Reklama

Reklama

Teror

(seriál)
  • Česko The Terror (více)
Trailer
USA, (2018–2019), 14 h 59 min (Minutáž: 40–55 min)

Předloha:

Dan Simmons (kniha)

Hrají:

Jared Harris, Ciarán Hinds, Anthony Flanagan, Declan Hannigan, Matthew McNulty, Tobias Menzies, Adam Nagaitis, Nive Nielsen, Alistair Petrie, Paul Ready (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Natočeno na základě skutečné události, The Terror, film výkonných producentů Ridleyho Scotta, Davida Kajganiche a Soo Hugh bere diváky na trýznivou cestu. Příběh se odvíjí od riskantní plavby Královského loďstva neprobádaným územím, jehož cílem je objevit Severozápadní průplav. Zrádné podmínky, omezené prostředky, tenčící se naděje a strach z neznáma. Tomu všemu musí čelit posádka, zahnaná na pokraj záhuby. Zmrzlá a osamocená uvízne na konci světa. The Terror klade důraz na všechno, co se může nešťastně zvrtnout v případě, že skupina mužů ztrácející veškerou naději na přežití, nezápasí jen s přírodními živly, ale její členové bojují i jeden s druhým. (AMC Czech)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (160)

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Nakonec jsem s knihou otálel tak dlouho, až mě touha tenhle seriál vidět zlomila. A jo, je to super. Sice bych pro jednou klidně oželel nadpřirozeno, díky čemuž by to klidně mohlo být o dva díly kratší (ostatně epizody 9 a 10 jsou pravděpodobně nejslabší) a kanibalistická linie nastoupit rychleji, ale atmosféru to má perfektní, beznaděj a paranoia roste a má to parádně budované napětí. Díly mají navíc standardní délku kolem 45 minut, takže pěkně odsýpají, a hlavní trio Hinds-Harris-Menzies je nejen skvělé, ale hlavně má skvěle napsané postavy s nečekaným vývojem. Sjel jsem to v podstatě na jeden zátah, to už o něčem svědčí. A teď snad konečně dám i tu knihu. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Nechal jsem si to ještě projít hlavou, ale pořád to na mě působí jako bezkonkurenční seriálové zklamání roku. Úmorně pomalé tempo (kdy se po většinou neděje nic) v kombinaci s neurčitými skoky v čase vytváří nekonzistentní slepenec ve kterém pár postav zasazených v papírových kulisách špatně hraje, že jim je možná zima. Nechtěně vtipný digitální medvědodlak tomu taky nedodává na atmosféře... Prostě provar... ()

Reklama

Lischai 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První dva díly byly super: zamrzlé lodi, týpek se spouští někam pod hladinu, divné šílenství a napětí mezi důstojníky. Paráda. Ale pak nějak spadne řemen. Chodí se po lodi, nic se neděje, občas zmizí náhodný námořník #56, ale k ničemu to dramaticky nevede, protože jich je tam ještě spousta. Žádná nečekaná objevení nebo zvraty se nekonají, pokud se výjimečně děje něco jako zvrat v zápletce, většinou ho tipnete dva díly s předstihem. Zajímavé a emoční je to pak zase až v posledním díle. Kdyby to sestříhali na polovinu, byl by to super seroš, ale v těch desíti dílech je to takové řídké. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

slibný začátek je postupem času degradován na zbytečně ukecanou a roztahanou nudu bez atmosféry.Tu a tam se sice podaří navázat na první díly,ale bohužel je to hodně sporadické.Po opuštění lodí jsem měl vůbec problém věřit,že posádky bojují o přežití.Mít tahle minisérie tak maximálně 5 dílu,asi by to bylo jiné kafe...60% ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Knižní předloha je jedním slovem dokonalá. Pokud bych ji měl popsat více slovy, zmínil bych nejspíš, že disponuje tak hutnou atmosférou, až jsem se při jejím čtení v srpnových parnech třásl zimou. A to je přesně to, co seriál nemá. Část viny bych připsal nepřesvědčivé výpravě - pocit že se dívám na trochu luxusnější divadelní kulisy se mě držel od třetího do zhruba sedmého dílu. Za druhou třetinu viny mohou sterilní výkony herců. Své roztodivné charaktery zahráli vcelku slušně, ale spalující mráz a ubíjející beznaděj jsem jim zkrátka nevěřil. Ten zbytek má na triku sotva průměrná režie. Citelně chybí pocit plynutí času. Závěrečné tři díly by se klidně mohly odehrávat během týdnů, měsíců, nebo za prodloužený víkend. Slunce nevychází a nezapadá, ale dny se střídají dál, tak proč to nezdůraznit. Terror vynikajícím způsobem šlape na samém začátku, při četných retrospektivách a na vysilujícím konci. Všude jinde kulhá na obě nohy. Pokud chcete vidět vynikající dílo o skupince mužů odsouzených k smrti v mrazivém pekle, pusťte si Vilsmaierův Stalingrad. Pokud se chcete dozvědět něco o Franklinově výpravě, zajděte si do knihovny. ()

Galerie (446)

Zajímavosti (7)

  • Seriál je natočen na základě stejnojmenné knížky od Dana Simmonse, která skutečně vypráví o dobrodružství, při hledání Severozápadního průplavu. (Tomas_TM)
  • Scéna, v ktorej sa Henry Collins (Trystan Gravelle) potápa pod hladinou, sa v skutočnosti natáčala úplne bez vody. (Marceloo)
  • Produkce plánovala uměle vylepšit zvukovou scénu, aby byly simulovány skutečné arktické podmínky, nakonec však byla během natáčení taková zima, že to nebylo potřeba. (Tomas_TM)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)

Seriálový Terror se přesune do války

Seriálový Terror se přesune do války

24.06.2018

AMC oznámilo prodloužení kritiky uznávané novinky The Terror, která se stala druhým nejsledovanějším dramatem letošní seriálové sezóny. Zatímco první řada byla přímou adaptací stejnojmenné knihy Dana… (více)

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

The Terror: seriál Riddleyho Scotta na AMC

26.03.2018

Jste fanoušky děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott… (více)

Reklama

Reklama