The Terror (TV seriál)

• Česko

Teror

The Terror

Drama / Horor

USA, 2018–2019, 16 h 6 min (Minutáž: 41–60 min)

Předloha:

Dan Simmons (kniha)

Jared Harris, Ciarán Hinds, Anthony Flanagan, Declan Hannigan, Matthew McNulty, Tobias Menzies, Adam Nagaitis, Nive Nielsen, Alistair Petrie, Paul Ready, Richard Riddell, Guy Faulkner, Joe Hurst, Charles Edwards, Caroline Boulton, Richard Sutton, Sebastian Armesto, Sian Brooke, Liam Garrigan, Kevin Guthrie, Ian Hart, Máté Haumann, Mike Kelly, Apayata Kotierk, John Lynch, Greta Scacchi, Tom Weston-Jones, Trystan Gravelle, Ian Pirie, Daniel Oldroyd, Ronan Raftery, Jack Colgrave Hirst, Derek Mio, Cristina Rodlo, George Takei, Kiki Sukezane, Naoko Mori, Teach Grant, James Saito, William deVry, Miki Ishikawa, Shingo Usami, Hugo Ateo, Jesse Irving, Reilly Dolman, Geoff Gustafson, Chad Rook, Mayumi Yoshida, Adam Lolacher, C. Thomas Howell, Reed Diamond, Hiro Kanagawa, Emi Kamito, Marcus Toji, Clayton Chitty, Dávid Miller

Komentáře uživatele PKD k tomuto TV seriálu

Pokud byste chtěli srovnávat s geniální předlohou,raději zavřete očka svý.:) Toto není adaptace,ale ´´jen´´ inspirace tím supr špalkem. Začnu zápory-dojem brutálně tuhých (běžně od -40°C do -70°C) arktických zim,se zde nekoná ani omylem! Naopak mi přijde,že se to odehrává někde úplně jinde a na jaře,tak při teplotě max. -5°C. Už od chvíle,kdy jsem se dočetl,že se chystá tv verze jednoho z nej.Simmonsových románů,jsem tak nějak tušil,že si producenti ukousli příliš velké sousto...a taky,že jo. Z knihy,kterou jsem naštěstí četl v lednu tohoto r.,jsem měl dojem absolutního mrazu,který vám doslova,zmrazí úsměv na rtech aj. Polystyrénové kry apod.opravdu nedělali dojem arktidy. Takže z technického hlediska,byly the best scény uvnitř a vně obou lodí,jejího veličenstva. Naštěstí,klady převyšují,zápory. Obsazení,výprava,kostýmy je to hl.,co zachraňuje celou sérii a hudba,která ve spojení s vizionářským vizuálem v úvodní znělce (která je to nejbrilantnější na celém s.),vytváří nadprůměrný dojem,který je na plné 4 *. 2.s.,která už není podle ničeho a nikoho:),bude bezesporu zajímavá,neb zde nebude nebezpečí srovnávání,tudíž si autoři mohou v ní dělat,co chtějí. Hudba 99%.(3.8.2018)

S přehledem,ta nejlepší episoda vůbec. Když nepočítám díly na lodích. Husté,jak správná bramboračka. Je to trochu paradox,páč závěr knihy nemá takové koule,jako tv závěr. Ale to platí v podstatě o 90% tohoto tv s. Co je v knize supr,je zde průměr a naopak. V každém př.,kvalitní a zajímavý doplněk k téměř brilantní předloze. Pro ty,co to nečetli,to ale musí být mnohem větší bomba,než pro znalce předlohy. To je jasné.(19.7.2018)