Frankensteinův hrad

House of Frankenstein

Horor / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1944, 71 min

Scenár oživil v jednom filme všetky slávne monštrá z 30. a 40. rokov a namiešal s nimi zábavný, nikdy nenudiaci koktejl. Pekné natočené, obsadené i zahrané, a plné roztomilej nostalgie. Ale nečakajte žiadne dramatické majstrovské dielo v štýle BRIDE OF FRANKENSTEIN. Nie je to tak silné ani to nemá tak veľké kúzlo a srdce. Ide proste len o takú elegantnú zábavku pre zainteresovaných fanúšikov.(30.3.2003)

Tak a máme tu ďalší filmm o frankensteinovi aj keď tu je naozaj iba chvíľu vôbec to nevadí, Toto je čisto film pre fanúšikov legendárnych monštier, kto o nich nikdy nepočul alebo nevidel s nimi žiaden klasický film tak s tohoto nebude mať nič. Klasické horory vzdávajú týmto poctu ich kultovým monštám, drákula v podaní chlapíka , ktorý rozhodne nie je Bela Lugosi ale hraje svoju úlohy veľmi presvedčivo a dokonca sme svedkami aj prvej nahánačky v klasickom horore. a samozrejme vlkodlak a frankenstein, frankenstein no vzhľadom na to že sa tam moc neohreje není to zlé ale rozhodne ťahúňom filmu je Chaney jr. ako vlkodlak , Karloff ako šialený vedec Niemans , je vidno že Karloff je herec lebo také herectvo sa len tak nevidí a samozrejme je tu hrbáč v podaní Carrola Naisha, ktorý je najtragickejšia postava tohoto filmu spolu s vlkolakom. Veľmi príjemné dielko, ktoré nemá takú dušu ako dracula a frankieho nevesta ani atmosféru ako frankieho syn alebo vlkolak ale rozhodne je veľmi dobré a určite si zaslúži pozornosť.(10.5.2008)

Napad spojit v jednom filmu osudy tri slavnych Universalskych monster je jiste zabavny, jeho provedeni bohuzel prilis ne. Cela prvni tretina s Draculou (ci spise parodii na Draculu) v podani Johna Carradineho je opravdu priserna. Nastesti se po osvobozeni Frankensteinova Monstra a Vlciho muze dostava ke slovu smutny pohled a strhane rysy Lona Chayneho jr. a vse se k dobremu obraci. Pribeh je hodne podobny predchozimu dilu, jen zpracovani je mnohem horsi. Bohuzel ani Karloff v roli Dr. Niemanna, Frankensteinova nastupce, prilis neoslnuje. Takze krom Chayneho stoji za zminku uz jen nestastne zamilovany hrbac Daniel.(27.12.2004)

Velmi zábavné. I když bych byl možná raději, aby se universalovské perly (rozuměj monstra) nepotkávaly v jednom filmu, ale každý měl vlastní sérii (jako tomu bylo třeba v 50.-70. letech u Hammeru), toto střetnutí Draculy, Frankensteinova monstra a vlkodlaka nepostrádalo nic, co na těchto filmech miluju: tragický příběh, parádní atmosféru, spoustu mlhy ze suchého ledu, nadhled a prostě šmrnc. A tak to já rád. I proto jsem ochoten odpustit tvůrcům tu lehce dementní epizodu s Draculou či lehce rutinního Karloffa. V tomto filmu platí jednoduché: "Lon Chaney, bejby."(17.1.2014)

House of Frankenstein se pokusil dát do kupy snad všechna univarsal monsters, co jsou. Jen škoda, že se jim do toho nepodařila nacpat i Mumii. Kupodivu film drží pohromadě a je koukatelný. Hlavně od druhé poloviny, protože první část s Draculou je vážně směšná. Jak jen jsem byl rád, když chudák upír, objímaje svou rakev, umřel za denního světla. Poté ale nastupuje člověk, díky kterému už má cenu se dokoukat. Lon Chaney Jr. si znovu střihl svou klasickou postavu Wolf Mana a jako vždycky převálcoval všechny, kdo s ním ve filmu hráli. Dokonce i chudáka Karloffa. Jinak se jedná o pokračování filmu Frankenstein meets the Wolf Man.(11.6.2008)

• - Původně se ve filmu mělo objevit ještě další klasické universalovské monstrum mumie Kharis z (v té době) čtyřdílné série. Z důvodu nedostatečné výše rozpočtu však muselo být od tohoto nápadu opuštěno. (DaViD´82)

• - Karloff byl Strangeovi při natáčení velmi nápomocen a dával mu užitečné rady jak by měl jednotlivé situace v roli monstra zahrát. (DaViD´82)

• - První ze tří snímků, kde se objevuje Glenn Strange v roli Monstra. (liquido26)