Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Joe16210

Ackoliv nemám filmy s válečnou tématikou rád, jako celek se mi Pearl Harbor líbí. Má totiž sice strašně klišoidní milostnou zápletku, která se odehrává na pozadí jedné z největších tragédií lidstva, ale vyvažuje to kvalitní herecké obsazení a také fakt, že akční scény Michael Bay prostě umí. Nebýt filmové hudby Hanse Zimmera, byly by * pouze tři, ale takto jsem plně spokojen i se čtyřmi. Ačkoliv už jsem měl dojem, že jsem film viděl, je to nejspíše tak dávno, že jsem část konce z hlavy dokázal vytěsnit a stejně jsem to ořval, nakonec snad ze mě bude ještě filmová plačka... ()

kissilen

Včera som konečne videla po prvý raz tento film. Romantiku mám väčšinou celkom rada, ale zdalo sa mi priam až neúnosné, že samotnej podstate filmu sa venovali až ku koncu. Príliš veľa sladkých rečičiek na môj vkus. Čakala som lepšie prepracovaný dej. No najhoršie, čo na tomto filme, ktorý hovoril o udalostiach z roku 1941 boli sklenené novodobé fľaše od coly, do ktorej odčerpávali hlavným hrdinom krv. Tak to bilo do očí, že som zhrozene čakala, čo na mňa ešte vytiahnu. Na to, aké som počula ohlasy na tento film, to bolo pre mňa jedno obrovské sklamanie a strata času... ()

Madax

Tento film mě příjemě překvapil. Čekal jsem totiž, že to bude podstatně větší hovadina, založená pouze na tricích, patosu a dalších bruckheimerovských ingrediencích, které nesnáším. To všechno tu sice je, ale přesto se ukázalo, že kvalita Pearl Harboru je chvílemi na celkem solidní úrovni, není to sice Kubrick či Bergman, ale dívat se na to opravdu dá! ()

wir2k

Pěknými efekty ale hlavně Bayovým patriotismem nasáknutý film který se dá vidět jednou ale to je asi tak vše ()

leonidas

co k tomu dodat?prostě když někdo američany naštve tak to taky odskáče.a co může být statečnější než srdce dobrovolníka.a slaboduchá romantika bez špetky čehokoliv.jo a arizona byla vyřazená stará bitevní loď která sloužila jako cvičný terč.a ta jednička je proto,že mne tento film svým" nic není lepší než amerika a američané "víc pobavil než vícero různých amerických komedií. ()

dinho_

Samotnému útoku na Pearl Harbor nechybělo nic, ale to bylo asi tak řekněme všechno zajímavé v tomto filmu. ()

cypher

Pod vedením Michaela Baye film neztrácí svižnost. Během tří hodin tak máme možnost vidět, proč Amerika vlastně vstoupila do druhé světové války, k tomu na nás vystupuje i milostný trojúhelník. Občas film ale trošku pokulhává v ději, škoda. Normálně bych dal tak 3*, ale proč 4*? Pane Bayi, za tohle by jste asi měl poděkovat Hansi Zimmerovi za nejlepší soundtrack, co kdy sám velký mistr Hans složil. Hudba nádherně dokresluje jak scény válečné, tak hlavně ty milostné. A konec s Faith Hill? Wow! :) ()

ForzaJuve

Nechutná tříhodinová slátanina. Buď jdu do kina na Beverly Hills nebo válečný film. Na obojí současně to dost dobře nejde. Útok Japonců vizuálně OK (proto ne odpad), ale jen pro někoho kdo o skutečných událostech neví vůbec nic. A poslední třetina? Pokud nejste Buschův stoupenec, každé ráno vyvěšující americké vlaječky na svém domě, ihned po útoku zmizte z kina nebo vypněte to, co tuhle sra*čku přehrává. ()

