Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

ANTYCHRYST

Tomuto velkofilmu nic nechybí.. pozadí obrovské válečné události.. Ano.. Usa propaganda- no..a....skvělý herci...efekty... mnoho letadel...a hlavně velká láska v tomto případě velká láska na druhou.. :) uchvacující záběry..a neskutečnej hudební podklad Mistr Hans stvořil jeden ze svých nejlepších Soundtracků.... asi jsem měkouš..ale tohle na mě prostě funguje.. 100% ()

Najt

Je mě jedno, jestli to režíroval Bay nebo Franz Sračka. Někdo to může brát jako romantickou slátaninu, která je vymyšlená. Ale co vy vlastně víte ? Osudy lidí jsou, byly a vždy budou propletený a Bay tu ukázal válku tak, jak by klidně mohla vypadat, jen použil moderní filmařské umění. Pro mě je tohle jeden z nejlepších válečných filmů o tom, jak Amerika vstoupila do války. O lásce, zoufalství, zklamání, beznadějí, krutosti, ale i štěstí a radosti. Scény jsou natočený luxusně, efekty jsou fantastický, hudba od Zimmera naježí chlupy a i po 20 letech vás tenhle film odrovná. Jak vizuálně, tak emočně. Tohle je prostě šílenej, velkej a brutální film, kterej Vám dá neskutečný množství kinematografický energie a nenechá nejedny oči suchý. Pro citově založený jedince to je doslova emocionální bomba namíchaná se surovostí doby 40 let 20 století. ()

maeb

Má smysl se na to podívat kvůli scéně náletu, která je opravdu dokonalá. Jinak je ovšem film Pearl Harbor sračka nejvyšší. ()

Ceja

Střelba, výbuch, romantika, střelba, výbuch, romantika, střelba, výbuch, roman... a to pořád dokola celé 3 hodiny... to se nedá vydržet... ()

HanSolo

V tomhle případě mi připadá, že Michael Bay chtěl natočit něco jako Titanic - film, který posbírá mnoho Oscarů a vydělá velké prachy. Ale vyšlo mu jen to truché (i když ne tak, jak se čekalo). Film je příliš romantický a jelikož herci jsou zoufale průměrní (v některých scénách dokonce i podprůměrní), působí v romantických scénách hodně prkenně (především Affleck vs. Beckinsale) a natožpak v těch akčníchj, které když pak přijdou na řadu, působí tak nějak, aby na to do kina mohly haranti (Bay měl zariskovat a udělat takovou bitevní sekvenci, jaká byla na začátku v Zachraňte vojína Ryana). Prostě, ambice byly v případě tohoto filmu stoprocentní a vyšly tak z poloviny. ()

snake

No tak jestli má být tohle ten super válečný film, tak jsem asi úplně zešílel. Takovou dávku amerických sraček na pěkném podnose jsem už dlouho nedostal. Totiž, abych to vysvětlil. Film není válečný ale romantický. Dobře, to by se ještě dalo překousnout. Jenže milostná zápletka je jak vystřižená z těch, pravda o něco lepších příběhů z červené knihovny. To chápu, prostě film se bude asi líbit 80 procentum dnešní mládeže (především holčinám, který ulítávaj na hezounkovi Harnettovi), takže tímto tahem tvůrci do kin nalákali hodně mladých lidí. Ale příjde mi jako barbarství, když super-romantická zápletka naprosto převládá nad (podotýkám jenom pro američany) válečným konfliktem. Film trvá tři hodiny. Z toho se asi tak 2 hodiny kecá a řeší se nesmysli, no a pak se dostane i na akci. Jenže i když je akce stylově natočená (Bay je doopravdy na akční řežby specialista), nemůže stačit k tomu aby táhla celý film. Takže tím chápejte, že film je sice pěkně natočený, ale scénáristicky nezvládnutý. ()

Arccos

Film je draze natocena telenovela o stokrat omletem tematu milostneho trojuhelniku. Nuda. K tomu vsemu Bay prihodil jeste hromadu klise (vcetne vseprezivsiho psa), patosu a vlastenectvi. Huuh. Tri hezdicky z peti odpovidaji dvema petinam filmu, na ktere se da divat. To jest utok Japoncu, ktery i pres veskerou arkadovost a na rozdil od historie, vse zachraňuje. ()

lappet

Pearl Harbor je tak "trošku" přes kopírák s Tmavomodrým světem od Jana Svěráka...ale asi nejsem první, kdo si stěžuje. Filmům s válečnou tématikou dvakrát neholduju, ale Pearl Harboru se podařilo mou pozornost udržet skoro až do konce. ()

wef

Napoprvé pro mě poněkud přecitlivělý film, ale postupem času se to jaksi podá a uvědomíte si, že takhle nějak vypadá vlastenecký film. A jestli vám americký patriotismus vadí, podívejte se na nějaký novodobý dobrý český film. Aha, pardon... žádný neexistuje. No tak vidíte, budete muset zůstat u těch amerických a tvářit se, že jste Američani. ()

J.McClane

Co tomu vlastně chybí? Film je bayovský v dialozích i v mnohém jiném a to ne v ducu Skály...je to však megafilm, kterému tento přídomak sluší ať je jakýkoliv...mohl však být trochu jiný:) ()

herrbierer

Tak zde nám Bay předvedl to nejhorší, co umí. Napařit tomu vysoké hodnocení a obhajovat ho tím, že je to kvůli nádhernému Bayovu snímání, mi přijde jako naprostá demagogie. Například já hodnotím film jako celek, a tudíž mě zajímají třeba i takové věci, jako scénář. Ten může být debilní, ale měl by v tom případě být aspoň zábavný. Pearl Harbor je ovšem nudná ptákovina od začátku do konce. Příběh jako takový je v podstatě naprosto nesmyslný, závěrečný nálet, který má americkému publiku dodat pocit hrdosti, je tu brán na větší váhu než samotný japonský útok na Pearl Harbor, což je pitomost nejtvrdšího ražení. Tuctová (a tuctově podaná) romantická zápletka mě opravdu nezajímá. A konečně, Bayův styl mi k válečnému filmu prostě nesedí. Nebazíruji na stoprocentní syrovosti (i když ji mám v tomhle žánru hodně rád) - např. různé úchylné satyricky černohumorné záležitosti mi vůbec nevadí (Kusturicův Underground a Verhoevenova Černá kniha patří mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec). Ale takovýto popcornový ohňostroj mi přijde jako nejhorší způsob projevu neúcty k takovéhle události a hlavně jejím obětem. Jinak v podstatě souhlasím s Hirnlego, jen nemám koule tomu dát odpad. ()

nooly

Bay ví, jak udělat Americký slaďák na sto způsobů. Příběh náročného diváka neohromí, zpracování je povedené, akční scény mě bavily a počítačová grafika byla moc hezky udělaná, mnohdy jsem si ani neuvědomil, zda je to co vidím počítané nebo reálné. Velmi mě zklamaly některé studiové scény, které byly velmi okatě rozpoznatelné, u filmu s takovým rozpočtem bych něco takového nečekal. Musím také vyzdvihnout Zimmerovu hudbu, která je sama o sobě dobrá, ale nijak nevybočuje z Zimmerova standardu. Mám velmi rozporuplné pocity, dal bych tak 4 hvězdičky za triky a hudbu, ale maximálně jen jednu za příběh, herce a účelné historické nepřesnosti. ()

tereza.s

Pearl Harbor mám ráda jen do té části, kdy začnou padat první bomby a kuchaři berou na svá ramena samopaly. Kostými krásné, romantika taky... střílení ne... nejsem typ co sleduje válečné filmy ()

Pai-Mei

Škoda tých debilných romantických scén, ktorých nás mohol Bay ušetriť. Zaberajú polku filmu. Vizuálne je ale film spravený parádne a prináša divákovi vierohodný zážitok zo zničenia americkej pacifickej flotily. ()

LuNaj

Typická popcornová zábava, důraz na americké hrdinství, jací že to nejsou borci. Nicméně se mi na film příjemně dívalo, viděl jsem ho tak nejméně 3x a musím říct, že méně než 4* prostě dát nemůžu. A ty efekty...hmm...Michael Bay je machr.. ()

Salavard

No jéjej. Americký patriotismus v akci. Skvělí američtí hoši na létajících strojích. Málem jsem se bál, že ty 2 letadla, co vzlítly, sestřelí celou letku Japončíků…V podstatě je to hrozná slátanina, plná klišé, přeslazená až to bolí, těžko uvěřitelné bojové situace, a ten patriotismus. Ona je to dobrá věc, ale nic se nemá přehánět a v tomhle Amíci neznají míru. Reklama na válku plnou krásných holek, krásných pilotů na skvělých strojích. Závěrečné morální ponaučení o síle ducha národa nesmí samozřejmě chybět. Dal bych ještě horší hodnocení, ale 3 hvězdy dávám za skutečnost, že jsem to viděl asi 5x, protože mě to docela i bavilo (vlastně nevím proč) a druhá hvězda je za nádherný soundtrack od mého oblíbence Hanse Zimmera. Triky jsou také na jedničku. Nechci se ale pouštět do hlubšího rozboru, jinak bych byl nucen hodnocení srazit níž. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)