Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

PinkButterfl

Môj obľúbený film z viacerých dôvodov. Jednak preto, že je to historický film, navyše z obdobia 2.sv.v., ktoré patrí medzi historické obdobia, ktoré ma zaujímajú, ďalej pre nádhernú hudbu, skvelých hercov a nádherný , romantický príbeh :) Vždy ma Pearl Harbor dostane a dojme . A postava Dannyho je pre mňa predstavuje ideál muža :) ()

Meego82

Nádherne sa tváriaca sa torta so šľahačkou na vrchu, posypaná najkvalitnejšou čokoládou v ktorej strede sa skrýva smradľavé pijacke hovno. ()

kremenak

Dva filmy v jednom. Docela dobrej(co se efektu tyce)film, plus debilní romantická slátanina. Kéž by to tak skrátili o polovinu ()

JanMarek

Kdyby se tahle stránka jmenovala patos.cz, dal bych jednoznačně 5*. Tanhle film je tak nechutně romantický, dojemný, procítěný (vše v uvozovkách), že jsem ho málem ani nedokoukal. A ještě k tomu připočtěte moji frustraci z toho, že v očekávání historické bitvy jsem byl nucen prolézt dvěma hodinami nechutných a nudných sladáren o hrdinovi, jeho "nejlepším" kamarádovi a k*rvě. Brrrr. Ale přejdeme k tomu důležitějšímu a to je bitva. Ta byla zvládnutá perfektně, k tomu není co dodat a ta ode mě má taky ty dvě hvězdičky. Ale nechápu, opravdu NECHÁPU, proč si tam Američané musejí VYMÝŠLET nálet na nemocnici. Ta propaganda už jim leze na mozek. Při celém útoku zemřelo asi 50 civilistů a většina náhodou. Srovnávat tohle s Tora! Tora! Tora! je až urážka. ()

lisbon

Moc pěkný film, co se týče děje, herců a hlavně úžasné hudby Hanse Zimmera. Jediná věc, kterou bych vytkla je nadměrná délka. Film bych možná ocenila ještě líp, kdyby byl kratší. Konkrétně třeba scéna, kdy Japonci bombardují Pearl Harbor mi přijde strašně dlouhá. (Vím, že film má být hlavně o tom, ale i tak...) Jinak pět zasloužených ***** ()

Drachen

Jediné, co se na tomto filmu skvěle povedlo byl útok na přístav. Jinak zbytek filmu byla totální romantika (tím nechci naznačit, že jsem zarputilý odpůrce romantických filmů, ale spíše názoru, že do autentického válečného filmu by neměla patřit v takové síle, jako v tomhle). Dále byl film zbytečně dlouhý a ten závěr, tedy přesněji proslov zdravotnice Evelyn (Kate Beckinsale) byl naprosto otřesný a plný totálního amerikanismu, který mě tento film ještě více zprotivil. ()

Harakiros

"Vy ste taká romantička" . „Ale kdeže, to je moj manžel. Halo, Roman ". - vzpoměl jsem si na tenhle starý fór ve chvíli, kdy konečně běžely závěrečné titulky a já věděl, že mé utrpení skončilo. Sladké jako Twilight a tupě nicneříkající. Mohli to klidně natočit jako 300: Bitva u Homofil a mělo by to stejnou historickou hodnotu. Affleck v kokpitu je asi stejně přesvědčivý jako Honzík v letadélku Káně a stopáž mě dokonale dorazila. Dávám jednu, abych nemusel dávat odpad! ()

adulkahm

"Láska, vojna a najmohutnejší letecký útok, aký kedy bol natočený". Film "Pearl Harbor" som odjakživa vnímala ako "nezáživný vojnový film" v ktorom bol len boj, krv a smrť. No napokon som sa rozhodla si ten film pozrieť a zhodnotiť či je naozaj taký, za aký som ho pokladala. Hneď na začiatku filmu mi zaznela v ušiach nádherná skladba "Tennessee" od Hansa Zimmera a mne sa tisli slzy do očí. Ale nebola to len pieseň ktorá ma na tom filme tak fascinovala. Ukázalo sa že "Pearl Harbor" je film plný lásky a oddanosti. Priateľstvo medzi dvoma hlavnými hrdinami (Danny a Rafe) bolo neobyčajné. Do ich života prišla žena a hoci to neplánovali, zaľúbili sa do nej obaja. Avšak oni aj v poslednej chvíli zostali priateľmi a boli ochotní za toho druhého položiť život. Aký väčší príklad "priateľstva" existuje? Pearl Harbor je film plný obetovania sa a spolu so skvelým hereckým obsadením (Ben Affleck či Josh Hartnett) ho nepochybne môžem zaradiť medzi najlepšie filmy všetkých dôb. ()

ferda12

Válečný film, můj nejoblíbenější žánr, který je pro mě ve filmové tvorbě snad všechno. Hlavně, když to smrdí 2. světovou válkou. Mě se to líbilo, hlavně kamera, která brala neskutečné záběry. Stopáž je trošku přemrštěná a film v poslední části táhne z posledního. ()

Nedory

Opravdu? Scénář Randall Wallace? Není to spíš Zdeněk Svěrák? Dvě hvězdičky z milosti za to, že jsem u toho neusnul.. ()

jlevcik

Za 4* kvůli absolutně dokonalé a skvělé hudbě od Hanse Zimmera. Zbytek filmu je diskutabilní, ale mně se líbil. Nesouhlasím názory, že je to vykrádačka Tmavomodrého světa. ()

Fifoun

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY! Páni!. Jedním slovem páni!..Tenhle film...to byla pořádná pecka...nechybělo napětí, akce, romantika ani zábava. Za celé tři hodiny sem si ani jednou nepřipadala unuděná. A musím říct že už je to vážně hodně dávno co jsem při něčí smrti doslova bulela...vážně ze mě tekly slzy proudem při Dannyho smrti. Bylo to natočené takovým způsobem že bych se vážně divila že někdo z vás brečet nebude a nebo už nebrečel. A ta závěrečná scéna s malým Dannym....No prostě WoW....za mě je to jasných 5*!!!! ()

pankito

Jeden z dalších „výtvorů“ americké kinematografie, který přepisuje dějiny, přehrává a sází hlavně na efekty. Odměnou mu má být divák zírající s otevřenou pusou na desítky výbuchů a mrtvol. Ale co, jako béčkový biják to ujde. Co na tom, že uvidíme „dobové“ letadlové lodě a křižníky z 90. let, japonské kalendáře s anglickými názvy dní a nejdůležitější válečnou poradu pár desítek metrů od hrajících si dětí (o exteriéru samotném nemluvě). Michael Bay chtěl ukázat japonskou surovost, ne historickou rekonstrukci. K té má blíže Tora! Tora! Tora!. Bohužel to odnesl, pro mě mnohem zdařilejší, Tmavomodrý svět, který má podle mě mnohem stravitelnější milostnou zápletku a tak nějak lidštější podobu (někdy nacpané miliony nestačí k dobrému snímku). Možná Affleck přehrával, možná mě pořád štve zbytečná délka stopáže, každopádně přes 3 hvězdy nejdu. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)