Akta Pentagon: Skrytá válka

• Irsko

• Kanada

Drama / Thriller / Životopisný / Historický

USA / Velká Británie, 2017, 116 min

Ačkoliv si Spielberg vybral opět zajímavé historické téma, tak to nemělo takový šmrnc jako minule (Most špiónů). Svoboda tisku, morální dilemata, Hanks se Streepovou... všechno bohužel bez pořádného historického kontextu. Samotné odhalené dokumenty nejsou pro film stěžejní a moc se o nich nedozvíme. Delší stopáž a větší ponoření do politiky a historie bych asi prostě ocenil víc, než rozhodnutí tisku - vydat či nevydat, které prostě úplně napínavé není.(31.1.2018)

• Inozuka

Prvního zívnutí jsem se dočkal asi po dvaceti minutách a pak jsem ze zívání nevyšel až do konce filmu. Poslední třetina docela dobrá ale ty zbývající dvě jsou nepředstavitelně nudné. A to i přesto, že jsem věděl, že jdu na novinářskou konverzačku a nečekal buhvíjaké akční veletoče. On i takový film se totiž dá udělat zajímavě a poutavě - třeba Spotlightu se to povedlo na jedničku. Spielberg ale u mě v tomto žánru naprosto selhal a to i přes velice lákavé obsazení ... Souhlasím s Cheeterem, že jediné, co bylo opravdu dechberoucí, byly záběry z analogové sazby a klasického tisku novin. Úžasné, ale celý film to spasit opravdu nedokáže ...(24.2.2018)

V první třetině filmu jsem měl co dělat abych se zorientoval ve všech těch jménech a postavách a moc mě tahle část nebavila. Pak ale přišel zbytek filmu, kterej byl fakt úžasnej. Silný drama o vztazích novinářů a nejvyšších politických představitelů a o investigativní novinařině a odhalování lží o podle mě jednom z největších americkejch průserů a to válce ve Vietnamu. A navíc skvělě tu zafungovala ústřední dvojice Meryl Streep a Tom Hanks. Za mě tady Spielberg opět zabodoval.(25.2.2018)

• filipvrbik

Steven Spielberg nám naservíroval..............................kupu obrovské nudy. Film není ani hloupý ani špatně zahraný, je však neuvěřitelně nudný- praktický celý se odehrává v redakci novin The Washington Post a neděje se nic , jen se pořád mluví...nemůžu jít výš, než za dvě....40% (jediné, co mi přišlo zajímavé, byla vlastní výroba novin :-))(25.2.2018)

Velmi zajímavě působící snímek, který staví na zažitých standardech 60. a 70. let v USA. Spousty informací, které jsou ve filmu použity nejsou pro laika v tomto oboru asi moc poutavé a spíše ho mohou začít nudit. Takové pocity jsem prožíval v první třetině filmu, kdy jsem se ztrácel v dějinných kontextech. Pak však děj filmu přešel k tomu podstatnému, o čem teto film má být, čímž byla nastolena příjemná a napínavá podívaná, jak to nakonec s novinami a svobodou slova dopadne. Meryl Streepová je paní herečka, která dokáže předvést v jakékoliv roli svůj osobitý charakter a slovní něhu. Tom Hanks v trošku ráznější roli, avšak na míru ušité. Kolem a kolem velmi příjemný snímek a nepříjemnou tématikou. Spielberg na to pořád má.(27.2.2018)

Bohužel jen další ,,ok” film od mistra Spielberga.(29.4.2018)

Amerika by mala ďakovať Nixnovi, lebo toľko afériek koľko sa odohralo alebo spôsobilo za jeho vlády je až vtipne zarážajúce. Možno to je tým, že ako ne-američan beriem tieto udalosti trocha ľahkomyselne a preto podľa mňa ide o veľmi priemernú drámu, vhodnú tak na daždivé nedeľné popoludnie niekde na miestnej TV stanici. Je to profesionálne zrežírované a aj zahrané, ale na tom nemôže Spielberg stavať celých 116 minút. Chýba tomu iskra, mystickosť a hlavne protipólové zobrazenie udalosti. Film rozoberá len jednú podstatnú vec, ktorá príde tak v 20 minút pred koncom, ale keby si po úvodnej scénke "úniku informácií" odskočíte na pol hodinu doslova o nič neprídete. Rovnaký problém som mal aj u Všetkých prezidentových mužov. Zatiaľ je mojím jediným kráľom JFK. Stone je len jeden, sorry Štefan.(17.7.2018)

Na Spielberga netypicky statický film bez větších zvratů nebo epických sekvencí, ale za to typicky bezchybně natočený a uhlazený standard, na který jsme si u mistra za ta léta navykli. Nějaké té pořádné investigativní novinařiny jako ve Spotlight se sice nedočkáme, ale i tak The Post žurnalistice a honbě za pravdou vzdává hold tak, jak to jen Hollywood ve své nejlepší formě dokáže. Hvězdné dvojici v hlavních rolích přirozeně není co vyčíst a další kolaborace režiséra s Johnem Williamsem je vítaným bonusem, i když se musím přiznat, že až do závěru jsem si soundtracku pořádně ani nevšiml.(24.1.2018)

Spielbergovi se nepodařilo rozvinout kolem postav takové zápeltky, aby to udrželo divákovu pozornost. Je to významný moment historie USA, ale to samo o sobě nestačí. Otisknout tajnou zprávu, nebo ne - to je ústřední motiv. Film stojí za zhlédnutí, abyste se dovzdělali o americké historii a vygůglili si pár jmen. A za láskyplné a nostalgické zobrazení éry papírových novin, sazečů, pouličních telefonů na mince atd. Bylo to milé, ale Spielberg umí mnohem víc. Dodatek: Myslím, že nedávný Spotlight se povedl lépe právě proto, že téma pedofilů je mnohem silnější drama, než jestli se bohatá panička dokáže vzepřít akcionářům Washington Post.(3.2.2018)

• Arsenal83

Ak by tento film bol formou eutanazie, tak by si ju nikto smrteľne chorý nikdy nevybral. Ide o pomalú a veľmi bolestivú smrť. Spielberg siaha v poslednom čase po nezaujímavých amerických politických drámach a v našim končinách nikomu nič nehovoriacim témam. Neverím však, že by tento dej zaujal i amerického vidláka. Nejaký pseudo boj novinárov proti americkej vláde je tu každému ukradnutý. Film je zbytočný a nudný. Natočený len pre oscarové pozlátko.(9.2.2018)

Režisér Steven Spielberg a jeho dvorní herec Tom Hanks a ještě do toho Streep .Spielbergovi tyhle filmy jdou uplně na míru,vážně umí natočit dobré filmy aby diváka bavili .Příběh ,který je založen podle skutečných událostí o válce ve Vietnamu.A pak nás čeká válka mezi novináři a vládou.Tom Hanks a Meryl Streep tohle byl jejich první společný film ,zahráli to skvěle ,mohly by něco spolu natočit.Kdybych si měl vybrat který ,film je lepší jestli Spotlight nebo The Post ,tak sem určitě přikloním k filmu The Post ,který mě bavil daleko víc .Uvidíme jak si letos povede film na oscarech .Za mě 80%(14.2.2018)

V dnešní České republice plné fake news a politiků "napadající" investigativní novináře obzvláště aktuální film. Mezi Streep a Hanksem to perfektně funguje, snímek se dotýká i ženské otázky raných 70. let, ale je zároveň natočen s lehkostí a místy i vtipem. Závěrečný vtípek s Watergatem pobavil.(20.2.2018)

• boombang

Nejnudnější Spielberg za svou kariéru. A ani švihácký Hanks spolu se závěrečnou gumpovskou připomínkou na tom nic nemění.(23.2.2018)

• Kukolar

Téma, o ktorej film pojednáva je jednoznačne zaujímavá. Spracovanie filmu však už vôbec nie. 2 hodiny dialógov, žiaľ nuda. Druhá polovica filmu mierne lepšia ako tá prvá.(24.2.2018)

Pro mě jeden z opravdu nejpovedenějších filmů, co jsem viděl za poslední dobu, dá se říct, že je povedené úplně všechno, emoce, postavy a hlavně, Meryl Streep, která se na roli jednoznačně hodí, určitě stojí za shlédnutí(26.2.2018)

• aquiver

Oproti Mostu Špiónů mizí jakákoli zajímavá mizanscéna, zůstávají jen dialogy a interiér. Spotlight dostižen není, porce nudy se bohužel zvýšila. Oscarové nominaci pro Meryl Streep nerozumím, nemá jich již mnoho? Nominoval bych za objevený talent a umění a ne pro oblibu, čímž netvrdím, že by hrála špatně. Téma líbivé, ale za originální nepovažuji, tento žánr mi obecně příliš nevoní. Očekával jsem na závěr typický americký minutový potlesk s patetickou hudbou a spletl jsem se asi o 2 vteřiny. Je to zcela subjektivní, ale já viděl jen průměrný film, který mě nezaujal... 50 %(26.2.2018)

Moje hodnocení: 70%(27.2.2018)

• pushover

Takový normální film z novinářského prostředí plný jokoby dramatických dialogů. Chvílema jsem měl problémy to dokoukat. A teď jsem navíc zaregistroval, že to režíroval Spielberg, takže chápu...(4.4.2018)

Paradni novinarske drama, kde Spielberg uzasne vypravi vedle dialogy i obrazem. Ani by nebylo potreba poslouchat zvukovou stopu. K tomu abysme rozumeli dynamice postav by stacilo jen sledovat obraz. Ta uzasna prace s prostorem, blockingem a herci mluvi snad lepe nez dialogy.(13.4.2018)

Napínavá a dynamická dráma s hviezdnym obsadením.(26.4.2018)

Skvělá novinařina protkaná osobními životy píšících legend největších amerických vydavatelů. Jeden ze způsobů jak může vyhrát pravda, bohužel za předpokladu, že si vláda opatří nové lži, které jen lépe zamaskuje. Věřím, že už nyní tají věci, které se lidstvo dozví třeba za 80let nebo možná nikdy. Další z dobrých Spielbergových rutin. 75%(4.7.2018)