Kominského metoda (TV seriál)

The Kominsky Method

• Austrálie

The Kominsky Method

Komedie

USA, 2018–2019, 6 h 56 min (Minutáž: 22–34 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (37)

Vynikající komediální seriál o něčem tak strašném, jako je stáří, a něčem tak nádherném a důležitém, jako je přátelství... Ironií a sarkasmem proti nejsmutnější životní etapě. Produkční stáj Chucka Lorreho má dalšího velmi silného koně!(20.2.2019)

Velice příjemná záležitost, která se vyhýbá lacinému sentimentu a dává příležitost dědkům Douglasovi a Arkinovi zase po nějaké době zazářit. Sem s druhou sérií!(21.11.2018)

"I’m not a pedophile, I’m an actor." Douglas s Arkinom v seriáli z produkcie Chucka Lorreho (bez laugh tracku, thank gawd) potvrdzujú status hereckej extra-triedy. Vtipné, citlivé, miestami pichľavé a dojemné, no nie tým slizkým podbízivým spôsobom, akým TV produkcie kŕmia segment 50+ jak na bežiacom páse. Rozhodne to nie je zaprdené a šikovne to reaguje na trendy v spoločnosti, napr. cez občasné racial/gender konflikty postáv. Obsadenie na úrovni, v menších úlohách sa tu mihnú aj ikony ako Elliot Gould alebo Danny DeVito. Fakt luxusný binge-watch pre vyzreté publikum so slabosťou pre kvalitne napísané dialógy a charizmatických hercov.(13.12.2018)

Za mňa absolútna spokojnosť, hoci od dokonalosti má tento seriál ďaleko a nikdy sa nestane globálnym hitom, chvalabohu. Ale je v ňom toľko emócií, parádneho ironického "tichého" humoru, srdca a úprimnosti, bez zbytočného pomrkávania na diváka, so snahou zapáčiť sa. Skvele som sa bavil, ako už dlho nie... a Mike Douglas je FENOMENÁLNY herec!(2.4.2020)

Vtipné, inteligentné, smutné. Excelentní herci rozohrávajú svoj part dokonale, sme svedkami rôznych narážok na Hollywood, celebrity, hercov, filmy a všetko je robené citlivo a decentne. Kvalitne napísané dialógy ponúkajú potešenie aj náročnejším divákom.(12.1.2019)

Neuvěřitelně uvolněný a místy hodně vtipný seriál. Douglas s Arkinem předvádí two men show je hlavně jejich zásluha, že Kominského metoda visí tak nahoře. A nutno říct, že naprosto zaslouženě.(oblíbené postavy: Sandy, Norman, Jude)(20.12.2019)

1. seria: Chuck Lorre pre zmenu zase boduje s kvalitnym serialom o dvoch starych paprdoch, ktory riesia svoj zdravotny stav, problemy so zenami a nechybaju ani ironicke poznamky na Hollywood. Paradne tu exceluje ustredna dvojka. Klasicky nezodpovedny frajer Douglas a trochu neuroticky Arkin. Vo vedlajsich ulohach sa tu mihne viacero dalsich hviezd, väcsinou tiez v pokrocilom veku. Samozrejme nesmie chybat Douglasov kamarat De Vito v skvelej ulohe urologa, ktory si vychutnava vysetrovanie prostaty. Cele to pôsobi ako jeden film rozdeleny na 8 casti, takze ked si to pustite naraz, tak to ubehne ani sa nenazdate. Vahal som aj nad piatou hviezdickou, ale prilis ma nebavili sceny v ktorych Douglasova postava vyucuje herectvo mladych hercov z krorych boli niektori prilis divni. Celkovo som nadseny kedze som sa tak dokonale stotoznil s dvojicou postav, ktore curaju morzeovku (ja zatial curam plnym prudom) na rozdiel od vsetkych tych supermanov, ktory v slipoch zachranuju po x-ty raz svet. Tesim sa na druhu seriu. 9/10. 2. séria: dejovo plynule nadväzuje na prvú a aj kvalitatívne je na tom rovnako. Čiže veľká spokojnosť. Ústredná dvojka neustále boduje vtipnými hláškami. Hlavne Arkin si ma úplne získal. Z nových postáv zaujme stále nádherná Jane Seymour s ktorou začne chodiť Arkin a riadne ostarený Paul Reiser, ktorý začne chodiť s Douglasovou dcérou, čo je zdrojom mnohých vtipných scén. De Vitova postava sa tentoraz nedostaví, ale aspoň spomenuli herca De Vita. Seriál dokáže byť aj vážnejší a dojímavé scény fungujú rovnako dobre ako humorné. Znova sa nezabudne zabŕdnuť aj do Hollywoodu alebo súčasnej politickej korektnosti. Snáď asi už len starí ľudia si môžu dovoliť byť normálne nekorektní. Potešilo aj niekoľko cameo výstupov. Asi jedinou chybou tohto seriálu je, že každá séria je tak strašne krátka. Kľudne by som prijal aj dvojnásobný počet dielov. Teším sa na tretiu sériu. 9/10.(5.1.2019)

Skvěle napsaný seriál s výborným Douglasem, který se na stará kolena přehrál z hajzla do superroztomilého soon-to-be páprdy.(13.12.2018)

Příjemně krátké epizody, skvělá ústřední dvojice herců a černý humor versus stáří. Chtělo by to vyškrtat nudné vedlejší béčkové postavy jako studenti herectví a postupně směřovat k pesimismu, aby černý humor víc vynikl, ale dobrá oddechovka, skoro za 4 hvězdy.(14.1.2019)

Skvělý(16.12.2019)

Esence hollywoodského neoliberálního pokrytectví. Nebo spíš demence? Vydávat bezradnost za přednost si může opravdu dovolit jen někdo s pěkně naditou prkenicí a solidním životním nadstandardem.(23.12.2018)

Dobrých komediálních seriálů (ale i filmů) je pomálo a tak tenhle byl pro mě příjemným překvapením. Mlaďasům to téma bude asi cizí, ale moudří vědí. Arkin i Douglas hláškují jak o život a ostatní jim k tomu pěkně a uvěřitelné sekundují. Ještě jedna sezóna by bodla.(7.12.2019)

i když se minimálně polovina seriálu točí kolem vážnějších témat jako stáří,nebo ztráta blízkého člověka,je ve výsledku Kominsky Method spíše příjemnou záležitostí.Největší podíl na tom mají oba hlavní představitelé,kdy Douglas je vtipný a šarmantní a Arkin zase věčně nabručený a sarkastický...a dohromady jim to výborně ladí.Velkým plusem je i to,že se Lorre a spol vyhnuli zbytečnému patosu,což se ne vždy podaří...80%(21.3.2019)

1. série: Skoro se mi to zdá jako osobnější dílo Chucka Lorre. Všichni stárneme a tento seriál ač vypadal nijace, tak dokázal do sebe vpustit skoro až český bizarní humor. Ten se dokáže pomocí dvou skvělých herců, kteří hrají skoro až sami sebe ve svých pozicích proměnit v celku zábavný a velmi vtipný počin. Takový, který vás donutí se i zapřemýšlet nad krásou života i v pozdních letech. Jeden z mála seriálů, u kterých si nedokážu představit, že by neproběhla další série. 2. série: Bál jsem se pokračování. Zároveň jsem byl zcela natěšený. Nedokážu to vysvětlit, ale The Kominsky Method ve mne nechal určitou poetiku a háček, který mi plně stačil k tomu, abych čekal velmi trpělivě a s nadšením. A ono se stalo. Přišlo a odešlo. Ale to mezi tím bylo k nezaplacení. Seriál odstartoval svým klasických gerontovským humorem, situacemi a skoro až černými situacemi, které ho provázeli skrz naskrz a udělali z něj událost roku. S postavami jednoduše žijete. Chcete vědět, co bude dál a fandíte jim, jak jen můžete. Jsou totiž autentické, vtipné a jednoduše živé. Je to tak nějak jako koukat na obraz z reálného života. Občas se objeví něco mimo, ale jde o tak malou věc, že ji skoro ani nejde zmínit. Protože si člověk na nic ani nevzpomene. Lorre našel v sobě něco starého, nevysloveného a skvělého. Něco, co bude jeho opus a má k tomu nakročeno. Jednoduše nádhera.(10.1.2019)

První série nebyla moc zajímavá. Přišlo mi, že je to jenom o chcaní. Druhá řada se už mnohem víc věnovala lekcím v herectví, neřešila rakovinu prostaty a byla daleko mnohem zajímavější. Pokud se seriálu povede jako druhé řadě, tak nemám námitky, proč by to nemohlo pokračovat. Jen, aby to nedopadlo jako u Dva a půl chlapa. Chuck Lorre má tendence své seriály mrvit, tak držím palce ať to samé neprovede s tímhle seriálem. 4 hvězdy.(10.3.2020)

Skvělá zábava. Nikdy bych nečekal, že mě takhle bude bavit seriál, který se točí okolo starých lidí. Sarkasmus, Douglas a Arkin je úžasný trio. Alanu Arkinovi je navíc už 85 let a naprosto to vraždí. Neměl jsem ponětí, že je dokonce o 10 let starší než Douglas.(30.11.2019)

Dedkove Arkin a Douglas rulez. Skvely serial s vybornym scenarem. Doufam, ze bude dalsi serie.(4.1.2019)

V tomto seriálu se mi bohatě dostalo sarkasmu, cynizmu, černého humoru, ale také toho, co u starých lidí obdivuji - jejich nadhled a to, jak už se s ničím a kolikrát i s nikým nemažou. Mraky vtipných, pichlavě trefných a upřímných dialogů, ale také pár citlivých a dojemných momentů. Oba dědouškové byli skvělí, ale Douglas mi obzvlášť udělal radost.(3.1.2019)

80%(18.11.2018)

Ohromný požitek sledovat ty dva staré pardály ! Scénář, humor....(15.12.2018)

<< předchozí 1 2