Teror

USA, (2018–2019), 14 h 59 min (Minutáž: 40–55 min)

Předloha:

Dan Simmons (kniha)

Jared Harris, Ciarán Hinds, Anthony Flanagan, Declan Hannigan, Matthew McNulty, Tobias Menzies, Adam Nagaitis, Nive Nielsen, Alistair Petrie, Paul Ready (více)

Série(2) / Epizody(20)

Natočeno na základě skutečné události, The Terror, film výkonných producentů Ridleyho Scotta, Davida Kajganiche a Soo Hugh bere diváky na trýznivou cestu. Příběh se odvíjí od riskantní plavby Královského loďstva neprobádaným územím, jehož cílem je objevit Severozápadní průplav. Zrádné podmínky, omezené prostředky, tenčící se naděje a strach z neznáma. Tomu všemu musí čelit posádka, zahnaná na pokraj záhuby. Zmrzlá a osamocená uvízne na konci světa. The Terror klade důraz na všechno, co se může nešťastně zvrtnout v případě, že skupina mužů ztrácející veškerou naději na přežití, nezápasí jen s přírodními živly, ale její členové bojují i jeden s druhým. (AMC Czech)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (11)

Teror (2018)

Seriál by som rozdelil na dve odlišné časti, tú na lodi a tú na výprave a ťažko povedať, ktorá je lepšia. Chápem, ak zlom v deji a tým pádom aj atmosfére mnohých sklamal a možno aj odradil aj od ďalšieho sledovania. Som rád, že sa scenáristi a režisér fakt s ničím nesrali a ich výtvor aj napriek relatívne nadprirodzenému elementu pôsobí značne naturalisticky a realisticky. Čo v tomto prípade znamená, že sme svedkami viacerých drsných výjavov zo života na opustenom mieste so skazeným jedlom a niekoľkými bláznami. The Terror síce občas prešľapoval na mieste, ale ak si porovnáte prvú časť s tou poslednou, tak je jasné, že ušiel dlhú cestu. Otázkou zostáva, či by nebol minimálne rovnako pôsobivý ako dlhší film. ()

Vabank (2018) (S01E01)

Tak prvá epizóda práve z pece vytiahnutého nového seriálu je veľká namotávka. Atmosféra by sa dala krájať, či skôr ani nie, taká je hustá a všetko nasvedčuje tomu, že bude ešte poriadne hustejšie. Najhustejšie bolo ale pod vodou, človek by chcel s potápačom meniť a zároveň je rád, že je doma v teple. ()

Gore (2018) (S01E02)

Pokiaľ prvá epizóda navodila prvotný dojem z atmosféry celého seriálu, tak tá druhá je už z tohto hľadiska tak hustá ako hustota vody okolitých ľadovcov. Začínajú sa hrať klasické hry, založené na rozdielnosti názorov, ale rozhodne nejde o nejaké jednoznačné rozhodnutia typu on je ten zlý a tak nemá pravdu a ten je dobrý a tak ju má. Do hry sa dostávajú aj miestni a nie je to žiadna párty zoznamka, ale hneď pôjde o život. ()

Žebřík (2018) (S01E03)

No, len či si tvorcovia týmto ťahom "neodťali nohy". Ale stále verím, že vedia, čo robia a ak sa riadia predlohou, tak by malo byť všetko v poriadku. Prvé dva diely boli asi o niečo málinko lepšie, ale atmosféra je stále presne podľa môjho vkusu. Len mám sto chutí im všetkým navliecť na hlavy baranice, takto mám strach o ich zdravie. ()

Potrestán, jako chlapec (2018) (S01E04)

Tak seriál si (zatiaľ) vystačil s tým, "čo zostalo" nažive po tretej epizóde. A ďalej si musí vystačiť aj s tým, čo ostalo nažive po tej štvrtej a to možno bude ešte ťažšie...frustrácie sa ale v krajine večného ľadu riešia po svojom, niekomu stačí ku šťastiu alkohol, ale rozhodne je väčšia zábava bičovanie a očumovanie holých chlapských zadkov. Stále ale nie je jasné, či z toho celého bude niečo skutočne zapamätaniahodné, alebo len solídne, atmosférické monster béčko. ()

Tratoliště (2018) (S01E05)

Pozerať The Terror poriadne prechladnutý nie je veľmi dobrý nápad. Snáď len som si mohol gratulovať, že tá CGI príšera mi neobšmietala okolo postele. Táto časť už pôsobí trochu repetetívne, a je otázkou vkusu, či ústredné monštrum chcete vidieť v plnej paráde, alebo sa ďalej báť nevideného. V prvom prípade sa konečne dočkáte. ()

Smilování (2018) (S01E06)

Som rád, že sa zase neopakovala formulka dialógy na lodi a v druhej polovici návšteva monštra, ale našťastie postupne do letargie upadajúcu sériu scenáristi posunuli trochu inam a nasledujúce časti by podľa toho, ako sa A Mercy skončilo a čo sa plánuje ďalej, mali byť skutočne napínavé. ()

Hrozivá večeře (2018) (S01E07)

Prvá epizóda seriálu, kde sa rapídne mení atmosféra, spôsobená zmenou lokácie večného ľadu. A je dobre, že to vôbec nie je k horšiemu, skôr to pomaly začínajúcej stagnujúcej sérii prospelo. Taktiež sa tu zaobídeme bez monštra, čo neznamená, že sa nebude dramaticky umierať aj tu a v záverečných fázach nás čaká jedno prekvapenie, ktoré ale bude potrebovať ešte podrobnejšie prekreslenie v budúcnosti. ()

Rozdělení (2018) (S01E08)

S predchádzajúcou časťou akási dvojička, pretože tu riešime udalosti predchádzajúcej epizódy. Škoda len, že keď sa to v závere poriadne rozbehne, tak to hneď aj skončí a my chceme ihneď vidieť, čo bude nasledovať ďalej. Nie je to v mojich očiach horšie ani lepšie ako iné epizódy, len zatiaľ sa mi celý seriál javí tak na 70%, takže občas šupnem nižšie hodnotenie. ()

Moře, moře, širé moře (2018) (S01E09)

Možno zatiaľ tá najlepšia epizóda. A to paradoxne najmä vďaka faktu, že absentuje akákoľvek akcia a k slovu sa dostáva psychológia a sme svedkami osobných tragédií, ktoré jednoducho po tak dlhom čase v tejto "turistickej" destinácií raz prísť museli. Všetci herci sa vytiahli,scenár im dal k tomu, nechcem priamo povedať že konečne, priestor. ()

Už nejsme (2018) (S01E10)

Síce všetko napovedalo tomu, že finále bude riadny "terror", napriek tomu som sa nechal nachytať na hruškách a ten teror prežil presne tak, ako tvorcovia zamýšľali, aby ho ich divák prežil. Záverečných pár desiatok minút ma prekvapilo, netušil som, ako celá séria vyústi a vlastne som rád, že to skončilo tak, ako to skončilo. Jared Harris je v záverečnej epizóde proste famózny, tu sa mi vôbec ani nechce vyhnúť pátosu k pomenovaniu jeho výkonu. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Seriálový Terror se přesune do války

Seriálový Terror se přesune do války

24.06.2018

AMC oznámilo prodloužení kritiky uznávané novinky The Terror, která se stala druhým nejsledovanějším dramatem letošní seriálové sezóny. Zatímco první řada byla přímou adaptací stejnojmenné knihy Dana… (více)

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)