Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Iwiiik

Pregnantně vyjádřeno - napětí, které by se dalo krájet. Lovec lebek z jiné planety přiletěl zase pro pár trofejí do své oblíbené džungle, ale v žádném případě nemohl předpokládat, že Arnie ještě nepotkal soupeře, který by se mohl měřit s jeho nadměrnou muskulaturou a chytrostí, s níž to dotáhl až na guvernéra! Jeden z nejlepších akčňáků, jež kinematografie nabízí, určitě zaujme i leckterou romantickou povahu.. ()

helloween93

Kultovní záležitost, strach z neznáma podporovaný výbornou atmosférou. Na tu dobu velice delikátní vizuální efekty a vzhled Predátora. Skupina žoldáků se střetne s něčím mnohem silnějším, než si vůbec dokázali kdy představit. Arnie zde jako velitel jednotky nasadil trochu vážnější výraz, přesto mu však nechybí jeho hlášky. Strhující hudební doprovod Alana Silvestriho posouvá tento snímek na vrchol tohoto žánru. Závěrečný souboj je pak pouze delikatesa na tomhle skvělém filmu. ()

fr3ak

Takovou koncentraci (nejen) lidských svalů, která připadne na jednu minutu filmu už asi jinde neuvidíte. K tomu si připočtěte brilantní akci (útok na nepřátelský tábor by se i v současné konkurenci neztratil), Shana Blacka vyprávějícího o své přítelkyni (:D), Arnolda s pořádným cigárem a guvernéra, který se ohání rotačním kulometem. John McTiernan a jeden z jeho nejlepších filmů. ()

marshaall

Boj v dzungli o holy zivot proti lovcovi z vesmiru. Nekonecny arzenal na cele s rotacnym gulometom. Tlupa natriskanych vojakov na cele s tym najnatriskanejsim zo vsetkych. To su fakty, ktore robia z ‘Predatora’ film s najvacsimi a najtvrdsimi VAJCAMI, bez akejkolvek moznosti ze ho nieco v tomto smere niekedy predbehne. ()

stendroid

Pamatuji si to, jako by to bylo včera. Nádherná slunečná Středa, s kamarádem utíkáme za školu, jdeme k nám domů a pouštíme si do té doby pro mě zakázanou kazetu s Predátorem. Panečku to bylo maso, co se týče filmu, tak i proto, že táta přišel domů dřív z práce. ()

Alex24

Po tomhle filmu vždycky nezůstanou jedny trenky suchý... a to ty moje... :-D Celej koncept filmu je naprosto úchvatnej... tenhle film baštím už odmalinka, jelikož jsem v pokoji, který jsem sdílel se starším bratrem měl nalepenej plakát přímo z kina a ještě u sebe ve skříni!!! Kterej chlap mojí generace tohle nemůže zbožňovat? Jedné otázce jsem se ve svém přemýšlení vždycky raději vyhýbal a to té, který z mých oblíbených filmů s Arniem je ten nej? Vyhýbal jsem se jí, páč bych o tom přemýšlel fak dlouho a stejně bych na nic nepřišel. Vím jen, že už od zmíněných raných let mého živůtku tenhle snímek řadím k jeho špičce... Obsazení je fakt dokonalý... Carl Weathers? Tý vole vždyť je to Apollo Creed! Bill Duke? Zelenej baret, kterýho si dal Matrix k snídani! Jesse Ventura? Captain Freedom z Running Mana! A ostatní tomu taky dávají pořádnej drajv, kterej stříká všude kolem při sledování tohohle filmu. Postava predátora je pro mě nejdokonalejším ztvárněním mimozemšťana vůbec (zajímalo by mě, jestli je pro někoho třeba E.T. nebo Alf, kurva to je ftipný). Za další se mi líbí prostředí Val Verdské džungle, kam prostě Predátor, jako lovec dokonale zapadá, ale i spád filmu, kde prostě nejdřív zkouknete profíky v akci, kde vymlátějí tábor bůhví jakejch partyzánů a pak jsou jeden po druhým kosení überprofíkem, kterej si je sbírá jednoho po druhým. Pak ale Arniemu bouchnou kamna a je zle! (no dobře tentokrát měl spíš kliku) Hlavní je, že film po člověku pořád šlape, pořád ho mele, pořád ho drtí, dokud po skoro dvou hodinách neskončí a vy celí vyšťavení tím nářezem tomu dáváte pět hvězd. A pokud míň, tak jste buď holka závislá na vaginálních filmech, nebo na to hodnocení blbě vidíte, páč jste těch pět vlastně dát chtěli... PS:. Dobře, že ve dvojce Arnold nehraje, páč mu víc sedí jungle style a ve městě by to prostě už nebylo s ním ono... bez raketometů, M16ek a Gatlingů... :-D ()