Belerofon

Bay dělal co mohl a uměl. Krásné doslova vychytané záběry, padající bomby atd. toje ta hundert % část..pak přijde ta zero % část a to je děj...To že Amíci přiznají jen tak jakoby naoko, že dostali na od japonců na řiť, to jsem čekal...ale 3 hodiny míchat akci a romantiku to Bayovi nejde ani omylem...Neustálé zpomalovačky vyloženě nudí a odvratný úder je směšný až hanba a záverečný doslov?Bez komentáře...Nic proti vlastenectví...ale tohle je moc. Jinak je asi vše jak má..Affleck toporný(umí ten člověk hrát?)..Kate je oslňující..(až moc)..Akce zvládnutá na výbornou ostatní je vata, na kterou Bay doplatil víc než kdy jindy.. ()

Gwilwen

V roce 2001 "odstartovaly" současně dva "letecké" filmy - v obou byly pěkné letadýlka, ale jen jeden měl to "něco" - vnitřní kouzlo, které mě spolehlivě rozbrečí. A Pearl Harbor to nebyl. Jistě - máme tu skvělé vizuální efekty (zejména rekonstrukce útoku na přístav) a dobrou (nikoliv ale dechberoucí) hudbu Hanse Zimmera. Je tu romance - tak sladká až trnou zuby a nechybí ani americká vlastenecká agitka. Ale celkově mě příběh nechává chladnou a je mi docela jedno kdo přežije a kdo ne, asi proto, že nejsem Američanka. U mě na celé čáře vyhrál náš Tmavomodrý svět. ()

bugnini

Očakáva som od tohto filmu podstatne viac ako mi ponúkol. Ešte nikdy nebola katastrofa z Pearl Harbor tak veľkolepo natočená,hlavne akčné scény, ale ten príbeh mi tam jednoducho nesedel. I keď divákovi bolo ukázané, čo sa tam vlastne toho 7. decembra 1941 na Havaji udialo, ale posadiť to do romantického prostredia nebolo asi dobré riešenie. Oveľa viac sa mohli scenáristi zamerať na nejakého jednotlivca. Ešte raz opakujem- očákaval som oveľa viac. ()

Trinculo odpad!

No Mercy !!! Obrovský opus - mistrovské dílo kýče. Sebekritičtí Japonci, kteří svůj úspěch komentují tím, že probudili Spícího tygra, asi proto aby si zachovali tvář do budoucna. Dva hrdinní letci, kteří odvrátili invazi, no kdyby se neožrali a nepobili večer před tím a vzlétli dřív, tak možná zabrání i válce v Pacifiku. Deklamační scény a národnický patos valící se proudem až ideologickým. Nová mytologie poválečného řádu!!! A ztělesnění pragmatické filosofie Amerického života (vztah pilotů a jejich lásky - zdravotní sestry; nemůžu mít oba - osud vše vyřeší). Pět hvězd za to a i nějaké pruhy !!! ()

YOGI_BEAR

Krásný ohňostroj, příjemný na pohled i na omak. Nutno však brát jako akční film, jako válečný neobstojí. Odmítám uvěřit, že by Ben s Joshem zdolali půlku Japonských jednotek. Spojení láska - akce mám navíc mnohem radši v Titaniku ()

Sentinel

Strašně dlouhé, strašně patetické (třeba pasáž, kdy Ben Affleck s Joshem Hartnettem po útoku na Pearl Harbor nasednou do letadel a sestřelují jednoho Japončíka za druhým, mi přišla dost komická, což asi pan režisér nechtěl). Pearl Harbor vede v tricích a výpravě, Tmavomodrý svět ve všem ostatním. ()

schwejk

To by jeden blil, velebnosti - odporný a hnusný (k dovršení všeho ještě dost nesmyslný) patriotistický blábol. Nejlepší na tomhle filmu je písnička o něm - v Team America! ()

brasek

Tento film je ako veľmi dlhá návšteva bufetu, ochutnáte zo všetkého kúsok, ale odchádzate hladný na naštvaný. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)