Liga spravedlivých: Temno

Animovaný / Akční / Fantasy

USA, 2017, 75 min

Jay Oliva

Předloha:

J.M. DeMatteis (povídka), Alan Moore (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Peter Milligan (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), William Moulton Marston (komiks), Jamie Delano (komiks), Jack Kirby (komiks), Gardner Fox (komiks)

Až tak temné to nebolo. Od začiatku to nieslo rysy predvídateľnosti priemerných superhrdinských filmov, ako len plytké ponáranie sa do zaujímavých charakterov, stupňovanie príbehu len cez akciu, rýchle zoskupenie hrdinov, ktorí predtým netvorili tím, atď., a to pritom riešili problémy, z ktorých sa dá spraviť hutná, alebo aspoň filozofická dráma. Banda hrdinov však sama o sebe nie je zlá, len ich prepojenie a rozvinutosť postáv sú nedostatočné. Batman tradične cynický, v tomto mu tentokrát zdatne sekunduje John Constantine, Etrigan so svojimi veršami alebo prevtelujúci sa duch Boston rozhodne potešia.(14.2.2018)

Justice league Dark mám rád. Rovnako ako Constantina a Zatannu a samozrejme Deadmana a Swamp Thinga. Ale animák, je stále len animák a potenciál naozajstnej rezby je stále v nedohľadne. Je to fajn, ale neprekračuje to svoj tieň daný filmovým druhom a diváckou prístupnosťou. Ale ako spestrenie je to okej.(5.6.2017)

Opravdu jsem netušil, že je Constantine takhle mocný. A navíc tak cool, obzvláště s hlasem Matta Ryana, kterého známe ze seriálu. Obecně tyhle adaptace komiksů od animované odnože DC mě málokdy zklamou a spojit magiky s Batmanem (a jeho neskutečně cool "Hmm", a to prosím i bez Kevina Conroye) je vyloženě brilantní tah. Jestli filmové Dark JL někdy vznikne, tak určitě ne v týhle podobě, to by muselo stát tak miliardu. Doufám, že Jay Oliva bude i nadále s dalšími komiksovými animáči pokračovat, jelikož tyhle 70 minutovky si dám kdykoliv s chutí...9/10(21.3.2017)

DC animáky mají to nejlepší už za sebou, přesto pořád představují kvalitní zábavu a těch 75 minut uteče fakt rychle. Už během úvodu si mě animák velmi pěkně zaháčkoval, a já mu to snědl i s navijákem. A dokud to má tajemné tempo a vyšetřuje se je to super. Jakmile se přejde k monstrosní akci, tak to vzhledem k příběhu moc nefunguje. Potěšili postavy a spoustu zajímavých momentů. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji drsnější týmovku z Doctora Strange. Slušný animák, který neurazí a dokáže pobavit.(19.2.2017)

Hodně povedený animovaný příběh od DC, který není ani tolik o Lize spravedlivých, jako o hrdinech, kteří jsou více stranou. Zápletka kolem magie, fantasy, plná kouzel by byla ideální do filmového zpracování. Všechny postavy dostávají prostor, včetně výborných záporáků, aby vynikli v poutavém příběhu, kde nechybí zvraty. Souboje jsou naprosto perfektní, včetně naprosto dokonalé animaci. Škoda, že nedostávají prostor všichni hrdinové z Ligy spravedlivých, ale nejspíš by to bylo na škodu. Kéž by to tak DC šlo i mimo anime.......8/10(11.3.2017)