BeranSon

Máte li hrůzu z neznáma, obáváte-li se tmavého nepřítele, tak se vyhněte tomu lesu! Režisér John McTiernan dokázal přeskočit dobu a doslova uchvátit celý svět tajemným lovcem v džungli. Způsob jakýmsi dokáže omotat zápletku kolem prstu je natolik strhující, že se vám jen tají dech nad precizní atmosférou, která je všudypřítomná. Nejde ani o myšlenku mimozemského lovce, to ne, jde především o fantastický způsob jakým dokázal využít veškerý potenciál prostoru, ve kterém se děj odehrává. Z počátku jde o akci pouze mezilidskou, která má tajného pozorovatele, jakmile se ale objeví tento chladnokrevný lovec, sranda jde stranou. Dokonalý akční film, s neskutečnou hudbou od skladatele Alana Silvestriho. Více si přát nemohu. - 10/10 - jinak 100% ()

MickeyStuma

Arnold Schwarzenegger ve velmi uznávané akčně hororové klasice, která byla dokonce předělána do 3D. Profesionalita speciální jednotky je zachycena ukázkovým způsobem jejich nebojácnosti, všímavosti každičkého detailu a nadhledem nad situací. Drsné dialogy a hlášky jen potvrzují jejich tvrdou náturu. John McTierman dokázal z mála vytvořit opravdu hodně. On ten příběh je velmi jednoduchý, vskutku téměř bez děje. Vzniklá temná atmosféra dokázala vytvořit podívanou, jakou se do dnešních dnů stále nepodařilo zopakovat. Drsní chlapi a neznámý lovec, který svými kousky předčí veškerá chápání. Arnie předvedl ve své roli nemožné. Jeho postava byla nucena zavrhnout nejmodernější zbraně a bojovat s neznámým nepřítelem holýma rukama za použití různých nástrah jako domorodec. Souboj těch nejlepších, jaký svět filmu kdy spatřil. Snímek si drží tempo i napětí, takže divák jen strnule sleduje bezmocnost členů jednotky nad neznámým zlem. Nestárnoucí speciální efekty stále dokáží uchvátit. Maska Predátora byla vytvořena vskutku precizně. Lidskost a citovost E.T. Mimozemšťana vzalo za své. Zde se jedná o hrozbu, jakou si pozemšťan ani neumí představit. ()

merigieren

připouštím že nápad je dobrej a mimozemšťana si musel zamilovat snad každej, ale sledovat skupinku steroidy nadupaných maníků jak sundávají maso ze stromů a po jednom se ztrácí, přitom ani nevidí po čem střílí mi moc zábavně nepřipadá. No nakonec se pomažou bahnem, rambo udělá pár pastí a docela si pohrají. Koukat se na to dá. ()

Ombak▼Penari

Takové filmy už se prostě jen tak nedělají. V některých fázích to sice dnes působí až nechtěně komicky, ale i tak je tahle přepálená řežba drsných chlapů s mimozemšťanem uprostřed džungle pořád o level jinde než většina akce, kterou dnes filmy nabízejí. A přitom stačí tak málo - ikonický mimozemšťan, dřevěný Arnold s pořádnou krochnou a hustá džungle jako jedna velká aréna. Geniálně prosté. ()

Raziel_cz

"There's something out there waiting for us, and it ain't no man." Akční horor, jemuž se dostalo mnohem lepší režie, obsazení a většího rozpočtu, než by od něj kdo mohl chtít. McTiernan s naprostou jistotou buduje za výrazného přispění Silvestriho hudby napětí a atmosféru, které vám nedovolí se odtrhnout před monumentálním finálním zúčtováním. Dutchovo hláškující komando strká do kapsy i Hicksovy mariňáky a samotný predátor je, inu, "one ugly motherfucker". Zatraceně skvělý kus filmařiny. ()

Luk Skywalker

Po dlouhém čase jsem se opět podíval na jedničku (po zklamání z Evoluce). Kromě toho, že zde všechno tady vybuchuje a je tady to nekrytí pří útoku na nepřátele (poznávací znamení akčních filmů z 80.let); je to kvalitní akční sci-fi survival (k hororu chybí jen ta temná atmosféra z Aliena), a že se kolem něj utvoří kult si jistě Arnie v té době neuvědomoval. Přitom zde vše funguje: příběh, napětí, vizuální efekty, hudební doprovod a drsné postavy. ()

GOREGASM

Predator je šitý Arniemu na tělo a navíc disponuje McTiernanem a Silvestrim v nejlepší myslitelné formě. Opravdu ikonická hudba, vtahující kamera, bestiální režie (a nechtějte po mě vědět, co tím chce básník říci :-) a jako třešinka na dortu bez kompromisu kultovní monstrum a to nemyslím Arnieho. Právě konfrontace těchto dvou bestií ve vymazleném finále završí vše k absolutní dokonalosti. Predator ma neskutečné koule i po třech dekádách a současné akční "hity" by měly před první klapkou vždy povinně studovat kouzlo úspěchu této akční delikatesy. 80´s rulezzz. 100% ()

animario

Kultovní sci-fi béčko z 90' let a film,kterej můžu snad kdykoli a kdekoli.Když zazní"Long Tall Sally"od Little Richarda ve scéně vrtulníku nasáklýho testosteronem,vyloudí se mi na tváři dětinsky radostnej úsměv,protože právě TADY to všechno začíná.Parádní volba herců/ranařů ze starý školy,prostředí neprostupný džungle jako stvořený pro lov,atmosféra,zvuky(!) a Silvestriho geniálně monumentální hudební podkresy(pro mě doposud asi nejlibovější filmovej soundtrack),to všechno povyšuje béčkovej námět do první ligy. A především predátor sám,lovec lebek z vesmíru,legendární monstrum z rukou legendárního maskéra Stana Winstona,zůstane v mým srdíčku nejoriginálnější emzák filmovýho univerza navždy.Taky první(akční) film,na jehož konci jsem jako malej brečel, když Arnie odlítá v dál za zvuku podmanivý vojenský trumpety.TOP. ()

GMVajgl

Proč je to tak skvělý film? Je to příběh, tempo, hudba nebo Arnoldovy hlášky? Možná je to i tím ne zcela skrytým plot-twistem. Film začíná jako běžný americký akční film - střílení dovedené až k bizarnosti (rotační kulomet). Ale postupně se role obrací a skupina elitních vojáků je lovena lépe vybaveným mimozemšťanem. Nakonec zbyde jen protagonista, který si sáhne na úplné dno a až ze zoufalství zahodí tu svou střelnou zbraň, umělý lidský nástroj ničení. Zároveň zahodí i velkou část svého oblečení, symbol lidského studu a přetvářky a s otevřenou náručí přijme bahno světa, splyne se svým okolím a teprve tak se stane vyrovnaným soupeřem mimozemšťanovi, který sice také dokáže splynout, ale pouze uměle díky svému vybavení. Přece jen je v tomto světě vetřelec a proto je vyvržen. Je to v podstatě taoistický a enviromentální film v rouchu akčního filmu a z dnešní perspektivy se zdá skoro jako zázrak, že něco tak povznešeného natočili sami američané. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra