Důvod nenávidět onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu měl každý. Kdo ji ale zabil? ... I geniální detektivové si občas potřebují odpočinout. A pár dní, strávených v blahém nicnedělání na palubě luxusního nilského parníku, bude jistě tou pravou oázou pro duši, unavenou ruchem a shonem všedního života. Tak si to alespoň Poirot, když se na tu přepychovou kocábku naloďoval, představoval. To by ovšem na palubě nesměla trávit část svých líbánek s novým manželem, jehož odlákala své nejlepší přítelkyni Jackii, bohatá dědička Linnet Ridgewayová. A celá ta pestrá, zdánlivě nesourodá společnost, jejíž každý člen ovšem, při bližším pohledu, je tak či onak na osudu Linnet zainteresován. A - řekněme to bez obalu - má důvod onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu nenávidět. (Česká televize)

aniiicka

Asi můj nejoblíbenější Poirot...jako vždy brilantní Suchet a skvělí jsou i další herci, zejména hlavní pár milenců - můj veleoblíbený JJ Feild, kterého mám v různých dobových filmech nesmírně ráda a výborná Emma Griffiths Malin. Tento Poirot má spolu s některými jinými zvláštní smutný nádech, což alespoň pro mě není na škodu a umocňuje to sílu příběhu. Agatha Christie to opět vymyslela geniálně komplikovaně a závěrečnou odkrývačku si tak pokaždé užívám. Vždy se ráda podívám (i na verzi s Ustinovem), přestože znám rozuzlení :) ... Poirotův smutný závěr...''Vždycky to není jednoduché.''...je perfektní. ()

Avalon820

Nejlepší film se Suchetem jako Poirotem a vlastně nejlepší film s Herculem Poirotem vůbec, poněvadž lepšího Poirota než Davida Sucheta zkrátka není. Původní verze s Ustinovem z roku 1978 mi příjde podstatně slabší, zejména kvůli úpravám příběhům a postav. Zde se autoři nesnažili trapně upravit příběh, aby byl "napínavější" a drželi se knihy. Vytvořili tím pádem po všech směrech dokonalou adaptaci. ()

Dale

Už mi miestami tento seriál začína pripomínať telenovelu. Najmä také okamihy, keď pribehne za Poirotom svedok vraždy, že pozná meno vraha a miesto toho, aby hneď povedala o koho ide, tak rozpráva z cesty a tesne pred tým, ako už má vysloviť to meno, tak je zavraždená. To sa nestalo v tomto seriáli prvý krát, síce možno za to môže samotná Agatha, no dalo by sa to sfilmovať zaujímavejšie a menej predvídateľnejšie. Inak klasický seriálový Poirot, kde meno vraha poznáte pár minút po vražde, takže sa len nudíte do okamihu, kedy to s grandióznosťou sebe vlastnou vychŕli tento slávny detektív na svoje obecenstvo. Práve pri takýchto častiach, ktoré majú aj filmovú podobu, je zrejmé, o koľko je horší tento seriál. Na film sa nechytá a nielen kvôli hercom. ()

Padme_Anakin

Zdařilé zpracování klasiky, David Suchet se mi v roli Poirota moc líbí, potěšila mě i mladinká Emily Blunt jako Linnet.. Vyšetřování vraždy novomanželky na svatební cestě se rozběhlo ve známém stylu, natočené je to pěkně, herecké obsazení - mně celkem neznámé - příjemné a přesvědčivé, tedy u mne filmová spokojenost.. ()

Tayen

Pro mě horší než adaptace ze 70. let s Miou Farrow. Mnohem osekanější, přímočará a ne tak atmosférická. A proboha, ať už nevidím Emily Blunt s blond parukou. ()

kaylin

Klasický poirotovský příběh, který v tomhle provedení možná není až tak dokonalý, ale stejně baví. Tady už je strašně vidět, že Poirot přešel k trochu modernějšímu pojetí, a to například ve smyslu brutality, která je v tomhle filmu o poznání vyšší. Trochu mě mrzí, že se vytratil humor, ale i ta vážná linka tomu sedí. ()

..Lucas..

Typický Hercule Poirot. Ale typicky dobrý. Jsem rád, že tu Emily Blunt měla takový prostor, jako vždy, jí to velmi slušelo. A potěšila mě i Frances de la Tour. ()

PogoJoe

Tři a půl. David Suchet - v originálním znění s jeho francouzským přízvukem - je skvělý. Můj první televizní Poirot, který jsem si vyhledal a shlédl zejména kvůli mé oblíbenkyni Emily Blunt, se mi celkem líbil. Knihu jsem četl, když jsem byl malý, takže jsem si z děje nic nepamatoval, docela mě překvapila i výprava na to, že se jedná o TV projekt. ()

runner85

V detstve som asi moc pozeral na Colomba, Dericka, Metlocka, lebo k pánovi Poirotovi som si už čas nenašiel alebo nechcel nájsť, ale čo ma veľmi potešilo bolo, že tu hrala Emilka, opäť raz rozjasnila deň viacej ako slnko ()

necisty

Jeden z propracovanějších dílů. Kvalitní herce, hudbu a režii už ani není potřeba zmiňovat. Tentokrát tomu přidává samotný děj, láska mezi těma dvěma a úplný závěr. ... Loď po Nilu, revolver. ()

otík

Klasický příběh úkladných vražd během plavby po Nilu v Egyptě. David Suchet opět dokazuje, že role Hercula Piorota je pro něj jako stvořená. Jen se mi zdá, jakoby už tahle hodně dobrá série poirotovských filmů ztrácela na řemeslné poctivosti a začala být docela rutinní záležitostí. ()

baruss

Oveľa slabšie ako verzia s Petrom Ustinovom. Pokiaľ ste ani jednu nevideli, učite si pozrite radšej verziu z roku 1978.. Lebo týmto filmom si pokazíte chuť s parádnej krminálky.. Samozrejme zápletka je rovnaká len herecké výkony sú ohromne slabé.. Pokiaľ ste už verziu z roku 1978 videli, potom tiež nemáte dôvod pozerať tento film... Príde vám to podobne ako mne veľká nuda.. ()

BoncheR

Poirotovky sú perfektné. Detektív logicky uvažuje a dedukuje. No pozerať sa to dá len raz, pretože druhý krát už presne viete kto umrie a kto je vrah. No 4 * si to rozhodne zaslúži. ()