V Houstonu a okolí se začínají objevovat zavraždění lidé, jejichž smrt byla způsobena zatím neurčenou zbraní. Detektiv z protidrogového oddělení Jack Caine a jeho parťák Ray Turner mezitím už delší dobu pasou po drogovém dealerovi Victoru Manningovi. Jeho muži přepadli a zabili policistu ve federálním skladu důkazů a zmocnili se velkého množství heroinu. Následně způsobili výbuch, při němž zahynulo několik lidí. V baru má být ukradené zboží předáno kupci, za kterého se vydává právě Ray Turner. Dojde ale k přestřelce, zasáhnou neznámí muži a na místě zůstane několik mrtvých Manningových mužů a také Ray. Kufřík s drogami zmizel. Victor Manning je přesvědčený, že vše mají na svědomí policisté, a přísahá Caineovi pomstu... Caine je odhodlaný smrt svého parťáka pomstít a na partu Manningových „Bílých hochů“ si jaksepatří posvítit. Kapitán Malone mu představí federály, inspektora Switzera a zvláštního agenta Smithe, který s ním má spolupracovat. Smith pedanticky dodržuje všechny předpisy, takže se od Jacka diametrálně liší a zdržuje ho v práci. Jack používá své vlastní metody... Pitva mrtvých ukáže, že byli zabiti podivnou zbraní. Jack Caine brzy přijde na to, že se jedná o obyčejný disk. Jeho přítel, podivínský vědec Bruce, vysvětlí, že jde v zásadě o elektromagnet, který lze naprogramovat k pohonu tak, aby zasáhl lidskou bytost, jejíž tělo vyzařuje také magnetické pole. Ponechá si nalezený disk, aby ho mohl dále studovat. Ve městě jsou nacházeni další mrtví zavraždění stejným podivným způsobem: nejprve byli omámeni silnou dávkou čistého heroinu a pak jim vrah udělal otvor v hlavě... (TV Prima)

Dir

Jeden z mojich najoblubenejsich filmov, na kotrych som vyrastal. Krasne cistokrvne Becko, v ktorom v podstate vsetko funguje (takto si ho aspon pamatam) akcie je tu dost, zaporaci padaju ako hrusky, sem tam zomrie aj niekto, kto si to nezasluzi, je tu vidiet, pekne baby a mihnu sa tu aj pekne auta (lambo musi byt). Ako bolo spomenute v komentoch hore, silne to pripomina predatora dvojku ale to bude asi tym, ze sa to cele odohrava v noci (co mi pride ako prijemny bonus). celu zakladnu a strednu skolu som cakal a dufal, ze sa natoci aj dvojka a nechapal som preco by sa natocit nemala. No nie vzdy sa clovek docka, tak to uz vo svete chodi. S odstupom casu som dostal na tento poctivy kusok akcnaku taku chut, ze si ho musim pozriet znovu. ()

Pythonator

Po Vládcích vesmíru a Zúčtování v Malém Tokyu třetí nejlepší film Lundgrena. Nepočítám samozřejmě ty mnohem lepší filmy, kde hrál vedlejší roli (Univerzální voják, Rocky 4, JOHNNY MNEMONIC). Jinak je Temný anděl strašná sračka slabá i na rok 1990, což jen svědčí o tom, do jak šílených filmů je tento údajně velmi inteligentní herec obsazován. Cožpak se inteligence nedá využít kupříkladu i k rozumnému výběru filmů, kde chci hrát??? Tak nějak to nasvědčuje tomu, že Dolph inteligentní prostě není anebo se spíš jen rád vyžívá ve filmovém bahně. U Temného anděla měl ještě šťastnou ruku, protože se na to dalo i podívat. ()

Bleught

Normálně by to bylo max. za 3 za svižné béčko s ufounama, ale nostalgie z VHS dob, kdy se sledovalo všechno, přetrvává a skvělá Hammerova hudba z toho dělá i dnes koukatelné a poslouchatelné dílko. ()

vinducha

Z kterého fitcentra vytáhli oba Alieny ? Jakože Dolph Lundgren se svými necelými 2 metry vypadal proti nim jako prcek.. Pobavila hláška : "Přicházím v míru ", (ale o trochu tvého endorfinu bych tě přeci jen připravil ) A ty vymazlené zbraně , pistolka s ničivým účinkem těžkého kulometu a rotující CD disk , který je ostřejší než břitva.. ()

Bohdy67

Když tohle vidíte víc jak třicet let po uvedení a osmdesátky i devadesátky jsou dávno pasé, fakt to v člověku nevzbudí bůh ví jaké nadšení.... WTF zápletka, která tenkrát možná byla cool, dneska působí směšně až stupidně. No name mimozemšťani, kdy oba jsou takový zjevy, že člověk nepozná, že jeden z nich je vlastně klaďas, ale Dolphi to poznal hned.... Je to blbost co už nikdy více, ale zase viděl sem už daleko daleko horší věci....32% ()

Jurator

Protože jsem měl tento fim okolo 13ti let moc rád a viděl jsem ho opakovaně snad desetkrát, o to více jsem byl při hodnocení na rozpacích. Ano, učebnicový příklad akčního sci-fi béčka s hodně výbuchy a bum-bum, které bych v dnešní době naprosto s přehledem přehlédl. :-) Na dnešní dobu přežité. Čtyřka moc, dvojka málo, protože se na to ještě dá celkem dobře dívat. Z nostalgie dávám lepší trojku. ()

Bow-Z

Jako kluka mě filmy s Lundgrenem (stejně jako s dalšíma naolejovanýma svalovcema) dost braly. Na Temnýho anděla jsem šel do místního vidlák kina a po 5 minutách se přetrhl pásek, takže jsem dostal zpět vstupný 5,- a šel jsem dom (kino dodnes funguje a za Vratný lahve jsem platil 30,-). Později se mi film dostal do ruky na VHS, takže jsem si tenhle skvost mohl vychutnat několikrát. Drsný Dolph a charismatický mimozemský feťák, který všechny kosil CDčkama (zajímalo by mě jaký zbraně by měl ve dvojce - DVD nebo by pálil paměťový karty :-D )Z nostalgie 4* ()

Metropolit

Zaujímavý jednoduchý scenár a dosť napínavý. Jednoznačke patrí medzi popredné B-čka druhý film Dolpha ktorý stojí za povšimnutie. ()

sun.eagle

Kultovní bečko meho dětství. Nezapomenutelné scény a hlášky."Já přicházím v míru" si budu pamatovat nadosmrti. Lundgren v době největší slávy kdy jeho filmy byly zatraceně koukatelné. ()

robzombie

Tak tento, pro mě první "západní", film jsem hltal jako desátou kopii VHS na pašovaném videopřehrávači. Možná můj úsudek lehce zkresluje silná nostalgie, přesto si dovolím tvrdit, že tento film má dost dobré akční tempo, je protkaný na dobu velmi slušnými efekty. Nenapadá mě, co bych tomuto filmu vytknul, snad jen německý dabing, předabovaný jednohlasně do češtiny... :-) ()

Elvis Jagger

V dobe kedy nebola načo pozerať v tv sa sledovala každá VHS šumilkovina, ktorá prišla do regálov. Táto bola jedna z tých horšolepších. ()

jericho001

Dobré béčko na odreagování.Dolph zde dobře zahrál a Brian Benben mu dobře sekunduje,Matthias Hues je zde dobrej emzáckej parchant který pořád říká:Já přicházím v míru!!!,ale my všichni víme že v míru nepřiletěl.Hudba od Jana Hammera tomu dává dobrej říz a některé hlášky opravdu stojí za to.Jsem týmovej hráč!Ne,jsi týmovej sráč!Takže u mě v poho. ()