Složka 64

• Dánsko Journal 64 (více)

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných" dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena. (Aerofilms)

M.i.k.e

filmové oddělení Q zraje jako víno a každým dílem se neustále zlepšuje.Nedokážu posoudit jak moc se Složka 64 liší od knihy,protože už to bude pár let co jsem jí četl a ono je to tak možná lepší.Kostra příběhu zůstala a hlavní věcí je,že nám tvůrci prostřednictvím Složky 64 nabídly dosud nejlepší a po emoční stránce nejvyspělejší případ Carla a Assada.Mouchy se sice najdou i tady a třeba chování nejen záporáků lehce zápasí s logikou,ale jelikož to má celých skoro 120 minut velmi dobré tempo a silné momenty,lze lecos odpustit.Upřímně se těším na další filmy,stejně jako na další Olsenovi knihy...80% ()

Martin741

Kriminalka a la Kopenhagen rok 2018 - tak hovori oficialny text, ne ja. No a mysteriozne vrazdy treba vysetrit, bo myslenie boli, nic nie je tak ako sa zda, napokon ako isty Klod Sabrol riesil vo filmoch to, ze raz je karafa na vodu na jednom mieste a v druhom zabere je uz inde, tuna mele distributor cosi o 4. stolicke pri stole. . kazdopadne berem, hlavne jed reziserovi Boe- ovi kyvli na spolupracu herci ako Nikolaj lie Kaas /Reconstruction 2003, Idioti 1998, Adamova jablka 2005/, potom reziser este ukecal Fares Faresa, co je akysi libanonsky herec svedskeho povodu  a este aj Nikolasa Bro /Nymfomanka 2013/  : 95 % ()

Lenka.Vilka

Nebudu řešit historii vysílání téhle série. Jenom řeknu, že jsem byla překvapená, že u nás čtvrtý díl téhle famózní série dávali. Co na tom, že plátno v kině byla velikosti menšího domácího kina a vlastně tam bylo lidí víc než chodí do velkého sálu. Jsem ráda, že jsem to viděla. Děj samotný silně emoční. Protože jakmile máte někde děti, děti, které mohly být dětmi, ale nejsou jimi, automaticky vám odpadne určitá skupina sledovatelů. Naprosto chápu, že jsou lidi, kteří Složku 64 viděli jako první díl. Dá se to, v ději se chytnete. Já na tom hlavně po zážitku se Sněhulákem, Hypnotizérovi a Pečovateli oceňuji, že v každém díle zatím bylo stejné obsazení. Podle hlasitých reakcí sálečkem bylo jasné, že většina lidí četla knihu. Nebudu hodnotit v rámci porovnávání. Kniha by se do dvou hodin nevešla. Ale jako detektivka s přesahem to stále funguje na 367% a já jsem spokojená. Jenom je škoda, že u podobných adaptací se prostě určité věci nevejdou a musí se upravit. ()

Abes

Prvním třem dílům jsem ubíral za profesní amatérismus detektivů a hloupé náhodičky. Tomuto dílu se nešvary opět nevyhnuly ale námětem získává tah jako prase, takže je přehlížím. ()

bourec

Znovu v akci.tyhle dva mě neuvěřitelně bavěj.je to seversky chladný,napínavý,mysterium tady stříká na všechny světový strany,prostě prvotřídní dánská krimoška.80%. ()

Nach

Velice dobře nalinkovaná kriminálka, která mi připomněla první Purpurové řeky. Zde ovšem s daleko zajímavějšími charaktery a ještě temnější hudbou. Předlohu jsem samozřejmě nečetl, ale to mi nebrání prohlásit, že Dánsko zde vytvořilo excelentní kriminálku ryzí áčkovosti, kterou si mile rád kdykoli připomenu a doporučuji ji i vám. Výborně vytěžené téma lékařských experimentů, které se evidentně Dánska dotkly daleko intenzivněji, než jsem si ještě před dvěma hodinami myslel. 80% ()

Topco

Za mňa spokojnosť. Jasne najlepší diel série s doteraz najsilnejším kukučom po noirovej večernej ulici a presahom do aktuálnych európskych tém (imigračná problematika). ()

C0r0ner

Nejslabší ze všech dílů o oddělení Q, ale pořád ještě je to parádně udělaná kriminálka se zajímavým dějem, který má dost velký přesah. Oproti ostatním případům mi tam ale chybělo pořádné napětí a strhující konec, který byl tady jasný dopředu. I tak ale super film. 85% ()

laik_60

uhm, jeden z týh lepších filmov o oddelení Q. Lie Kaas tradične výborný. Milovníkom skandinavskych krimi len a len odporúčam ()

dubinak

Nejsilnější díl z celé prozatimní filmové série, který utíká jak voda a disponuje citlivou tématikou a to hlavně pro ženské pohlaví. Kriminalistická dvojice opět perlí a je radost ji sledovat při práci. Režijně je to taky na úplné špičce a v podstatě nemám jedinou věc, kterou bych mohla negativně zkritizovat. Vůbec se nebudu bránit dalším dílům, pokud hodlají zůstat alespoň na obdobné kvalitě jako doposud. ()

Cheeter

Byť případ jako takový je přitažený za vlasy, tím myslím hlavně tu část z těmi nalezenými těly, tak díky reálnému základu má celý film dobrý spád a logiku. Rovina dneška je místy více než k neuvěření, ale ta minulá je z mého pohledu výborná. ()

zette

Pokud by mel byt tento film dokonaly, tak ten pripad meli tvurci trochu doladit. Jinak po technicke strance je Slozka 64 dokonalym pocinem, vyborne zabery kamery i z proste cekarny v ambulanci. Chemie mezi Carlem a Assadem je uzasna, film divaka bavi od zacatku do konce, dobry scenar, ma to vtip. Nadstandartni krimi. Videno v ostravskem Minikine. ()

campix

Zatím poslední případ slavného Oddělení Q z pera Jussiho Adlera-Olsena je opět kvalitně vystavěnou kriminálkou, která dokazuje, že severské kriminálky jsou stále špičkou žánru a je jedno, jestli jde o seriál nebo o celovečerní film. Srovnávat mohu pouze se Vzkazem v láhvi, protože první dva případy jsem neviděl a musím přiznat, že mě předchozí film bavil o poznání více. Pravděpodobně tomu tak je kvůli tématu, které se dotýká oblíbené rasové otázky a té já už jsem poměrně přesycený, jelikož se na Vás valí ze všech směrů. Jinak zde funguje všechno tak, jak má, a další odložený případ je vyřešen. Kvalitně odvedená práce. ()

Juto

Akonáhle sa film začal, jednoducho ma chytil a nepustil. Ak ste nevideli predchádzajúce diely, dôrazne vám to odporúčam. Vysvetľuje to spojenie medzi dvoma protagonistami. Oddelenie Q opäť prináša emotívne a silne napísané policajné dobrodružstvo. V súčasnosti je ťažké predstaviť si film z tejto série bez neustáleho prepínania medzi minulosťou a prítomnosťou. Je to zaujímavý spôsob, ako odhaliť časovú os a motívy jednotlivých postáv. Funguje to naozaj dobre. Na rozdiel od predchádzajúcich filmov je tu záver akčnejší, kde postavy konajú nelogické kroky. Škoda, mohlo to byť skvelé, takto to je len veľmi dobré. 7/10 ()

BoXBe

Chybí tomu trocha dospělosti hlavně co se vztahů na pracovišti a náhod týče. Je škoda viditelného rozpočtového omezení. Je škoda i těch scén, kde byla fůra prostoru pro napětí, ale svrklo se třeba na dvě vteřiny. Na druhou stranu, film má silné téma, zajímavé časové roviny i funkční hlavní postavu, tak trochu kopírující Sagu z Broen, kterýžto seriál je v první sérii stejně a více dobrý po celých deset dílů. Pro zabavení na večer je to akorát. ()

dr.fish

Tak jsem myslel, že je laťka nastavena opravdu vysoko. Nutno podotknout, že se to zase povedlo vytáhnout o něco výš. Naprostá spokojenost. 85% ()

alchac

I po velmi adrenalinové a mrazivé trojce dokázali Dánové ve čtvrtém pokračování Qček potvrdit v tomto směru vzestupnou tendenci, pročež jakmile ústřední dvojice narazí na pozapomenutý balzamovací dýchánek s prostřenými genitáliemi, začne šarpej aspergerovat tak, až z toho Studeným zimníkům omrzají přišité uši, zatímco jeho snědý kolega zmíněným dánským náckům naopak předvede, že chtějí-li velmi intimně poznat doběla rozžhaveného Asada, nemusí kvůli tomu vůbec jezdit do Sýrové země. Již nyní tedy netrpělivě vyhlížím pokračování. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů