V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

tranquill

Přímočará akční sci-fi. Jeden z lepších Lundgrenových snímků, samozřejmě je třeba zohlednit i dobu jeho vzniku... ()

Razzor_82

"Potáhneš do pekla, ty ďáble!" Nostalgické devadesátky vyplivli další omletý námět s vraždícím mimozemšťanem. Na tu dobu jsou tam bezva efekty a hlavně exploze. Zdařile herecky obsazená klasika. Sympaťák Lundgren a proti němu démonický Huese. Střípky humoru i drsné akce. Kdo neviděl před lety na VHSce, nepochopí. Osobně řadím výše temnější snímek Zlomek sekundy. 6/10 ()

Urukhaj98

Dolph Lundgren jako drsný policajt nahání v Houstonu béčkovou verzi Predátora. Pokud jste fanda Lundgrena a podobných béček, tak se to s přimhouřenýma očima dá. Pokud ne, vyhněte se tomu obloukem. 4/10 ()

sonoluca

Béčko jako lusk a ultimátní guilty pleasure. Životní role pro Matthiase Huese, ten sice "Přichází v míru...", ale vůbec s nikým se nesere a Hammerův hudební podkres tomu dodává tu pořádnou šťávu. ()

dustur

Akčná klasika a určite jeden z najlepších filmov od Dolpha Lundgrena , ktorý má svoj štýl a skvelého záporáka v podaní Matthiasa Huesa ktorý je veľmi dobrý vo svojej úlohe mimozemšťana ..., akcie je tu dosť a aj niake tie súboje... Takže ja si myslím že režisér Craig R.Baxley odviedol dobrú prácu..... Film si určite ešte niekoľko krát pozriem.... Moje hodnotenie filmu.: jednoznačne 5 / 5 ------ akčná dobrá klasika ------ ()

Slavomír

Kozmický drogový díler si prišiel na Zem po nejaké šmaky a Dolph teraz musí zabrániťť vývozu "fetu" z planéty. príjemné oddychové béčko s dobrou kamerou. "Prichádzam v mieri." - "A odídeš vo vreci, ty hajzel!" ()

spacylemon

V (pre)pubertálních letech bez debat kultovní film :-) Dneska se jenom nemůžu rozhodnout, jestli to měla být vážně komedie nebo jsem se celou dobu chlamal nechtěnému...? Prkenný neohrožený Lundgren, jeho připosraný snaživý parťák, mimózní love story, totally gay vraždící emzák - no tomu se prostě říká guilty pleasure! ;) ()

danny_21

Pokud o netradiční sci-fárnu s emzákem libujícím si v cdčkách a odsávání endorfinu z mozků nebohých obětí. Tomu všemu musí zabránit agent DEA, pocházející ze Švédska, který se s ničím serere, když přijde na věc. Dolphova lepší klasika - 45 % ()

Jan.S.Harold

Absolutně dokonalej přelom 80/90's se všim, co k tomu patří (boží je i ten původní dabing)! Má to šťávu, Dolpha, trololo-mimozemskýho padoucha a hlavní finální souboj komplet vodehranej ksichtama. JÁ PŘICHÁZÍM V MÍRU, VY KUNDY!!! ()

Kingjiri

Co se budeme povidat, zápletka s dealerem z vesmíru, kterýho honí detektiv z vesmíru je samozřejmě nebetyčná blbina, ale u třicet let starýho akčního scifi béčka nad ní fakt neni potřeba kroutit hlavou. Společně s hudbou, mladym Dolphem Lundgrenem a pár hláškama je oldschoolová žánrová atmoška zaručená. Akce v rámci možností fajn a ani se s ní moc nešetří, takže při střídmý stopáže nuda určitě nehrozí. Se zajímavějc podanou zápletkou bych si doved představit možnej vznik kultovní žánrovky. Za těhlech okolností se však zustalo jen u solidního žánrový jednohubky, tři silnější hvězdy. ()

Likan7

Velmi podprůměrné sci-fi, které trpí na klasické problémy tehdejší doby. Špatní herci, šíleně pitomý scénář a záporáci pro smích. Lundgren sice zachraňuje co může, ale ani on tu děsnou nudu nedokáže odvrátit. ()

Nix

Tohle se Dolphíkovi povedlo. Nejen, že jsem sice několikrát narazil na název filmu a na Huese, že tam hraje záporonou roli, ale nikdy jsem neměl tu čest to vidět, nebo možná jo, ale vůbec si to nevybavuji. Každopádně film má dobrý tempo, nenudí, obsahuje hlášky a Lundgrenovi otočky. Záporák je skvělej a asi se na to nikdo nehodí lépe než Hues, jediný co, tak hodnej anděl tam byl absolutně zbytečnej, ale zase měl super kouty, aspoň má někdo větší kouty než já. Jinak je to supr béčkovina, rozhodně ta z lepších. ()

Belmondicek

"Já přicházím v míru!" Policista Jackie Cain nemá lehký úkol, musí vypátrat a zlikvidovat tajemného návštěvníka z vesmíru, který vraždí pozemštany a odsává z nich hormon endorphin... Dolph Lundgren a jeho asi nejlepší počin v sobě kloubí podařenou, výbušnou akci, sci-fi, detektivku a buddy movie. Štědrý rozpočet se pozitivně podepsal na výpravě a povedených tricích. Zajímavostí je, že hudbu složil slavný český rodák Jan Hammer, který se za mořem proslavil znělkou ke kultovnímu seriálu Miami Vice. Matthias Hues je i oproti Lundgrenovi se svou impozantní výškou, více než důstojným protivníkem a je opravdu hrozivý. Lundgren a Brian Benben jsou svérázná dvojice, která je okořeněná suchým humorem a hláškama. Musím říci, že i dnes Temný anděl vypadá skvěle a čas si na něm po akční stránce dokonale vylámal zuby. Podařený kinodabing od Intersonicu se Soukupem a Trávníčkem, je už jenom tou pomyslnou třešničkou na dortu. "Jsem týmovej hráč!...Jseš týmovej sráč!" ()

biergof

Já přicházím v míru - klasika mého mládí, která nerezaví a musím pochválit i cz dubing. Pak už to šlo s Lungrenem pěkně z kopce... ()

Clark_Kent

Caineova příručka Strana třetí kapitola první -Nikdy nikomu nevěř.Nepřekonatelný Dolph Lundgren jako policajt Jacka Cain bojuje proti vesmírnému šmejdu v podobě blondatého kulturisty Matthiase Huesse. ()

Alouette

V roce 1990 mi bylo deset let a ujížděl jsem na akčních filmech. Tohle byl jeden z mých oblíbených. Dneska už se na to nedá dívat. Mé hodnocení **** je očima desetiletého kluka, který měl plakáty Lundgrena a ostatních "postradatelných" po celém dětském pokoji... ()