Liga spravedlivých: Temno

Justice League Dark

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2017, 75 min

Zápletkou zaobírající se všemocnou magií (proti které i Superman s Wonder Woman tahají za kratší konec) a týmem sestaveným z podivných, méně známých existencí (+ Batman) se tento lehce temnější DC animák vymknul standardním, okoukaným "pláštěnkám". V první půli potěšil velmi (i cynickým humorem), v akčním finále už Constantine metající firebally tolik nezářil. Každopádně obstojná jednohubka - 7/10(22.1.2019)

Trochu lepší komiksový animovaný průměr, který ukazuje, že jak mile se do toho přidá trochu toho temného, dá se na to i koukat. Jasně, je to hodně odlehčené, ale tyhle Dark postavy jsou celkově tak zajímavé, že by si zasloužily více prostoru než třeba takový Superman. Ale to ze mě mluví nechuť k Muži z ocele.(27.3.2017)

• Admirall

No tak ja som celkom sklamaný. Justice league, kde jej členovia nemaju hlavú úlohu, až na batmana? A otvorene, ani jeho výkon v tomto príbehu nebol moc heroický. Skôr prebral úlohu nejakého komika a jeho neustále "hmm" "huh" "hhhh" podobne ako pri tomovi hardym v mad maxovi ma neskutočne iritovalo. A potom, nechcem moc spojlovať, ale pre tých čo to videli - to s tým etriganom a swampthingom na konci príbehu malo byť čo? Takto to predsa nemože skončiť. Ja tomu DCčku držím stranu ako sa dá, ale suicide squad sklamanie, toto tiež sklamanie, flašov oblek v traileroch tiež sklamanie... no bojím sa o nich.(7.3.2017)

Justice league Dark mám rád. Rovnako ako Constantina a Zatannu a samozrejme Deadmana a Swamp Thinga. Ale animák, je stále len animák a potenciál naozajstnej rezby je stále v nedohľadne. Je to fajn, ale neprekračuje to svoj tieň daný filmovým druhom a diváckou prístupnosťou. Ale ako spestrenie je to okej.(5.6.2017)

Když Justice League narazí na svět magie, je většinou bezmocná, jako mravenec proti parnímu válci. Proto si musí většinou vzít na pomoc někoho "z oboru". V tomhle případě je to oblíbený solitér Constantine a kupa dalších postav, kterým magie není cizí a povětšinou je spojuje averze ke Constantinovi pramenící z jejich předchozí spolupráce. Temno odsýpá, jak má správný komiksový animák odsýpat a celé si to pro sebe samozřejmě krade Constantine.(7.4.2017)

• - Vzhled postavy John Constantine je navržen dle zpěváka Stinga. (Puxina)