Reklama

Reklama

Frankensteinův hrad

  • USA House of Frankenstein (více)
Trailer

Obsahy(1)

Pokračovanie filmu FRANKENSTEIN MEETS THE WOLF MAN (1943), následované filmom HOUSE OF DRACULA (1945). Dr. Niemann so svojím hrbatým sluhom utekajú z väzenia a mieria do zrúcaniny niekdajšieho sídla dr. Frankensteina, aby mohol Niemann pokračovať v jeho výskumoch. Po ceste stretávajú po 1. grófa Draculu, po 2. roztomilé dievča Ilonku, do ktorého sa hrbáč neštastne zamiluje a po 3. rozmrazujú z ľadu Frankensteinove monštrum i Vlkodlaka, do ktorého sa čoby do zakliateho mužného elegána Lawrenca Talbota nešťastne zamiluje Ilonka. (POMO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Scenár musel byť písaný na kolenách za pochodu nakrúcania. Dej vôbec nedáva zmysel a je to to isté, čo v predošlých troch dieloch, inovované o líniu s Draculom. Ten je tu dosadený maximálne samoúčelne, lebo nemá žiadnu spojitosť s dejom a nestretne sa ani s Frankensteinovým monštrom ani s Vlčím mužom. I bravúrny Lon Chaney začína byť nudný, lebo hrá znova to isté už v treťom filme. Stavím sa že rozpráva aj tie isté vety dookola. John Carradine ako Dracula je nezaujímavý a Boris Karloff vyzerá, že to robil iba pre peniaze. Poteší Glenn Strange ako monštrum. Odvádza štandardne zábavnú prácu, bohužiaľ vo filme nie je ani päť minút. Jedinou zaujímavou postavou filmu je zaľúbený hrbáč Daniel. Škoda premárneného potenciálu. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Velmi zábavné. I když bych byl možná raději, aby se universalovské perly (rozuměj monstra) nepotkávaly v jednom filmu, ale každý měl vlastní sérii (jako tomu bylo třeba v 50.-70. letech u Hammeru), toto střetnutí Draculy, Frankensteinova monstra a vlkodlaka nepostrádalo nic, co na těchto filmech miluju: tragický příběh, parádní atmosféru, spoustu mlhy ze suchého ledu, nadhled a prostě šmrnc. A tak to já rád. I proto jsem ochoten odpustit tvůrcům tu lehce dementní epizodu s Draculou či lehce rutinního Karloffa. V tomto filmu platí jednoduché: "Lon Chaney, bejby." ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Pokračování Frankensteina a vlkodlaka je zábavným mixem několika kratičkých epizod. Úvodní bouře má patřičné grády a navodí správnou atmosféru starých hororů. Na scénu postupně přichází několik postav. Hrabě Dracula se jen mihl, ale byl příjemným zpestřením. Tedy že se kostra obalí masem a kůží, chápu, ale že se v závěru přidá i kompletní ošacení...dobře, úlitba cenzuře, která je z dnešního pohledu poněkud komická. Osobně se mi B. Karloff v roli doktora líbil, ovšem daleko zajímavější postavou byl hrbáč Quasimodo (tedy Daniel v podání J. C. Naishe) uhranutý půvabnou Esmeraldou (zde Ilonkou). Osvobozený vlkodlak Talbot zcela logicky moc nadšený nebyl, jelikož neustálé proměny ho již znechutily a ani Ilonka ho svou láskou nedokázala přivést na lepší myšlenky. Ještě že celý film směřuje ke šťastnému konci. Ocení spíše milovníci klasických hororů od Universalu. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tohle pokračování filmu Frankenstein Meets the Wolf Man(1943) se mi líbilo o něco víc. Samotnej příběh mi přišel zajímavější, zábavnější a hlavně záživnější. Možná je to i účastí více zvučných jmen. Vrací se Lon Chaney Jr. v roli vlkodlaka, přibude Dr. Niemann(Boris Karloff), objeví se zde i Dracula(John Carradine) a menší roličku dostal i George Zucco jako Lampini. Do role Frankensteinova monstra které tu bylo prakticky nepodstatné a bylo tu jen pár okamžiků byl obsazen pro mě neznámý Glenn Strange. Zajímavou a docela důležitou postavičkou byl sluha Dr. Niemanna(B. Karloffa) kterého si zahrál J. Carrol Naish. Hodnotím v rámci téhle série(trilogie) slabšími 4hvězdami. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Já vám nevím, ale já nejvíce miluju od Universaláků, právě tyhle spin-offy. Jsou krátké, dobře provedené a zatraceně zábavné. Ale jediný problém je že už nevím o čem jsou, nýbrž jich je opravdu hodně. Viz. třeba House of frankenstein, house of dracula, frankenstein meets the wolfman. No je toho požehnaně. Ale já se pokaždé bavím, příběh na sebe nějak moc nenavazuje, ale to nevadí. Nevadí ani to že příběh je slabej. Na tyhle blbinky se prostě zatraceně dobře kouká. I když Carradinův Dracula na Lugosiův fakt nemá. jeho uhrančivej podhle je prostě špatnej. Ale jak říkám já se parádně bavím. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (10)

  • Rozpočet snímku byl 354 tisíc dolarů a točilo se třicet dní. Boris Karloff za svou roli obdržel 20 000 dolarů, Lon Chaney 10 000, John Carradine 7 000 a Glenn Strange 500 dolarů. (liquido26)
  • Název "House of Frankenstein" odkazuje k domu, který vlastnil druhý syn Henryho Frankensteina, Ludwig, který se objevil ve snímku Frankensteinův duch. Na konci Frankensteinova ducha dům vyhořel, v následujícím snímku Frankenstein a Vlkodlak byl zničen povodní. Zde však stojí opět nevysvětleně nedotčený. (liquido26)
  • Glenn Strange byl během pěti let již čtvrtým hercem, který v universalovské sérii ztvárnil Frankensteinovo monstrum. Tuto postavu proslavil především Boriss Karloff, který se v tomto filmu rovněž objevuje. Avšak pouze v roli doktora Niemanna. (DaViD´82)

Reklama

Reklama