Johnny English znovu zasahuje

• Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (Cinemart)

Lukoboss

Hodně se divím, že tento (třetí) díl má zde na ČSFD nejvyšší hodnocení z celé trilogie. Z mýho pohledu je totiž paradoxně nejhorší, vtípky jsou občas na sílu, někdy se dotýkají trapnosti. Nemůžu říct, že bych se vůbec nebavil nebo snad nezasmál, ale rozhodně je to větší nuda, než tomu bylo dřív. A to mám R. Atkinsona rád, ať už se jedná o ty jeho "beanoviny", nebo o jiný role. O. Kurylenko je sexy, tzn. svou roli zde plní dobře, naopak záporák je fakt děsnej. Z tohoto shrnutí prostě plyne, že musím dát nižší hodnocení oproti předchozím dvěma dílům. ()

iXtr3m3

Skvelý Rowan Atkinson po tretí raz v úlohe agenta, ktorý by zatopil aj Bondovi, samozrejme smiechom. Obsadenie opäť slušné, ale to sa už po tretí raz opakujem. Beana nebude nikdy dosť. :) ()

666Carnage

Dostali jsme další dobrodružství Johnnyho Englishe a já se ptám bylo to nutné? Rowan Atkinson už vykrádá sám sebe což je škoda a příběh taky nenabízí zrovna nic nového. Anglie a celý svět opět v ohrožení akorát, že teď díky moderní technice. Některé vtipy ušli ale jinak to bylo normální a pro mě docela zbytečné. První díl byl zábavný a dobrý. Dvojka už moc ne a třetí díl byl asi úplně zbytečný a doufám, že další pokračování už nebude. Olga Kurylenko jako bývalá Bond girl se snaží být i tajná English girl a to je na tom asi to jediný dobrý. Koukl jsem se z toho důvodu, že jsem viděl dva první díly a taky, že mám rád humor Rowana Atkinsona ale tady ho nebylo moc a nebo to bylo spíš trapný než vtipný. 45% ()

Gogo333

Johnny English mě nikdy moc nebral, ale na pobavení to docela ušlo. Tři díly, podle mého, jsme nikdy nepotřebovaly a klidně mohlo zůstat jen u jednoho. Zápletka tu je stupidní, akce a vtipy průměrné, ale občas něco trochu pobaví. Potěšil Ben Miller a Olga taky ušla. ()

Junglista

Už bych brzdil. Trojka už se potácela na hranici trapnosti a bohužel do ní občas i spadla. Některý fóry super, ale nebylo jich tolik, aby se to u mě dostalo vejš. Škoda, šlo z toho dostat určitě víc. ()

Hanys_

Je fakt, že žádný díl mě vysloveně neodrovnal, ale protože tenhle žánr bláznivých detektivek je už vlastně mrtvý, tak díky bohu aspoň za toho Englishe. Dějově asi spíš slabší než scénaristicky parádní dvojka, ale těch fakt vtipných scén je tady pořád dost. ()

DocBrown

Nebyl to žádný zázrak ale bylo tam pár momentů, které opravdu potěšily, zejména Atkinsonovo pohrdání hi-tech a výběr auta. Nejlepší asi jeho nechtěný únik z virtuální reality no a také návrat Bougha a jeho drahá. 72% ()

Pavkan

Je očistné vidět v kině film, který si na nic nehraje, nic nepředstírá, chce jen bavit, a ač to dělá místy předvídatelně, dělá to velmi dobře. Ať sleduji Beana nebo Englishe, uvědomuju si, že je to tak blbé, až je to dobré, a nedokážu si to odepřít. I u tohoto dílu se znovu probudilo "mé vnitřní dítě" a smálo se hodně a nahlas. Devadesát minut bezstarostné jízdy nedokážu ohodnotit jinak. ()

Zik2

Může to být únavou žánru, českým dabingem, kterým nám kina vnucují (protože to asi spadlo do kolonky rodinný film) nebo tím, že už mi není dvanáct. Nicméně trojka se mi zdá výrazně slabší než první dva díly. Přestože tvůrci vybrali aktuální téma, výsledek je dost neoriginální. Pointy jsou silně předvídatelné (co se asi stane, když English přistupuje ke schodům v brnění, které předtím potřísnil olejem...), scénky opsané z předchozích dílů (záměna mobilu, která vede k promítání jiného videa než bylo zamýšleno), a co hůř, jeden vtip je vysloveně opsaný z Bláznivé střely (agent stíhající někoho autoškolou). U některých scének se člověk zasměje, ale vyložená bomba je jenom jedna na konci s holou zadnicí Rowana Atkinsona - i když si člověk říká, jestli se tvůrci jeho zadnicí nesnaží zachránit slabší film. I z nostalgie dávám tři hvězdičky. ()

orkadimenza

Kdo viděl předchozí dva díly, nebude nijak zvlášť nadšený. Třetí Johnny English servíruje již okoukanou zábavu, a to nejen ve smyslu "všechno vypadá dobře->Johnny to posere nějakou hloupostí->zázrakem vše zachrání", ale i v jednotlivých segmentech, viz. záměna CD v jedničce vs. záměna telefonů zde nebo důvěra vlády v hlavního padoucha. Scénáristickou banalitu film ukázal hned v prvních 10 minutách při odbourání britského tajného systému z nezaheslované Wi-Fi (smích), ale aspoň mě to ujistilo, že mohu mozek v klidu vypnout. Občas ale film dokáže rozesmát a potěší svým přístupem k moderním technologiím (i když teda scéna s VR byla dost originální). Chce ukázat, že staří agenti ještě nevymřeli, originálně vtipný už ale Johnny English nebude jako dřív. ()

Mauric

Vysloužilý Johnny English beze zbytku naplnil očekávání. Jednoduché, svižné, sympatické a dobře si uvědomující svého cíle a svých limitů. Gagů méně, zato více invence - scéna s virtuální realitou mě rozesmála na celé kolo. Ideální oddechovka na večer. (na 4* to úplně nemá, ale lepších 70 % určitě) ()

Paldiny

Minulý diel som chválil pre vtip, zápletku aj akciu, v tomto sa dá hovoriť už len o vtipe a aj to v skromných dávkach. Fórky sú tu dosť povrchné a scén, kedy sa dá od hrdla zasmiať len veľmi málo. Schuti som sa pobavil raz, kedy Johnny vo virtuálnej realite mapoval nepriateľské územie. Chýba tu nosný dej a film trvá pocitovo dlhšie než by mal. Zápletka o nadvláde kybernetiky, aká povypína semafory a vrhne Britániu do stredoveku, je blbá a hlavne obkukaná z výpredaju iného Johna a ten sa s ňou už predsa vysporiadal. A akcia? Až na pár popadaných cyklistov si nepamätám, že by tam bola. ()

Strandmon

Příjemné překvapení. Za mě nejpovedenější díl série. Rowan Atkinson se vrátil a je ještě vtipnější. Při té virtuální realitě jsem téměř brečel smíchy a to rozhodně nebyla jediná vtipná scéna. Je mi líto těch, co mají hodnocení u tohoto snímku pod 3*, ale bohužel někdo smysl pro humor prostě nemá. Škoda, pak by se nový Johnny vyhrabal třeba i do červených kvalit. ()

Prochy38

Po povedené dvojce jsme se vrátili k úrovni jedničky. Některé hlody až moc předvídatelné, skoro i trapné. Zasmát jsem se zasmál, ale už si myslím na bázi primitivního příběhu šlo jen a jen o tu srandu. Krásná O. Kurylenko v podstatě naprosto nevyužitá. Její postava naprosto mimo mísu. Jen na to, aby tam byla hezká holka. Bavila hodně paní premiérka v podání E. Thomspon. Ta si to užívala a bylo to znát. Slabší, ale ne k zahození. ()

filipvrbik

Marně si vzpomínám, kdy bych se tam v kině nasmál (snad jen Taxi, Taxi a asi ani to ne) - je to ještě vtipnější než Borat a navíc to má i děj. Jasně dá se říct,že všechny fórky ( a je jich tu každou minutu aspoň pět, šest) jsou předvídatelné - ale to je dobře protože se člověk směje už dopředu, během a v mém případě i notnou chvíli potom. Scéna s virtuální realitou je nepřekonatelná a ta zelená pilulka, to se prostě musí vidět. A jak to tak u Rowana Atkinsna (který tu mohl projevit i svoji zálibu v rychlých hybridech- pardon autech) všechno nakonec dobře dopadne...Bez mistra Beana patrně trapné- takhle geniální...98% (To je telefon, pane! A co to umí? Volat, pane!) ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce