Love, Death & Robots

USA, (2019–2022), 7 h 45 min (Minutáž: 6–21 min)

Kamera:

Ken Seng

Stefan Kapičič, Elaine Tan, Time Winters, Omid Abtahi, Christine Adams, Hakeem Kae-Kazim, Josh Brener, Gary Anthony Williams, Chris Parnell, Emily O'Brien (více)

Série(3) / Epizody(35)

Recenze uživatele Frajer42 k tomuto seriálu (35)

Zakázané ovoce (2021) (S02E03)

Po jednom nic moc dílu a druhém průseru, se tato série tímto dílem neskutečně nastartovala. Na toto se už konečně dalo dívat. Epizoda měla zajímavý děj a vzala nás do doby, kdy už lidstvo dosáhlo technologických pokrokem nesmrtelnosti a v rámci zabránění přelidnění bylo třeba hubit ty, kteří se chtěli nadále množit. Konečně epizoda, která nutila diváka k nejedné úvaze. Šíleně se zde tlačí na city, ale nijak extrémně mi to nevadilo. Ve srovnání se zbytkem "family friendly" epizod je tahle takovým drsným zjevením. Animace taky v pohodě a krásně dokreslovala tamní atmosféru beznaděje. [85 %] ()

Sníh na poušti (2021) (S02E04)

2 dobré díly po sobě, to jsem v rámci tohoto seriálu zažil vůbec poprvé, ale nemohu jinak. Animace a akce je krásná na pohled a navíc mě tentokrát akční děj dokázal chytit za koule. Naštěstí ne tolik, jako se za ně snažili chytit hlavního hrdinu, utrhnout mu je a nějakým záhadným způsobem se právě z nich dovědět tajemství jeho nesmrtelnosti a rychlé regenerace. Děj vykrádal kdeco, ale měl výborný spád a hlavní postava byla skvěle napsaná. Jeden z mála opravdu vydařených dílů. [85 %] ()

Vysoká tráva (2021) (S02E05)

Vítaná obměna žánru a představení hororu. Díl se tentokrát obešel bez jediného sci-fi prvku a byl čiré fantasy. Napětí a strach z neznámého fungovalo zhruba do doby, než příšerky odhalily své tváře. Kdo se třeba někdy ztratil jako já v lese, ten musel při putování hlavního hrdiny vysokou trávou trnout hrůzou. Trošku mě zklamalo, že tento seriál prakticky neservíruje jiná monstra než Ghouly. Nadšením jsem nestříkal na všechny strany, ale díl to byl příjemně originální a napětí zde docela dobře fungovalo, takže spokojenost. [75 %] ()

Duch Vánoc (2021) (S02E06)

Názorná ukázka toho, jak si lze správně vyhrát s kratičkou stopáží. Vůbec poprvé v rámci tohoto seriálu jsem se s chutí zasmál. Nesmírně hravé a vtipné od prvních minut až do dokonalého konce. Už nikdy nebudu na Santu nahlížet stejně, jako před zhlédnutím této totální ujetiny. Dokonalá lekce do života pro děti a vůbec zbraň nejsilnějšího kalibru, která je na pěkných pár let přesvědčí, že zlobit se nemá. Všem rodičům tohle doporučuji pustit svým nejmenším ratolestem a garantuji vám, že už je v životě neuvidíte zlobit. Přijímám veškeré reklamace. [90 %] ()

Azyl (2021) (S02E07) odpad!

Strašná píčovina a bohužel prakticky kopie prvního dílu, co se týče zápletky - boj s porouchaným robotem. Tentokrát se to celé odehrává jen na podstatně menším prostoru a bojuje negr. Absolutně ničím, mě tento díl neoslovil. Prokládání časových linek zde bylo úplně k hovnu. [10 %] ()

Utonulý obr (2021) (S02E08)

Filosofické povídání o nicotnosti lidské existence a smrti coby přirozenému a nevyhnutelnému údělu každé živé bytosti. Nijak zvlášť mě to nechytilo a neoslovilo, a to ani dějově a už vůbec ne animačně. Velmi slabé zakončení druhé série, která mě ovšem v součtu příjemně překvapila. 3 díly z 8 byly velmi povedené. Tato uspávající pseudo filosofická pouť mezi ně bohužel nepatří. [25 %] ()

Tři roboti: Strategie úniku (2022) (S03E01)

Za mě rozhodně snesitelnější, než předchozí díl s těmito rádoby hláškujícími roboty. Lepší bylo zejména zasazení děje na atraktivnější místa a mělo to i více humoru, čehož bylo snadné dosáhnout, neboť předchozí díl nebyl vtipný absolutně vůbec. Finále s kočkou si mohli odpustit. Velmi předvídatelné a extrémně trapné. [68 %] ()

Děsivá výprava (2022) (S03E02)

Naprosto ve všech ohledech bezkonkurenčně prozatím nejlepší díl celého seriálu. Mělo to všechno - zbabělé negry, děj, skvělou hudbu, skvělou animaci, napětí, nepředvídatelný vývoj a nečekaný  závěrečný zvrat. Zkrátka dokonalý krátký animák. Škoda, že takhle dobré nejsou všechny. Režii a scénář měli ostatně na svědomí velmi zkušení mistři a ten rozdíl je tady opravdu cítit a znát. [95 %] ()

Tep toho stvoření (2022) (S03E03) odpad!

Po vskutku vynikajícím předchozím díle přichází na scénu neskutečná píčovina. Nijak závratně mě neoslovila ta japonská animace a už vůbec ne nekonečně nudný a debilní děj. Naprosto nezajímavá postava kráčí po planetě a má chvilkama halucinace. Utrpení a zcela zbytečný díl. [8 %] ()

Noc mini mrtvých (2022) (S03E04)

5minutový kraťas o tom, co může odstartovat jedna taková běžná šukačka na hřbitově. Nejvíce je třeba pochválit originalitu, protože žádný z předchozích dílů se tomuto nepodobá. Dále je díl nesmírně hravý a do určité míry i zábavně střelený. Že bych si ho však bezprostředně po zhlédnutí musel jít samým nadšením vyhonit, to se rozhodně říct nedá. Zejména střední část mohla být o něco nápaditější. [75 %) ()

Tým zabijáků (2022) (S03E05)

Docela se mi to líbilo. Od ostatních laciných vyvražďovaček tento díl odlišují hlavně vtipně napsané postavy vojáků - salámistů. Příběh je znovu absolutně dementní píčovina, ale má alespoň obrovský nadhled a působí místy velmi vtipně, což je v rámci tohoto seriálu vždy příjemné překvapení, protože tamní humor mi zpravidla vůbec nesedí a vůbec mě nebaví. [70 %] ()

Roj (2022) (S03E06)

Trochu divné, ale poměrně zajímavé a má to docela dobrou atmosféru. Souhlasím s většinou. Působí to tak trochu nedokončeným dojmem. Jako by sami tvůrci přesně nevěděli, co se tím vším snaží diváctvu sdělit. Respektive, sledovat průběh celého dílu a seznamovat se s funkcí a fungováním roje je výrazně lepší, než třeba závěrečná pointa. [70 %] ()

Masonovy krysy (2022) (S03E07)

Bez debat druhý nejlepší díl třetí série. A to hlavně díky skvěle fungujícímu humoru. Souboj vynalézavých krys s nejmodernějšími výstřelky deratizační technologie budoucnosti. Zasazení do vidláckého Skotska tomu skvěle pasovalo. Trošku mě nasral až sluníčkářský závěr, který byl vysloveně trapný a vůbec tam být neměl. Ukázka, že může k divácké spokojenosti úplně stačit, když je díl krvavý a vtipný. Tento splňuje oba požadavky s velkou rezervou. Sledovat brutální masakrování krys mě po celou dobu hladilo po duši. Nebýt trapného sluníčkářského závěru, tak dávám víc. [80 %] ()

V klenutých sálech pohřbený (2022) (S03E08)

Docela dobré. Líbila se mi tajemná atmosféra a hlavně zcela nepředvídatelný vývoj děje, kde se z rutinní záchrany uvězněné osoby stalo až samotné setkání s pánem pekel. Velmi se mi to líbilo a závěr byl vyloženě děsivý. Vytknul bych snad pouze divně fungující chemii mezi členy jednotky a docela nevýrazné postavy. [80 %] ()

Jibaro (2022) (S03E09)

Velmi nemastný a neslaný závěrečný díl o hamižnosti a krvavé ceně, kterou je člověk ochotný za zlato zaplatit. Na zpracování určitě oceňuji obrovskou odvahu a originalitu, nicméně mě roztřepaná kamera neskutečně srala a o zvuku ani nemluvím. Působilo to rušivě a místy až otravně. Byl jsem docela vděčný za krátkou stopáž. Zvolenou technickou stránku bych v delší stopáži duševně nedal. Nejeden epileptik by se u toho utřepal a udávil k smrti. Své fanoušky si to však asi najde. [64 %] ()

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě