mi připomínalo spíše (lehce psychologické) drama. Stejně jako v předešlých dvou částech je i zde takové umělé novodobé "násilí"(scéna s řezáním penisu rozhodně brutální nebyla), které prakticky nic neukáže... V rámci žánru (dá se vůbec označit za "rape and revenge"?!) ovšem musím pochválit skvělé herecké výkony a upřímně mne mrzí, že se Jennifer Landon objevuje jen v první polovině snímku (její postava byla poměrně zajímavá). Celkově se mi snímek líbil, jelikož se zabýval otázkami reálného života (V případě problému se na tebe policie s velkou radostí vy***e - vlastní zkušenost). Prostředí bylo fajn, kamera taky, i příběh byl dobrý (jen závěrečné čtyři minuty byly naprosto přitažené za vlasy), jen by mě zajímalo, jak to vlastně dopadlo s Jennifer Hillsovou? 69% ()

Forsberg11

Toto už nie je ISOYG ale len nejaký nudný thriller o ženskej so superhero komplexom. Feminizmus a komplexy menejcennosti je z toho cítiť na míle ďaleko. Zbytočné pokračovanie výborného exploiteru. Som veľmi sklamaný, pretože som sa na trojku tešil. Ak sa majú aj ďalšie pokračovnia uberať v podobnom smere, prosím tvorcov aby svoju energiu venovali radšej niečomu inému. 50 %!! ()

netahlo odpad!

Neuveritelny, co se tady delo. Jasny kandidat na curakovinu roku! V jednicce jsem jeste odpustil tvurcum, ze do hlavni role obsadili vic chlapa nez holku, protoze ten film mel koule. Dvojka nebyla o nic horsi, navic s lepsi predstavitelkou. Ale tohle je blabol, ktery nemel nikdy vzniknout. Nejen diky opetovnemu obsazeni hnusne Butler. Chapu, ze tak jako muslimove musi jednou za zivot cestovat do Mekky, tak kazda spravna Americanka musi byt za zivot aspon jednou znasilnena. Nejlepe otcem anebo aspon partou nesvepravnych analfabetu. Proste aby se melo v terapeutickych skupinach o cem kecat. Ale kdyz je te demence moc, tak je ji proste prilis. ()

AdamesWWE

[5/10] Veľmi zaujímavý námet filmu, odlišný od svojich predchodcov, ale bohužiaľ potenciál zostal nevyužitý. Zo začiatku sa film trochu vleče, zoznamovanie s postavami a veľa veľa dialógov ked som čakal kedy sa začne niečo diať. Cca po pol hodine sa začne príbeh uberať zaujímavým smerom, kde zahrala herečka Sarah Butler svoju postavu veľmi slušne a aj postava detektíva sa do filmu dobre hodila. Prišiel čas aj na pár krvavých scén, tie scény ktoré boli iba "predstava" nerátam, ale tie "reálne" boli brutálne kvalitne. Akurát škoda že ich bolo pomenej a ani záver filmu nepôsobil na mňa dvakrát dobrým dojmom. Takže vo výsledký jeden z tých priemernejších hororov, ale nájdu sa v nom aj dobré momenty. ()

Paldiny

Grave si tretím dielom zaknihoval trilógiu a to je tak jediným pozitívom jeho vzniku. Nepomohla ani nadväznosť na jednotku, kedy sa vracia už čerstvá tridsiatnička Jennifer. Tá sa dokonca odmietne čo i len raz vyzliecť, o nejakom tom znásilnení sa už len kecá a pomsty zas vykonávajú na zločincoch, ktorí možno niekomu ublížili. Film je bez atmosféry, bez poriadnych zúčtovaní, kde zotrvala v pamäti iba jedna úspešná kastrácia. Vo výsledku teda nudná halucinogénna zbytočnosť. ()

Magika82

Nu, vzhled herců ať s Oscarem či bez něj, pro mne není, nebyl, a nebude nikdy podstatný. Základ je scénář. A ten je v tomto případě pochopitelný. Že mnohé dříve týrané dívky i ženy, ať již psychicky či fyzicky, jsou poznamenány do konce svého života, o tom žádná debata. Některé z nich, případ paní herečky Květy F., léta nemohly muže ani vidět. Nakonec se přece jen vdaly, ale jisté bloky v nich zůstaly. Proto, často mezi jeich mužské přátelé patří v 99% už jen gayové. Jiné onu událost potlačí, avšak "alarm" a neadekvátní reakce u nich spustí pouhé nečekané zvednutí ruky manžela, když se náhle ocitne v zorném poli očí. Třetí skupina se skutečně mstí. Není mi známo, zda až takto do krajnosti - snad někde ve světě - ale msta v nich zůstává a ovládá je. Scénář tedy není blud. Druhý pilíř filmu tvoří samotní herci. A zde čas od času lze narazit na místa, která měla být natočena s novou klapkou. Třetím pilířem je děj. V tomto případě: Psychologicko-dramatický. Jsou zkrátka filmy, jenž vyžaduji divákovu pozornost, vžití se do děje a situace a zamyšlení se nad ní. To je ovšem častý kámen úrazu poslední doby, kdy divák nechce zapojovat myšlení, ale sledovat pouze akci. Tristní a smutné zároveň. Poslední pilíř tvoří uvedení diváka do situace - v knize by to byl prolog. Dále spolu s dějovou linií vykreslování postav, zápletka, a neekaná událost, která by měla zviklat divákův pocit, že již zná závěr. A nakonec samozřejmě zmiňovaný závěr, který by měl shrnout celý děj a tím vše vysvětlit. Zde tomu tak bylo. Tedy, ač jde o snímek druhé kategoie, tedy "B", má všechny atributy k tomu, aby byl pro divákovu mysl přitahujícím. Za kategorii filmu a občasné herecky nevydařené scény, nemám důvod, proč nedat 70% a tedy 3+ . ()

bobstock

Braunstein s Gilboyem se vrhli na psychoanalýzu Jennifer Hills, proč tohle všechno, proč je systém nepotrestá, proč je člověk jedinej tvor, kterej si užívá ubližování jiným? To si homo sapiens nepřizná, protože je to proti lidskému přirození. A když už mluvím o přirození. To bylo chabě málo. Kde jste nechali nápady, prasečí orgány a kýble červenýho barviva? 25% ()