Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

Oveckin8

Jeden z nejočekávanějších letních blockbusteru, který podle mně tvůrcům vůbec nevyšel. Příběh vůbec nesouvisel s Jurským světem, místo toho udělali film kde se prodávají dinosauři. Ve filmu byla vidět lidská chamtivost a možnost vlastnit cokoliv. Na první půlku filmu se dalo dívat, ale pak to přestalo dávat smysl. Co ten film aspoň trochu zachránilo bylo vynikající herecké podání herců Chrise Pratta a Bryce Dallas Howard. Ve filmů bylo pár pěkných momentů například: napínavé scény, akční choreografie. Příjemné bylo vidět návrat herce z jurského parku Jeffa Goldbluma. Za vyzdvihnutí stojí výborná hudba skladatele Michael Giacchino. Pokud na tento film budete chtít jít s dětmi tak jim uděláte velkou radost, pokud na to půjdete s kamarády nebo s přítelkyni budete litovat zbytečně vyhozených peněz za tento film. Ač jsem velký fanda jurského parku a jurský svět z roku 2015 mně hodně potěšil mi nezbývá nic jiného než tenhle film hodnotit průměrně a to jen proto že herci hráli výborně. Za mně 3 hvězdy a 65%. ()

Ace.A.T.L.

Já jsem na dinosaury a tudíž i tohle se mi hrozně líbilo. Po JS1 to je o něco silnější, akčnější, rychlejší, nabušenější a pořád to je plný úžasných scén. Samozřejmě i tady je plno věcí, co by tam bejt nemuselo, ale těch pár chvil rozhodně neshodí celej film a pro mě je o 1* lepší, než JS1. Každým rokem se posouvá technologie kupředu a tak i dinosauři a efekty jsou uvěřitelnější a lepší. Užil jsem si to na plno. Za mě 5* a URČTĚ DOPORUČUJU ()

RomaS

V tomto případě budu kvůli tomu jak jsem se na film těšil a možnosti srovnání kritičtější, promarněný potenciál totiž sráží Zánik říše o úroveň níž než jeho předchůdce. Bohužel za mě tam kromě fyziky a vzhledu dinoušů nefungovalo téměř nic. Předimenzováno málo uvěřitelnými akcemi a zároveň nudnými dialogy, napětí se změnilo spíš v několik lekaček a všichni lidé (kromě ústřední trojice až pětice) jsou jen hrabivý grázlové, kteří jsou vždy v obědovém menu jurského tvorstva. Scenáristé vše korunují neustálými na ruku jdoucími akcemi typu: Teď se někdo/něco musí objevit, aby klaďák neumřel / záporák byl rozžvýkán. Bohužel ani sympatie k hlavním postavám se nedostavila, kdy mě pobavila jen jedna scéna s omámeným Prattem a lávou. Jediné z čeho jsem byl opravdu nadšený byl úplný začátek a konec. Prvních pět minut bylo až hororových a tady fungovalo napětí správným způsobem, až jsem si říkal, jestli se produkce nesekla s cílovkou. Určitě by to byla zajímavá alternativní cesta příštího dílu. Konec zase otevřel mnohem zajímavější dveře dalšímu dílu, tak držím palce ať dopadne jinak. ()

halberdier

První Jurský svět byla nečekaná pecka, která se svými kvalitami a zábavností přibližovala původnímu Jurskému parku. Především to však byl neskutečný hit a pokračování bylo povinnosti. Už to není taková pecka jako první díl, ale stále je to dobrý film kvalitami hned za Jurským parkem a Jurským světem. Tak jak jednička parafrázovala původní Jurský park, tak Jurský svět 2 jde ve šlépějích Ztraceného světa (návrat na ostrov a přemístění druhé poloviny do jiné lokace). V čem funguje pokračování bezesporu tak to je v atmosféře (režisér J.A. Bayona nezapře horrorovu minulost) a druhá polovina tak je slušně napínavá. Navíc přidal par krásných momentů (loučení s ostrovem). Chris Pratt je stále fajn, další obsazení je jen komparz. Ze scénářem už to není nijak žhavé a nepřináší do jurského univerza nic nového (snad až na samotný závěr), stejně tak nová atrakce (hlavní badass dinosaurus) ničím neohromí. Druhý Jurský svět je o něco slabší než první díl, ale stále je to zábavný blockbuster a těším se na další díl. ()

Bezejmený

Jednička se mi moc nelíbila, tohle bylo velmi slušné. Pořád je to blbina, ale slušně natočená a zvláště na ostrově opravdu epická. Nad chováním některých postav se radši nemá cenu zastavovat, stejně jako nad nechtěně směšnými scénami (vytí na měsíc vládne). Celkově dobrý film u kterého jsem se téměř nenudil. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ke čtyřce to kloní Bryce :-) ()

Franki69

Koukatelná oddychovka, pobavila za ty prachy za lístky. Zvolili jsme verzi 3D s dabingem před 2D titulkama…A to jsme udělali dobře, dialogy slouží postavám hlavně k tomu, aby to nebyl němý film. „Podej mi tu židli…já se bojim…dělej nebo umřeme.“ A v záběru je vymazlenej útočící něcosaurus v katakombovým podzemním komplexu a do toho stropem začíná protejkat láva. Takže jednoznačně vyhrála volba koukat na ty skvělý obrázky. Trikově je ten film neuvěřitelnej. Nejsilněji na mě působily scény z ostrova…Jsou ale v první cca třetině a zbytek, odehrávající se převážně v hlavním sídle za který by se nestyděl Bruce Wayne, už ten přepálenej rozjezd jen dotahoval. Tempo ale neztratil a i přes vyložený fauly (například schováváním se v posteli pod peřinou před tím nejstrašnějším ještěrem co kdy člověk vyklonoval) dospěje k finále a očekávanýmu konci. Film točil zjevně fanda žánru a ty fórečky v něm opravdu potěší. Běžte se na ně kouknout sami, je to zase jednou film, kterej je fakt dobrý vidět na hodně velkým plátně. Dávám 80% ()

marekspanel

Nešlo tady ani moc o dinosaury, nešlo tady ani moc o postavy..šlo prostě o prachy. Zbytečnost, od které jsem nic nečekal a dostal jsem poměrně zábavný a hodně akční film, který je atmosférou nejdál od prvního Jurského parku. První Jurský svět byl mnohem ucelenější a sázel víc na nostalgii s výborným finále. Postavy měli málo prostoru, dějové posloupnosti byly dost urychlené a přesto pak na vás padl pocit zbytečného natahování, hl. v poslední třetině. Ale asi jsem to takové trochu čekal, takže zklamaní mírné, nadšení žádné. Efekty skvělé a to je tak vše. Jak se můžu pár krát ještě k Jurskému světu vrátit, u druhého dílu už s tím nepočítám. Jsem ovšem zvědavý na ten nový svět co na konci nastínili. ()

Birter

Na začátku všeho byl nadčasový film Stevena Spielberga a na konci (ehm...tedy před 150 dalšími spin-offy a sequely) komerční klišé akčňák, místy připomínající atrakci v Disneylandu. Kromě finálního plot twistu/zvratu a scének s Tobym Jonesem, jsem se velmi nudil a velmi mě zklamalo i naprosté přehození pointy z originálního Jurského parku, použít z něhož hudbu pro titulky je obrovská drzost. ()

unanimite odpad!

Patetické, prvoplánové, klišé, nelogický dej, scenár a dialógy nedávajú zmysel a herci im teda veľmi nepomáhajú... Viem si s takým rozpočtom predstaviť aj lepší výsledok. ()

veverysiak

Mne sa ešte veľké jašterice neprejedli, chlapi si dali záležať aj na vystavaní hlavného príbehu, a tak to nedopadlo ako udýchaní avendžeri, ktorí poneviemkoľkýkrát len behajú ako sprostí a mlátia sa hlava-nehlava od prvej po poslednú klapku, je pravda, že aj táto séria raz skončí totálnou selfie vykrádačkou, ale zatiaľ to šlape a efekty nemajú chybu, takže 85%. ()

SamGee

Od ohlásenia pokračovania Jurského Sveta som sa na tento film nesmierne tešil, no po pozretí filmu v kine ma tento film sklamal. Zápletka o zachraňovaní dinosaurov z ostrova bol dobrý nápad, no bohužiaľ mi na tomto filme vadili tri veci. Prvou z nich bolo, že prvá polovica filmu sa odohrávala v džungli a druhá polovica na pánskom sídle. Tvorcovia urobili dosť veľkú chybu v zmene miest, pretože predošlé diely sa odohrávali zväčša na ostrove. Druhou vecou boli strašidelné scény, ktoré boli presvedčivé, ale bolo ich tam strašne málo. A poslednou vecou bolo nedostatok prekvapujúcich momentov. Herecké výkony boli dobré, ale vedľajšie postavy v tomto filme mali málo priestoru, čo uškodilo celému filmu. Platí to aj pre herca Jeffa Goldbluma, ktorý bol maximálne 2 min na obrazovke. Hudba od Michaela Giacchina nie až taká dobrá, aká bola vo filme Jurský Svet, zatiaľ čo špeciálne efekty sa zlepšili z dôvodu použitia väčšieho množstva animatroniky ako v predchádzajúcom diely. Jurský Svet: Zánik Ríše nie je sklamaním roka, ale nie je až takým skvelým filmom, ako som očakával. Dúfam, že tretia časť Jurského Sveta bude o niečo lepšia ako táto časť. Príbeh: 6/10 Herecké výkony: 7/10 Hudba: 6/10 Špeciálne efekty: 7/10 Celkovo: 6,5/10 ()

Scaevola

Přehlídka scénáristických berliček, srdceryvných vzpomínek a parafrází minulých dílů (zcela zbytečně mudrující, a přitom nic neříkající J. Goldblum a okatá scéna s úvodním brachiosaurem), a navrch ještě opakovaná zápletka, kterak vycvičený dinosaur zachrání malé dítě... to vše vytváří dohromady překvapivě zábavný snímek, který nejen místy vystraší a dojme, ale obstojně ukrátí relativně dlouhou stopáž a vedle toho nechává dostatek prostoru pro zhlížení se v očích a strategicky umístěném výstřihu B. D. Howard. Bohužel však příběh značí jednak vyčerpanost tématu, jednak úmysly tvůrců pokračovat dále - a to nejpravděpodobněji s armádním nasazením ještěrů. ()

Jemes

bohužel se nepoučí a nepoučí... jednička byla fajn a skvělá připomínka Jurského parku, ale proč sakra dělali dvojku a ještě jí tak odflákli ??? za mě jednoznačně zklamání a špatně odvedená práce. Smutné je, že za to nemohli ani tak herci, ale napsaný scénář, kdy si člověk opravdu musel říkat " tohle snad psalo 8 leté dítě " . Navíc ta pomyslná bitva ke konci filmu se ani zdaleka nepřiblížila finální bitvě u jedničky. Pokud budou chtít dělat i třetí díl, tak doufám že se z tohohle poučí a konečně napíšou scénář, co bude dávat logiku !! když už nám cpou, jak skvěle genetické predátory vyrábí :) ()

rigby

Myšlenka původního prvního filmu o Jurském parku je zcela ztracena. Zbyl naprosto primitivní, ba až tupý akční film. Mlátička od začátku do konce. Film na jedno podívání, který nikomu nic neřekne. Škoda času. ()

Brk

O jednu kouli míň než předchůdce. Není už tu moc z čeho vařit, ale pořád ucházející popkornovka, která by šla krapet zkrátit. ()

Jack_F.

Budu parafrázovat, ale je to prostě takový nový "normální" Jurský park, s miliardou klišé a debilně napsanými scénami, které si užijete leda, když hulíte skunk smíchaný s LSD a lidmi, tak jako Verbal. Skoro jako by to natočil Uwe Bolt spolu s Disney pictures, aby to bylo krom debility i debilně pro děti. Prozívaná nuda, kterou nezachrání ani Pratt, ani zrzatá blbka, která je sexhy. ()

Kushina

Já si nemohu pomoci, ale tento díl se mi líbil o mnoho více než ten předchozí, mnohem více zachycoval realitu lidí. Předešlý díl byl moc technicky přeplácaný až sci-fi. Tady sice vytvořili raptora a dali mu určité schopnosti, ale pořád by to možná díky genetice bylo možné. 2 hodiny utekly neskutečně rychle a byl jsme pořád v napětí i strachu, akce byla skvělá. Tento film neměl skoro chybu, konec se mi teda moc nelíbil ale jinak skvělé. 80% ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá