Addamsova rodina

• USA The Addams Family (více)

Připravte si prsty na lusknutí! Na plátna kin se vrací ikonická rodina, která každý rok vyhrává všechny soutěže na Halloween. Tentokrát se členové této vtipné a výstřední rodinky představí v animované podobě. Malí i velcí diváci se mohou těšit na skvělou zábavu, protože Addamsovi se budou snažit mermomocí dokázat, že dobří sousedé jsou pro své okolí k nezaplacení. (Forum Film CZ)

panvasik

Luskáním to začalo a já věděl, že se přes veškerou kritiku a nekvalitní hodnocení těším. Chápu, že zarytí fanoušci se museli asi chytat minimálně za hlavy se studeným ručníkem na čele. Zábavná a tak či tak pěkná animace, která mi k rodině Addamsových sedí. Zajímavá zápletka a dobré završení, které nebylo nic extra, ale tak či tak jsem s ním byl spokojený. Reálně asi nechápu proč takový hate, ale to se nedá nic dělat. Rád se k tomu někdy vrátím...  7/10 ()

geek.ondra odpad!

Nudná animace, žádný humor a naprostý zprasení legendární frančízy. Nemám se vůbec čeho chytit. Tohle je strašný omyl. 2/10 ()

Torgal

Šedivý klon Hotelu Transylvánia v ktorom tiež ide v prvom rade o defilovanie príšer. Duch pôvodného seriálu (dobre zachytený v hraných adaptáciach z 90-tych rokov) je ale ten tam. Všetko je prepálené a zahnané do extrému, pričom zábavné je to len miestami. Animačne je to tiež druhá liga a príbeh je tu len z nutnosti aby to aspoň trochu držalo pohromade. Nečakal som veľa, ale predsa len viac než toto. 5-/10 ()

helraiser

Tak tohle se tedy vůbec nepovedlo. Udělat animák na téma Addamsovic rodiny není zrovna moc dobrej nápad a v tomto případě je to znát a vůbec se mi to nelíbilo. Oproti hrané verzi, slušnej propadák a i přes pár dobrých nápadů strašné zklamání. Příště prosím hrané pokračování, tohle nepobaví ani malá děcka. ()

Sala1

Film má v sebe veľa dobrého, poďme však od koreňa. Snímka má problém určiť si o čom chce vypovedať a aj keď túto hlavnú myšlienku na konci filmu pochopíme, cesta k nej je veľmi kľukatá. Prvú polovicu filmu v podstate tvoria epizódne scénky - akési každodenné dobrodružstvá rodiny, ktoré sú ozvláštnené zaujímavým a jedinečným prostredím a samotnými členmi rodiny. Na rytmus filmu si rýchlo zvyknete a divák môže mať pocit, že tvorcovia sa úmyselne vybrali touto cestou, čo by bolo podľa mňa vo výsledku úplne super. Po predstavení hlavného záporáka ale máme pocit, že sa k niečomu schyľuje. Je dobré, že nevieme k čomu, je zlé, že nás to nezaujíma. Scenár sa rozhodne sledovať dve línie. Expanziu mestečka pod kopcom a túžby dvoch mladých súrodencov, z ktorých každý má nejaké svoje osobné problémy. Tieto prvky k sebe vôbec nejdú a finále v dome tak, žiaľ, pôsobí silene. Navyše snímka poprie samu seba a to preto, lebo vo výsledku sa Addamsovci v podstate stanú súčasťou spoločnosti, do ktorej vedia, že nepatria. Pri výrobe si to ale niekto všimol a tak to tvorcovia v posledných sekundách zase obrátia. Toto ma ako diváka obarilo najviac a zabilo akýkoľvek dojem z filmu. Najviac ma, žiaľ, pobavilo, že akonáhle nabehli záverečné titulky, film si iba potvrdil, že je v rade desiatok a desiatok ďalších. To znamená, že sa pre mňa vo význame zaradil k "ružovej". Jednotlivé nápady na gagy a humorné scénky sú fajn a aj keď niektoré z nich nevypália, niektoré sa celkom odvážne posunú na hranicu etiky, aby pobavili aj dospelé publikum. Ja som si osobne ale nezvykol na animáciu filmu. Netreba sa opičiť po Hoteli Transylvánia a inšpráciu by som hľadal skôr v stop-motion animácii a snažil sa o vytvorenie niečoho zapamätateľnejšieho a atmosférickejšieho. Takto snímka vypálila ako priemer, za rodinné pozretie ale nič nedáte. Teda vstupné do kina aktuálne. Viac tu: https://youtu.be/DS1coZP9aHA ()

balcazar

Animovaní Addamsovci u mňa doplácajú na grafiku. Teda, hlavne čo sa týka niektorých postáv. Zo štíhleho a šarmantného Goméza bol tučný a dosť neohrabaný pán, strýko Fester, ktorý v hranom filme naháňal strach aj bavil, bol v tomto prípade veľmi divný a prakticky ho nepripomínal. Postupom minút si na to človek ako-tak zvykne, ale odosobniť sa a vychutnať si to naplno sa jednoducho nedá. Inak príbeh bol vymyslený fajn, rovnako ako humor podčiarknutý viacerými bizarnými scénkami - keď si Vec prezeral obnažené nohy, alebo keď Large začal spievať pri klavíri. S animovanými Addamsovcami sa však v istých veciach bolo treba oveľa viac vyhrať. ()

E lan

Přijde mi, že toto byla pořádná animovaná nuda. Navíc animace podle mě nesahá po kolena ani dnešních počítačovým hrám, scénář je slaboučký, humor chybí. No, alespoň, že děti se docela bavily. ()

EwE.EwE

Suprově zpracované anime. Absolutně mi nevadí, že se děj odehrává v této době a Gomez je zde lehce při těle :D ()

Sharpooter

Tohle byl velmi zajímavý animák, který má jednoduchý, ale zároveň dobrý příběh a hlavě fajn animaci, která má místy možná trochu holé prostředí. Příběh byl opravdu jednoduchý, možná až moc holí. Jednoduchá zápletka, jednoduché rozřešení a poněkud rychlý a pro některé ne moc uspokojiví konec. Animák je sice animovaná pohádka, ale určitě bych zde dodržoval (alespoň přibližně) minimální věkovou hranici. Menší děti by z některých scén mohli mít noční můry (Polykání meče, apod.). Film je krátký, nemá ani hodinu a půl, což je asi dobře protože nevím jak více by to mohli natáhnout. Postavy byly fajn, samozřejmě na už hotových postavách se asi těžko něco zkazí. Bylo zde i pár vtípků, u kterých jsem se zasmál, ale samozřejmě spíše převládaly ty, u kterých si jen řeknete: “nice try vtipe”. Škoda slabého příběhu. 7/10 ()

Trixinka

Nic nového, převratného, šokujícího mě tato verze The Addams family nenabídla, takže jsem mírně zklamána. Černého humoru a vtipů malinko, vložení moderních prvků (mobil, pc, kamery) vyznělo naprázdno, klišé moment 100x viděný (Pugsley a jeho boj s rodinnou tradicí) a nakonec i ono prozření sousedů bylo takové nějaké divné. Animace spíše průměrná, některé postavy vypadaly spíše jako karikatury (Gomez) anebo jako hodné pohádkové postavy (babička). Děj velice velice prostinký, děsivých momentů taky malinko, takže pro děti asi vhodný animák na seznámení se s touto rodinkou, ale pro dospěláka velká nuda. ()

rublik05

Film beru jako takový samostatný snímek s žádnou návazností na ostatní počiny pod jménem The Addams Family, proto jsem také do kina šel s tím, že od něj absolutně nic neočekávám. I přes zdejší celkem kritické hodnocení mě animák nečekaně mile překvapil. Od samého začátku mě nadchly sympatické postavy celé šílené rodinky vyobrazené velmi kvalitní animací, samozřejmě včetně všelijakých příšerek a netvorů. Děj se odehrával v současnosti, čemuž byl také uzpůsoben život celé rodinky a vlastně i celý příběh. Ten je docela obyčejný, scénář by si určitě zasloužil mnohem lepší propracovanost, ale o nic hrozného se nejedná. Vtipné scénky a povedené hlášky jenom podtrhují příjemnou atmosféru, kterou tato animovaná komedie má. Celkové pojetí a zpracování filmu jako by vypadlo z filmografie Tima Burtona, i když k tomu mu chybí mnohem větší porce morbidního humoru. Celkově jsem se solidně pobavil a určitě se na něj milerád kdykoliv podívám znovu. Viděno v kině 9.11.2019. 7/10. ()

Nix

Mne se tento animák velice líbí. Celá rodinka je zábavná, děti jsou super a takové sousedy prostě chcete. Já se opravdu bavil a zasmál. ()

papadoce

Prekvapivo nádherná animácia. Ja si nemyslím, že z takejto látky sa dá vyťažiť viac. Možno z tohto pohľadu odo mňa prísne hviezdne hodnotenie, ale som ozaj spokojný. Malo to naozaj prekrásne vtipné momenty a prakticky celý čas ma to bavilo. Trochu mi chýbal lepší príbeh, ale tak čo už. Čakal som menej, dostal som viac. Kráľom je Large, bezkonkurenčne. A to ani moc nenahovoril. ()

alba

Prečo to spravili? Obľúbená rodina Addamsovcov zasadená do súčasnosti a pretransformovaná do amerického povrchného gýču. Keď si režiséri, vďaka ktorým uzrel svetlo sveta animák Buchty a klobásy, zmysleli, že vytvoria ďalší prepadák, tak im mali zakázať, aby to urobili práve rodine Addamsovcov. ()

Zombiepod

Nepreháňajme, zasa také zlé to nebolo. Je síce pravda, že zapojenie Addamsovej rodiny do farebného moderného sveta nefunguje najlepšie, a v spojení s tým sa cca po štvrtine filmu vytráca povestná temná atmosféra a čierny humor, zábave to až tolko neuberie. Vtipy fungujú. animácia a výtvarná stránka je skvelá (má to trochu burtonovský nádych) a je to celé jednoducho fajn. Ja osobne som sa pobavil oveľa viac ako pri iných animákoch, ktoré poslednú dobu dobývajú kiná, aj keď ma sklamalo záverečné gýčové posolstvo, a absencia takých tých skrytých "dospeláckych" dvojzmyslov a vsuviek, ktoré tam vidí iba staršia generácia fanúšikov. Za mňa dobrých 60%, popravde som čakal, že to dopadne omnoho horšie. ()

Scraffy

Proste taká jednoduchá blbinka plná vtipných situácií. Nebyť fanúšik pôvodného seriálu, tak o to asi nezavadím, ale neľutujem toho. I tak ale jeden z tých animákov, ktorý si po pár dňoch a možno aj hodinách po zhliadnutí nebudete pamätať. Neurazí ale ani nenadchne. ()

GameboyNES

Vážně jsem se na Addamsny moc těšil. Bohužel přišlo velké zklamání. Chyběl mi tam ten morbidní humor který byl v hraných filmech a seriálu. Tohle byl prostě dysney animál rodinný s píničkama :( ()

Knor

Animovaní Addamsovi nejsou nějak převratní, ale jako jednoduchá oddychovka prostě fungujou. Nic víc jsem ani neočekával, slušně jsem se bavil. ()