Tenkrát v Hollywoodu

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

USA, 2019, 162 min

S Nespoutaným Djangem už to bylo na hraně, Osmi hroznými mě ale milovník dobrých i špatných filmů masírující pořádné tvůrčí ego solidně namíchnul. Nově zase vyplýtval spoustu papíru, ale tentokrát si u mě mnohé napravil. Ironický retro flák zbytečně nežvaní, zbytečně neexhibuje. Je krásně prosluněný, rozverně atmosférický, láká na kostýmy, staré bouráky, velké brýle, vymazlené retro interiéry a exteriéry, blikající neonové nápisy. Quentin Tarantino se slzou v oku a méně efektně, než jsme zvyklí, rekonstruuje starý Hollywood. Bavil se na place evidentně stejně jako následně v kině divák. A v první hodince a něco rozhodně neokouzluje příběhem. Ale dílčími prvky, nápady, skvělou kamerou a hudbou, drobnými camey, které jsou rozkošné (přemoudřelá parťačka ze seriálu) a výborně zahrané (koketní hipísačka svádějící Brada Pitta, jinak dcera herečky Andie MacDowell Margaret Qualley). Předehra je to celkově (až příliš) roztažená, na druhou stranu nesmírně nostalgická. Tarantino sype nespočet drobných odkazů, na kterých si cinefilové pochutnají, a evidentně si plní další ze svých snů (Lea instaluje do řady zřejmě jím milovaných projektů let minulých). A vyloženě originální nebo nějak výrazný příběh chybí. DiCaprio je prostě uvadající herec, dnes hlavně záporných postav, který se nedočkal přerodu ve velkou hvězdu, Pitt pak jeho dublér, kterého studia moc nemusí, protože často na place způsobí rozruch. A skrze jeho mrtvou manželku putují nejrůznější teorie. Oba dva jsou skvostní, oba zbožňovaní. A jejich letité přátelství jim sakra věříme. Oba si svůj návrat k filmu dosyta užívají: Leo si dal po vizuálních orgiích Iñárrita a svého oscarovému koncertu čtyři roky pauzu, Brada užíral táhnoucí se rozvod s Angelinou Jolie. Oba jsou zpět v plné polní. Emočně nestabilnímu herci dělá jeho parťák nejen dubléra, ale i chůvu, fachmana, šoféra a důvěrníka. A někde v dálce vyčkává temná připomínka osudu Sharon Tate skrze kroky následovníků kultu Charlieho Mansona (skvělá scéna Pittovy návštěvy ranče a dokonalé finále). Milovník stříbrného plátna Tarantino prostě dokazuje, že Hollywood je místem, kde se plní sny. Jeho rozrušování hranic mezi skutečným a možným bude sakra vzrušující pro nejrůznější filmové teoretiky. Jeho pocta tehdejší době je výtečná, takže mu leccos (co během těch 160 minut skřípalo) rád odpustím.(4.9.2019)

Tarantino opět nezklamal! Z jeho předchozí tvorby jsou nejpříbuznějším kusem Hanebný pancharti. Je to tentokrát přímočařejší, žádné skákání dopředu a zpátky, či dělení na kapitoly, ale o to lépe vynikne podvratné finále. Pohádkovost je už v původním názvu, takže netřeba hledat, co takhle určitě nebylo. Příběh je tentokrát dost řídký, ale bravurní herci Leonardo DiCaprio a Brad Pitt film bez zaváhání utáhnou, aniž by to začalo vadit, nebo nedejbože nudit. A závěr s Mansonovic magory je vyloženě lahůdkový. Zatím za čtyři, ale předpokládám, že moje hodnocení může časem stoupnout...(10.9.2019)

Famózní Brad Pitt! Atmosféra snímku jistě lepší než celý scénář, ale herecké hvězdy to skoro 3 hodinové čekání na finále prostě utáhnou. Tarantino stále umí. Slabších 5 hvězd.(16.8.2019)

• Dzeyna

Moc jsem to nepochopila, ale beru to. Parkrát jsem se zasmála, ale toť vše. Ani Leo, Brad a Margot to nezachránili.(1.9.2019)

Nikto nepochybuje, že týmto filmom Tarantino poďakoval filmu ako takému, jeho láska k tomuto fenoménu je úctivá a skvostná. Vybral si dynamické obdobie, kedy sa menil americký film ale i spoločnosť. Problémom je, že sa jeho filmy s ľahkosťou začínajú približovať k tretej hodine, ale v tomto prípade sa jeho údernosť vytráca. Čím viacej sa venuje zobrazovanej autenticite doby, tým väčšmi má problémy so samotným príbehom. Ústredný motív stagnujúceho herca a jeho kaskadéra je síce fajn, ale nedokázal by utiahnuť celý film. Takže vďaka za vedľajší motív ( hipisáci a Sharon Tate ), ktorý je v kontexte známych historických udalostí tarantinovsky sofistikovaný a môže pôsobiť ako zrada na divákovi, je to práve tento aspekt so samotným záverom filmu, ktorý patrí k tomu najlepšiemu. Herecké duo DiCaprio - Pitt je okázalo úžasné, chlapci si to nadmieru užili.(28.10.2019)

Přidat k osmi stům další zbytečný komentář skoro nemá smysl, protože řečeno bylo vše, co být řečeno mohlo. Tak jen ve zkratce: naprosté nadšení. Po letech beru Tarantina zpět na milost, a to nikoli jenom kvůli stejnému fetiši. Tyhle filmové šedesátky jsou tak moc krásný a tak moc zářivý, že se chci vrátit v čase a prostě je zažít taky. "Špinaví zasraní hipíci" jsou všeobecně vykresleni jako naprosté zlo (což podtrhuje i hudba, která je věrně dobová, ale v soundtracku se neobjeví snad žádná hipísácká písnička, jen tehdejší čistej mainstream), za což velkej palec nahoru. DiCaprio hraje jako král, byť ho lehce zastiňuje Pitt, ale to proto, že role Cliffa Bootha byla prostě napsaná zajímavěji - jinak Leonardo fakt předvádí úchvatnej hereckej koncert. A Sharon Tateová je tu fakt k sežrání a ty z množství odkazů a narážek, které jsem pochytal, mě hodně zahřály. Těch 162 minut je fakt málo, chci další a další příběhy Ricka a Cliffa! A jelikož všechno další tu napsali jiní, omezím se jen na to, že si jdu koupit plamenomet.(19.9.2019)

Film může místy působit až povídkově, každý kousek filmu je svým způsobem svůj vlastní příběh, obzvláště tuto atmosféru zvýrazňují útržky scén z filmového natáčení. Film je situační, lyrický, charismaticky doprovázený skvělými dialogy, místy se člověk opravdu zasměje. A konec je pojatý trochu tak, jak bychom si to všichni přáli, aby to bylo.(15.8.2019)

Nevedel jsem, do ceho jdu a neznal konotace spojene s nametem a dejem filmu. U Tarantina se bojim jakkoli naznacit obsah filmu nebo poukazat na pasaz, protoze to u nej neni daleko spoileru. To, co u nej neskutecne obdivuji, je jeho schopnost vtahnout divaka pomoci zanru ci trendu, nechat dychat na me co nejvice nenucene autentickou atmosferu, smysl pro detail, hrani si s textem postav, nadsazku, drze vtipy (tady vzhledem k dobe nataceni misty hodne), podtext a tu ikonickou brutalitu. Je tu melancholie i humor jako prase. Mam slabost pro retro atmosferu a i kdyz nebudu predstirat, ze se v tech 50-60s zanrech orientuju, uzil jsem si to maximalne. Valka ve Vietnamu (zde v radiu) je pro tu eru povinnosti, metadrama pomoci kinematografie nebo jen deni ve studiu nepotrebuje nijak slozity pribeh jako celek. Ten Leo do tech starych filmovych materialu zapadl celkem dobre. Kurna, provokace Bruce Leeho! Dale Steve McQueen, obrazy Laurela a Hardyho a Marx Brothers... nijak spatna cover verze California Dreamin’ od The Mamas & The Papas... a ty tropey v pozadi proste super. Samozrejme psychologie u DiCapria vyborna, pro Pitta reknu jen, ze palce nahoru. Robbie jako Sharon Tate (zavrazdena zena Polanskeho) ... no, neni moc co rict, ale pro srovnani s ostatnimi liniemi dava filmu vic, nez se muze zdat. Masonova “rodina” jsou mozna az prilis velci sasci tady, aby je obycejny laik rozpoznal nebo bral aspon trochu vazne, i kdyz Tarantina pro tohle chapu. Zabavy opravdu mnoho, na konci se mistr utrhne ze retezu a v konotaci se skutecnym pribehem vlastne dost uspokojujici. Lepsi nez Django i Hateful 8 na tisice mil daleko. Docela bych si pral, aby takhle Quentin pokracoval, pokud na to ma nervy. Btw je tu mezititulkova scena, takze i kdyz v kine rozsviti drive, nedejte na to. P.S. Tak verze písničky California Dreamin’ je od Josého Feliciana z roku 1968, jenž je jen o 3 roky mladší než rychlejší a slavnější originál od The Mamas & The Papas. Najdete snadno na YouTube. P.S.S. Ta aféra s Brucem Lee je trochu moc, dá se v dnešní době pochopit, ale jak to, že věta “Don’t Cry in Front of Mexicans” se rychle stala kultovní hláškou a u zastánců etnik potom ticho po pěšině, Trump netrump?(15.8.2019)

• Fiftis

Na Tarantina pekná blbosť. Doteraz neviem o čom to bolo, bez príbehu. Všetky dobré scény sme videli už v traileri. Všetko s Al Pacinom, Kurtom Russellom alebo "Bruceom Lee" bolo tiež v traileri. Ani neviem o čom boli tie 3 hodiny. Tentoraz stavil Tarantino čisto na kecy, ktoré však neboli tak dobré ako napríklad v Bastardoch či Djangovi. Pamätám si ako včera keď som pozeral prvý krát Djanga v roku 2012. To si budem pamätať navždy. Ten zážitok. Na tento film som sa tešil že je v 60.tych rokoch ale to som po väčšinu filmu ani nevnímal. Margot Robbie tiež dosť málo priestoru a popravde vám ani za boha neviem povedať meno jej postavy ktorú hrala. Pitt s DiCapriom samozrejme na Oscara. Ale predstavte si tento film s hercami, z ktorých ani jedného by ste nepoznali. Bola by to mizéria. Soundtrack? Píšem tento komentár okamžite po skončení filmu a neviem že by tam hrala jediná pieseň. Aspoň nožičiek bolo viac než dosť. A koniec? Mnohí nevedeli či majú tlieskať alebo sa ísť obesiť. Ako na pohrebe - pomalé, akoby skončila nemecká dráma. Na Tarantina riadny happyend bez šokujúcej smrti. Už trailery ma veľmi málo zaujali, ale veril som tomu, že to bude fajn. Bohužiaľ. Uvidím ešte po zhliadnutí českej verzií v 1080p.(4.9.2019)

Na jednu stranu tleskám, na druhou stranu z toho mám rozporuplné pocity. Proč? Inu, Tarantino KONEČNĚ natočil film, ze kterého na sto honu nestříká „kdybyste to náhodou nevěděli, tak tohle jsem točil taky Já“. Co se týče řemesla, tak kamera přímo výborná, herecké výkony bez výhrad a hudba tím, že je dobová, tak není nesmyslně ujetá někam mimo žánr. Prostě filmařina je to natolik zdařilá, že v některých momentech byste si řekli, že sledujete film, který se nejenom odehrává na počátku 70. let, ale že se ten film v té době dokonce i točil. Iluze takřka dokonalá, ale tady bohužel začínám narážet tak trochu i na kámen úrazu a tím je ne zcela vyvážený scénář. Ano je to někdy vtipné, bohužel však je to i někdy zbytečně roztahané a někdy se zase zbytečně tlačí zbytečně moc na pilu. Po zhlédnutí Vás tak přirozeně napadají myšlenky, proč některým postavám byl dán tak velký prostor, když se toho nakonec kolem nich zas až tolik nedělo – teda alespoň ve filmu, neb ti co znají historické souvislostí, tak vědí, že ve skutečnosti se toho kolem nich dělo vlastně docela dost - tzn. potenciál v tomhle směru zůstal nevyužit. Prostě a jednoduše mohl z toho být vybroušený diamant, ale takhle z toho je ač vzácný, tak stále ještě neopracovaný nerost. Nedá mi to nepoložit řečnickou otázku na závěr: Čistě hypoteticky, kdyby Tenkrát v Hollywoodu bylo natočeno v 70. letech, stejně jako např. Zvíře či Muž z Acapulca (filmy zaměřením ne úplně nepodobné), byl by ten film s odstupem času stejně tak populární jako tyhle dva zmíněné? Ono nakonec čas ukáže. Vzhledem k tomu, jak jsem hodnotil poslední počiny Q. Tarantina (a bývám docela kritický) dal bych tentokrát ***+. To ale bohužel nejde, takže tu čtvrtou * dostává Q.Tarantino s nadějí, že snad to příště neposere, jinak to příštímu jeho počinu o to více spočítám. Pozor spoiler:🧑👨🚘🎦🤠🚘🐕🥫🚘👨🤸‍♂️💥🚘👱‍♀️🎦🤠🚘☮️👩‍👩‍👧‍👧🧔👨💥✌️☮️ 👨‍👧‍👧 🔪🔫👨🐕💥⚰️⚰️🏃‍♀️🧑💥🔥⚰️(15.8.2019)

• Pejpr

Totální kravina, která v mnoha ohledech připomíná Grindhouse, změnily se jenom kulisy. Místo pocty béčkovým hororům jsem se dočkal pocty westernům. Nechápu, proč se Tarantino jednou za čas pouští do těhle filmů o filmu, je to škoda. Stejně tak lokální zaměření na kalifornské šedesátníky (podobně jako Beach Bum) mi nepřijde zajímavé. Chápu, že Polanski tomu dá pět hvězd, ale co na tom vidí zbytek smrtelníků nechápu. Nejsmutnější na tom je, že se mohlo jednat o velmi kvalitní alternativní příběh o Charlesu Mansonovi, jenže pokud pointu filmu člověk pochopí až potom, co si o filmu něco přečte, tak je asi něco špatně. Jo, je to sranda a dialogy jsou fajn, ale s takovou kvalitou a frekvencí to u mě nestačí víc jak na dvě hvězdy, zvlášť, když snímek nemá prakticky žádný příběh ani pointu, což je u Tarantina dvojnásobné zklamání.(22.8.2019)

Nový Tarantula ma bavil úplne, ale úplne iným spôsobom, než som očakával. V podstate aj rozumiem, prečo mnohým tento výklad histórie nesadne a prečo sa budú pri mnohých, s dejom nijako nesúvisiacich, scénach nudiť. Vtedy v Hollywoode je hra s fikciou na viacerých úrovniach, až pôsobí ako artové dielo a možno aj ním je. Ako sa zahráva Hollywood, či špeciálne westernový žáner, ale aj všeobecne kinematografia s historickými udalosťami, tak robí aj Quentin a je to podľa mňa premyslenejšie, než v Inglorious Basterds. Podobne ponúka aj siahodlhé, zdanlivo bezvýznamné dlhé zábery z nakrúcania, kedy už pomaly začíname vnímať to, čo vidíme ako nový film a zabúdame na to, že sledujeme vlastne Vtedy v Hollywoode. Tarantula to má tentokrát skutočne chytro premyslené, do hry vkladá aj fiktívnu dokumentárnu rekonštrukciu a ponúka možno najvyzretejší film svojej kariéry. Len je škoda, že s tempom je to trochu horšie a občas sa človek, aj napriek tomu, že o filme skutočne premýšľa, mierne nudí.(14.8.2019)

Silnější v maličkostech, v naprosto dokonalých detailech, než vcelku. Ale to je jen konstatování, rozhodně ne výtka. Pro mě možná nejlepší Tarantino, co jsem viděl, ale to je možná jen mé nadšené, druhé já, těsně po odchodu z kina. DiCaprio s Pittem boží, soundtrack ještě lepší a konec, tak ten už nemá vůbec chybu. A kdyby jste si čirou náhodou v první hodince na pár minut zrdřímli, vůbec nic se neděje. O to hlavní totiž nepřijdete a pokud by Vám to hodně vadilo, můžete jít klidně znovu. Tak jako já.(15.8.2019)

Balzám na duši... Takový film je tady jednou za deset let. Tarantino natočil jeden ze svých úplně nejlepších filmů. 100%(22.8.2019)

Pouze Prozazitmní Komentář: už během sledování a definitivně po dokoukání jsem si byl jistej, že jsem podobný pocity z tak krásný filmařiny a vyprávění v kině dlouho nezažil. asi to bylo umocněno i tím, že jsem v kině seděl se skvělýma lidma, ale v každým z těch zatím pětí dní po kinu o něm přemýšlím a říkám si, jak to bylo super a dávám si jednotlivé scény dohromady a dochází mi nový a nový věci. Myslím, že jsem viděl alespoň pro mne FILM ROKU a navždy bude spojenej s létem 2019. Rozhodně to není jak se píše vděčný film pro většinu, ale mě to sedlo jako sviňa, DiCaprio a Pitt jsou uplně největší borci současnýho Hollywoodu.(21.8.2019)

Pokým sa Tarantino nesnažil vo svojich výtvoroch - povedzme svojsky - adaptovať reálne spoločensko-politické udalosti, dalo sa to s pocitom istej špecifickej zábavnosti prežiť. Nad jeho osvetovými para-pamfletmi z rokov minulých, však iba neveriacky krútim hlavou. (10.8.2019)(10.8.2019)

"Anyone order fried Sauerkraut? Burn, you nazi bastards! Ha ha ha!" Já se tak nerad opakuji. Ale opět po premiérě nového Tarantina nemohu jinak. Prostě nejlepší! Kdo očekává Pulp Fiction, bude zklamán. Kdo očekává Bastardy, bude zklamán. A kdo... No to je jedno. Nový Tarantino si nepotrpí na tolik krve, ale za to má absolutně vypečenou atmosféru plnou dialogů. Quentin se posunul od trilogie spaghetti westernů (byly výborné!) a vrátil se do starého dobrého Hollywoodu. Šedesátá léta tu dýchají a žasnu kolik kostýmů, replik, aut a celkového dojmu se ve filmu najde. Opět zírám na precizní práci a detaily. Tohle jen tak někdo neumí a výprava je prostě báječná. Přesouváme se o padesát let do minulosti. "You are real, right? - I'm as real as a donut, motherfucker." Jako fanoušek by leckdo mohl říct, že nemám objektivní pohled na film. Nekritický? Možná. Ale ukažte mi kdo z fanoušků je objektivní. Já se u filmu bavil na maximum a křičel: "Ještě, ještě!". Dvojice DiCapria a Pitta je prostě geniální. Návrat hlásí i staré dobré scény z auta. Paradoxně má Pitt lepší roli než DiCaprio. I když oba podávají znamenitý výkon. DiCaprio opět zběsile přehrává a jeho vyhořelý Rick Dalton je k sežrání. Jeho dubler Cliff (Brad Pitt) je sympaťák jak se na Brada sluší. Navíc je mu role ušitá na míru. Jejich dialogy jsou prostě parádní. Ve filmu pak nechybí ani sexy Margot Robbie, Kurt Russell a třeba i dvorní herci Michael Madsen a Tim Roth. Ty se ale spíše mihnou. Příběh mě nezklamal a odsýpá rychle. I tentokrát jsou skoro tři hodiny málo a uteče to jako voda. Klidně bych zvládnul víc. Stejně si Tarantinovi dialogy užívám ze všech filmů nejvíce. Hudebně se tvůrcům povedlo sehnat skvělý soundtrack, který zní v pravou chvíli. Mohu snad říct, jedinou kritickou věc? Ne na Tenkrát v Hollywoodu. Dostal jsem skvělou porci zábavy, která mě nepustila a na konci opět sežvýkala tradickou Tarantinovou akcí. Postavy jsou tak zábavné a sympatické, že jejich příběh hltáte a máte úsměv na tváři. Navíc spolu se skvělou kamerou a střihem Vás film baví a uteče rychle. Já si prostě nemohu pomoci, ale vypustit klasické násilí a věnovat se jenom brutalitě v pár případech mi velmi vyhovuje. Navíc by to nebyl Tarantino, kdyby byla brutalita vypuštěna zcela. Zde je opět podana stylově. Líbí se mi kontrast hlavní dvojice a líbí se mi jak Tarantino nechá postavy výprívět příběh. Takhle to má být. Nechybí zdrogovaný Pitt a DiCaprio s plamenometem. Tohle nemusí být nejlepší Tarantinův film. Přesto je to mistrovské filmové dílo. Já chci víc a tohle je opět film, který se točí jednou za dva tři roky. Díky QT. Možná jsem nepostřehl tvoje camao. Za to jsem si užil naprosto výbornou projekci plnou skvělého hereckého výkonu, báječné hudby, střihu, kamery a výpravy. Tohle je prostě Film. Božsky odhlehčené výpravění z Hollywoodu. Vida, jde to i bez krve. Finále je totiž i tak, naprosto famózní. [Předpremiéra][IMAX] (100 %)(14.8.2019)

Nevím jak ten Tarantino to dělá, ale je to opět majstrštyk. 162min a já se nenudil ani minutu. Klobouk dolů, pane režisér! Leoš, Brad a Al jsou páni herci. Casting opět podařený na 100%. Výborná kamera a podařený soundtrack. Šel jsem z kina a v duchu jsem se smál, když jsem si vzpomněl na plamenomet, psa, hipíky a Bruce Leeho.(15.8.2019)

Rozhodně nejméně tarantinovská Tarantinovka ze všech Tarantinovek. Až posledních asi 10 minut mělo nezpochybnitelný rukopis, který tak dobře všichni známe. Jinak to byla v podstatě zapomenutelná pocta starým (opravu starým) filmům a seriálům, které vůbec neznám. Brad Pitt byl naprosto skvělý a očividně si natáčení užíval.(14.8.2019)

90%. Vychutnejte si toto dílo i přes všechna zdánlivá negativa, která o něm uslyšíte. Je totiž veskrze pozitivní oslavou plnou nadšení a euforie, která prostřednictvím cigaret, starých aut, dobové módy, autentické retro výpravy a převratné hudby z poloviny 20. století dokáže vyšťavit z filmových políček víc, než leckterá snaha filmařů o emocionálně natřískanou a společensky odpovědnou reflexi toužící po Oscarovi. Tenkrát v Hollywoodu přesně ví, čím chce být, jeho cíle jsou všechno možné, jen ne závažné a intelektuální, ale v tom, co umí nejlíp, Tarantino obstál znovu na jedničku. http://bit.ly/2ZqrIZH(23.8.2019)

Nejsem žádný skalní fanoušek Tarantina, nicméně Tentokrát v Hollywoodu jsem si nechtěl nechat ujít v kině kvůli filmové tematice a hvězdnému obsazení. Tarantinův devátý kousek je jeden velký film o filmu, který nás svým osobitým způsobem přenáší zpět do 60. let, za sedmero hor a sedmero řek, přímo do kolébky kinematografie - do slavného Hollywoodu. Líbilo se mi netradiční pojetí práce s herci a funkce vypravěče, který děj komentoval - především v závěru filmu, k němuž to celé zlehounka spělo. Samotný závěr mě celkem dostal - člověk ví, co tehdy v srpnu 1969 odehrálo, a musím uznat, že se s tím Tarantino vypořádal až překvapivým způsobem, za který má ode mě rozhodně palec nahoru. I když má film vcelku pomalé tempo, tak i přesto jsem se nenudil - nejvíce mě zaujaly scény z natáčení v salónu, konfrontace s Brucem Lee, návštěva Rodiny a samozřejmě závěr. Leonardo DiCaprio, Brad Pitt i Margot Robbie předvedli skvělé výkony a každý se svého partu zhostil velmi přesvědčivým způsobem. Vedle toho musím zmínit malou, ale velmi důležitou roli Brandy. Myslím, že pokud bych měl perfektní znalosti z dějin filmu v 60. letech v HW, určitě bych se rochnil v těch všech narážkách, nicméně já jsem si to užil i tak ... A pokud neumřeli, tak tam žijí dodnes!(2.9.2019)

1 2 3 4 5 6 7 8 12 23 34 45