Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

simplejack

Kliše a patos, moc americke, moc romanticke, což mi u některých filmů ani moc nevadi, ale Pearl Harbor prosim už vícekrát ne. ()

Forty-

Vyznamna udalost v americkych dejinach. Mne tento film vsak pripadal ako nefalsovana hollywoodska show plna efektov, a nie ako nejaka realna podobizen udalosti v Pearl Harbor. Intelektualne posolstvo necakajte. ()

Withree

Klasik Bay, stále toporný Affleck a hezezká tvářička Harnett hrající si na drsňáka, co jiného dodat. Nutno poznamenat, že nuda to na stopáži 3 hodin rozhodně není a efekty, které jsou převážně benzínové ne digitální a to se cení, jsou skvělé. ()

angar

hlavne dlhé a nudné, keby to skrátili na polovicu, bolo by to úplne o inom... ale takto nie, veď som pri tom zaspávala, na to sa nedalo pozerať ()

Ruffy

67%? K tak dokonalému filmu? Tomu nerozumím, kde se stala chyba.. Úžasný film, nic tak krásného jsem dlouho neviděla a ten konec? Velmi mě překvapil a nejvíc tomu všemu dodává ta hudba. Umí film tak umocnit jako nic jiného. Ode mě si tento film zasloužil 5 hvězdiček. ()

Jimy

Dle mého názoru zbytečně a nespravedlivě podhodnocovaný film. Akční scény, zejména pak samotný útok na Pearl Harbor, jsou natočené skutečně precizně. Na některé diváky zřejmě působí romantické scény příliš sentimentálně, ale nemyslím, že by příběhu filmu ublížily či jej jakkoliv degradovaly...je to film o lásce, bratrství a odvaze na pozadí 2. světové války. A vyčítat filmu jeho patriotistickou stránku považuji za naprosto absurdní. ()

Armin82

Je vidět,že romantika už světem nějak zvlášť nehýbe. Žijeme ve zkažené době prachů,hamižnosti,závisti,lží a intrik a proto chápu plno nízkých hodnocení! Ženská kouká hlavně na prachy a nějaký romantický gesta už dneska nejsou v módě,raději se jít někam vožrat nebo naplnit nos koksem či si dát bouli pod jazyk,jezdit v super káře a po nákupech.To je teprve cool, tudíž zákonitě ani chlapi už dneska k romantice nemají moc blízko a proto mě vůbec nepřekvapuje,že někdo může říct,že ta romantika ve filmu byla trapná...já si to nemyslim,já romantik jsem a mě se líbila. Chápu,že jí tam mohlo být míň a film by místo tří hodin trval o půlku míň,ale to je prostě Amerika. V Americe natočenej velkofilm bez romantiky,to je pro ně jako menu od mekáče bez hranolek!! Když jsem na tomhle byl před cca 10ti lety v kině,tak mě to tak zaujalo,že jsem na to šel druhej den znova. Obdobná tématika jako u Titanicu,velké neštěstí za kterým stálo několik chyb,umírající lidé,kteří to vlastně nemohli nijak ovlivnit a v neposlední řadě láska,která překoná i takové strasti, jako být v centru události ,kde umírají stovky lidí.Proto tyhle dva filmy miluju a asi nebudu sám.I když Američany defakto celý svět nemá moc v oblibě,jedno jim jde znamenitě.Mají výborný herce,režiséry,scénáristy,spoustu peněz a hlavně historické anály,které dokážou přeměnit v opravdu zajímavé snímky,okořeněné již zmíněnou romantikou a Pearl Harbor není vyjímkou...Michael Bay dokázal natočit explozemi a romantikou nabitý vekofilm,na který se i po letech podívam s radostí a i když se jedná o katastrofický film, je zde i plno vtipných scén...třeba,jak se Affleck snaží sbalit sestřičku,jak si zlomí nos nebo,jak se do něj ještě trefí špuntem,to mě vždycky rozesměje i když to uvidim po 20tý :) Milostná trojice byla výborná a pamatuju si jak po premiéře vypukla Affleck/Hartnett mánie,kdy o nich snila snad každá holka ve třídě...A já zase snil o Kate a líbí se mi dodnes ..Baldwin,Sizemore a Voight jen zúročili své zkušenosti a nemalou měrou udělali snímek víc než výborným...Sice jsem romantik,ale ne zase takovej cíťa, co by brečel do polštáře,ale i tak si myslim,že je tenhle film i přes tu neustále kritizovanou romantiku,velice kvalitně natočený,protože ty bojový scény a akce jsou parádní...80% ()

danny_21

Jedna jediná věc se Bayovi nechat musí, akční sekvekce umí natočit s bravurou, tak jako třeba nálet na Pearl Harbor. Trochu víc zapracovat na příběhu a míň útočit na dámské kapesníčky a mohlo to jít kapku výš, ze všech těch Mikeových blockbusterů, paradoxně tenhle kousek bych asi postavil nejvíš - 65 % ()

haWranka

Pro mě hodně velký zklamání. Všechny tři hlavní postavy byly neskutečně nesympatický, takže nezbývalo, než fandit těm vedlejším (a ty většinou dopadnou tak, jak se to u válečnýho drama očekává...). Konec křišťálově průhlednej, ale to bych i odpustila, přece jenom je to jednoduchá romantika. Ovšem co mi silně křivilo výraz, to byly ty šílený dialogy plný boha a americkýho patriotismu. Tfuj! ()

Jan.Mlynar

Achjo, utahaný, příšerně nudný... 2 hvězdy za útok na Pearl Harbor, zbytek slátanina.. Když jsem byl na dvou hodinách a zjistil jsem, že to má ještě padesát minut, tak jsem se málem zhroutil.. ()

Pathrose

Akci Bay zvládá, o tom žádná. Soundtrack je skvělý, o tom žádná. Film má jasný úkol a to zapůsobit na domácí publikum a na jejich americkou hrdost. Ben Affleck a Josh Hartnett jsou mladí, hloupí a nevím jestli se tam oba úplně hodili. Milostný trojuhelník mezi hlavními představiteli je pouze na pozadí historické tragédie. Řekl bych, že inspirace Titanicem je jasná. Ale v Titanicu to funguje, tady ne. A je také s podivem, že si štáb nemohl dát pozor na dobovost uniforem. ()

Durgas odpad!

Sračkoidnému amero-patriotickému námetu sa dostalo sračkoidného spracovania. Neviem, čo k tomu ešte napísať, snáď len toľko, že keď začala tiecť krv na transfúziu do improvizovanej nádoby - fľaše od Coca Coly, myslel som že do najbližšej improvizovanej nádoby vrhnem tyčku. Tri krát fuj! ()

bono22vox

Jaké to je, když se na začátku II. světové války zamilují dva nerozluční přátelé do stejné dívky, vypráví americký velkofilm, jenž pod režijní taktovkou Michaela Baye spolykal v roce 2001 neuvěřitelných 135 milionů dolarů. Tříhodinová romance s přídechem kýče je sestavena podle divacky vděčného ,,titanicovského´´ vzorce a obohacena množstvím siláckých patriotických frází, plakátového heroismu a velkolepými scénami japonského bombardování. A právě díky těmto scénám a skvělým efektům dávám tu čtvrtou hvězdu. A samozřejmě za krásný soundtrack... Jinak mám ale raději a blíž k našemu Tmavomodrému světu... ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)