Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

E=mc2

Tarantinova veľká fabula. Pittova postava je znovu raz Tarantinovym alteregom o odplade tam kde sa udiala nespravodlivosť (Bastardi, Django). Vykreslenie Sharon Tate hovorí jasnou rečou - ľalia. "Once Upon a Time" kde spravodlivá odplata na samotnom konci sa podobá vysnenému koncu ktorý sme videli v Birdmanovi (ak teda vieme čo sa naozaj stalo so Sharon Tate). Je zaujímavé že Tarantino pôsobí ako Malick ak sa bavíme o rezignácii na naratívnu štruktúru. Rekonštrukcia posledného dňa jej života vlastne nijako neslúži deju ako celku, výhradne iba hlavnej postave ktorej kariéra smeruje na dno - nemožno si nevšimnúť morálny odkaz Tarantina a vyjadrenie jeho názoru k tejto tragickej udalosti, podobne ako v Panchartoch cez postavu Alda aj tu je Pitt morálne jasnou a nepokrivenou postavou ktorá sa počas deja nemení (návšteva ranča jeho charakter jasne vykresľuje) . Silné v detailoch než celku. Scéna s Bruce Lee je top. Na hrane medzi 3/4.* 80% Tarantinov prehľad spojený s poctou z tvorby rokov 60' je vtipný a fenomenálny. ()

charge odpad!

Kurva co tohle jako mělo byť. Tarantulák asi totálně zmagořil či co. Strašný hovno kde se věčně zlitej DiCaprio akorát snaží prosadit ve filmu v ponižující roli přihřátýho kovboje s knírem a sekunduje mu jeho teplej kaskadér Pitt se supermanovskýma schopnostma. Nudný scény - Mansonův ranč, věčný jízdy automobily - s téměř žádným dějem, trocha unylých retrospektiv, ukázky z debilních filmů a brutální zakončení (joke k popukání). Kdo není opravdovým znalcem pozadí Hollywoodu 60. let asi se nebude orientovat, ale rozhodně si kvůli tomu nehodlám nastudovávat jeho historii. Můžu akorát hrdě zvolat - Tarantino di do prdele!!! ()

sir-dave

Bohužel za sebe zklamání. Tarantinovky mám vždy spojené buď s úplným nadšením nebo se při nich nudím. Všechno se tváří s reálným základem a zároveň to přináší totální fikci. Celou dobu jsem měl rozporuplné pocity. Těším se na posledních 30 min, které to vyzdvihnou do kultovního snímku a Tarantino to natočí po svém, ignorující fakta, podobně jako u Panchartů, a paradoxně to je zároveň nejlepší část celého filmu. Potěší tam taky několik jmen z historie, které zazdí dlouhotrvající vata. Brad Pitt je o chlup lepší než DiCaprio. Precizně natočené ale váhově to u mě padá k jeho horšímu co má. ()

danliofer

Původně jsem chtěla dát jen dvě hvězdičky, protože jsem se výjimečně při filmu Q. T. fakt nudila. Ne, výkony Leonarda i Brada byly super, ale mezi docela vtipnými scénami byly opravdu nudné pasáže, snad že nesdílím s Quentinem nostalgii po "starých dobrých hollywoodských" šedesátkách. V poslední třetině to do sebe naštěstí zaklaplo po tarantinovsku a to se prosím nikdy nevyžívám v těch jeho morbidkách. Takže za tu poslední třetinu třetí hvězdička. Pro mě osobně nejnudnější Tarantinův film. Celkově však, co se týče kamery, hudby a přenesení té atmosféry přelomu šedesátek a sedmdesátek, velmi zdařilé. Tu náladu vystihli tvůrci opravdu skvěle. Možná i proto pro mě trochu prázdná nudná hlušinka :D ()

kocik1

Nostalgie ikonických 60. let ukončená brutálním masakrem, který ale nebyl zdaleka tak brutální jako ten skutečný, takže nakonec zbývá jen ta nostalgie. ()

dr.fish

Nejdřív pozitiva: Dokoukal jsem to do konce, Caprio byl vynikající. Negativa: Naprosto jsem se uzíval k smrti v očekávání nějaké pointy. Ta nakonec přišla a byla tak dementní, že jsem už doufám nad režisérem definitivně zlomil hůl. Nechápu to nadšení pro Tarantina, tolik let dělá to samé a vývoj je nulový. 50% ()

Radiq

"Od Tarantinova filmu bych čekal víc," to jsem slyšel a četl od hodně lidí. Přiznám, že i já sám jsem při odchodu z kina byl trochu zklamaný. Ale pak jsem si uvědomil: proč být zklamaný jen kvůli tomu, že to nebylo tak násilné? Vždyť to byl skvělej film! Přesto se mi nechtělo hodnotit to za plnej počet bodů... a rozhodně jsem tomu chtěl dát druhou šanci. Což se stalo, s dabingem. Musím říct, že jsem se na to těšil. A musím říct, že dabing se povedl. A musím říct, že tentokrát mě to uchvátilo. Asi se to ve mě potřebovalo uležet. Na poprvé se mi to vůbec nechtělo hodnotit. Je škoda, že Margot Robbie si tam zahrála v podstatě jen tak málo... ale oproti ostatním vedlejším postavám to bylo ještě dost, chch. Příběhově to nemá cenu, to snad ani nemusím dodávat. A pak už jen vyjmenuju to, co je na tom filmu nejdokonalejší: dialogy, herecké výkony a režie. Takže bacha, já těch 5 hvězd nedávám jen ze setrvačnosti vůči Tarantinovi, mě to prostě fakt dostalo! ()

alchac

Dvě a čtvrt hodiny. Přesně tak dlouho jsem na to civěl jako na záznam kabuki představení dabovaný ve svahilštině, tj. bez sebemenšího šajnu, o čem to vlastně je. Ano, zjevení rozcuchaného muže na Polanském trávníku v kombinaci s osobou režiséra dávaly tušit, jak to celé dopadne, ale já fakt nevím, proč jsem se jen kvůli závěrečné noční návštěvě u Leoše (nutno uznat, že v tom nejlepším tarantýnovském stylu velmi vydařené, byť si v ní si tvůrce potřetí v řadě (a tentokrát nejméně vtipně) neodpustil odkulení padoucha), musel zase nechat nudit tentokrát již zcela samoúčelným Kventýnovým cinefilismem, který byl navíc tentokrát téměř zcela prost jeho typických dialogových, hudebních a režijních opičáren. Nicméně MekKluzkého 14 pěstí bych zhlédl docela rád, to zase né že né! ()

Sabrewulf odpad!

Toto fakt bolelo. Hrozně prázdný, bezobsažný film. Kam se poděl nějaký děj? Jenom se tu přešlapuje na místě a zatímco už u Djanga nebo 8mi hrozných bylo nacpáno docela dost vaty, tak tohle je poskládáno POUZE Z VATY. Je to spíš sonda do filmové branže se seriálovým hercem a poflakujícím se dublerem. Tarantinova onanie nad jeho láskou ke starému Hollywoodu, ale na diváka nějak zapoměl. Nejhorší je, že kolem této Tarantinovky kolovaly naprosto LŽIVÉ popisky obsahu. Všude, opakuji snad všude, kde o tom byla zmínka, jsem četl, že to má být příběh herce a jeho dubléra NA POZADÍ UDÁLOSTÍ KOLEM MANSONOVA KULTU. Ani hovno. Je tam ohledně toho jen taková idiotská vsuvka na konci (k té ještě později), zbytek je jak čumět do zdi. Po půl hodině, kdy se neobjevil žádný prostřih třeba na vyšetřování některé z těch brutálních vražd a místo toho jsem musel přetrpět téměř "realtime" scény, typu Brad Pitt si od DiCapria vezme klíčky od auta, nastoupí, nastartuje, vyjíždí z DiCapriova sídla, jede městem, pořád jede městem, přijede ke svému karavanu, vystoupí, otevře dveře karavanu a vejde dovnitř (takových scén je tam hromada, pak se, kurva! můžu divit, že to má stopáž 2:40), jsem začal být trochu nevrlý a po asi hodině, kdy mi už bylo jasné, že se to NA POZADÍ UDÁLOSTÍ KOLEM MANSONOVA KULTU neodehrává a i děj kolem DiCapria a Pitta nikam nevede, jsem od zhruba asi milionté opruzácké scénky (tentokrát s otravně intošskou osmiletou holčičkou) počal proklikávat vpřed a nechával jen scény, které alespoň vypadaly, že k něčemu směřují (fakt jen vypadaly, protože taková Pittova návštěcha hipísáckého městečka vypadala dost nadějně, aby se z toho zase vyklubal jen výkřik do tmy).  Nutno podotknout, že jsem s proklikáváním udělal velmi dobře, protože během toho proklikávání jsem zjistil, že bych ztrácel svůj drahocený čas dalšími "realtime" opruzáckými scénkami, jak Margotka jede autem, jak jde po ulici, jak se vykecává u kina a jak hodinu sedí v kině a čumí na film, aniž by to, do prdele, mělo jakýkoliv smysl. Mimochodem, když už jsem u ní, proč je Margotka napsaná jako třetí hlavní  herec v pořadí, když tu dělá jenom křoví? No dál. Už ani ty Tarantinovy serepetičky na mě nefungovaly, celé to na mě působilo, jako by nějaký jiný režisér natočil film a chtěl, aby to vypadalo, že ho točil Tarantino. Jistě se vám to u nějakého filmu stalo taky, že prostě nevidíte daný svět, do něhož jste se měli ponořit, ale stejně jako Neo v Matrixu vidíte skrz jedničky a nuly. U skoro každé repliky, vtípku, nebo režijní finty jsem byl v kůži Tarantina a cítil, jak sedí vedle kamery a sleduje natáčení a jak si říká, že tohle bude pro diváky bžunda a u tamtoho uznale pokývají hlavou. Tak strašně moc to nefungovalo. Pak není divu, že jsem se cítil poměrně trapně i u takových velikánů jako je Pacino a rádoby HanzLanda replik typu: "Batman a Robin Ping, Pow, Choom, Zoom" (či u jiné postavy: "Hells Angels vrmmmm vrrmmmm"). A ještě k té idiotské vsuvce. Posledních 10 minut už je přestřel na bázi toho, jak Tarantino prubuje, co si může dovolit a co všechno mu u diváků projde (a vzhledem k hodnocení mu projde i vysrané hovno). To stupidní finále je úplně jiným filmem. 150 minut máte "seriozní" sondu do starého Hollywoodu a najednou cvak! - zbylých 10 minut je krvavá absurdní černohumorná taškařice, která je tak přehnaně parodická (obzvlášť ta afektovaně dezorientovaná stále řvoucí pizda), až jsem měl pocit, že to vymyslelo a natočilo 10tileté děcko. Že to překrucuje historii bylo to poslední, co mi vadilo, to už ostatně udělal Tarantino u svého nejlepšího filmu. Chtěl jsem při všem tom utrpení dát jednu hvězdu alespoň za Damiana Lewise, který McQueena hezky napodobil, ale hned mě vytočí, když si vzpomenu, jak si Tarantino dělal srandu z Bruce Leeho. Rozuměj, natočí Kill Billa, kde jakože strašně pocta východním kung-fu mlátičkám a pak Leeho zesměšní, pozér zasraný. Strašně u mě tímhle výblitkem klesnul a jednoznačně jde o jeho nejhorší film (i ten Death Proof o něčem byl). () (méně) (více)

vnimatkrasu

Překvapilo mě, že je Tenkrát v Hollywoodu krásnej biják. Jasně, Tarantino je Tarantino, ale ty jeho filmy vesměs vypadaj (jakkoli je to často záměrný), jako kdyby už je někdo jednou jed. Tady ne. Tady je styl. Přepěkný genius loci. Hodně humoru. Trochu temnoty. Dost prvků a odkazů, co stojí za to dohledávat. Hromada známejch jmen, co jsou ve filmu cirka dvě minuty. Tolik DiCapriovejch stylovejch plivanců, že mezi ty jména mohli dopsat i Josefa Kemra. Perfektní půlhodinovej závěr, kterej uspokojil diváky. Ještě lepší finální scéna, která uspokojila mě. ()

Mr.Ripley

Půjdu proti proudu. OUTH je takřka bězdějovou milostnou básní Hollywoodu, filmovému vyprávění a nenaplněnému životu Sharon Tate. Tarantino si podobně jako Nolan může natočit cokoliv a lidé na to budou chodit. V tomto případě se vyplatí krotit svá očekávání, neboť podobná stavba příběhu jako v Panchartech tentokrát nefunguje. Víc prozrazovat nebudu. Kolem a kolem - je to hezké, milé, krásně se na to kouká a casting zahřeje u srdíčka. Toť vše. Druhý den po projekci si z filmu nebudete pamatovat nic, což se mi u Tarantina nikdy nestalo a pravděpodobně (narozdíl většiny QT filmografie) to nikdy znovu vidět nemusím. ()

miguel_111

Tarantino nesklamal, ale ma aj lepšie filmy ako je tento. Dvojka DiCaprio a Pitt vynikajúco vybraný a chémia medzi nimi funguje výborne. Atmosféra onej doby využitá na výbornú. Zasmial som sa mnoho ráz a to brutal finále ako sme už u Tarantina zvyknutí neskutočne nadupané, vtipné a fenomenálne. Čiže po spočítaní taký Tarantinov štandard, ktorý nevybočuje kvalitou, ale ako som písal na začiatku Tarantino ma aj lepšie zárezy ako tento. Pre mňa 75%. ()

jedna_vrana

Nechoďte do kina, ak neviete, čo sa v tých rokoch dialo. Pozrite sa, kto je Polanski a čo vystrojil Manson.... Lebo vás to pripraví o časť skvelého zážitku. Musím priznať, že chlapík, čo ma nebaví - teda di Caprio, ma tentokrát dostal a Bradatý Pitt bol skvelý ako vždy. Neviem, či tento film ulahodí bežnému divákovi, ale v konečnom dôsledku nesmierne nádherný Tarantino. Sústreďte sa na momenty a postavy. Skvelá drzá mozaika. A bonus trošku fantázie. ()

Triple H

Aj večný enfant terrible Hollywoodu starne. Spolu s Jackie Brown jeho najkľudnejší, najpomalší a určite najnostalgickejší film. Poklona 60. rokom prepchatá odkazmi na dobové filmy, miesta, osobnosti a udalosti v takej miere, že človek vyžívajúci sa v podobných veciach si Hollywood môže pustiť aj desať krát a stále nájsť niečo nové. Dialógy sú dobré (aj keď tentokrát chýbajú vypointované slovné prestrelky), herci výborní, technická stránka je vypiplaná do detailov, ale trochu tomu chýba šťava. Všetko plynie vláčne, dej sú v zásade len nahodilé anekdoty a zážitky hlavných hrdinov, ktoré vyústia do finále, pre ktoré sa pôda pripravila len pro forma. Pocitovo mi to pripomínalo duchovne spriaznené Inherent Vice - akési melancholické, horkosladké zamávanie časom minulým, kde je dôležitejšia celková atmosféra a jednotlivosti než to, aby celok pôsobil zovreto, vygradovane. Podobne ako v Jackie Brownovej aj tu sledujeme dvoch starnúcich samotárov, ktorí prime už majú za sebou, vyčkávajú na ďalšiu príležitosť a každý sa s tým vyrovnávajú po svojom. Kaskadér, ktorý nikdy nežiaril s vyrovnaným nadhľadom, druhý ktorý pričuchol k väčšej sláve sebaspytovaním, alkoholizmom a depresiou. Každopádne Jackie Brown svoju posmutnelosť podedila do istej miery z knižnej predlohy, Hollywood je prvý krát čo Tarantino podobný príbeh vymyslel sám. Možno teda začína byť na staré kolená rozcítenejší a dokonca kúsok konzervatívnejší (dedkovatejší). Mal som totiž pocit, že scény kde hipíci dostali po hube sú podané s chuťou. "Klasický Tarantino" občas vykukne, aby zadelil hlášku a trochu provokoval, ale určite menej ako býva obvyklé. Ukľudnenie a príklon ku konvenciám (povedzme) je pekne vidieť na scéne s Bruceom Dernom - divák očakáva niečo dramatické, drastické a nakoniec dostane len úsmevnú dialógovú výmenu. Tento uvoľnenejší prístup sa týka aj hercov - Al Pacino, Luke Perry, Michael Madsen, Kurt Russell nemajú úlohy písané na telo, či úlohy ktoré by im ponúkli niečo zaujímavé ako býva u Tarantina zvykom. Všetky pôsobia ako drobnôstky pre radosť, dohodené kamarátom či obľúbencom. Aj Margot Robbie je len na okrasu a jej postava neplní v deji v zásade žiadnu funkciu. Uvidíme či sa stane tento kľudnejší štýl novým Tarantinovým trendom, alebo je len dočasným zvoľnením tempa. Každopádne on, Pitt aj DiCaprio sú frajeri čo majú za sebou dosť na to, aby si takéto priateľské, uvoľnenejšie jammovanie mohli dovoliť. ()

chelseaman22

Tenkrát v Hollywoodu je eposem, při němž budete mít nutkání zapálit si. Sic je to scénářem, tak filmu definitivně kraluje Brad Pitt, který působí jako reinkarnovaný Steve McQueen, kterému nedělá problém zlámat čelisti či dostihnout zlosyna v nablýskaném krémově žlutém 1966 Cadillac DeVille. Každý pohled na Hollywood (kupříkladu ze střechy Leonardova bejváku) je potěšením pro oko. Kdyby některé scény s Leonardem nebyly tak rozvleklé, tak by se Tenkrát v Hollywoodu mohl stát podobným kultem jako je Pulp Fiction. 87 % Celosvětový příjem k 24. 10. 2019: $368,358,530, což je 3,88 násobek rozpočtu ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Nová tarantinovka? Well.. po delší době je tu zase nový film od našeho oblíbeného Tarantina.. Popravdě prvních pár minut jsem se obával, že to bude slabší tarantinovka, avšak Kventin nezklame, postupně se to rozjíždělo až do krásného finiše. Musím podoktnout, že příběh byl fakt dobrej, zahrnout do toho i Šeron, a není přímo ani podle pravdy. Takže sledujeme logický život herce Rika kurva Daltona a jeho dabléra Cliffa, Rick je celkem v píči, ze svého herectví jelikož mu Šwarzs řekne, že je mrdka, která otevírá cestu nováčku nebo něco na ten způsob, Ricka to veme a tak se snáží se sebou něco dělat, mezitím Kliff, jezdí po městě a potkává hipisačku, kterou bohužel nemůže nabrat svou karou, až do třetice se mu to povede.. po neúspěšné kuřbě, po které hipisačka tak toužila, se dostane Kliff na ranč, kde chce pozdravit svého kámoše Džordže, bývalýho režiséra, ale ten vidí píču a sleduje FBI s bandou hipisáků. To se hipisákům nelibí, tak mu propichnou pneumatiku, zatímco Rik bojuje se scénářem a nakonec si dokáže jak je skvělej herec.. Šeron nemá moc prostoru, nakonec se jde podívat na vlastní film do kina, hipisáci se naserou a dostanou se k domu Rika, kterej jim vynadá, ale postiženě tupá hipisáčka dostane 3000 IQ nápad se vrátit.. příchází nejvtipnější část filmu, nakonec se hipisáčka smaží v bazénu.. asi ól. Sandtrek je topovej, kamera, obsazení, skvělý DickAprijo a Breďa, překvapilo mě to.. pěknej boj s Brusem, Kliffe. :) ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film