Ruská panenka

• USA Russian Doll
Komedie / Drama / Dobrodružný / Mysteriózní
USA, (2019–2022), 7 h 3 min (Minutáž: 25–33 min)

Hudba:

Joe Wong

Natasha Lyonne, Greta Lee, Yul Vazquez, Charlie Barnett, Chloë Sevigny, Dascha Polanco, Brendan Sexton III, Rebecca Henderson, Ritesh Rajan, George Aloi (více)

Série(2) / Epizody(15)

Nadia (Natasha Lyonne) slaví 36. narozeniny. Běžná oslava v newyorském bytě jejích kamarádek se však promění v její noční můru, když ji ještě ten večer srazí taxík. Místo smrti se však vrátí do koupelny onoho uměleckého bytu na onu oslavu. Po jejích několika dalších náhlých úmrtích a i návratech do oné koupelny zjišťuje, že tu něco nehraje. Ale co? (hansel97)

shaacul

Schrodingerova kočka se jmenovala Oatmeal. Na začátku je to hodně černá komedie, ke konci trochu horroru a sci-fy. Snad nebude druhá série, to by toho opakování už bylo asi moc. Vzhledem ke své délce (8x25) je to ale příjemná jednohubka. ()

Astonko

Tak tento typ humoru mi neskutočne sadol a i keď sa témou snažia len vyťažiť úspech podobných filmov a seriálov natočených v poslednej dobe, príbeh vás nenechá nudiť sa ani na chvíľu. Hlavná herečka predvádza veľmi sympatický výkon a s jej postavou som teda brázdil ulice nočného New Yorku veľmi rád 7.7/10 ()

kockodan

Bych dal i čtyři, možná i pět, kdyby se ten konce tak neseschmaltzovatěl a nekapal z něj přeslazený sentiment jak syrup. Poslední epizoda opravdu trapárna, že by z ní jeden dostal cukrovku jen koukáním přes obrazovku. Těšil jsem se že to nebude o lidském přesahu a vyřešení všech jejich problémů, ale že finále (1st season) bude stejně ulítlé, srandovní a ad absurdum nic neřešící jako celý seriál od druhé, či třetí epizody dále. Ale to né, oni tam museli nacpat stokrát přežvýkaný hepyjend na 100x omleté, sluncem a nadějí pro lidstvo prosvícené holywerdské brdo, o tom jak se dva krásní ale poničení a rozervaní lidé navzájem zachrání vlastní láskou, soucitem, nelhostejností a svépomocí. Což se ve skutečném životě neděje. Doufal jsem poslední epizody, že tvůrci to celé postupně vyšroubují na totál úlet, a bude nějaký cliff hanger do druhé Season. Tu, ale, pokud nějaká bude, už vidět nechci. Ten konec mě fakt znechutil, dyť ti dva šašci de facto poskakovali společně se držíce navzájem za ruce do západu slunce. Co to jako kurva mělo znamenat? No prostě k zblití, takhle zahodit dobrý poenciál celého díla. Jinak musím říct že jak ve druhé, či třetí epizodě Nadia furt několikrát za sebou zakopává a padá hrozným držkopádem hlavou napřed do sklepní šachty, tak to jsem tedy nahlas řval smíchy. Hlavně jak se pak se znechuceně/nasraným, nevěřícným "Fuck!" hned zase oběvuje v koupelně před zrcadlem, tak to mě vždy rozsekalo. A i jinak je v seriálu dost humoru. Takže de facto 3,5 hvězdy za tu zábavu, čili slušných 75%. ()

bedn1

Když mě tvůrci přinutili dokoukat všechny díly navzdory asi té neotravnější a nejméně sympatické hlavní hrdince, jakou jsem kdy v nějakém seriálu viděl, tak si ty 4 hvězdy zaslouží. Akorát nechápu, kdo vymyslel ten český název "Ruská panenka" (že by jen otrocky doslovný překlad z angličtiny?), když je to už z "plakátu" evidentně matrjoška. ()

belinko

"Na hromnice o den více" v novom šate, s vtipnejším, vulgárnejším a hlavne moderným spracovaním s mojou obľúbenou Natashou, alias Nicky z OITNB. Štart fajn, nič extra, ale oči z toho nepália. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. ()

eliskakoz

Natashu Lyonne jako člověka naprosto zbožňuji a jenom díky ní je seriál tak úžasný. Rozhodně doporučuji udělat si maratón všech dílů, určitě to stojí za to. ()

hony23

A máme tu znova časovou smyčku jako zápletku. Tento námět je poslední dobou nadužívanej, přitom už je toto téma vyčpělé i na film, natož na seriál. Opět tu máme hlavní postavu, která neustále umírá, aby se znovu a znovu objevovala na začátku příběhu. Samozřejmě se celé věci snaží přijít na kloub, divák má ale problém s ní nějak soucítit, protože je to dost nesympatická kráva. Kladem seriálu je určitě černý humor i krátká stopáž jednotlivých dílů. ()

Zlty_Dodo odpad!

Zvládol som prvé tri diely a nuda, nuda, nuda plus Netflix plný multikulti, LGBT, drog.. že musia každý seriál skurviť týmito sračkami už viem dávno, ale zase som sa nechal nachytať, takže vypínam ()

Johgas

Neskutečně afektovaná herečka. Nerozdýchala jsem ji. Ani scénář mě nějak nazaujal. Vzdala jsem to po 3 dílech. ()

zjs

Přesně takovouhle blbku si chcete držet co nejdál od těla. 3,3h jsem shlédl za 30 min a o nic jsem nepřišel. ()

Thalin

Další zpracování o časové smyčce. Většinou to téma mívá podobný spád, nepochopení, hledání východiska, mentální sešup, kdy postavám začne hrabat a zkouší kde co a pak konečně hledají to pravé rozuzlení a blíží se k nějakému řešení. Tady to není výjimkou, jen hodně dělá hlavní postava. Natasha je tu skvělou kombinaci potvory, flegmatické postavičky hulící jedno cígo za druhou a promiskuitní cynické ženské, co trousí jednu hlášku a poznámku vedle druhé. První série je ale mnohem lepší než druhá. Tam se trošku s námětem odklonili a nepřišlo mi, že to dělá úplně dobrý výsledek. ()

DannyBlakely

Dala jsem to za dva dny a pecka.. skvělej seriál.. nemůžu říct křivého slova. Orange Is the new Black miluju a postavu Nicky taky, takže mi chování Nadii naprosto vyhovovalo a i mě to potěšilo, že je vlastně Nicky tak podobná ()

marky.04

Pro mě zatím nejlepší seriál tohoto roku! (Ale zatím je jen březen:) ) Miluju ten námět a samozřejmě Natashu, už z OITNB. ()

stuj

Tak nakonec dobrá záležitost. Lepší, než se po prvních pár epizodách zdá. Ze začátku je potřeba přestát pseudointelektuální hlavní hrdinku z alternativních kruhů New Yorku. Její sebestřednost a přechytralost a cool hlášky moc sympatií nevzbuzují. Jakmile se ovšem objeví hrdina číslo 2 (vyznávající pravý opak společenského stylu), začne být seroš mnohem zajímavější. Navíc se i ladění seriálu pěkně vyvíjí. Od srandy přes záhadnost k docela pěkný halucinaci . . . Jo, dobrý to bylo. ()

MatoPalkes

Nesmierne otravná hlavná hrdinka, ktorej sekunduje hlavný mužský hrdina s nulovou charizmou. Dopozerané nasilu, keby to malo viacej dielov tak to ani nedám celé. Druhú sériu s radosťou odignorujem. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Waititiho Star Wars možná ani nevzniknou

Waititiho Star Wars možná ani nevzniknou

02.07.2022

No, tak jsme udělali hezkou 360 ° a skončili zpátky tam, kde jsme s filmovými Star Wars už od konce deváté epizody. Po informacích, že příští film režiséra Taiki Waititiho (Thor: Láska jako hrom) je… (více)

Dostane Boba Fett vlastní seriál?

Dostane Boba Fett vlastní seriál?

07.11.2020

Od první epizody nové řady seriálového Mandaloriana uběhl teprve týden, ačkoliv je tedy stále příliš brzy na vyzrazování konkrétních detailů, následnému spoileru se bohužel nevyhneme. Pokud si… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars