Lesní duch

• Česko Smrtelné zlo (festivalový název) (více)

Pětice kamarádů kolem dvacítky je zavřená v odlehlé lesní chatě, kde objeví Knihu smrti. Archeologova magnetofonová páska odhalí, že byl prastarý text objeven pod troskami sumerské civilizace. Pomocí nahraných zaklínadel se mladíkům podaří nevědomky probudit dřímající démony z okolních lesů. Ti postupně ovládají jednoho člena party za druhým, dokud nezbyde pouze jediný, jenž bude bojovat za přežití. (HBO GO)

monolog

Viděl jsem to poprvý jako malej (asi šest). Dokonce to mám ještě na VHS s původním rychlodabingem. Tenhle film asi zapříčinil, že jsem měl vždycky tak strašlivej strach vystrčit ruce nebo nohy zpod peřiny a do sklepa jsem se sám neodvážil asi do deseti let. No a možná za to mohl i můj otec, protože tehdy mě na některý horrory nechával koukat i jako prvního, abych mu řekl, jestli jsou dobrý nebo ne. To sice může vypadat na první pohled jako dobrý utužení synovsko-otcovských vztahů, ale ne, pokud vám je mezi pěti až deseti lety. Například o filmu Piraňa mám špatnej pocit, když lezu do jakékoliv řeky. Prostě tam je a nikdy se ho nezbavím. A od ED mám špatnej pocit z podzimního lesa. ()

Lavran

Osobně bych řekl, že je to nejen výborná a právem kultovní krvárna, ale také velmi cenný příspěvek do 13. komnaty gender studies (:)). Evil Dead je Raimiho zcela nemístné a masochistické vypořádání se se svými osobními démony, ženami. Nádherně low-budgetové a extrémně zábavné. A ten "stoismus", se kterým nechává čelit postavy nejbrutálnějším jatkám, to je prostě luxus. ()

D.Moore

Na jednu stranu možná až příliš zběsilá a několika zbytečně dlouhými scénami likvidování "kamarádů" protahovaná záležitost, na stranu druhou rozhodně nápaditá, hravá, solidně napínavá atmosférická sranda. Evil Dead jsem dnes viděl poprvé, takže se nemůžu rozepisovat o nostalgii, VHS kazetách a čemsi dalším. Ovšem i přesto má film jakési zvláštní kouzlo, které lze těžko popsat. Jsem zvědavý na pokračování. ()

TheRaven

Naprosto úžasný horor. Možná mi na dojmu trochu ubralo to, že jsem jako první viděl druhý díl, který je akčnější a hlavně vtipnější předělávkou, takže některé scény mi přišly trochu nenápadité. Ale když se na to podívám s odstupem, tento díl je přece jen v určitém ohledu lepší, i když celkově bych váhal. Původně jsem dal čtyři, ale za tu originalitu, která nemá obdoby, musím dát pět. ()

Psychor

Každý nějak začínal, no a tahle hororová prvotina se Raimimu zkrátka vůbec nepovedla. První část je ještě koukatelná a relativně uspokojivým způsobem se daří budovat atmosféru strachu, jenže poté přijdou na scénu démoni v karnevalových maskách, k tomu se přidají laciné triky, no a atmosféra je ta tam. Herci navíc neumí hrát, jejich postavy se chovají velmi nelogicky a toporné dialogy celou tu bídu podtrhují. Jediné pozitivum zde představuje kamera - nájezdy lesem jsou velmi působivé - a za to také ta jedna hvězda. ()

• Na film dostali tvůrci 2000 amerických dolarů od jednoho ze sponzorů jen proto, že onen sponzor vynechal roku 1978 svou obvyklou návštěvu Las Vegas, kde, jak tvrdil, každý rok jen tak právě ony dva tisíce dolarů rozhází. (FAITH.BABE)
  • Chata, kde sa natáčalo, sa nachádza v Morristowne (Tennessee). (rador)
  • Poté, co je Cheryl (Ellen Sandweiss) znásilněna větvemi a utíká zpět do chaty, musí si odemknout klíčemi, které jsou položené na futru nad ní. Proč by nechávali jediné klíče, které mají, venku za zamčenými dveřmi? A jak jí tedy otevřeli zevnitř, když klíče má ona?! (Marfysu)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (více)

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead