Hrabě Monte Cristo

• Česko Hrabě Monte Christo (více)

Píše se rok 1814 a francouzští námořníci Edmond Dantes a Fernand Mondego hledají na ostrově Elba pomoc pro nemocného kapitána lodi Faraon. Střetnou se s Napoleonem, který požádá Edmonda, zda by do Francie nedoručil jeden dopis. Po návratu do Marseille jmenuje majitel loďařství Morrell Dantese kapitánem, což nelibě nese nejen Fernand, ale také ctižádostivý první důstojník Danglar. Štastný Edmond se sejde s milovanou snoubenkou Mercedes. Vidí je žárlící Fernand, který ji také miluje, a pak řekne Danglarovi o Napoleonově dopisu. Edmond je zatčen a u výslechu dopis odevzdá s patřičným vysvětlením. Soudce Villefort ho propustí, ale pak zjistí, že dopis byl určen jeho otci. Spálí ho a Dantese nechá převézt do věznice na ostrově If, kde v kobce prožije sedm let plných utrpení. Potom se k němu do cely prokope starý abbé Faria. Učí ho všemu, co sám zná. Pomůže mu také pochopit, co a proč se stalo. Dantes je odhodlán uprchnout a zasvětit život pomstě. Při kopání tunelu Fariu smrtelně zraní padající strop. Umírající muž prozradí Edmondovi místo, kde je ukryt obrovský poklad hraběte Spady... (TV Nova)

solskjaer

I přes přílišný sentiment a pár hluchých míst se mi film kupodivu dost líbil, nevím jak je to ani možné, ale i dnes ho mám pořád v hlavě. Lehce jsem se vžil do postav a duo Caviezel a Pearce mne to velmi ulehčili. Dobrý, nad mé očekávání velmi dobrý. ()

Maynard.

Asi už ani nejde spočítat kolikrát je tento fantastický příběh zfilmováný... Říkám si ale, že si to snad budu muset přečíst, abych věděl jak to ten Dum-ass vlastně napsal. Tahle verze se mi zdá uplně jiná než ty ostatní. Sice se celkem dost věnuje uvěznění a pobytu v žáláři, což se mi zamlouvá, ale dál už je to zbytečná fraška. Na jeho pomstě se mi líbí to, že ji má absolutně promakanou a promyšlenou, což se vůbec, ale vůbec nedá říct o tomhle filmu. Tady se dostane z žáláře, najde poklad, no a pak už se mstí, což je sice hezký, ale ty jeho plány sou prostě hrozně jednoduchý. Konec je emerickej, až to tahá za voči, heppy end jak zvon, což si myslím, že v originálu rozhodně takle nedopadne. Celý film bych přirovnal k Muži se železnou maskou, což je podobná slátanina jako tohle... Hercům kraluje podlý Guy Pearce, ale zbytek je o ničom. Jestli takle si v JŮESEJ vykládájí evropské dějiny a evropskou tvorbu, tak se není vůbec čemu divit, že nás házej do jednoho pytle s rusákama :o) ()

xaver odpad!

Poslední verze je snad to nejhorší, co bylo na motivy klasického románu Alexandra Dumase natočeno. Tak zmršenou a po americku vylepšenou adaptaci jsem jaksi nedokázal strávit. Dodnes mě obrazně bolí z toho břicho. Bolení „břicha“ sice přejde, ale ta horká pachuť v ústech zůstane nadlouho a objeví se vždy, kdy si na tento paskvil vzpomenu. ()

Hopper

Na rozdiel od literatúry nevzniklo určite žiadne dielo, ktoré sa stane nesmrteľným, ale napriek počiatočnému oporu to nakoniec nebolo až takézlé a dalo sa to dopozerať. ()

BlueZero

Čakal som horšie prevedenie tejto klasiky, ale bol som milo prekvapený. Žial dosť častí pôvodného deja bolo zmenených, za to som ubral jednu hviezdičku. Inak herecké výkony, kamera, réžia, hudba boli skvelé. ()

pulula

Pořád mi připadalo, jako by se snažili něco dovysvětlovat, ačkoli v jinych verzich to tak nebylo.Pak mi to došlo, je to americký film. ()

wosho

To se zase povedlo. Ukázkový příklad vykastrované klasiky!!! Co jediné zachraňuje film, je technická stránka filmu. ()

Shakeus

Asi nejhorší verze Monte Crista. Ze začátku mi to přišlo tak hrozné, že jsem přepínal (děj mi neutekl, četl jsem předlohu :) ), později už ne, ale spíš z lenosti . Dobře je udělané snad jen probodnutí kordem :-) Škoda, když jsem se dozvěděl o obsazení Guye Pearce, čekal jsem víc. ()

Paity

Asi ne tolik známé provedení a o to více průměrné. Ve srovnání s Monte Christem v podání J. Depardieu neobstojí. ()

ti88na

Od Dumasa som čo to prečítala, ale Grófa Monte Christa som vynechávala, akosi som si ho až príliš spájala s detskou spomienkou na film s Richardom Chamberlainom, ktorý mi je ako herec veľmi protivný a okrem Skleneného pekla a Troch mušketierov som celú jeho filmografiu kruto ignorovala. Túto verziu mi doporučila mama, ktorá sa pri ukážkach len veľmi letmo zmienila, že to bolo pekné. Teda som sa do toho jeden večer pustila, a musím povedať, že mala pravdu. Naozaj to bolo pekné a večer strávený v prítomnosti zradeného Jamesa Caviezela, krásnej Dagmar Dominczyk a zloducha Guy Pearceho bol veľmi príjemný. Dlhšia stopáž bola naplnená, hudobný doprovod fajn. Neznalá predlohy a predchádzajúcich filmov nemám s čím porovnávať, preto hodnotím len túto verziu samostatne bez ďalších vnemov a okrem pár detailov mu naozaj nemám čo vytknúť. Chváliť musím Jamesa Caviezela, ktorý bezchybne a dôverihodne odohral niekoľko polôh, ktorého jeho postava mala, okrem toho mi v niekoľkých vzácnych momentoch pripomínal Christiana Bala, takže za mňa spokojnosť. Určite som nalákaná aj na prečítanie knižky, ktoré už nemám žiadny dôvod odkladať. ()

Tydlidáš

Když měl film premiéru tak sem si taky zavázal provázek na prst. Musím říct, že po těch šestnácti letech docela smrdí. ()

Radim

Typický příklad toho, když Hollywood dostane do rukou knižní předlohu. Ne že by předloha musela být svatou, ale u notoricky známého tématu - kterým Monte Christo bezesporu je - je třeba postupovat velice opatrně. V tomto případě vznikl paskvil, ve kterém se objevují všechny nectnosti americké produkce: snaha směstnat vše do televizní délky, byly zploštěny všechny motivace, základní podstata románu, totiž otázka OPODSTATĚNOSTI odplaty, byla redukována na mstu samu. Jednu hvězdičku dávám za slušnou filmařskou rutinu, druhou dávám jen kvůli tomu, že jsem jednu hvězdičku dal mnohem horším filmům. ()

Wishkah

Absolutní hrůza. Jak může někdo takhle hodně zprznit klasiku to nechápu. Amíci se zase jednou ukázali, jak moc si váží evropské kultury. Zhovadilost první extratřídy se smutnými hereckými výkony a nudnou režií, která se snaží být akční. nuda nuda nuda. ()

Prochy38

Celkem povedená verze tohoto známého románu. Zvláště G. Pearce táhne celý děj. J. Caviezel jako Edmond Dantes vůbec nebyl špatnej. Spokojenost. Rozhodně to náladu nepokazí. ()

Hanes88

Tahle verze se mi opravdu líbila. Jen škoda, že tam bylo až moc nedostatků. Nicméně i tak příjemný film, který můžu jen vřele doporučovat :-). 60%. ()

Yardie

Asi půjdu proti proudu, ale mi se todle zpracování docela líbilo. Není to čistých 80%, ale spíše 70%. Knihu jsem nečetl a jediné zpracování, které jsem viděl bylo to s R. Chamberlainem, které se mi velice líbilo, o krapet více než toto. Děj je velice svižný, pojaty více dobrodružně než s R.CH. Laždé zpracování mělo své kouzlo. Co se týká děje, ani se od s R.CH. moc neodlišuje až na pár maličkosti. Nicméně pomsta se mi zdá taková méně zajímavá a propracovaná, což mi trošku chybělo. Ale zase je to nahrazeno větší dynamičností. Myslím si, že je to velice dobré zpracování, ale s R.CH. bylo o malinko lepší. Howgh! ()

Ollie235

Po většinu času nuda, ale za to ani tak nemůže filmové zpracování - nemůžu si pomoct, ale ten příběh je dost nezajímavý. Jinak je to ve všem stejné, jak jsem očekával - film spíše pro ženský, ke kterému se vracet zřejmě nebudu. ()