Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

Vidly10

I přes několik skvělých sekvencí a výborných nápadů necítím z tohohle filmu, jako by patřil do série Kingsmanů. Na jednu stranu to může být dobře, že se to vydalo svou cestou, jenomže na mě to působí jaksi bez atmosféry. Akce je, ostatně jak už je zvykem, na velmi dobré úrovni, jak choreografií, střihem nebo kamerou. Jenomže ve finále to do sebe nezapadá tak, jak by asi autor chtěl. Spíše to působí, jako kdyby sám nevěděl, co chce vyprávět. Je to roztáhlé a neví to, na čem to chce stát. Hlavní postavy se až nepřirozeně střídají a opravdu to nepůsobí jako něco pečlivě naplánovaného. I tak je to ovšem ve spoustě momentech (hlavně v akčních sekvencích) nápadité a originální. Líbí se mi například, jak se události ve skutečné světové válce odráží na činech zdejších postav nebo různé paralelní scény, které vám naznačí už úvodní sekvence. Jinak skvěle odvedená Vaughovská práce po technických stránkách, ale ten scénář to dost zlobí a podráží filmu jako celku nohy. 6/10 ()

Helo

Tak trochu podivně nesourodej film, ve kterým se hodně přepínaj nálady od rodinýho dramatu, přes špionský drama a válečnej drasťák až po ujetou a nerealistickou akci. Navíc to trpí lehce nezáživnou první polovinou, která tam ale naštěstí aspoň má nějakej smysl, poněvadž připravuje půdu pro koulervoucí polovinu druhou (sekvence na frontě!!). Za ní, za geniálně natočenou akci a za propletení s historickýma událostma to ty 4* přece jen jsou! ()

AffectedFace

Předem chci říct, že miluju oba dva předchozí díly, které jsou pro mě v žánru komedie a ačkní number one, ale tady to nemůžu říct. Ano má to svoje momenty, ano má to nějaké akční scény typu, předešlý díl, ale ne dost komediální, jak bych čekal. Plot wistů tam pár je, ale jako celek to působí spíše jako klišé, nevadí, přece je to jenom takovej ten začáteční rozjezd, kterej měl vyjít místo prvního kingsmana z roku 2014 a až  potom se postupně brát tou lepší cestou značky. ()

Blackhand47

Původní dílo patří mezi mé nejoblíbenější filmy a dvojku mám taky celkem rád, na prequel zasazený do období neprobádané první světové války jsem se proto velice těšil a rmoutilo mne, že se film neustále odkládal. První mise ale naneštěstí nedosahuje kvalit ani druhého dílu. Snímek je rozdělen vlastně do tří rovin. První tu máme období před válkou, kdy se starostlivý otec snaží uchránit svého syna, na což navazuje boj s Rasputinem a pasáž ze zákopové války. Teprve u zákopů jsem začínal mít pocit, že film skutečně zapadá do Kingsmanovského univerza, kdy jsme tu měli onen typický zvrat, jež máme ve všech filmech. Finální akce už byla to, co z předešlých filmů známe, ale nedosahovala takových kvalit. Příběhu celkem ubližuje, že se skáče z místa na místo a také v čase. Hlavní záporák je navíc opravdu nezajímavý a zapomenutelný. Pokud bude chtít Vaughn udělat další pokračování z minulosti, měl by se snažit, protože tohle se příliš nepovedlo. 55% ()

Ediebalboa

Vyjma věhlasného názvu krejčovského salonu nemá tento díl s dosavadní sérií mnoho společného. Spíš bych to chápal tak, že až kasovní úspěchy předešlých 2 filmů Vaughnovi umožnily si odvyprávět svou vysněnou verzi 1. SV. Jediné, co musel domyslet, jak ji prodat pod značkou "Kingsman". Celkově má prequel vážnější tón a humor zde vyplývá spíš z hrátek s historií než ze všemožných blbinek, kterými byl přehlcený Zlatý kruh. Do tohoto serióznějšího pojetí zapadá skvěle Ralph Fiennes. Film táhne především on a to i tam, kde začíná scénář drhnout. Kingsman: První mise rozhodně není bezchybný, ale umí ve správnou chvíli dějově překvapit, akcí strhnout, výpravou oslnit a lze na něm vidět, že se při jeho natáčení všichni zúčastnění od návrhářů zbraní po známé tváře v miništěcích vyřádili. ()

halogenka

Celou tuhle šílenou slátaninu měla koza trknout do zadku. Vaughn si nemohl vybrat, jestli natočí ztřeštěnou komedii, válečné melodrama, nedělní chvilku poezie nebo dobovou capinu, tak to raději sfouknul všecko naráz. První půlka filmu měla jednoznačně zůstat na zemi ve střižně, idéalně tam měl skončit celý film. Nikomu by nechyběl. ()

kajas

První mise má s předchozími díly spojenou jistou nepředvídatelnost a nekorektní zábavu. Tvůrci tentokrát využívají skutečných historických událostí a politických postav (vypuknutí 1. světové války, příběh Rasputina a revoluce v Rusku atd.) a zasazují je do zápletky o váženém šlechtici, který se s pomocí svého syna a věrných sluhů snaží zachránit svět. K Ralphovi jako "náhradě za Firtha" jsem si nějakou dobu hledala cestu, stejně tak k dosud neznámému Harrisi Dickinsonovi v roli jeho syna, v druhé polovině filmu jsem se ale o postavy už správně zajímala a bála se o jejich životy. První misi chybí více brutálního humoru a nějaká opravdu nezapomenutelná scéna, návštěvy kina jsem ale rozhodně nelitovala a teď se budu těšit na regulérní třetí díl :) ()

Mikarda

Poměrně jsem zápasila sama se sebou při hodnocení, ale přikloním se nakonec k vyššímu z následujících důvodů - super ulítlé souboje, jeden absolutně nečekaný zvrat a především se mi líbilo zapracování historie. Řekla bych ale že jednou vidět stačilo. Místy hodně předvídatelné a zbytečně přestřelené. Vaughn je Vaughn, oddechla jsem si a vypnula mozek, tak mu to nebudeme kazit. Jednou ale určitě stačilo, na první díl to bohužel zdaleka nesahá. ()

kinderman

Film je rozkročený mezi vážným politickým dramatem (úvod připomínající Angličanům, že to byli oni, kdo vymyslel koncentrační tábory, dále pak příčiny a průběh první světové války), ulítlou komedií (všechno s Rasputinem), hororem (všechno v zákopech a zvlášť mezi nimi v území nikoho) a naprostým bizárem (všechno s kozami) a i přes nevyrovnané tempo velmi slušně baví. Tedy tím způsobem, jakým scenárista a režisér zamýšlel. Líbilo se mi to o něco víc než lehce předebilkovaný Zlatý kruh. ()

tufr

Obrovské překvapení, dlouhou dobu jsem se tomuto filmu bránil a jsem na něj totálně hotovej!!!! Dojímal k slzám a akce famozní!!!! ()

Joe321

CGI kozy, nebo ovce, skotyš přízvuk, Ifans líže Fiennesovi nohu nebo já vlastně nevím, o čem tohle bylo... 3/4 filmu jsou nuda nebo wtf... bizár. Od Vaughna mám rád všechno, ale tohle mi vůbec nesedlo. ()

Chen

Na poměry série Kingsman je to o něco méně ztřeštěné, místy je to trochu utahané, ale obsazení je výtečné, akce nepřekvapivě skvělá a některé dějové momenty překvapivé. Předchozí filmy mě bavily o něco víc, ale rozhodně to není zklamání. ()

M.i.k.e

na jednu stranu je docela škoda,že se Matthew Vaughn zřekl své zásady netočit pokračování,protože Kingsmaní prequel je nejslabší nejen z celé série,ale zároveň i nejslabší v rámci celé jeho filmografie.Na druhou stranu je to ale pořád velmi slušná zábava se spoustou skvělých nápadů a scén,za které by jiní režiséři dali ledvinu.Akce je pořád dobrá a třeba souboj s Rasputinem je famózní.Rasputin je vůbec hvězdou první cca poloviny a Rhys Ifans si tohoto ruského úchyláka viditelně užívá,Obsazení je jinak solidní,nicméně se svými předchůdci aka potomky to bohužel první mise prohrává.Upřímně si teď nejsem jistý,zda se těšit na další díl,který by měl být vrcholem "původní" trilogie.Vaughna mám pořád rád,ale celkem bych uvítal kdyby už se vrhl na něco jiného a opět si uzmul zpátky svůj titul výjimečného tvůrce.Kingsmani o ten punc výjimečnosti,který jim po právu náležel po prvním filmu  už přišli...70% ()

Vyhy

A já v tom problém nevidím. Samozřejmě to nedosahuje kvalit prvního dílu, ale hravě to překonává díl druhý, který si už žel vůbec nepamatuji. První misi škodí až moc dlouhá stopáž a možná to, že se bere až vážně. Klidně bych přidal víc té přehnanosti. Přesto skvělé momenty to má - souboj s Rasputinem, finále, kozy, fronta. Tvůrci se nebáli přidat pár zvratů, které jsem fakt nečekal, za což dávám palec nahoru (spíš hvězdičku navíc). Má to mouchy, o tom žádná, ale užil jsem si to a to je cílem. ()

William_

6/10. Úspěch prvních dvou dílů se zde nekoná, ale dobrý film to pořád je. Jen má tu smůlu, že je všude okolo něho mnoho lepších a zapamatovatelnějších filmů než jsou právě třetí Kingsmani. Uvidíme zda se vůbec někdy dočkáme dalšího filmu z tohoto světa. ()

MrPierc

Nuda a to během celého filmu. Tak zajímavá doba plná zvratů a oni ji využijí jen na druhořadý příběh o začátcích fiktivní špionáže. Palec nahoru za kostýmy a souboje na nože v noci v zákopu. ()

Streeper

Asi už žádný díl se nevyrovná mé oblíbené jedničce. Tohle pro mě bylo vyloženě zklamání. Těšila jsem se na dějovou linku s Raspustinem, ale přišlo mi to tak hloupé a trapné, vůbec z toho nedostali to nejlepší. Záporáka jsem uhodla hned v první polovině filmu. Jedna nečekaná scéna se synem Ralpha Fiennese tam byla, což jsem vůbec nečekala, ale žádné emoce to ve mě nevzbudilo. Asi jsem od toho očekávala až příliš hodně. ()

Nach

Spolu s jedničkou nejlepší díl celé série. Alespoň v době napsání tohoto komentáře. Kingsman: První mise je vtipným překrucováním reality, kde jsou historické zlomy Velké války překrucovány tak, aby vyhovovaly Vaughnovo pojetí světa v němž se tajná služba Kingsman odehrává. Takže tu máme tajné spiknutí, které chce zabít Františka Ferdinanda d'Este. Ovlivnit cara, aby vstoupil do války, stejně tak USA, aby do války nevstupovala apod. A vy si spolu s hlavními hrdiny tím vším procházíte jako v počítačové hře. A je to velice zábavné. Čtyři slunce a po nepovedeném Zlatém kruhu konečně film, na který se opět rád podívám. P.S. Ralph Fiennes byl vynikající a dějový twist s jeho synem jsem opravdu nečekal. 80% ()

bourec

Je to zase chvílema slušně ulítlý, těch vychytanejch scén je tam zase slušná kopa. Oproti prvním dvěma filmům jsou tam ale i hluchý místa. Jinak ale dobrý, a to, že tam není tolik humoru sice někomu vadí, ale já se u podobnejch filmů smát ani nechci, a tak tu vážnější tóninu kvituju. Pro mě bývá někdy humor až rušivým elementem. 80%. ()

Rocky88

Když tak vidím zdejší hodnocení, soudím, že jsem asi viděl jiný film než ostatní. Vaughn má sice akci v ruce a v hlavě spoustu režisérských vychytávek, jenže tady má k dispozici scénář, který je strašný slepenec minulosti a alternativních událostí, že je jednak nezajímavý a druhak nenapínavý, protože se žádné překvapení logicky stát nemůže. Jednička byla vynikající, dvojka ucházející, trojka je absolutně zbytečná. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě