Lesní duch

• Česko Smrtelné zlo (festivalový název) (více)
Trailer

Pětice kamarádů kolem dvacítky je zavřená v odlehlé lesní chatě, kde objeví Knihu smrti. Archeologova magnetofonová páska odhalí, že byl prastarý text objeven pod troskami sumerské civilizace. Pomocí nahraných zaklínadel se mladíkům podaří nevědomky probudit dřímající démony z okolních lesů. Ti postupně ovládají jednoho člena party za druhým, dokud nezbyde pouze jediný, jenž bude bojovat za přežití. (HBO GO)

Trailer

D.Moore

Na jednu stranu možná až příliš zběsilá a několika zbytečně dlouhými scénami likvidování "kamarádů" protahovaná záležitost, na stranu druhou rozhodně nápaditá, hravá, solidně napínavá atmosférická sranda. Evil Dead jsem dnes viděl poprvé, takže se nemůžu rozepisovat o nostalgii, VHS kazetách a čemsi dalším. Ovšem i přesto má film jakési zvláštní kouzlo, které lze těžko popsat. Jsem zvědavý na pokračování. ()

Lavran

Osobně bych řekl, že je to nejen výborná a právem kultovní krvárna, ale také velmi cenný příspěvek do 13. komnaty gender studies (:)). Evil Dead je Raimiho zcela nemístné a masochistické vypořádání se se svými osobními démony, ženami. Nádherně low-budgetové a extrémně zábavné. A ten "stoismus", se kterým nechává čelit postavy nejbrutálnějším jatkám, to je prostě luxus. ()

T2

Rozpočet $375,000Tržby USA $2,400,000Tržby Celosvetovo $29,612,367Sam Raimi dokázal na začiatku kariéry točiť dosť zaujímavé horrory ale tento je trošku nedotiahnutý, v niektorých detailoch to pôsobí až moc jednoducho - amatérsky, masky sú urobené na úrovni k ním by som nemal žiadne výtky tak ako ku budovanej atmosfére, tá pôsobí priam démonicky ale strašne my to kazí jednoduchosť príbehu, kde to miestamy pôsobí až moc absurdne až smiešne. Postavy robia dosť neuvážené až trápne konania, čo nevyznie pre príbeh tak skľučujúco v obklopený smrteľného zla ako by malo. U mňa ostáva tento počin len slušným priemerom, na viac to podľa mňa nemá. Samozrejme že tu nechýbajú vydarené nechutnosti ako všemožne za pomoci prírody zaútočiť na človaka, takže pozor na nebezpečné dlhoké konáre, nie je to sranda ak sa vam omotá okolo nohy. /60%/ ()

J*A*S*M

Chápu, že se tenhle film stal kultem, ale u mne to za plný počet není. První půle byla výtečná, ale v druhý pak byly takový hluchý místa, děj uvíznul a já už jenom čekal na jasnej konec. Závěrečné rozpadání démonů pak bylo totálně bez atmosféry kvůli ne zrovna povedeným trikům. Chtělo by to remake, protože ty triky už dneska fakt nepůsobí tak, jak by měly. Horror movie of the year ()

brit84

Co se týče atmosféry, není co vytknout. Napnutí jste od začátku do konce, nevíte co se v příštím okamžiku stane. Odevšad se valí litry krve a jiných tělních tekutin a celkově to není pro slabší žaludky. Další věcí je, že téma je klišé největší - parta lidí jede na noc do opuštěné chaty v lese. To je ještě v pohodě. Ovšem ta parta se celou dobu chová jako retardovaná. Zásadně všude chodí po jednom (to mně vadilo nejvíc. Dodává to sice atmosféru, ale člověk by se tak prostě normálně nechoval) a každý zdroj zvuku se samozřejmě musí prozkoumat s holýma rukama. Navíc jsem nějak nepochopil, proč se z tématu lesní duch najednou uteče k zombies. ()

• Ve scéně, kdy Ash (Bruce Campbell) střílí skrz okno, použili filmaři skutečnou munici a skutečné sklo. Nejedná se tak o trik. (HectorHagman)
  • Film inšpiroval americkú kapelu Death k zloženiu rovnomennej piesne. Rovnako tak skupinu Deicide, ktorá nahrala skladbu "Dead by Dawn". (firewind)
  • V Německu měl film premiéru v kinech i na videokazetách ve stejný den, aby se předešlo problémům s cenzurou. (Chatterer)

Související novinky

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Krvelační démoni divákům nehodlají dát pokoj. Po komerčním úspěchu loňského snímku Smrtelné zlo: Probuzení to vypadá, že hororová série Evil Dead po letech chytila nový dech. Film Leeho Cronina s… (více)

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (více)