Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Molly

Po oscarovém triumfu značné zklamání:-( U mě by Chicago na nejvyšší metu nedosáhlo. Jistě, některé scény (především ta loutková) byly úžasné, Catherine i Renée odvedly skvělé výkony, ale film roku? ()

kinej

Muzikály mě úplně míjí. Hlavně hudebně. Chicago si hraje na jazzový muzikál, ale já si pod pojmem Jazz představuji diametrálně odlišnou hudbu. Spiš bych řekl, že se jedná o typický muzikál, zabalený v jazzovém obalu. Ale na druhou stranu musím ocenit parádní taneční výkony hlavně Catherine Zeta-Jones a na druhém místě i Renné Zellweger. Vyšperkovaná choreografie s jejich fyzickým nasazením si zaslouží uznání. Pochvalu zaslouží také vydařená stylizace tanečních pasáží a nádherné kostýmy. Ale Oscar za nejlepší fillm? Proč? To byla v roce 2002 tak chabá úroda? ()

cheyene

Chicago je poměrně příjemnou podívanou s povedenými písničkami, atmosférou 20. let, skvělými herci a také zpracováním celkem zajímavého a poutavého příběhu. ()

Fiftis

Po dlhej dobe zase poctivý muzikál, ktorý dokončil víťazné ťaženie v kinách. Podobne iste dopadol aj v domácej zábave. Tento film ma ohromil, nič také som nečakal - prakticky všetko bolo dokonalé, hlavne záverečná hudobná scéna Roxie a Velmy. Podobne ako u Ewana McGregora a Nicole Kidman v Moulin Rouge ma prekvapila všestrannosť talentu Renée Zellweger a Catherine Zeta-Jones. Ale pozor! - Iba ak ste fanúšikmi muzikálov. Inak ruky preč. ()

ajuska

Velice příjemné filmové překvapení. Chytlavé písničky a dobrý příběh o tom, jak málo někdy stačí k tomu, aby vaše hvězda vzlétla a co je nutné podniknout, aby zase rychle nevyhasla. ()

lamps

Vlastně jen triumf na oscarovém poli mě nalákal na tenhle jinak trochu podceňovaný muzikál, ale rozhodně toho nelituji. A to jednak díky příjemně humornému příběhu převážně z vězeňského prostředí, který nešetří černým humorem a dobrá nálada z něj přímo srší. A pak hlavně kvůli hereckým výkonů a tanečním choreografiím, které jsou v podání všech zúčastněných na jedničku. Catherine Zeta-Jones, Richard Gere i John C. Reilly podávají dost možná své životní výkony a zmatený kukuč Renée Zellweger, která zřejmě pořád nevyhnala z hlavy střelenou Bridget, sem perfektně pasuje. Když navíc bereme v potaz i hudbu Dannyho Elfmana, kostými nebo kulisy, ten oscarový úspěch zase takovou ostudou nebude... ()

Jhershaw

Chicago má propracovaný a komplexní děj (narozdíl od MR), taneční čísla jsou perfektní, nejen choreografií, ale i zasazením (opět bod oproti MR), herecké/taneční/pěvecké výkony jsou vynikající (stejně jako v MR), písničký vás chytnou (pokud vám nevadí jazz), třešničkou je vlastně zvrhlá podstata toho příběhu. Precizní, brilantní, SKOROperfektní. Moulin Rouge byl možná jednoduší, ale měl SRDCE a byl nabitý emocemi. Tohle Chicago postrádá. 90% ()

Big Bear

Slušná záležitost, snažící se moderním způsobem lehce navázat na staré klasické muzikály. Myslím tím éru slavných amerických muzikálů (prosím nespojovat se sajrajtem CZECH MADE provenience). Třicátá léta se svým jazzem a nstupujícím swingem byla co se týče umění skvostná. Hudba té doby je naprosto dokonalá a připočteme-li k tomu módu, art deco design atd... dýchne na nás ta správná nostalgie. Čas nádherných limuzín, parních vlaků, mrakodrapů, New York, Broadway.... Tvůrci velmi schopně tuto esenci pocitů a vůní do snímku zpracovali. Chicago je u mně naprostě skvěle fungující retro. Klobouk dolů před choreografií i zpěvem hlavních aktérů. Tohle bych do nich nikdy neřekl a byl jsem velmi mile překvapen. * * * * ()

JohnnyD

Jeden z tých lepších muzikálov, ktorý je výnimočný tým, že ak v tomto filme je nejaká postava, ktorá nie je morálne zkazená, tak je to debil (Pán Celofán). Zaujímavé. Akurát dejová stránka je v dobrom povedané skromná. Avšak nechápem prečo to dostalo toľko Oscarov. Dobrí herci? Dobrá hudba? Dobré kulisy? Dobrá réžia? To všetko mala aj Sleepy Hollow a iné Burtonové filmy a tie nedostali nič!!! Horor je podradný žáner, alebo čo? ()

playboxguest

Film, u něhož jsem si v kině už při prvních záběrech uvědomila, proč miluju filmy a že tohle bude jeden z těch nejmilovanějších. A taky, že jo, pro mě jeden z nejlepších filmů všech dob s nedostižnou Zeta Jones. Ta ženská se pro muzikály narodila! Viděno snad už stokrát (to bez přehánění). Moje první a zároveň i poslední dvd, jehož vydání jsem se nemohla dočkat (a taky moje první speciální edice XD). 100% a ani o chlup míň. ()

salahadin

Takže jednoduchá krimi/soudní drama se dá vyprávět i tak, že na příběh naroubujete úplně jiný žánr, jejichž kombinace jinak vyvolává žaludeční křeče (muzikál), ozdobíte okvětními lístky (vězení, soud atd.), přidáte dvě tyčinky (Catherine + Renée) a jednoho pestíka (Richard). Já vím, že ta pohlaví jsou opačně, ale češtinářsky mi toto přirovnání sedí více. A tyto pohlavní orgány slouží k produkci pylu (hudby a tanečních čísel). Co na tom, že morálně jsou snad všichni "čistí" jako kanalizační přípojka pod Chicagem? Co na tom, že jediná kladná postava je vylíčena jako kastrovaný samec kozy nádavkem obohacený o mozek, v němž je tlak plynu mnohem nižší než při běžném atmosférickém tlaku (vakuum)? Co na tom, že svět je vylíčen jako podium absurdní komedie? Co na tom, že k pozlátku slávy i bohatství se dá dospět díky provinění v souladu s § 140 trestního zákoníku? Co na tom, že téměř nulová schopnost sebereflexe hlavní hrdinky vede k potlačení svědomí a lítosti a že jiné city krom nenávisti jsou tabu? Co na tom, že se produkty limbických center (žádostivost) zaměřují jen na "úspěch"? Co na tom, že se z vražedkyně dělá obětní celebrita? Co na tom, že celý film je vlastně rub morálních kvalit bez líce? Co na tom? Nic, protože tahle věc má šmrnc, díky němuž vše výše uvedené (pro tento případ a jen pro něj) odpouštím. ()

Aky

Opravdu to není tak, že film, který dostane Oscara, nebo ke všemu ještě více Oscarů, je pro českého diváka nekoukatelný a hodný odplivnutí, jak se čeští hodnotitelé někdy přemoudřele tváří. Toto je dokonalá podívaná, špička ve svém žánru. Napětí, drama, romantika, dokonalá taneční a pěvecká čísla,virtuozní herecké výkony. Tak má vypadat muzikál - dokonalá zábava. Hamlet je o něčem jiném. ()

Rosaviva

Úžasný film. Svého času byl můj úplně nejoblíbenější. Skvělá herecká vystoupení, čísla, zpěv. Catherin Zeta-Jones zpívá úžasně. Renée Zellweger jí sice se svou naivní tvářičkou šlape na paty, ale nikdy jí nemůže předehnat. Cell Block Tango je jedna z nejlepších scén a muzikálových písniček, která kdy vůbec vznikla. 5* ()

Ruut

edit 2018: ten film časem zraje. nebo zraju já. Skvělá hra s právnickým cirkusem. ----- NUDA a STERILNOST ()

HAL

Podprůměrný muzikál topící potenciálně aspoň trochu zajímavý příběh v tunách pozlátka, cingrlátkových kabaretních představení a písniček zpívaných spoustou ošklivých slepic. Chicago totiž povrchnost a hloupost "pop" showbyznisu nepodrývá a nekritizuje - ono jí podtrhuje a vyžívá se v ní. A v takovém marastu ani kratičké, přesto však dokonalé vystoupení neméně dokonalé Lucy Liu nezachrání moc. A sklizeň zlatých sošek ve stejném roce kdy vyšla Adaptace je jen dalším z mnoha úchylných přehmatů oscarové akademie. 5/10 ()

ChewieDC

Řemeslně výtečně zvládnutý muzikál se skvělými hereckými výkony, ovšem bez emocí a duše, což jsou dva elementy, které v Moulin Rouge! rozhodně nechyběly. Navíc v Moulin Rouge! mi seděla použitá muzika více než jazzové Chicago... ()

Aidan

Peklo perspektivou pekla: Hrdinky a hrdinové tu touží po slávě, penězích a potlesku, vraždí, lžou a podvádějí; jeden z druhého si dělají prostředky na cestě ke svým chimérickým cílům. Jako by svět byl opravdu jen velkým cirkusem, v němž člověku nezbývá než se cynicky chechtat. Náznaky skutečného dobra režisér pohotově zkarikuje - z věrného manžela udělá potřeštěného moulu, jenž se zdá ubohým jako ti druzí, jen trochu jinak, nudněji, o poznání méně šarmatně než Richard Gere. Tenhle pokus kolorovat, hudbou a tancem opentlit stav zatracení a Nebe naopak přetřít na šedivo mi, přiznám se, pil krev. Ano, muzikál je to asi zdařilý, dobře zahraný, formálně promyšlený, ale tím hůř - prázdnota tak totiž dostává zdání věrohodnosti. Jaké je Chicago? Slovy Jeffa Overstreeta: "Je jako tančit kankán o rakovině." Doufám, že na tenhle filmový zážitek co nejrychleji zapomenu. ()

k212

Hudební složka a choreografie jsou opravdu precizní a loutková scéna mi přijde tak úžasně výstižná a alegorická zároveň, že jsem se už dlouho tak nepobavila. Jo, jo, zlo vždycky nakonec zvítězí... ()

kingik

Jedna věc jsou herecké výkony, druhá věc je slabší scénář, který zde působí jako narychlo spíchnuté představení. Herci v čele s vynikající Renée Zellweger hrají brilantně, ale ani oni nedokáží zamaskovat plytkou nezáživnost, která s postupujícími minutami stoupá na intenzitě. Není to slabý film, ale nemá, kromě povedených a nápaditých tanečních výstupů, co nabídnout. ()

Snorlax

Vtipné, zábavné, kritické a plné skvělé hudby, takové je Chicago. Zeta-Jones je vynikající. Gere se pokouší tančit. Zpívat a tančit se dá všude, ostatně to už dokázali Suchý se Šlitrem, když si s oprátkou na krku chtěli naposledy zazpívat. Maďarku taková spásná myšlenka nenapadla, tudíž skončila v propadlišti. Se Zločinem v šantánu má však Chicago podobného mnohem více, především však nadmíru vydařenou režii plnou zábavných nápadů. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)