V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

Ironfood

Viděl jsem to na dvakrát, první půlka mi připadala jako celkem zábavné béčko, druhá půlka už mi přišla o dost slabší, akční scény celkem zoufalé (zejména blondýnovo přetahování se s mimozemšťanovou dávkovačkou drog, které mi trochu připomnělo legendární boj Bély Lugosiho s chobotníci). Nicméně je možné, že ten rozdíl mezi první a druhou půlkou byl dán hlavně tím, že jsem se na každou díval jinak naladěn. Každopádně, má-li někdo chuť na oddechový béčkový akčňák s takovým tím typem humoru, u kterého si člověk často není jistý, zda je úmyslný nebo ne, je Temný anděl ideální volba. ()

solskjaer

Jo nostalgie je zatraceně těžko přehlídnutelná věc na hodnocení filmu. A já právě kvůli ní dávám takovéto hodnocení, i když jde určitě o dost podprůměrnou akční honičku. ()

sedm.1

Lundgren ve své nejlepší éře.Že by ta éra byla až tak mizerná?Přiznávám,že Dolph měl pro mě vždycky neskutečné charisma a já ho v raném mládí doslova uctíval,ovšem určitě to nikdy nebylo díky jeho filmům(snad až na Rocky 4 a Rudý škorpion,to jsou pro mě světlé okamžiky v jeho rozkolísané filmografii) .Temný anděl je obyčejné béčko,bez spádu,bez akce,bez napětí,bez atmosféry a hlavně bez jakéhokoliv šmrncu.Ale přesto všechno míň než 3* nedám,protože jednak se v této době točilo takovýhle shitů neskutečně moc a z nich vychází Temný anděl ještě docela dost dobře a jednak nostalgie pracuje na plné obrátky :). ()

vincent

Samozrejme ako väčšina prítomých aj ja som tento film pred pár rokmi žral. Minule, keď som ho zhliadol na PRO7 tak som ho nevládal dopozerať. Možno, keby na film bolo viac peňazí, tak až tak zlé to nemuselo byť. Mne sa myšlienka o mimozemšťanovi extrahujúcom z ľudí drogu celkom páčila :) ale tá forma je zlááá... Možno o pár rokov z toho niekto urobí priemerný remake. ()

lskala

Na začátku "devadesátých" tohle byl obrovský kult. Každé smrádě, které to vidělo, pak hláškovalo "já přicházím v míru" na každým kroku. Dnes, když jsem to po dlouhé době viděl, jsem si jen tak povzdychnul a dokoukal to čistě z nostalgie. Už je to velká slabota. 35% - 2** ()

vitekpe

Perfektni devadesatkove becko s Dolphem. Zaporak samozrejme musel mit dlouhy cerny plast a dlouhe vlasy. Takova byla doba. :) Betsy Brantley za hezkou holku. ()

Testament

Vcelku slušné béčko s Dolphem Lundgrenem, kdy v roli detektiva je na stopě mimozemského vetřelce. Zábavný snímek s Lundgrenovými vtipnými hláškami a svižným průběhem, který skalní příznivce mohutného švéda, potěší. Film je v podstatě akčním sci-fi thrillerem a těžce se hodnotí i z toho důvodu, že patří mezi kultovní snímky. Dostal se sem těsně po revoluci s jednohlasým dabingem. Těžko, přetěžko hodnotit,i když je fakt, že za ta léta hodně ze svého kouzla ztratil... ()

Torako.chan

Měla jsem velké dilema, jestli tomu za tu brilantní béčkovou absurditu dát 5* nebo se držet při zemi a hodnotit více objektivně a ne dle mé osobní úchylky. Nakonec se držme při zemi, je to pěkná krávovina, ale dlouho jsem se tak nezasmála. 3* ()

iXtr3m3

Intersonic uvádí... To boli časy. Jeden z filmov, ktorý som xyz krát. Skvelý Dolph Lundgren, skvelý Matthias Hues, perfektné, drsné, akčné, sci-fi. Taký krásny prelom dvoch najobdivuhodnejších dekád filmu. :) ()

eagle-eye

Po jedničce Univerzálního vojáka a Rocky IV je do třetice Temný anděl asi to nejlepší, co můžeme od Lundgrena vidět. ()

wosho

Drsný film se zajímavým (byť trapným) námětem. Rozhodně bych jej rád po 15ti letech opět viděl. Jako malému klukovi se mě líbil, ale až tak moc jsem ho nežral, jak jiné klasiky té doby. Celkově mě vychází ze vzpomínek průměrné ohodnocení, jenž se však může kdykoliv změnit. ()

Ilhan

Výtěčná scifi akční kriminálka, co víc si přát. Na začátku 90. let byl Dolph ve vrcholné formě a tenhle film je prostě boží, s dobrou zápletkou, nejcoolovějším Huesem a dotváří tomu atmosféru výtečná podmanivá hudba. Akční film jak ho máme rádi, navíc postavený na pole sci-fi. Věděl jsem, proč se na tenhle film těším. 75 % ()

VIPerson

I přes svůj devadesátkový look,svou béčkovou atmosféru a celkem ikonického a lehce zapamatovatelného záporáka je to stejně jen kravina,kterou si sice pamatuju z dětství,ale nyní po zhruba 15-ti letech,je to pro mě opravdu neuspokojivé a raději bych na to zapomenul. ()

AdamesWWE

[8/10] "Ty nie si žiadny ochrankár. - A ty nie si žiadne eso" . Aj ked´ tu Lundgren nieje žiadny ochrankár a niektoré nezaujímavé vedľajšie postavy nie sú žiadne esá, tento film je pre mňa akýmsi "esom" v Lundgrenovej tvorbe. Som rád že som ho objavil a výborne som sa pri ňom bavil. Zaujal ma už od začiatku a to vydržalo až do konca, pomerne originálny a aj zaujímavý príbeh s menším sci-fi doplnkom - mimozemštanom. Ale ten bol veľmi dobrý a ako aj ostatní herci. Lundgren je tu dosť dobrý a jeho parťák Brian Benben je prekvapivo slušný, ženská úloha v podaní sympatickej Betsy Brantley nesklame. V Temnom Anjelovi sa objaví aj akcia ktorá ma takisto zaujala a páčila sa mi, najmä je tu dosť veľmi dobrých výbuchov, ktoré sa fakt vydarili a potom aj menšie prestrelky a malé ručné likvidácie. Temný Anjel splnil svoj účel, je to veľmi dobrý film s mojím oblúbencom Dolphom Lundgrenom a s týmto filmom som maximálne spokojný, je zábavný, aj akčný a príbeh zaujme od samotného začiatku, aj hudba je v celku dobrá a sem tam sa tu objavia aj hlášky. ()