Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Tereza11

Pro mě osobně to byl nejnudnější a nejzdlouhavější film co jsem kdy viděla...O ničem i kdyby tam lítalo stíhaček milion...Navíc mi Affleck v tomhle filmu vyloženě nesedl... ()

Mazi23

Velkofilm v tom nejlepším slova smyslu. Takové filmy se už dnes netočí a možná je to škoda. Samozřejmě, že jde o předvídatelný příběh výpravěný skrze kýčovité dialogy. Ale je to také nádherná podívaná, která vizuálně uchvacuje i po mnoha letech, resp. desetiletí. Nádherný obraz doplňuje skvělá Zimmerova hudba a celý film obsahuje několik nezapomenutelných scén. Neměl jsem problém ani s hereckým obsazením, právě naopak. Pro mě jeden z nejvíce podhodnocených filmů. Emočně film funguje i po několikátém zhlédnutí. ()

DarkSikorski

Na jedné straně podařený válečný snímek a na straně druhé přeslazená romantická limonádička. Jedné části bych tedy dal pět hvězdiček a druhé jednu, takže si to zjednoduším, zprůměruji a to mám čistokrevné tři hvězdy. Takže jednoduše, řečeno tento snímek ani nepotěší ani neurazí. ()

pornohavo

Veľdielo hodné majstra. Vojnové scény som ešte asi lepšie nevidel... Romantika nič moc, napriek tomu ostáva fajn pocit z tohoto filmu. 75% ()

andydufrsn

Slaďárna lehce okořeněná válkou a silně protknutá tradičním americkým vlastenectvím a heroismem. Obrazová stránka věci je skvělá, ale jako celek ve film zbytečně rozvláčnej a i když se prezentuje jako válečnej tak je to spíš romantika ve stylu Pretty woman. Je to takovej válečnej film pro holky, něco jako pozdější Město 44 ()

Roman_Raida

Tento film by se dal rozdělit na 2 části. Romantika/Útok. Co napsat k romantice z pohledu muže, aniž by člověk nespoileroval? Asi jen to, že je ucházející a oko vašich drahých poloviček jistě nezůstane suché... A akce? Mno, točil to Michael Bay a ne nadarmo se mu přezdívá "Bayhem"... Takže paráda. Úkol na PH je i za použití CGI perfektně natočený, kamerové přelety vás dokáží vtáhnout do děje. Konec předvídatelný, ale to je asi každému jasné... Prostě film s velým F. Jenom je škoda filmu Tmavomodrý svět, který má stejnou romantickou linii, měl premiéru ve stejném roce a proto o něm v USA téměř nikdo nevěděl/neviděl... ()

Yamamoto13 odpad!

Pokud se člověk zajímá o historii tichomořského válečného období, a zná něco o výzbroji a průběhu bitev, musí být po shlédnutí tohoto díla přinejmenším zklamaný. Já jsem ovšem velice nasraný. Takovou stupiditu jsem již dlouho nezažil a doufám že již nezažiju. Chtěl jsem dát jednu jedinou hvězdičku za akční scény, ale ty jsou tak debilní, že ani tu jednu si tahle zhovadilost nezaslouží. Jinak je film abnormální debilnost nejhrubšího zrna , která nemá s danou dobou a hlavně s přepadením skoro nic věrohodného. Opravdu kravina! ()

Fantoms

Nemám rád romantické filmy, nemám rád Afflecka, nemám rád jak nad sebou američani pláčou... Nicméně, i přes to všechno jsem film už viděl několikrát a ani jednou jsem nelitoval. ()

MiLuka

Válka, láska, přátelství. Skvělá hudba, obsazení a úžasné boje. Jako divák jsem spokojená. A ano, také trochu dojatá. ()

Peggyyy02

Spoustu scén nějak nezaujalo, ale našlo se i pár akčních scén, které byli až moc dobré. A ta hudba je prostě nádherná. ()

sad12 odpad!

Jeden z nejhorších válečných filmů, co jsem kdy viděl. Přijde mi, že jde o pro-americkou propagandu. ,,Krutí a nemilosrdní Japonci krutě zaútočí na Pearl Harbor. Avšak hrdinní Američani přežili a dali se po útoku do hromady k záchraně mírů proti zlým Japoncům.". Tento film je jednou z ukázek toho, že Americké Válečné filmy prostě bývají špatné. A že do válečných filmů by se neměly strkat milostné románky a hrdinství. ()

cxxj

Tento film je moje srdcovka. Ano, objektivně se nejedná o špičku kinematografie, nicméně akční scény, obsazení a výprava je úžasná. Letecké souboje a celkově záběry s letadly a na letadla jsou výborné a silně koukatelné. Filmy nejvíc uškodilo to, že si nevybral, která linie je hlavní. Jestli romantická linie (60% času) nebo akční, válečná linie (40% času). Kdyby se film více věnoval poutavé vojensko-letecké linii a romatiku by nechal více pro dokreslení příběhu a postav, tak by to bylo lepší. A o hudbě nemá smysl diskutovat. Prostě Zimmer. Nicméně osobně se mi Pearl Harbor líbil. ()

berberry

Krásný film, který mě vždy dostane do kolen. Nikdy si předem nezjišťuji informace. Ráda se nechám utopit v ději. A tento film je pro mě naprosto fantastický. Mám ráda herce, děj i lovestory. ()

unitedfan

Esence klasického amerického kýče, která pro někoho může být nesnesitelná, ale pro mě je to docela srdcovka. Film, kde jsem objevil vizuálně úchvatnou Kate Beckinsale, která svůj sexappeal poté ještě více zúročila v Underworldech, nádhernou hudbu Hanse Zimmera a nadupanou destrukci loďstva v Pearl Harboru. Není to nějaký velký filmový skvost, ale má to jedinečné kouzlo a pro mě zkrátka přidanou hodnotu. ()

Gerry.S

Pokud chcete vidět jak opravdu vypadal útok na Pearl Harbor, pusťte si film Tora! Tora! Tora!. Pokud chcete vidět, jak opravdu vypadal Doolitleův nálet na Tokio, pusťte si Třicet vteřin nad Tokiem. Pokud vám ale na věrohodnosti nezáleží a jste čtenáři "červené knihovny", pusťte si Pearl Harbor. Nic jiného to není. Další potvrzení toho, že současné remaky jsou vyhozené peníze a nic víc (tak jako Midway 1976 x Midway 2019, Letci z Tuskegee x Red Tails, atd atd ...) ()

iggy_pop

Americkým pátosom a neznesiteľným vlastenectvom prešpikovaná óda na statočnosť (amerických) vojakov. Vypichnúť ale treba formálnu stránku, tam sa Bay nezaprie. Tak či onak, forma (vyprázdnený) obsah neprebije. ()

LukeB67

Plytký hrdinný epos o amerických gerojích, pardon hrdinech, kteří proháněli Japonce v jejich největší síle. Jak by řekl pirát rudovous o Asterixovi s Obelixem "Proti jejich dvoj mužné přesile, jsme neměli šanci...". No jedna hvězda za vizuální efekty, které jsou špička, jak jsme u Baye zvyklí. Druhá za soundtrack. Tohle dílo by mělo běžet smyčkou v náborových kancelářích do armády. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)