Liga spravedlivých: Temno

Justice League Dark

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2017, 75 min

Matt Ryan, který si perfektně střihnul Johna Constantina ve skvělém, ale zrušeném seriálu, se vrací, aby alespoň propůjčil svůj hlas animovanému Constantinovi. Spolu s ním se tu kromě klasických hrdinů z Justice League, objevují také neokoukané postavy jako Zatanna, duch Boston, démon Etrigan aka Jason Blood anebo Bažináč. Po dlouhé době přišli animátoři DC filmů s něčím trochu originálnějším a neokoukaným.(30.3.2017)

Když Justice League narazí na svět magie, je většinou bezmocná, jako mravenec proti parnímu válci. Proto si musí většinou vzít na pomoc někoho "z oboru". V tomhle případě je to oblíbený solitér Constantine a kupa dalších postav, kterým magie není cizí a povětšinou je spojuje averze ke Constantinovi pramenící z jejich předchozí spolupráce. Temno odsýpá, jak má správný komiksový animák odsýpat a celé si to pro sebe samozřejmě krade Constantine.(7.4.2017)

Čekal jsem mnoho, ale že bude mít DC koule řešit tu masové vraždění, sebevraždy a házení dětí ze střech, to tedy ne. John Constantine je zpátky a pořád ve formě – především na ojebávání svých kámošů. Pojaponštělý styl mě sice pořád trochu štve, ale hojně znázorňované efekty magie jsou poutavé a atraktivní a DCčkovské animáky dlouhodobě (popravdě už asi tak pětadvacet let) lepší než jejich hrané protějšky a tenhle není výjimkou. Je temný, dospělý, někdy až hororový a snad s výjimkou závěru pořádně cynický. Inu, jak se na cokoliv, v čem má hlavní roli John Constantine (zde výborně dabovaný Mattem Ryanem z TV seriálu), patří. Jestli někdy skutečně vznikne hraná JLD, bude to mít, stejně jako přednedávnem díky Assault on Arkham Suicide Squad, velmi těžké.(15.10.2017)

Hodně povedený animovaný příběh od DC, který není ani tolik o Lize spravedlivých, jako o hrdinech, kteří jsou více stranou. Zápletka kolem magie, fantasy, plná kouzel by byla ideální do filmového zpracování. Všechny postavy dostávají prostor, včetně výborných záporáků, aby vynikli v poutavém příběhu, kde nechybí zvraty. Souboje jsou naprosto perfektní, včetně naprosto dokonalé animaci. Škoda, že nedostávají prostor všichni hrdinové z Ligy spravedlivých, ale nejspíš by to bylo na škodu. Kéž by to tak DC šlo i mimo anime.......8/10(11.3.2017)

Hvězdou filmu je tentokrát náš nejoblíbenější cynický mág John Constantine v plné síle. Jeho interakce s Batmanem a taky souboj magie proti technickým hračkám jsou jedněmi z nejzábavnějších částí Temna. Dramaturgicky ale fim moc dobře zvládnutý není. Expozice postav je na danou stopáž dlouhá a konec (včetně hlavního záporáka) je slabý. Jsou to ale problémy, které se opakují u všech DC animáků, které jsem viděla. Zábavná podívná to je, ale chtělo by to doladit dějový oblouk a omezit počet postav.(25.3.2017)

• - Vzhled postavy John Constantine je navržen dle zpěváka Stinga. (Puxina)