Billy Chapel zítra nastupuje k rozhodujícímu a možná poslednímu zápasu své téměř dvacetileté baseballové kariéry. Jeho detroitské Tigry, s nimiž je po celou kariéru svázán, se rozhodl majitel klubu prodat, noví vlastníci hodlají Billyho prodat. Billy večer čeká na svou lásku, novinářku Jane, ale Jane nepřišla, teprve ráno má odvahu mu sdělit, že ho opouští a odjíždí pracovat do Londýna. Billy nastupuje na zápas proti newyorským Yankeeům, nikdo mu už moc nevěří, bolí ho ruka, zdá se, že je odepsaný. V průběhu zápasu Billy - a s ním diváci - prožívá svůj život a především vztah k Jane. Jak se poznali, jak Jane, která měla v šestnácti dítě, jen těžko dokáže uvěřit v lásku, jak ji Billy zklamal, když byl zraněn a odehnal ji od sebe. Jak se rozcházeli a zase scházeli, jak Billy stále více cítí, že ji potřebuje... (TV Nova)

Icefist

Je pravdou, že děj není nijak inovativní, ale velice se mi zamlouvala struktura, kdy se s postupem zápasu Billymu (Kevinovi) vybavují životní vzpomínky. A to nejen ty příjemné, ale i ty, na něž by asi nejradši zapomněl. V tomto je podle mě hlavní síla snímku a to se povedlo perfektně. Divák naváže s hlavním hrdinou kontakt a osobně si nedokážu představit, že by s ním na konci kdokoliv nesympatizoval. Jako aktivní sportovec mám slabost pro sportovní filmy, ale v tomto mě bavily obě hlavní linie- jak samozřejmě ta sportovní, tak i ta osobní. A skončí některá z nich šťastně? Žádná? Jen jedna z nich? Obě? Podívejte se sami. 80 % Oblíbená část- Hartem chycený homerun v 8. směně ()

WolfR

Tenhle film se nedá moc komentovat. Není to nic světoborného, ani extra originálního. Ale je to moc fajn a příjemný filmeček a Costner je uvěřitelná baseballová hvězda. Raimi to utáhl, tak tak 4 hvězdy. ()

BoXBe

Nezaujalo. Nezachrání to ani Costner ani krásná Preston. Čitelné od přečtení synopse. Pěkná produkce. Přínos pro (filmový) svět = nula. Teda, Raimi měl v CV něco, co pomohlo zformovat Sipdermana, který tu romantickou linku měl aspoň fungující a uvěřitelnou. Trochu mi ten film přijde jako definitivní pohřeb filmů z osmdesátých let. ()

otík

Jakýsi odvar sportovně-romantického filmu s hodně úsměvnými dialogy a naprosto předvídatelnými scénami. Je sice vidět, že film byl dělán s velkou láskou k baseballu, ale zachycený zápas není nijak dramatický, stálé flashbacky za chvíli začnou otravovat a jen čekání až konečně Costner hodí ten poslední zatracený míček a vyhraje, aby si uvědomil, že svůj osobní život prohrává, je opravdu hodně dlouhé. ()

hans500

Nadprůměrný film, výborní herci v čele s Costnerem. Celý film i přes delší stopáž funguje dobře, především díky režijnímu vedení Sama Raimiho. ()

kristianzen

I přes výbornou režii a herecké výkony, mě to prostě nebavilo. Pokud neznáte baseball a jeho pravidla, tak to prostě nefunguje.. Alespoň na mě.. ()

lennyd

Celý děj se odehrává během baseballového zápasu - a ve vzpomínkách Billyho Chapela (Kevin Costnera). Chapel je zde špičkovým nadhazovačem baseballového klubu, jehož budoucnost je ohrožena (jak klubu tak i samotného hráče). Navíc si uvědomuje, že už není nejmladší... Takže ve chvílích mezi samotnou hrou se vrací ve vzpomínkách zpět, a postupně zjišťuje, že mu život utíká mezí prsty... Ať si říká kdo chce co chce, pro mně je Kevin Costner výborným hercem, a zde to více než potvrzuje... ()

Brain-D

Film dělím na dvě části: 1. Basseball- strhující záběry, které z film strašně vyzdvihovali. 2. Romantická- vztah začal pěkně, ale pak tu byl trochu chaos a nuda.) ()

Timak

Typický good old Costner (spíš old než good). 90 minut nudy, potom 30 minut z vás vyždímá emoce, aby to nakonec posledních 10 minut zazdil úplným patosem. Upřímně, není to špatný, ale takovej Moneyball s Pittem, ač je ten film úplně o ničem jiném, ve mně zanechal mnohem hlubší stopu. ()

Ichabod

Skvělé sportovní drama, které prostupují vzpomínky na Billyho lásku. Romantická linka funguje dobře a skvěle pak graduje na posledním Billyho zápase. Ačkoliv nejsem fandou baseballu ani sportovních filmů, tak tenhle funguje senzačně. Sympatický Costner a Prestonová se k sobě hodí a zvraty působí vcelku přirozeně. Raimiho režie se nesnaží o zbytečnou okázalost a film je točený s citem, občas ale na hřišti se objeví skutečný "wow" záběr, ale emoce vyvolává film i bez nich a ke konci už by jste ráději seděli na tom stadionu a sledovali, jestli Billy Chapel Yankees natrhne zadek nebo ne... Americký film se vším co k tomu patří... ()

mkubalikova

Neměla jsem ráda baseball, ale tenhle film mě trochu nalomil. Costnerem to nebude, toho nemám ráda, spíš se mi líbilo tempo vyprávění a vystavení příběhu. 70% ()

vyfuk

Nebýt HIMYM, tak ani nevím, že něco takového existuje, takže... poděkujme scénáristům. Tento film mi ani nevím co měl přinést. Většinou se nad podobnou otázkou u filmů nezamýšlím, ale teď mě to napadlo. Tenhle film mi měl asi hlavně přinést strhující zážitek ze života baseballové hvězdy, což nakonec proběhlo. Film není špatný, ale chtělo to podle mě trochu víc než jen házení míčem a brečením u postele. Neříkám, že by mi tyhle části vadili, ale není to věc, za kterou se obvykle uděluje pět hvězd. ()

JohnSmith

Nečekané od Sama Raimiho. Na druhou stranu je to celkem zajímavé. Costner během svého posledního zápasu vzpomíná na to co se stalo za posledních pět let. Nebylo to vůbec špatné. ()

MARTIN*I

Tenhle film má celkem zajímavej příběh a na papíře to možná vypadalo dost dobře, ale výsledek neni nic moc. Chybí tu větší dynamičnost, rychlost, nějaké nečekané zvraty... Od začátku víte, o co půjde a zařadíte si tenhle film do kategorie filmů s podobnou tématikou... Myslim, že s tímhle příběhem se toho dalo vytáhnout fakt víc!! Neni to zrovna jeden z filmů, který by vás zarazil do židle a přinutil se soustředit jen na něj, neni to film, u kterého by vám nabíhala husí kůže nebo tak, ale přesto je to film, na který se dá koukat, a když nedávají zrovna nic lepšího tak se dá i dokoukat do konce... ()

bari68

Síce ide už o stokrát oprieskané téma, avšak od Raimiho veľmi dobre spracované.Možno snáď len Costnerov výkon bol v porovnaní v športovej a romantickej úlohe trochu schizofrénny. ()

Hopper

Mňo, trochu pridlhá záležitosť, motajúca sa okolo baseballu, ktorý našinca asi tak nestrhne ako amíka, najmä pokiaľ nemá úplne jasno v pravidlách. Na druhej strane však šport nie je nosnou témou filmu, skôr okrajovou. Musím uznať, že výkon Costnera film ťahá smerom nahor, inak by to bola dosť ťažko prekúsateľná záležitosť. Kelly Preston tiež strieda okamihy, kedy som sa sám seba pýtal, prečo by mala taká superstar akou vo filme je Costner za ňou páliť s momentami, kedy to bolo celkom pochopiteľné. Škoda tiež predvídateľnosti, trochu prekvapivých momentov by tiež nezaškodilo. ()

showxman

Raimi je určitě skvělý režisér, o tom mě přesvědčil už dávno. Dokáže natočit téměř jakýkoliv styl, a to velice dobře. V tomto případě se jedná o mix sportovního a romantického žánru. Romantiku příliš nemusím a asi si ani Hru snů podruhé nepustím, ale musím však vyzdvihnout zpracování sportovní stránky. Raimi dokázal, a to i díky skvělému Costnerovi, navodit úžasnou napínavou atmosféru, jaká se u sportovního filmu nevidí každý den. Další plus si zaslouží trenér, ten byl opravdu nezapomenutelný:) ()