Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (Cinemart)

JetDryerFan

Veškerou energii tvůrců zřejmě vysály efekty na dinosaury,.. dějová linka či snad charaktery postav nikoho moc nezajímaly a tak je to místy vážně hloupé, předvídatelné, trapné, nelogické a bezduché, že kdyby tam nebyl Pratt, tak to snad nedokoukám. ()

S.U.E.S.

Zánik říše je dobrý, nenáročný film, ale ve výsledku v podstatě špatný Jurský park/svět. Respektive, jak spoustu lidí poznamenává, první třetina na ostrově je ten typický Jurský svět, který jsme chtěli po skončení jedničky vidět. Následně ale nastane ten čekaný/nečekaný zlom, který z "velkolepého" dobrodružství po vzoru předcházejících dílů, místo toho naservíruje téměř komorní, relativně předvídatelný thriller, který díky Bayonově režii místy dostává až hororový nádech, kde jsou některé scény skoro až na hraně, co dovoluje přístupnost. Dovedu si proto představit, že kdyby to dostalo R a scénář by byl v některých sekvencích víc nápaditější a odvážnější, mohli jsme tu mít pod Bayoneho taktovkou vskutku unikátní hororový Jurský barák. Takhle to bohužel (samozřejmě vzhledem ke všem okolnostem a pochopitelně ke značce) celé zůstává pouze na půl cesty, kdy se to snaží kombinovat dva různé, nesouvisející typy filmu. Což je podle mě jeden z hlavních důvodů, proč to má dobré, ale i hodně záporné recenze. Náznaky a otevřený konec pro trojku sice dávat tušit, že bychom se mohli dočkat zase toho klasického stylu, ovšem vzhledem k tomu, že všechny tři díly mají na starost pořád ti stejní scénáristé, dává člověku jisté varování, že i třetí díl bude patrně odlišný od toho, co všichni budeme čekat. Za mě osobně dobrá oddechovka, přestože ten "přechod" ve stavu v jakém je, není podle mě úplně nejšťastnější. ()

bararich8

Jedno z nejzbytečnějších pokračování za poslední roky. Tuna nesmyslů a recyklace z minulých dílů. Příběh je ohraný a hloupý. Záporák ubohý. Akce je průměrná, ale kolikrát je to vyloženě k smíchu. Potěší tak leda slušně zpracované digitální potvory a odkazy na původní díly. Hrozící pokračování bych si raději rozmyslel (ale upřímně, ze zvědavosti bych se na to podíval), 2* ()

Torpid

Na takhle drahejch blockbusterech dělají tisíce profesionálů a přitom z pohledu dospělého diváka - opět tak špatnej scénář a dialogy. Asi cílovce doopravdy stačí řvoucí ještěrka na velkym platně. I v mantinelech jurské série, otřes. ()

michald99

Fallen Kingdom je tuctovka. Někoho baví, někoho ne a já jsem se tentokrát nechytal. Pokračování celkem svižné a fresh jedničky neukazuje nic nového -- nemá to nabídnout a ani Pratt ani Howard nedokáží táhnout příběh, který vyžaduje pouze aby se jejich mimika mění z "panebože, beží na nás dinosaurus" na "panebože, beží na nás dinosaurus". ||40%|| ()

Dogfish

Klon pustí na svobodu klony, proč ne. Víme, že z toho bude průser a pár mrtvých lidí, ale ona asi ví, co dělá ... ()

Jakubik

Není to špatné. Na konci prvního dílu bylo patrné, co bude následovat. Dám za čtyři, ale je to spíš na tři. Je to takové plné nelogických a první trilogii popírajících míst. Těch narážek na předchozích dílů je tu až přespříliš a co si budeme povídat i některé scény se dají s naprostou přesností předvídat. Vlastně ani nevím proč tomu dávám čtyři, když jsem tu zatím napsal jen samé zápory. Tak se pokusím. Na druhou stranu to celkově rozšiřuje celý tento svět plný dinosaurů a co si budeme povídat on ten T-Rex se prostě umí prodat. Já jsem prostě na dinosaurech vyrostl, takže je můžu prakticky ve všech podobách. Těším se na pokračování… ()

Torgal

Zabudnite na Jurský svet, v tomto filme sa dočkáte len Jurského domu. Ukážky opäť raz klamali - záchrana dinosaurov z ostrova sa stihne odbaviť v prvej pol hodinke, zvyšok sa odohráva v chodbách jedného baráku - epický dobrodružný rozmer teda tentokrát úplne chýba. Vďaka šikovnému režisérovi je ale výsledok aspoň celkom napínavý, hoci scenáristi mu jeho prácu rozhodne neuľahčujú. Na každom kroku som zakopával o množstvo podivných nelogickostí (napr. to, že v dome je tajné laboratórium o ktorom jeho majiteľ vôbec netuší) a opäť sa dočkáme genetického mutanta (ktorý zabije všetko, na čo namierite laserový zameriavač pušky - prečo jednoducho nestlačiť spúšť?). Vyslovené negatíva to nie sú, ale prispievajú k celkovému “whatever” pocitu z filmu. 6-/10 ()

Stíba

Nelze se asi divit že Jurský park na sklonku druhého desetiletí nového milénia nebude tím co v devadesátkách, konec konců to ani tvůrci nezamýšleli. Jen si říkám, kde jsou ty časy když to byli právě tvůrci kdo formoval filmový průmysl i diváka a kdy se netočily jen univerzální filmy pro naplnění kasýrtašky. Úmyslně to trochu přeháním ale do velké míry je to tak a na Zániku říše je to krásně vidět. Po většinu času prázdný film, který se snaží hrát na všechyn strany, chvíli být vážný (vnučka), chvíli vtipný (Pratt) a takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Ale abych jen nehanil tak to není nijak zvlášť otravné a přes svojí délku to krásně utíká a člověk se alespoň nenudí. Když bych si měl každopádně vybrat, tak dramatičnost jedničky a obzvláště dvojky je pro mě jasnou volbou. Jsem zvědavej s čim se nám Jurrasic World vytasí za tři roky. ()

Vabr

Tohle bylo fakt zklamání. Jurský Svět byl fakt dobrý, ale stejně bude navždy horší než Jurský Park. Tohle to byl celkem kopírajt. Název tomu moc neodpovídá. Čekal jsem, že se děj bude odehrávat jen na jednom místě. Bohužel ne 😣. Ta výstava dinosaurů v domě byla ale taková pí*ovina. Zdá se mi to nebo se ti dinosauři podstatně zmenšili? Nezdá se mi, že když mě střelí uspávací šipka, že bych se ani ne po 5 minutách vzbudil. Asi měly opravdu slabý uspávadla. Příběh byl o ho*ně. Ty za*raný dinosaury bych nechal zhebnout. A ne přemýšlet o tom. Nechápu, jak o tom mohli vůbec přemýšlet. Nejsem žádnej tyran, ale vždyť tam jsou i nebezpečný druhy. Celkem nechápu, proč nedělají jen mírumilovný dinosaury. Přesně ty, se kterými se můžeš mazlit a spát v posteli. Hrozně mě štve vztah mezi hlavní ženskou a hlavním chlapem. Oba to jsou blbci, možná to je přitahuje. Hlasitost tohohle filmu, když se spustí nějaký soundtrack je tak brutální. Mluvení je jak šepot a v akčních scénách, by se jeden po*sral. Ta zápletka jak utečou z klecí je tak pitomá. Smrti jsou chabý. Film měli dát od 15. Konec vypovídá za vše. Klony drží při sobě. Konec mě dost na*ral. Ale ani tolik ne, protože ten celej film byl prostě špatnej. Nechápu, že to má tolik procent. Je to totální bullshit. Nakonec mi je možná těch dinosaurů dokonce líto, že se objevili v tomhle strašném filmu. VYHODNOCENÍ: CHUDÁCI VYSOCÍ DINOSAUŘI ()

KUFI

Po Jurassic world jsem nic jinyho nez sracku necekal a dal to pouze kvuli CGI jesterakum. Ale "brecici" dinosaur na brehu kterymu ujela lod me dostal. Rechtal jsem se jako u filmu s Lesliem Nielsenem. ()

tomik99

Co vymyslet na popáté? Asi je všem jasné, že zápletka této série byla vyčerpána s již prvním dílem a další filmy přinesly jen drobnou inovaci, ale jinak je to stále to samé dokola. Co si ale budeme říkat, v kinech to vždy vydělalo, dinosauři jsou lákadlem pro děti a hlavně pro početné rodiny. „Zánik říše“ nepřináší oproti původním filmům nic nového, stále jde o to samé – zvířatka někde pobývají, objeví se zlí lidi, kteří je chtějí využít a zpeněžit je, dají dohromady (opět) nový druh dinosaura, záporáci jsou posléze poraženi, hrdinové přežijí a na konci se plácají po zádech jako spokojená rodinka. Zápletka jako přes kopírák nepřináší nic nového, přesto dokáže aspoň trochu bavit. Tentokrát bylo vytáhnuto vcelku zajímavé a hlavně aktuální téma ohrožených zvířat a jejich případného vyhynutí. To na filmu oceňuji. Jinak to ovšem nepřineslo nic nového a ani Williamsova hudba prakticky nezahrála. Bez dalších dílů by se již dalo obejít, ale čísla mluví jasně – dočkáme se dalšího pokračování. ()

geek.ondra

Náběh na temnější atmosféru nefunguje a dějově to tak zůstává stejně nezajímavé jako jednička. Velkolepá nuda a to jsem od talentovaného Bayony opravdu nečekal. Destrukce téhle dinosauří značky tak stále pokračuje. 5/10 ()

Dimo

Sága Jurského parku, světa a já nevím čeho ještě mě už poslední díly vůbec nebere. Atmosféra chabá (OK, chvilkama se atmoška ukáže, občas situaci zachraňuje humor), příběh je ale plytký. Efekty jsou na špici, ale ty celej film neutáhnou. V celku je tento jáužnevímkolikátej díl o pár procent lepší, než ten předchozí, ale prosím, další díl už ne. ()

Hpatrik

Kromě závěru a toho nového raptora, který si dokáže otevřít okno svými drápy, jsem docela spokojen. Je tu tak nějak všechno co by mělo být, je to malinko temnější, ale humor nechybí a je rozprostřen po celém filmu ve správných dávkách. Snad je to jen trochu očividnější sázka na jistotu, takže to zvlášť ničím nepřekvapí. Slabší čtyři. ()

dalziel

Ani výšší  rozpočet o 20 melónov oproti "jedničke" nepomohli vyrobiť niečo lepšie prinajhoršom aspoň podobne dobré ako bola "jednotka". Bayona je "španielský ptáček" a nie režisér blockbusterov. Prachy to síce zarobilo ,ale je to prt zábava. Zbytočne temný film. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá