poster

Godzilla: Hoši o kú mono

 • Japonsko

  GODZILLA 星を喰う者

 • Japonsko

  Gojira: Hoshi wo Kū Mono

 • anglický

  Godzilla: Planet Eater

Animovaný / Sci-Fi / Drama

Japonsko, 2018, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (14)

 • Toren
  **

  3/10. Tak bohužel... stejně mimózní jak dvojka. Ach jo. Naprosto nechápu, proč se tvůrci rozhodli 90% stopáže řešit rádoby filozofický kontext, který zkrátka a dobře v případě "Kaiju" filmu nemá co nabídnout. Měli zůstat u jedničky...(14.1.2019)

 • dennykr
  ****

  Na tuhle trilogii se poměrně obtížně kouká, ale krásně se o ní přemýšlí. Uvědoměle totiž pracuje s pravidly kaiju eiga a vytváří iluzi jejich porušování. Víc jsem napsal v katalogu pro Animefest.(5.6.2019)

 • konous
  ***

  Zvláštní pojetí Godzilláka. Finální díl zacykluje příběh napříč trilogií a jak jsem byl u druhého dílu zmatený a rozhozený, tak zde jsem se alespoň pár odpovědí dočkal. Nebere si servítky a docela těžko se to sleduje, čímž se to dá snadno a rychle odepsat. Časem si dám možná rewatch...(21.4.2019)

 • ledzepfan
  ****

  Jsem z toho teda zmatenej jak lesní včela protože jsem dostal vlastně něco úplně jiného než jsem čekal a co snad i sliboval konec druhého dílu. Půl filmu se tam vlastně jen mluví a vysvětluje a upřesňuje aby pak došlo na očekávaný fight dvou a možná i tří největších ikon G-universa, který je ale totálně meta a skoro vůbec fyzický. Úplně jsem si u toho vzpomněl na NGEčkovské finální výplachy mozku.. V zásadě to vlastně oceňuju, protože to má -ve své absurditě- docela sílu a zase z toho jsou cítit ty japonská (a vlastně lidská vůbec) traumata a neveselé vyhlídky do budoucna.. Jen prostě ta konzervativní řežba monster mi tam chyběla... Nakonec tady teda-přes jisté rozčarování-mrdnu čtyři hvězdy, ale v tomhle případě je jakékoliv objektivní hodnocení vlastně na houby, protože ten film psal někdo na houbách...(10.1.2019)

 • Milan25
  *

  Takový patos se mohl zrodit jen v nějaké choré mysli.(10.2.2019)

 • oveckaoa
  **

  Tahle série začala a skončila prvním dílem,který byl solidní, ale ostatní dva jsou horší a horší. Už ve dvojce mě štvaly ty kecy a tady je to ještě horší jelikož, když už zhruba po 40 minutách začne nějaké akce je to rozmělněné mezi kecy o ničem a nemá z toho divák nic. Úplný konec už je totální hřebíček do rakve jelikož v jedničce na ni útočily roboty a těžkou palbou neudělalo jí to nic ve dvojce na ni útočila mechagodzilla neudělalo jí to nic ve trojce ji požírá king ghidorah neudělá jí to nic, ale chlápek to do ní napere nějakou moderní stíhačkou a to nepřežije.(14.6.2019)

 • Raijin
  *

  Oh boze, horsia dvojka, koniec uplne odtrhnuty a nezmyselny. Exifi pomateni a nuda. Tempo mrtve, a takmer som u toho umrel aj ja(7.4.2019)

 • Israha
  ***

  Do třetice všeho animovaně monstrózního, a stále s těmi samými neduhy. Planet Eater stejně jako jeho dva předchůdci opět nefunguje jako samostatný film (což u příběhu, který je rozdělen do tří celovečerních stopáží, nedostatek zkrátka je) a byť má v zádech detailně propracovaný, originální svět a dokáže přijít se silnými myšlenkami, rozbředlost děje a užvaněnost mu podráží nohy. První díl byl o lidech - bojovných, rezistentních, stojících si za svým přesvědčením a původem, stejně jako jejich monstrum Godzilla. Druhý díl byl o Bilusaluďanech - strojových, cenících si uniformnosti a podřízení vyšším záměrům, toužících po chladné dokonalosti, stejně jako jejich monstrum Mechagodzilla. A tento je o Exifech - nihilistických uctívačích nicoty a destrukce, stejně jako jejich monstrum Ghidorah. Skvěle vymyšlené, a koncept Ghidoraha jako lovecraftovské bytosti z jiné dimenze, podporované šíleným kultem, je zatraceně působivý (i když jeho design už méně), ale film jako takový tyhle silné motivy nedokáže přetavit v nic víc, než jen roztáhlou hromadu řečnění a halucinogenních výjevů, které jsou občas přerušeny nějakou cool scénou. Zpětně se přiznávám, že se mi tenhle poněkud metafyzický přístup ke klasické kaiju tematice celkem dostal pod kůži, ale celou trilogii fatálním způsobem devalvuje špatně zvolený formát. Tady se mělo buď krátit na dva cca dvouhodinové filmy, nebo z toho udělat regulérní anime sérii o 12 až 13 epizodách. Takhle se podařilo tu plejádu jednou více, jednou méně zajímavých motivů utopit v přepálené stopáži, rozdělené tak nešťastně, že ani na jednu část vůbec nemá smysl koukat samostatně, i když byly jako samostatné filmy původně vydány. Promarněná příležitost a tři hvězdy zase hlavně proto, že jsem skalní fanoušek žánru a našel jsem si v Planet Eaterovi "ty své" věci. Film sám o sobě je zase tak za dvě, maximálně.(13.1.2019)

 • DaweForeman
  ***

  Po tomhle díle jsem si tak nějak uvědomil, že každý díl se zaměřuje na určitou logiku (mentalitu) jednotlivých ras - první na lidi, druhý na Bilbado a třetí ne Exify (nejsem si teď jistý, zda si ty názvy pamatuju správně). Tentokrát se díl točí spíše kolem náboženství a logiky konce světa, kdy ať je svět jakýkoliv, vždy ho lidé dovedou svou dychtivostí ke zkáze. Ultimátní otázkou je tedy to, zda "začátek je koncem všeho" nebo "konec je začátkem". Klasického boje se tu už člověk moc nedočká, kdy se to spíše zaměřuje na vnitřní boj jedince. Konec mě trochu překvapil (pro co se Haruo rozhodl), kdy jsem čekal něco jiného, ale neodchýlilo se to napříliš.(9.1.2019)

 • Mukade
  ***

  za ten patetický záver a vôbec celkové biedne zakončenie série (vlastne sú tam kde takmer aj začali) by som asi aj mal stiahnuť 1* ale nechám to tak(12.1.2019)

 • Marauder
  **

  Zastávam názor že Godzilla má byť zlá a nemajú ju silou mocou zachraňovať keď majú príležitosť. Tým pádom dosť odbočili od základnej dejovej myšlienky...."zabiť Godzillu" čo je dosť blbé keďže Godzilla je parádny námet či už animovaný alebo hraný. Aj keď na záver ju zabili pre mňa to bola len chabá kompenzácia celého filmu keď sa ju nijako nepokúšali zabiť a akurát jej pomáhali. A ani tých pár sekúnd hrdinstva a smrti Godzilly na konci má nijako nepresvedčí o väčšej kvalite tohoto filmu. A bolo smutné že ju ukončili v tomto filme za pár sekúnd a predtým celý film bojovali a bezvýsledne. Ten boj mi tuto dosť chýbal. A preto pre mňa z tohoto pohľadu film stratil to svoje know-how pre ktoré má to bavilo na začiatku. Takže tento záver bol pre mňa bolestné sklamanie čo je škoda lebo predchádzajúce dva filmy boli parádne animáky. A to mi nik nevezme nech si tvrdí kto chce čo chce. Je fakt sú aj lepšie ale aj tak bola to paráda pozerať. Bohužiaľ o tomto sa to už až tak nedá povedať. Ale aj tak minimálne nádherne spracovaný film aj keď dej už nestál za nič. 35/100(3.3.2019)

 • em_zet
  ****

  az po tretim filmu to zacalo davat cely relativne smysl. vic filozofie nez sem cekal, ale dobry.(11.6.2019)

 • stihac10
  ***

  Nudné, se zvláštním (ne dobrým) koncem a přiliš filosofické... Stejná bída jako předchozí díly. Bez jakéhokoli zakončení, jsou na tom hůř než na začátku prvního dílu.... 5/10(24.1.2019)

 • Rhaegar
  **

  Autoři se spletli. Zapoměli, že dělají reboot Godzilly a né Evangelionu...(2.2.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace