poster

Frankensteinův hrad

 • český

  Frankensteinův dům

 • anglický

  House of Frankenstein

Horor / Fantasy / Sci-Fi

USA, 1944, 71 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • obitus
  ***

  Napad spojit v jednom filmu osudy tri slavnych Universalskych monster je jiste zabavny, jeho provedeni bohuzel prilis ne. Cela prvni tretina s Draculou (ci spise parodii na Draculu) v podani Johna Carradineho je opravdu priserna. Nastesti se po osvobozeni Frankensteinova Monstra a Vlciho muze dostava ke slovu smutny pohled a strhane rysy Lona Chayneho jr. a vse se k dobremu obraci. Pribeh je hodne podobny predchozimu dilu, jen zpracovani je mnohem horsi. Bohuzel ani Karloff v roli Dr. Niemanna, Frankensteinova nastupce, prilis neoslnuje. Takze krom Chayneho stoji za zminku uz jen nestastne zamilovany hrbac Daniel.(27.12.2004)

 • Vishnar
  ***

  House of Frankenstein se pokusil dát do kupy snad všechna univarsal monsters, co jsou. Jen škoda, že se jim do toho nepodařila nacpat i Mumii. Kupodivu film drží pohromadě a je koukatelný. Hlavně od druhé poloviny, protože první část s Draculou je vážně směšná. Jak jen jsem byl rád, když chudák upír, objímaje svou rakev, umřel za denního světla. Poté ale nastupuje člověk, díky kterému už má cenu se dokoukat. Lon Chaney Jr. si znovu střihl svou klasickou postavu Wolf Mana a jako vždycky převálcoval všechny, kdo s ním ve filmu hráli. Dokonce i chudáka Karloffa. Jinak se jedná o pokračování filmu Frankenstein meets the Wolf Man.(11.6.2008)

 • DaViD´82
  ***

  Klasická universalovská monstra poprvé pospolu. Vlkodlak, Dracula, Frankensteinovo monstrum i mumie Kharis. No úplné splnění dětského snu... Až na to, že mumie byla vyškrtnuta ještě před natáčením, Dracula je obsazen tragickým Carradinem a celá jeho anabáze je jednak naprosto zbytečná a hlavně nudná, Frankensteinovo monstrum má svých pár vteřin (téměř doslova) slávy až zcela na konci a vlkodlak v Chaneyho podání je sice výtečný, ale trpí tím, že je odsunut na vedlejší kolej. Takže místo o "oslavu" monster tu jde především o další pachtění šíleného vědce. Tentokrát v poněkud rutinérském podání Borise Karloffa. Celý film si tak pro sebe bez větších probémů krade J. Carrol Naish v roli Karloffova poskoka. Frankensteinův hrad je veskrze průměrný snímek, z jehož potenciálu nebylo využito naprosto nic. Přesto jde o dobrý film. Ale jen dobrý a již nic víc.(11.3.2008)

 • ScarPoul
  ****

  Tak a máme tu ďalší filmm o frankensteinovi aj keď tu je naozaj iba chvíľu vôbec to nevadí, Toto je čisto film pre fanúšikov legendárnych monštier, kto o nich nikdy nepočul alebo nevidel s nimi žiaden klasický film tak s tohoto nebude mať nič. Klasické horory vzdávajú týmto poctu ich kultovým monštám, drákula v podaní chlapíka , ktorý rozhodne nie je Bela Lugosi ale hraje svoju úlohy veľmi presvedčivo a dokonca sme svedkami aj prvej nahánačky v klasickom horore. a samozrejme vlkodlak a frankenstein, frankenstein no vzhľadom na to že sa tam moc neohreje není to zlé ale rozhodne ťahúňom filmu je Chaney jr. ako vlkodlak , Karloff ako šialený vedec Niemans , je vidno že Karloff je herec lebo také herectvo sa len tak nevidí a samozrejme je tu hrbáč v podaní Carrola Naisha, ktorý je najtragickejšia postava tohoto filmu spolu s vlkolakom. Veľmi príjemné dielko, ktoré nemá takú dušu ako dracula a frankieho nevesta ani atmosféru ako frankieho syn alebo vlkolak ale rozhodne je veľmi dobré a určite si zaslúži pozornosť.(10.5.2008)

 • pepo
  ****

  Myslim, ze divaci museli mat v tych rokoch zo sledovania filmov z tohto prepojeneho monster univerza podobne pocity ako my pri marvelovkach. Je to zabavne, s cool postavami ale takisto pribehovo strasne repetetivne. Kolkokrat sa este budu hladat frankensteinove zapisky a kolkokrat este bude jeho monstrum prenasledovat rozzureny dav s faklami? Drive tomuto filmu nakoniec dodava tragicky milostny trojuholnik hrbac/ciganka/vlkodlak. 7/10(26.3.2018)

 • - Název "House of Frankenstein" odkazuje k domu, který vlastnil druhý syn Henryho Frankensteina, Ludwig, který se objevil ve snímku Frankensteinův duch. Na konci Frankensteinova ducha dům vyhořel, v následujícím snímku Frankenstein a Vlkodlak byl zničen povodní. Zde však stojí opět nevysvětleně nedotčený. (liquido26)

 • - Původní název zněl "The Devil´s Brood" (Ďáblovo potomstvo). Další dva pracovní názvy byly Chamber of Horrors (Komnata hrůz) a Doom of Dracula (Drákulova zkáza). (liquido26)

 • - Původně se ve filmu mělo objevit ještě další klasické universalovské monstrum mumie Kharis z (v té době) čtyřdílné série. Z důvodu nedostatečné výše rozpočtu však muselo být od tohoto nápadu opuštěno. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace